Şimdi Ara

Piranha Voyager Hakkında? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
1
Favori
37.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar WinCE ekranına nasıl düşüyorsunuz...

Ayrıca benim değişip gelen cihazımda ki gözlerimle gördüm yepyeni verdiler. Acılıp kapanmaya başladı tekrardan. 1 Kere şarj ettim yaaklaşık 10 saatin üzerinde. Ayrıca ne olur ne olmaz diye 8 Gb hafıza kartımı da takmadım. Çalışırken Şarjda olsun ya da olmasın birden ekran gidiyor. ON OFF tuşundan açıp kapatmayı deniyorum bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bazen kafasına göre kapanıyor. Teknik servise ulaaşamıyorsunuz zaten hiçbir kişi ile temasa geçemedim. Daha öncesinde hepsiburada sağolsun yenisi ile değiştirmişti ama bu yenisende de benzer sorunlar var. Sadece benmiyim böyle sorunlar yaşayan. Hiç reset attığı olmuyor mu sizde de... Yeniden mi kursam kurulacak bişey varsa. Ben cihazımdan memnunum (resetlenmese) ama bu gidişle bunu verip TOM TOM a geçebilirim.
    Ucuz etin suyu kara mı olur derler nedir anlamadım ki. 2 cihazda sorun olabilir mi yaaa. Ben aynı gün 2 tane almıştım bundan Abiminkisinde sorun yok. Şıkır şıkır kullanıyor. Ama şu anda benimkisi masamda can çekişiyor. Açılıp kapanıyor sürekli. Reset de attım arkadan ama favorilerim silinmemiş. Resette atmıyor sanırsam... Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim yoksa geri vereceğim...

Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

BalıkçıSerdar kardeş sizdende resim bekleriz fazla mal göz çıkarmaz Acaba ilerleyen zamanlarda biraz paraya kıyıp next mi alsam diye düşünüyorum. 2-3 den fazla uyduya bağlanabilme vardı sanırım onda böylece metre olarak sapmalar minimuma indirgenmiş oluyormuş.

işte bir adet fotoğraf (aslında iki adet fotoğraf koyacaktım ama sistem "her mesajda bir adet fotoğraf koyabilirsiniz" dedi)

Piranha Voyager Hakkında?

Piranha Voyager Hakkında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalıkcıSerdar -- 26 Ocak 2009; 20:11:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

Arkadaşlar WinCE ekranına nasıl düşüyorsunuz...

Ayrıca benim değişip gelen cihazımda ki gözlerimle gördüm yepyeni verdiler. Acılıp kapanmaya başladı tekrardan. 1 Kere şarj ettim yaaklaşık 10 saatin üzerinde. Ayrıca ne olur ne olmaz diye 8 Gb hafıza kartımı da takmadım. Çalışırken Şarjda olsun ya da olmasın birden ekran gidiyor. ON OFF tuşundan açıp kapatmayı deniyorum bazen açılıyor bazen açılmıyor. Bazen kafasına göre kapanıyor. Teknik servise ulaaşamıyorsunuz zaten hiçbir kişi ile temasa geçemedim. Daha öncesinde hepsiburada sağolsun yenisi ile değiştirmişti ama bu yenisende de benzer sorunlar var. Sadece benmiyim böyle sorunlar yaşayan. Hiç reset attığı olmuyor mu sizde de... Yeniden mi kursam kurulacak bişey varsa. Ben cihazımdan memnunum (resetlenmese) ama bu gidişle bunu verip TOM TOM a geçebilirim.
    Ucuz etin suyu kara mı olur derler nedir anlamadım ki. 2 cihazda sorun olabilir mi yaaa. Ben aynı gün 2 tane almıştım bundan Abiminkisinde sorun yok. Şıkır şıkır kullanıyor. Ama şu anda benimkisi masamda can çekişiyor. Açılıp kapanıyor sürekli. Reset de attım arkadan ama favorilerim silinmemiş. Resette atmıyor sanırsam... Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim yoksa geri vereceğim...

Saygılar...

Arkadaşlar Win CE ekranına düşmeyi buldum.
    Cihaz donanıımsal olarak sorunsuz gibi şimdilik. Sanırım Win Ce de sorunsuz çalışıyor . IGO başlarken sanırım bir sorun oluşup reset atıyor. Biraz bu şekilde test edeceğim. Olmazsa TOM TOM un yazılımını yüklemeyi deneyeceğim. Başıma böyle bir musubet gelmese araştıracağım yoktu.

He bu arada Win CE ye nasıl giriliyor diye soranlara;

ON OFF tuşu ile açmadan çnce Yukarı ses açma tuşuna ve Üstteki açma kapama tuşuna 15 saniye basılı trutuyorsunuz. makina kapanmış gibi oluyor. Sonra Üstteki açma kapama tuşuna bir kez daha basıyorsunuz ve TATA...

Kolay gelsin...

• quote:

Saygılar...

İlk kullanmaya başladığımda benimkinde de olmuştu, bir ya da iki sefer. ama ben aldığımda şarjda fazla tutmadım ona yordum, bir sonraki şarja taktığımda kapalı olarak (yandaki battery on-off'tan değil üstünden kapatmıştım) yaklaşık 24 saat kaldı sonrada öyle bir sorun yapmadı... taki geçen gece ben kurcalayıncaya kadar.

Gerçi servise gönderdim ama burada da bir sorayım bakalım anlayan çıkacak mı? Win ce ekranını açıp bağladım bilgisayara, o şekilde karta yüklemeyi daha hızlı yapar mı acaba diye. yüklenirken yükleme tamamlanmadan kapanı verdi. sonra da bir daha açılamadı garibim

battery on-off'tan açıyorum ekranda Piranha Resmi çıkıyor öylece bana bakıp duruyor ne ses var ne de bir hareket. yüklemeye başlamadan önce Windows dosyalarının, yazılım dosyalarının içinde epey gezinmiştim, sanırım ya bir dosyayı yanlışlıkla sildim veya yerini değiştirdim ya da bir dosyanın bozulmasına sebep oldum hatta hatta hepsini birden de yapmış olabilirim. gecenin bilmem kaçında uyku gözünden akarak böyle hassas oyuncakları kurcalarsan olacağı budur tabi.

bakalım servisi ne diyecek, aklımdan geçeni yapmazlar umarım

• quote:

Orjinalden alıntı: BalıkcıSerdar

quote:

BalıkçıSerdar kardeş sizdende resim bekleriz fazla mal göz çıkarmaz Acaba ilerleyen zamanlarda biraz paraya kıyıp next mi alsam diye düşünüyorum. 2-3 den fazla uyduya bağlanabilme vardı sanırım onda böylece metre olarak sapmalar minimuma indirgenmiş oluyormuş.

peki akşam evden deneyim bakalım fotoğrafları yükleyebilecekmiyim

sapmalar konusunda next ile piranha bildiğim kadarıyla aşağı-yukarı eşitler, çünkü ikiside (yine bildiğim kadarıyla) aynı işlemci ve aynı anteni kullanıyorlardı. bu konuda bir yerlerde bir açıklama vardı bulabilirsem onu buraya alayım. (burada yanlış bir açıklama yapmışım özür dilerim, Sn. gps.navigasyon aşağıdaki mesajında gerekli düzeltmeyi yapmıştır)

ayrıca enginu arakadaşım, yeşiller bağlı olan uyduları göstermiyormuydu. birdakika önce uydu bağlantıları hakkındaki açıklamayı bulmaya çalışayım.

evet yeşiller bağlı olan uydular..
    bu arada piranha larda 12 tane var uydu bağlantı noktası.. 33 tane olsaydı tabiiki daha iyi olurdu.. o zaman 1-2 mt sapma ile görünürdü.. ama şu anda baya alışmış durumdayım.. o kız ne derse desin ben ekrandaki yolun aşağı yukarı nereyi söylediğini kestirebiliyorum :)

saygılar..

• Şu uydu ve kanal konusu karmakarışık oldu

Her cihazda fiziksel olarak en fazla 12 uydu görünebilir,ama genelde bu sayı 11 dir (çok iyi ortamda ve iyi bir cihaz ile) 33 ve üzeri diye yazdığım ise uyduların numaralarıdır.GPS uydularının numarası GPS ekranında o yeşil vs. barların solunda yazar,orada değişik rakamlar göreceksiniz.Numara olarak 33 ve üzeri olanlar Egnos uydularıdır,33,35,36,37,39 vs. gibiler yani.Bunları görüyorsanız cihazda Waas+Egnos vardır.

Fakat hatırlatmam lazım,bu uydular sürekli görünmezler,o nedenle ekrana açık bir yerde uzun süre bakmanız gerekebilir.

Kolay gelsin
  • Bahsettiğim uydu-kanal vs. hakkındaki yazıyı buldum, bu forumda, "GPS Navigasyon Sorun Cevaplayalım" başlığı altında, sn. Umut ÜNLÜ arkadaşın açıklamasıymış. Umarım yazısını buraya almamın Umut Bey için bir sakıncası yoktur, neticede insanları aydınlatmak amacı ile yazmış olduğu bir yazı o veya bu başlık altında olmasının farketmeyeceğini umarak alıntı yaptım.

"Öncelikle bahse konu kanal ve uydu muhabbetinde açıklanması gereken kanal ve uydunun mantık olarak aynı anlamda olduğudur.12 kanallı bir cihaz en fazla 12 uydu ile bağlantı kurar ve 20 kanallı bir cihaz en fazla 20 uydu ile bağlantı kurar yani cihaz içerisindeki 1 kanal, 1 uydu içindir dolayısıyla; kanal bağlanabileceği maksimum uydu sayısına eşittir.Cihazlardaki kanalın anlamı budur.Kanal ve uydu sayısından önemlisi kaç kanallı olursa olsun GPS alıcılarının çalışma mantığında cihaz uydu bağlantısının nasıl sağlandığı ve bağlantıdaki uydu sayısının artmasının ne gibi fayda sağlayacağıdır.Bir navigasyon cihazı çalışmaya başladıktan sonra uydu aramaya ve yakaladığı uydu sinyallerine kilitlenmeye çalışır ancak kilitlendikten sonra fix değerlerini almaya başlar alınan bu değerler GPS fix değerleridir.3 adet uydu ile fix alışı başladıktan sonra 2 boyutlu (2D) lokasyon değerleri gelmeye başlar ve 4. Uydu bağlantısından sonrada irtifa (altitude) değerlerini de alarak 3 boyutlu lokasyon değerleri gelir. Yani kaç uydu ile bağlanırsa bağlansın 4 uydu sinyali alan diğer bir deyişle 4 gps fix sinyaline kilitlenerek 4 kanalınına kullanmaya başlayan her gps cihazı lokasyonu alır ve kanal sayısının fazla olması buradan sonra devreye girerek gps diğer kanallarını da gps fix verileri ile doldurmaya başlar ve aldığı fixlerin artmasıyla lokasyondaki doğrulukta artar bununla beraber gelen fixler ile zaman bilgileri de alınır.Bağlantı sayısı en za olduğu zaman zaten cihaz 3 ila 5 metre arası hassasiyetle çalışır ve 12 kanallıda tamamen doldurursa bu hata 1 metreye kadar düşer.Bu bağlantılardan sonra 20 kanallı olmasının tek faydası 20 kanal dolduğunda yani 20 uydu ile bağlantı sağlandığında hassasiyetin 1 metre ile yarım metre olmasındadır.Fakat yararlı olması için şu amaçla kullanılır özellikle yüksek süratli ve ya yüksek irtifalı araçlarda (uçaklar ve otomobillerde)süratten ya da yüksek irtifadan kaynaklanan uydulardan gelen fix alışlarının kaçırma,fixlerin doğru alınmaması,uydulardan gelen sinyallere kilitlenme kaybolursa bağlantıdaki uydu sayısının 12 uydudan 8 uydunun altına düşmesini engellemektir.Yani aslında 12 den sonra bağlandığı uydular yedekte bekler.

İşte bu noktadan sonra yeni geliştirilen Sirf teknolojisi devreye girer asıl amacı 12 uydu sayısını 20 uyduya çıkararak yedekleme yapmak değil mevcut 12 uyduyu en verimli şekilde kullanarak en az enerjiyi harcamak ve bağlantıda istikrar sağlamaktır.Sirf teknolojisi öncelikle Amerikan ordusu için üretilmiş bağlantıyı 3 amaç için en verimli hale getiren bir yarı iletken teknolojisidir.Sirf teknolojisi kanal arttırmak yada bağlanılacak uydu sayısını arttırmak değildir. Sirf teknolojisinde amaçlanan 3 ana bölüm vardır bunlar sırasıyla;

1) Fix almayı hızlandırmak ;Yani cihaz uydu alıcısının aldığı fixleri yenilemesi 2 saniye yada daha da altına indirmektir.Dolayısıyla alıcının uyduya kilitlenme süresi ve fix alma hızı en aza indirilerek kusursuz veri akışı sağlanır.

2) Yüksek alıcı hassasiyeti;Yani gönderilen düşük frekanslı sinyalleri alabilecek maksimum hassasiyettir. Çünkü Gpslerden gelen uydu sinyalleri düşük frekanslı sinyallerdir bununda sebebi sinyallerin herhangi bir baz istasyonu ya da uyud sayısını arttırmadan dünyaya yayılmasıdır.Düşük frekanslı sinyallerin kapsama alanı daha geniştir.Dolayısıyla sinyaller çok güçlü olmadığı için (örneğin;Cep telefonu sinyalleri gibi olmadığı için) kapalı alanlarda çekmez illa açık gökyüzü ister ve yüksek bina aralarında yada sık ağaçlık bir ormanda bağlantı zayıflar işte burada Sirf devreye girer ve hassas alıcısıyla etkilenmeden fixleri yakalar.

3) Az enerji harcamak;(Anlaşılacağı gibi bu kadar mükemmel bağlantı sağlarken enerjiyi en ekonomik şekilde kullanmak)." *

*Sn. Umut ÜNLÜ'nün "GPS Navigasyon Sorun Cevaplayalım" başlığı altındaki yazısından alıntıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: gps.navigation

Şu uydu ve kanal konusu karmakarışık oldu

Her cihazda fiziksel olarak en fazla 12 uydu görünebilir,ama genelde bu sayı 11 dir (çok iyi ortamda ve iyi bir cihaz ile) 33 ve üzeri diye yazdığım ise uyduların numaralarıdır.GPS uydularının numarası GPS ekranında o yeşil vs. barların solunda yazar,orada değişik rakamlar göreceksiniz.Numara olarak 33 ve üzeri olanlar Egnos uydularıdır,33,35,36,37,39 vs. gibiler yani.Bunları görüyorsanız cihazda Waas+Egnos vardır.

Fakat hatırlatmam lazım,bu uydular sürekli görünmezler,o nedenle ekrana açık bir yerde uzun süre bakmanız gerekebilir.

Kolay gelsin

Sizede çok teşekkürederim arkadaşım, verdiğiniz bilgilere ulaşmak gerçekten çok zor, sayenizde bu ortamda kolayca ulaşıyoruz.

Asıl size kolay gelsin

Selamlar, saygılar

• 20
    10
    31
    27
    19
    7
    4
    24
    16
    28
    26
    29
    numaralı uydu numaraları görünüyor şu anda benim aslan parçası piranha da :)
    bu numaralar değişiyor mu ara sıra? yoksa çakılı olan numaralar da, sinyal alıp almaması mı değişiyor :)
  • Değişir günün saatine gördüğü uydulara göre....İşte bu ekranda 33 dahil yukarı bir uydu numarası görürseniz Waas-Egnos vardır.Fakat boşa bakmayın bu marka cihazlarda yok maalesef.

Kolay gelsin
  • yo biliyorum olmadığını.. sadece uydu numaralarının sabit olup olmadığını merak ettim.. teşekkürler
  • merhaba bigi vermek istiyorum. windows ce ye dustum ve versiyonum.
    ve 8gb kartım okunmuyor.

ce v5.00 build 0 on may 17 2008
  • quote:

quote:

Saygılar...

Cihaz donanıımsal olarak sorunsuz gibi şimdilik. Sanırım Win Ce de sorunsuz çalışıyor . IGO başlarken sanırım bir sorun oluşup reset atıyor. Biraz bu şekilde test edeceğim. Olmazsa TOM TOM un yazılımını yüklemeyi deneyeceğim. Başıma böyle bir musubet gelmese araştıracağım yoktu.

ON OFF tuşu ile açmadan çnce Yukarı ses açma tuşuna ve Üstteki açma kapama tuşuna 15 saniye basılı trutuyorsunuz. makina kapanmış gibi oluyor. Sonra Üstteki açma kapama tuşuna bir kez daha basıyorsunuz ve TATA...

Kolay gelsin...

hekimoglu arkadaşım 2 saattir deniyorum ama bi türlü win ce ye giremedim. sana zahmet olmazsa daha net ve adım adım anlatır mısın? cihaz kapalı iken yani off konumundayken önce yukarı ses açma ve sonra üstteki kapama tuşuna (ikisi birlikte olmak üzere) bastım(15 sn),kapanma filan olmadı, sonra elimi çekip üsteki açma tuşuna bastım kıprdanma olmadı.on konumundayken denedim olmadı. makinede hiç kıpırdanma yok. zahmet olmazsa yardımcı olursan sevinirim.
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaman2000 -- 27 Ocak 2009; 3:09:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yaman2000
    hekimoglu arkadaşım 2 saattir deniyorum ama bi türlü win ce ye giremedim. sana zahmet olmazsa daha net ve adım adım anlatır mısın? cihaz kapalı iken yani off konumundayken önce yukarı ses açma ve sonra üstteki kapama tuşuna (ikisi birlikte olmak üzere) bastım(15 sn),kapanma filan olmadı, sonra elimi çekip üsteki açma tuşuna bastım kıprdanma olmadı.on konumundayken denedim olmadı. makinede hiç kıpırdanma yok. zahmet olmazsa yardımcı olursan sevinirim.
    saygılar

Kardeş, sol yandaki battery on/off anahtarını kapatacaksın, sonra tekrar açıp, ses açma ve üstteki açma/kapama tuşlarına aynı anda basarak, yaklaşık 15 saniye basılı tutacaksın. direkt olarak wince açılır, yada açılıp tekrar kapanır, kapanırsa da üstteki tuşa tekrar basınca yine wince açılır.

• quote:

Orjinalden alıntı: BalıkcıSerdar

işte bir adet fotoğraf (aslında iki adet fotoğraf koyacaktım ama sistem "her mesajda bir adet fotoğraf koyabilirsiniz" dedi)

Resim için teşekkürler hoş durmuş bayağı

Peki bu WinCE dediğiniz nedir cihazın işletim sistemine girmek mi? (eğer öyleyse oraya girmenin faydası nedir?)
  • quote:

Resim için teşekkürler hoş durmuş bayağı

Peki bu WinCE dediğiniz nedir cihazın işletim sistemine girmek mi? (eğer öyleyse oraya girmenin faydası nedir?)

cihazı başka türlü nasıl bozacaksın işte wince'ye girebilesinki sistem dosyalarına zarar verebilesin
  • peki bu windows ce update edilebilirmi?
    mesela kart okuma problemini gidermek için.
    kartı goruyor formatlıyor ama mount edemiyor ve partion oluşturmuyor.
    mount edilen disk oluncada sağ tarafında yıldız işareti çıkıyor.
    bende partionlara boldum, mount edemedim bir turlu. partionlarada part01 02 03 04 isimlerinin verdim ama olmadı.
    bakıcaz bakalım.
  • Hayır yapamazsınız...
  • microsoft wince 5 in hatta wince 6 R2 ye kadar sdhc ve 2gb üstü kartları desteklemediğini söylüyor

http://support.microsoft.com/kb/933809

benim anlamadığım bazı cihazların 2gb tan büyük kartları nasıl okuyabildiği? acaba okuyan cihazların wince leri update edilmiş bir şekilde mi gelmiş? bu konuyu aydınlatabilirsek sorunu anlayabiliriz. 8gb kartı okuyan bi arkadaş wince sürümüne bakabilirmi acaba?
  • quote:

quote:

Saygılar...

Kolay gelsin...

Arkadaşlar alet Win CE de de aynı durumda... Kapanıp açılıyor kafasna göre. Bun bu aletten fena soğudum, Sağlam olan da (Abiminki) her an bozulacakmış gibi geliyor. Sanırım bir daha değişmesini kabul etmeyip başka bir markaya geçeceğim.

Pek tavsiye edilir bir yanı kalmadı.

Kalın sağlıcakla... Tom Tom alacağım sanırım... XL Zaten IGO dan da İzmire giderken hiç memnun kalmamıştım...

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.