Şimdi Ara

Piranha Voyager Hakkında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
1
Favori
37.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün PIRANHA VOYAGER 4.3 gps aldım, Cihazı çok beğendim. Fiyatına göre ciddi anlamda başarılı bence. Şu andan itibaren Neler yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilir misin?

Anladığım kadarıyla ilk önce ücretsiz olarak 2008/10 haritasını yüklemem gerekecek(güncelleme hakkımı yemeden) bunu nasıl yapacağım?

Harita ekranı varken MP3 dinleyebilir miyim?

Film seyrederken arka planda GPS bana yolu tarif edebilir mi? Mesala film seyrederken cihaz "sola dönün" dermi?

Cep telefonu rehberini cihaza atabilir miyim?

Cep telefonundaki MP3leri cihazdan bluetooth üzerinden çaldırabilir miyim?

Bide bu cihazda win işletim sis. var. içine kendim program nasıl atarım, başka neler yapabilirim, bana bilgi verebilir misin?

Çok mu oldu

Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler
    Sedat

Piranha Voyager Hakkında?

• Hayırlı olsun.Aynı cihazdan bende aldım.(22 Kasımda)şimdiye kadar yapamadıklarımı söyleyeyim,harita varken mp3 dinleyemedim,cepteki rehberi ,mp3 leri bluetooth ile aktarıp dinleyemedim,rehberden arama yapamadım,sadece cihaza kaydettiğim numaraları telefona gerek duymadan (tabi telefon üzerinden)arama yapabildim.
    Şimdilik bu kadar,öğrendikçe birbirimize yazalım.
  • Merhaba;
    Önce mp3 ü açıp ardından ana menüye dönüp navigasyonu açarsanız sesli yol tarifiyle mp3 ü aynı anda duyabilirsiniz ancak navigasyon açıkken ve mp3 arka planda çalışırken şarkılar arasında ileri geri gitme şansınız yok..

Filmle navigasyon ise aynı anda olmuyor malesef....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tian-shan -- 3 Aralık 2008; 21:21:23 >
  • üzerinde 04/2008 haritası var daha biz 07/2008 haritasını yükleyemeyedikki günceleme hakkı 1 defa diyolar kimin ne dedigi belli degil acıkcası ben firmasını aradım başka yere yönlendirdiler orası olmadı birkere daha firmayı aradım ne telefon acan var nede mail lere cevap veren yani anlıycagın firma satmasını biliyor sattıktan sonra cihazının arkasında kimse durmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metal67 -- 4 Aralık 2008; 11:07:47 >
  • merhaba arkadaslar diger baslıkta asagıdaki gibi bir acıklama yapılmıstır.
    http://forum.donanimhaber.com/m_27568539/tm.htm bir bakın derim.

Selamlar,

IGO'nun tum guncellemeleriwww.naviextras.com'dan yapilacak. Orada desteklenen urunler arasinda TRIO'yu goreceksiniz. Trio, Piranha'nin Turkiye ithalatcisidir. Dolayisi ile lutfen stress olmayin.. Sadece... Sistem henuz acilmadi, acilinca, guncellemeleriniz orada yapiliyor olacak.

NEXT urunleri icin ozel bir anlasma yapildi, onlari naviextras acilmadan dogrudan guncelledik. Zaten biliyorsunuz 3 yil guncellemeli bu cihazlar.

Piranha icin 1 yil icinde bir ek guncelleme hakki var. Bunun icin ben bu guncellemeyi hemen isteyenlere bunu bir uyari olarak iletmis olayim. Benim tavsiyem, 2009/1 veya 2009/4 datasini beklesinler.

Zaten Piranha urunlerinin ustunde 2009 haritasi demesinin sebebi de bu. Bence mantikli da bir yapi, en azindan cihazi aldiktan sonra guncelleme paralidir demiyor, 30 gun icinde 60 gun ucunde ucretsiz, sonra ucretli demiyor.. 1 yil icinde bir guncelleme deniyor.. Garmin'de mesela bu bir yil icinde 2 guncelleme seklinde..

Umarim aciklama yeterlidir. Cunku bunu onceden de bir kac yerde yazdik.. yazmaya da devam edecegiz gibi gorunuyor...

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

• Tekrar Merhaba,

Voyager cihazımı kullandıkça daha da tecrübe ediniyorum,

GPS aktifken harita ekranından menüye dönüp video açarsanız video çalışırken (mp3 de de aynı şekilde) Navigasyon devam ediyor, seyahat sırasında ekranda filmi izlerken GPS den de "sağa dön", "varışa 500 metre" gibi uyarılar gelmeye devam ediyor ve filmin sesini kapatmıyor. Filmde konuşmaları engellemiyor. Çok başarılı.
  • fiyatı ne kadardı bu cihazın?
  • HB da şu an 375 ytl.
  • EXA da kampanya var 6 taksit 299 lira... Bende alıcam bayram tatili biter bitmez... bence bu cihaz daha çok ses getirecek. Asıl markasını öğrenebilsek belki daha detaylı şeyler yapabilir programlar edinebiliriz gibime geliyor.
  • Bence önce içinde hangi haritanın yüklü olduğunu sor igo'ysa al navtürkse alma
    quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

EXA da kampanya var 6 taksit 299 lira... Bende alıcam bayram tatili biter bitmez... bence bu cihaz daha çok ses getirecek. Asıl markasını öğrenebilsek belki daha detaylı şeyler yapabilir programlar edinebiliriz gibime geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhan44

Bence önce içinde hangi haritanın yüklü olduğunu sor igo'ysa al navtürkse alma
    quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

EXA da kampanya var 6 taksit 299 lira... Bende alıcam bayram tatili biter bitmez... bence bu cihaz daha çok ses getirecek. Asıl markasını öğrenebilsek belki daha detaylı şeyler yapabilir programlar edinebiliriz gibime geliyor.

İyi bir noktaya parmak bastın.
    Yeni navtürk harita yüklü diyor ve resim de de yeni yazılım yüklü gibi...

http://www.exa.com.tr/piranha/tuketici_elektronigi/piranha_voyager-317-6462.html

Gerçi hepsiburada da da aynı resim var ama, i-GO™ MyWay 8.0 3D (Üç boyutlu) Navigasyon yazılımı (http://www.piranha.web.tr/igo8)
    81 ili kapsayan detaylı BAŞARSOFT™ 2009 harita diyor...

http://www.hepsiburada.com/piranha-voyager-4.3-inc-ekranli-gps-bluetooth-navigasyon-sistemi/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otpirvoyager

Bende bu konulara epey yabancıyım. Güncelleme yapıldığı anda zaten her ikiside yazılımsal olarak aynı değerde olmayacak mı?

aralarında 80 YTl fark var... sizce değer mi diğerini tercih etmeme...

tşk.

• @hekimoğlu

Forumda okuduklarımdan öğrendiğime göre navturk çok ilgisiz ve haritaları geç güncelleyen bir firmaymış...İgo hem güncelleme konusunda başarılı hemde haritaları üç boyutluymuş (resimdeki cami gibi)...Ben iki gün önce eksa'ya mail gönderdim hangi harita yüklü diye ama cevap gelmedi birde sen sor istersen...eğer igo yüklüyse bende alabilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan -- 10 Aralık 2008; 21:16:47 >
  • Okeydir yarın arayıp sizlere de bildiririm...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sedatcet

Tekrar Merhaba,

Voyager cihazımı kullandıkça daha da tecrübe ediniyorum,

GPS aktifken harita ekranından menüye dönüp video açarsanız video çalışırken (mp3 de de aynı şekilde) Navigasyon devam ediyor, seyahat sırasında ekranda filmi izlerken GPS den de "sağa dön", "varışa 500 metre" gibi uyarılar gelmeye devam ediyor ve filmin sesini kapatmıyor. Filmde konuşmaları engellemiyor. Çok başarılı.

Kardeş sendekinin yazılımı hangisi bu kadar memnun olduğuna göre İGO var sende...
  • hepsiburadadan alınan voyagerda igo 8.0 var ve haritada basarsoft 2008/4 bilginize ..1 adet guncelleme hakkınız var ama guncelleme henuz yayımlanmadı.
  • EXA DAN ALACAGINIZ ÜRÜNLERDE ŞUAN NAVTURK HARİTALI OLANLAR GELECEKTİR BİLGİNİZE..

ALTERNATİF KISA SÜRE İÇİN

http://yeni.navigasyon.net/piranha_voyager_4.3_inc_ekranli_gps_bluetooth_navigasyon_sistemi_navigasyon_sistemi.html

buna bi göz atın 333 ytl kdv dahil..
  • EXA yı aradım, ellerinde ürün yok en erken pazartesi cevap verebilecekler. Ellerinde ürün yoksa ve yeni ürün alacaklarsa;

1- Aynı fiyattan satılacaksa yüksek ihtimal ile yeni haritalı ürünü stoklarına alırlar.
    2- Yeni ürün üretici tarafından yollanırken fiyat artışı olur :)

Pazartesi öğreneceğiz...

Bulamadım ki hafta sonu alayım kurcalayayım. Sanaldan da almak istemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hekimoglu -- 12 Aralık 2008; 10:12:01 >
  • Bu cihazda Egnos var mı?
  • bunun işletim sistemine program yükleniyormu birde ekran çözünürlüğü kaç bilen varmı tcpmp programı yüklenirse süper olur alet
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamsikuşu

Bu cihazda Egnos var mı?

Üzerindeki navigasyon yazılımını açın ve uyduları gösterdiği ekranda tutun 33 ve üzeri bir uydu görüyorsanız vardır,ancak görsenizde aktifmidir o da ayrı mesele.

quote:

Orjinalden alıntı: maximusix

bunun işletim sistemine program yükleniyormu birde ekran çözünürlüğü kaç bilen varmı tcpmp programı yüklenirse süper olur alet

Yukarıdaki ve bu soruduğunuz sorunun üreticinin yada ithalatçının sitesinde çoktan yer alması lazımdı detaylı şekilde.Demekki bayağı bir ilgili firma ki ben bile hala bu bilgiler hariç detay bilgilere ulaşamadım.Son çare direk yurt dışı üreticiden istemek sanırım.

kolay gelsin

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.