Şimdi Ara

cipralex ve xanax endişelerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar doktorum bana bu ilaçları verdi önceki doktorum lustral ve remeron vermişti bu yeni ilaçların önceki kullandığım ilaçlara göre farkları ve yan etkileri nelerdir hiç kullanan ya da bilen var mı ?

Bu arada benim 20 gün sonra finallerim var ders çalışmam gerekiyor,üstüne basa basa doktoruma söyledim kullan çalışmana mani olmaz dedi,sizce doğrumu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KalemKolik -- 9 Mayıs 2010; 14:34:18 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Cipralex ve Xanax: Endişeler için İlaçlar

Cipralex ve Xanax, endişe bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan iki yaygın ilaçtır. Her iki ilaç da benzodiazepinler olarak sınıflandırılır, ancak farklı etki mekanizmalarına sahiptir.

Cipralex

• Genellikle seçici serotonin geri alım inhibitörü (SSRI) olarak bilinen bir antidepresandır.
    • Serotonin seviyelerini artırarak çalışır, bu da endişe ve depresyon belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir.
    • Cipralex'in etkisini göstermesi birkaç hafta alabilir.

Xanax

• Hızlı etkili bir anksiyolitik (kaygı giderici) ilaçtır.
    • GABA reseptörlerine bağlanarak beynin sakinleşmesine yardımcı olur.
    • Xanax, ani endişe ataklarını tedavi etmek için kullanılabilir ve etkisi genellikle birkaç dakika içinde görülür.

Cipralex ve Xanax Birlikte Kullanılır mı?

Cipralex ve Xanax bazı durumlarda birlikte kullanılabilir, ancak her iki ilacın da aynı anda kullanılması durumunda dikkatli olunmalıdır. Bu ilaçların birleştirilmesi, sakinleştirici ve sedatif etkilerin artmasına neden olabilir.

Cipralex ve Xanax Kullananlar

Eğer Cipralex ve Xanax kullanıyorsanız, aşağıdaki yan etkilerin farkında olmalısınız:

• Uyuşukluk
    • Baş dönmesi
    • Konsantrasyon güçlüğü
    • Hafıza sorunları
    • İştah değişiklikleri

Xanax ve Cipralex Arasındaki Fark

Cipralex ve Xanax arasındaki temel fark, etki mekanizmaları ve etki süresidir. Cipralex, serotonin seviyelerini artırarak çalışırken, Xanax GABA reseptörlerini hedefleyerek etki eder. Cipralex'in etkisini göstermesi zaman alırken, Xanax hızlı etkilidir.

Xanax ve Cipralex Birlikte

Cipralex ve Xanax'ı birlikte kullanmak, endişe belirtilerini yönetmeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, her iki ilacın da birleştirilmesi durumunda potansiyel risklerin farkında olmak önemlidir.

Cipralex ve Xanax hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, sağlık uzmanınıza danışmanız önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • xanax zihinsel yeteneklerini etkiler diye biliyorum. ama cipralex in ufak yan etkileri dışında bir sıkıntısı yok. genel yan etkisi uyku yapmıyor uykusuzluk yapıyor bu yüzden ders çalışmaya yararı bile var.
    bana pek bir etkisi olmadı kaç ay kullandım. ama yan etkisi de olmadı.
  • Herkes bir şey diyor ya
  • umarım tetikleyici olan bir hastalığa yakalanmamışsındır.
  • cipralex istenilen etkiyi göstermedi bunu doktorlada görüştüm vede kendisi kısa sürede en etki yapacak ilaç olduğu için verdiğini söyledi,kısa sürede etki etmesini isteme nedeni final zamanım çok yakındı derslerimide çok etkilemesin diye,bundan sonra gerçek tedaviye başlıyoruz dedi vede paxil ve nervium verdi bakalım neler olacak fakat cipralex pek etki etmedi nedeni rahatsızlığım çok ileri olduğu için olabilir.Paxil ve nervium dahamı etkili merak ettim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.