Şimdi Ara

osteitis pubis hakkinda fikri olan var mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun suredir maclarda sol kasigimda agri olyordu zamanla oynayamayacak hale geldim.. birkac sacma sapan doktorla zaman kaynettikten sonra en son bir profesor osteitis pubis dedi.. tam olarak benim sikayetlerimin birebir aynisi olan bir hastalik.. futbolcu hastsligiymis ben 2-3 yil amator kumede oynadim ama 4-5 yildirhaftada 1 hali saha.. biraz kendi umursamazligimdan kaleye gecerim soyle boyle ederim derken iyice kotu ettik..
    Neyse 1 ayi gecti top oynamiyorum.. teshis de 2 hafta once kondu.. 2 aydir bir ton ilac kullaniyorum pek bir fayda yok.. gunluk hayatta rahat olsam da hafiften kosayim desem kasik zorluyor..
    Doktorun tavsiyelerine uyuyorum ama bu hastalik cidden zorlu bir surec gerektiriyor.. daha onceden yasamis olan bilgisi olan var mi ? Neler onerebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben o damdan düşenim işte.Bu lanet rahatsızlık maraton ve ultra maraton hayatımı bitirme noktasına getirmişti.Tüm yaşadıklarım şu bağlantıda;

http://forum.kosugazetesi.com/t/osteits-pubis-kalca-ve-kasik-bolgesi-agrisi/760

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar,
    pubis ile alakalı son durumunuz nedir.?, herhangi bir tavsiyeniz(ilaç vesair) varmıdır?
  • Özelden birkaç kişi sormuş son durumumu anlatan bir mesaj yazmıştım herkesle paylaşayım..

Hocam pek girmiyordum foruma yeni gördüm... İçimden geçenleri yazsam 2-3 sayfa olur sanırım.. tam 1 sene çok sevdiğim halı sahadan uzak kaldım bu illet yüzünden. Bu hastalığın en önemli ilacı dinlenme ve zaman doktorlar prp cryloterapi ameliyatla kafanı bulandıracak hiçbir işe yaramıyor .. Umarım seninki ilerlemeden yakalamışsındır ilerleyince çözümü imkansız gibi birşey mesela bende sadece ödem vardı kemik yapısında bozulma olmamıştı.. 1 sene ara ara kendimi denedim maçlarda 10 dakika 5 dakika falan hep kötüydüm artık iyileşemeyeceğim diyordum..Teşhisten yaklaşık 11 ay sonra sonra spor salonuna yazıldım burada kasığı ve özellikle karın ve pubis bölgesini güçlendirecek antrenmanlar yaptım onlar çok işe yaradı..İlk 2-3 maç çok tedirgindim sonra kas gevşetici iğne vurdurmaya başladım maçlardan 3-4 saat önce o şekilde çok rahatladım sonrasında iğne vurdurmayı da bıraktım artık kaslarım eski esnekliğine yaklaşmıştı.... Bu pubis asla tam olarak geçmez ama senin kasların güçlenirse vücudun tolare edebiliyor mesela bende böyle oldu 1 senedir top oynuyorum çok şükür iyiyim.. Her maçtan önce bengayımı sürerim 10dk. ısınırım mutlaka..
    Sana önerim bu teşhisin doğru bir şekilde konulduğuna emin ol..Kemik yapında bozulma yoksa sadece ödem varsa 1 sene kesinlikle spordan uzak dur hatta merdiven bile çıkmamaya çalış..Spora döneceğin zaman en az 1-2 ay kasık ve karın bölgesini güçlendirecek egzersizler yap..Spordan önce kas gevşetici kremini sür iyi ısın.. Bu dediklerimi yaparsan düzelirsin ben en az 1500-2000 tl harcadım doktorlara sonuç 0 .. Sorunuz olursa memnuniyetle cevaplarım bunun nasıl bir hastalık olduğunu ancak yaşayan bilir

• hocam son durumunuz nedir sakatlıkla ilgili? bende bu sakatlığa yakalandım 3 aydır top oynamıyorum ne tür egzersizler önerirsiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.