Şimdi Ara

pill Özofajit (ilaçlara bağlı yemek borusunda oluşan tahribat)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
24.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 gün önce cok rahatsızlandıgım için tetradox kullanmaya başladım. Gece gec saatte ilacımı geciktirdigimi farkedip hızlıca yutup hemen uykuya daldım..
    Bende reflü başlangıcı bir durum oldugu için ilac yemek borumda 10 cm kadar yukarıya itilip kalmış.. ve tüm gece boyunca orada kalarak hayatımın cehennem anlarının başlamasına neden oldu.. 2 gündür hiç bir şey yiyip içemiyorum agzıma gelen tükrük, içtigim bir damla su bile çok fazla agrı yapıyor..
    internetten yemek borusu yara diye aratınca "pill Özofajit (ilaçlara bağlı yemek borusunda oluşan tahribat)" cıktı bu tanım bana tamamen uyuyor..
    Aramızda daha önce benzer bir durum yaşamış veya uzman arkadaşlar varsa bana acilen cevap yazabilirmi? tedavisi ne kadar sürüyor.. doktora gittim bana pulcet yazdı.. ne alaka bilmiyorum ama düne göre agrılarım iyice arttı.. lütfen beni bu acıdan kurtarın.

• Geçmiş olsun arkadaşım. Tez zamanda sağlığına kavuşman dileği ile.
  • Garip bir durum olmuş.Mümkün olduğunca sıvı şeyler iç ve sıcak olmasın.Doktor ilaç vermiş zaten düzelir kısa zamanda.
  • Doktorun verdiği ilacın çok bir faydası oldugunu sanmıyorum.. Adama 2 saat yemek borumdaki tahribattan bahsettim adam hiç birini dinlememiş en başta reflüm oldugu için hapı tam olarak yutamadımdan yola cıkarak reflü teşhisi koydu ve reflü hapı yazdı..

Şimdi endoskopiden korktugum için doktora gitmek yerine acı çek ve bekle motoduyla iyileşmeyi bekliyorum.. yavaş yavaş düzeliyor.. bugün uzun uzun çiğnemek kaydıyla yemek yemeye başladım ama hala eziyet veriyor.. sancım oluyor.. özellikle patlıcan gibi kekre, tuzlu yemekler, ekşi ve acı şeyler agzıma koyamıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Doktorun verdiği ilacın çok bir faydası oldugunu sanmıyorum.. Adama 2 saat yemek borumdaki tahribattan bahsettim adam hiç birini dinlememiş en başta reflüm oldugu için hapı tam olarak yutamadımdan yola cıkarak reflü teşhisi koydu ve reflü hapı yazdı..

Şimdi endoskopiden korktugum için doktora gitmek yerine acı çek ve bekle motoduyla iyileşmeyi bekliyorum.. yavaş yavaş düzeliyor.. bugün uzun uzun çiğnemek kaydıyla yemek yemeye başladım ama hala eziyet veriyor.. sancım oluyor.. özellikle patlıcan gibi kekre, tuzlu yemekler, ekşi ve acı şeyler agzıma koyamıyorum..

konuyu hortlatmış gibi olmak istemem ama buna benzer bişey benim yeni başıma geldi.bundan 4-5 gün önce kolayla pizza yiyordum.daha ilk lokmayı aldığımda zaten yemek borusunda bi sıkıntı olduğunu farkettim.o günden beri su dahi içsem yemek borusunda bi acı oluyor.ama reflü olduğumu sanmıyorum çünkü yediklerim ağzıma gelmiyor yada acı su felanda geldiği yok.sana sorum senin hastalığın ne zaman geçti? kaç gün sürdü yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: wonderkid08

quote:

Doktorun verdiği ilacın çok bir faydası oldugunu sanmıyorum.. Adama 2 saat yemek borumdaki tahribattan bahsettim adam hiç birini dinlememiş en başta reflüm oldugu için hapı tam olarak yutamadımdan yola cıkarak reflü teşhisi koydu ve reflü hapı yazdı..

konuyu hortlatmış gibi olmak istemem ama buna benzer bişey benim yeni başıma geldi.bundan 4-5 gün önce kolayla pizza yiyordum.daha ilk lokmayı aldığımda zaten yemek borusunda bi sıkıntı olduğunu farkettim.o günden beri su dahi içsem yemek borusunda bi acı oluyor.ama reflü olduğumu sanmıyorum çünkü yediklerim ağzıma gelmiyor yada acı su felanda geldiği yok.sana sorum senin hastalığın ne zaman geçti? kaç gün sürdü yani?

Hocam kusura bakma çok geç gördüm.. Benimki yaklaşık 1.5-2 hafta sürdü.. ama öyle kolayla pizza yerken farkına varılabilecek bir şey değildi.. sabah kalktım, yemek borumu bıçakla yarmışlar gibi agrıyordu.. yaşarken cehennem azabı çektim günlerce.. sizinki benim kadar agır değilse daha kısa sürede düzelebilir.. tavsiyem tetradox denen meretten uzak durmanız.. o günden beri hiç kullanmadım.. bundan sonrada kullanmaya niyetim yok.. ilaç değil kezzap mübarek..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wonderkid08

quote:

Hocam kusura bakma çok geç gördüm.. Benimki yaklaşık 1.5-2 hafta sürdü.. ama öyle kolayla pizza yerken farkına varılabilecek bir şey değildi.. sabah kalktım, yemek borumu bıçakla yarmışlar gibi agrıyordu.. yaşarken cehennem azabı çektim günlerce.. sizinki benim kadar agır değilse daha kısa sürede düzelebilir.. tavsiyem tetradox denen meretten uzak durmanız.. o günden beri hiç kullanmadım.. bundan sonrada kullanmaya niyetim yok.. ilaç değil kezzap mübarek..

benimde aynı süre içerisinde yaklaşık 10 günde geçti.gerçekten çok zormuş.acısından ziyade acaba daha büyük bi hastalıklara yol açarmı diye korkmadım değil neyse geçti allaha şükür.sizede çok geçmiş olsun umarım tekrardan aynı şeyleri yaşamazsınız

• Arkadaşlar endoskobi oldum.Yemek borusunda 2 tane yara çıktı 5mm çapında bi önerisi olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaynakci_1979 K kullanıcısına yanıt
    hocam sizde ne belirtiler vardı yemek borusu yarası ile ilgili
  • thelostempire kullanıcısına yanıt
    çok yanma oluyor elimle bastırıyorum. zaten bilyodum endoskopiye girmeden yemek borusunda yara olduğunu
  • Tetradoksa bagli yemek borumda iltahap olustu 3 gundur dogru duzgun yemek yiyemiyorum. Bu rahatsizligi yasayan arkadaslar ne kadar sure icerisinde iyilesme oldu ve suan tamamen eskisi gibi yiyip icebiliyormusunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sametal17

Tetradoksa bagli yemek borumda iltahap olustu 3 gundur dogru duzgun yemek yiyemiyorum. Bu rahatsizligi yasayan arkadaslar ne kadar sure icerisinde iyilesme oldu ve suan tamamen eskisi gibi yiyip icebiliyormusunuz ?

Hocam PM'inizide cevapladım .. 1 hafta sonra geçiyor .. ve eğer çok kötü değilse unutup gidiyorsunuz..
    tekrardan geçmiş olsun
  • Merhabalar aynı sorundan yaklaşın bende yaklaşık 10 12 gün çile çektim .12 gün önce içtiğim Clindan atibiyotiği bol suyla içip yattım , 2 saat sonra kalktığımda göğsümde inanılmaz bir yanma ile uyandım. Ertesi gün bu yanma yemek borusunda ödeme dönüştü sanırım ve yutaken gösümde ve sırtımda inanılmaz ağrılar hissetmeye başladım.2 hafta boyunca Gaviscon ve panthec kullandım , şuan tam anlamıyla olmasa bile yüzde doksan oranında düzeldim diyebilirim.Siz siz olun antibiyotik içip yatmayın sonrası kabus oluyor.
  • İnternetten araştırırken konuyu buldum. Aynı şeyden müzdaripim. Doktor çok karşılaşıyoruz diyor.. tetradox tam bir illet. İşin garibi içindeki kağıtta yazıyor yatmayın diye ama biz de doktor bir şey demediği için okumuyoruz. Resmen cehennem gibi yemek yemek çok acı veriyor... umarım kısa zamanda geçer...

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

İnternetten araştırırken konuyu buldum. Aynı şeyden müzdaripim. Doktor çok karşılaşıyoruz diyor.. tetradox tam bir illet. İşin garibi içindeki kağıtta yazıyor yatmayın diye ama biz de doktor bir şey demediği için okumuyoruz. Resmen cehennem gibi yemek yemek çok acı veriyor... umarım kısa zamanda geçer...

Çok geçmiş olsun hocam, sadece yemek yerken acıyorsa sizinki çok daha hafiftir.. sabredin sadece gerektiğinde sıvı ile beslenin 1 haftaya geçer.. ben o günleri hatırlıyorum da nefes alırken bile sızlıyordu. şimdi Allaha şükür iyileştim ama geçtiğimiz sene endoskopide yemek borusu sonunda kitle tespit edildi.. bir hitimal bu rahatsızlıktan olmuş olabilir.. takip edelim dediler ama korkumdan gidemiyorum.

• Benzer durum bendede var sıcak kahve içerken bıçak saplanmış gibi oldu bir süre geçmedi 10 gün sonra iyileşti fakat yine kahve içerken nüksetti...

Endoskopi yaptırdım özofajit (yemek borusu iltihabı) tanısı kondu Raneks diye bir ilaç verdi 5 gündür kullanıyorum bir gelişme yok bazen göğsüme bazen sırtıma ağrı giriyor bazen yutkunurken hatta su içerken bile yanıyor.

Atlatan arkadaşlar ne ilaç kullandınız yazabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rene54 -- 18 Nisan 2017; 13:33:33 >
  • wonderkid08 W kullanıcısına yanıt
    Hocam çok geç oldu ama 3 gün önce aynı sorunu yaşadım boğazım çok kötü göğsüm ve midem yanıyor sürekli ve yutkunurken bir şeye takılırmış gibi oluyor sizin durumunuz nasıl oldu ve nasıl iyileştiniz lütfen bilgi verin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysalyusuff -- 25 Haziran 2017; 7:46:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysalyusuff

Hocam çok geç oldu ama 3 gün önce aynı sorunu yaşadım boğazım çok kötü göğsüm ve midem yanıyor sürekli ve yutkunurken bir şeye takılırmış gibi oluyor sizin durumunuz nasıl oldu ve nasıl iyileştiniz lütfen bilgi verin

baysalyusuff, yemek borusu göğsün sağ tarafa doğru hemen üzerinde yer alıyor sırtada vuruyor sancısı bu tarz birşey mi seninki yoksa boğraz iltihabı gibimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rene54

Benzer durum bendede var sıcak kahve içerken bıçak saplanmış gibi oldu bir süre geçmedi 10 gün sonra iyileşti fakat yine kahve içerken nüksetti...

Endoskopi yaptırdım özofajit (yemek borusu iltihabı) tanısı kondu Raneks diye bir ilaç verdi 5 gündür kullanıyorum bir gelişme yok bazen göğsüme bazen sırtıma ağrı giriyor bazen yutkunurken hatta su içerken bile yanıyor.

Atlatan arkadaşlar ne ilaç kullandınız yazabilir misiniz ?

Mide hapı vermişti sadece hocam onmu da yutamadım agrıdan. bende yara vardı sadece iltihap olmadı..
  • rene54 R kullanıcısına yanıt
    Hem göğsüm yanıyor hem de zor yutkunuyorum .bir de midem belirli aralıklarla yanıyo

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.