Şimdi Ara

Pikniğe giderken feci kaza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 kişi ölmüş allah yakınlarına sabır versin. Bilin bakalım arabanın marka modelini?

Haber linki:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-izmirde-feci-kaza-olu-ve-yaralilar-var-41196045

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok fark eder efendim bu doblo türü araçlar tüm dünyada mal taşımak için kullanılan kamyonetlerdir can güvenliği sıfırdır. Tersini düşünecek olursak eğer aile aracı olarak mpv sınıfı vw touran, ford cmax türü bir araçlar olsaydı o ufacık bebekte bebek koltuğuna isofix bağlantılı bağlansaydı burnu bile kanamadan çıkardı. Gerçekten üzülüyorum Türk halkı yanlış araç seçtiği için.
    Ekonomik nedenler sonucu oluyor bunlar. Kimse c max, picasso falan alacakken gidip courier almaz. Veya iş için de kullanıyor aracı, 2. araç bütçesi yok. Dediğim gibi tamamen bütçe meselesi.

Onun harici aşırı hız, kemer takmama, çocuk koltuğu kullanmama gibi şeyler ihmalkarlık, sorumsuzluk...

Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin, feci bi olay
    Allah rahmet eylesin.
    Olayın özetinde 5-6 yıl kadar ticari araç kullandım çevrem de ticari araç kullanıcılarının (genel olarak) ne emniyet kemeri taktığını ne de kural tanıdığını söyleyemeyeceğim, genel olarak bu durum böyle.
    Emniyet kemerini acemi şöfor takar diyen zihniyeti bile duydu bu kulaklar, genel olarak ekonomik ve eğitim seviyesi düşük olan insanlar tercih ediyorlar burada bir aşağılama yok yanlış anlaşılmasın.
    5-6 sene ticari araç çerçevesinde böyle gördüm, he bu durum düzelir mi ? Düzelmez.
    Çünkü babadan oğula nesil devam ediyor.
    hız öldürmez kuralsızlık öldürür sözünü çok duyarım burada sanki aşırı hız kuralsızlık değilmiş gibi. işin kötü tarafı siz kurallara uygun kendi yolunuzda giderken bile karşı yoldan biri kontrolü kayderek sizin yola gelip size çarpabiliyor. hepimizin başına bu piyango vurabilir. açın sol şeridi istediğim hızla giderim' diyenlere duyurulur.
    Ticari araçlarla ailenizi taşırsanız olacağı budur,gidip binek otomobil alın size birşey olmaz bu araçlarla yolculuk yapılmaz vs demişler de acaba altlarında 5 yıldız almış 2 hava yasıklı polo fiesta corsa vs gibi fındık kurdu araçlarla bu araçlara çarptıklarında bu yorumları yazanlar birşey olmayacağını mı zannediyorlar.Doblo ticari araç ama şasisi yolcu kabini güvensiz bir araç değil.Allah göstermesin o fındık kurdu araçlarla 1.5 tonluk 2 metre yüksekliğinde dobloya kafadan çarparsanız o binek arabaların ne hale geleceğini görürsünüz.Samimi söylüyorum corsa,fiesta vs gibi (isterse 5 yıldız olsun) araçlar yeni kasa doblo ile kafa kafaya girdiğinde haşat olurlar.Bunların mantığına göre 5 yıldızlı araçla kamyonla kafa kafaya çarpışsan kamyon ticari olduğu için güvensiz olduğu için kamyondakiler zarar görür.Bu iki araça milletin nasıl yolculuk ettiğini emniyet kemeri akıp takmadıklarını araştırmadan yorum yapıyorlar.
  • 3 çocuk 1 bebek hayatını kaybetmiş. Aracın ne marka model olduğunun en önemi var.

Ölenlere Allah'tan Rahmet geride kalanlara da baş sağlığı dilemekten başka yapacak bişey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

3 çocuk 1 bebek hayatını kaybetmiş. Aracın ne marka model olduğunun en önemi var.

Ölenlere Allah'tan Rahmet geride kalanlara da baş sağlığı dilemekten başka yapacak bişey yok.
    Çok fark eder efendim bu doblo türü araçlar tüm dünyada mal taşımak için kullanılan kamyonetlerdir can güvenliği sıfırdır. Tersini düşünecek olursak eğer aile aracı olarak mpv sınıfı vw touran, ford cmax türü bir araçlar olsaydı o ufacık bebekte bebek koltuğuna isofix bağlantılı bağlansaydı burnu bile kanamadan çıkardı. Gerçekten üzülüyorum Türk halkı yanlış araç seçtiği için.

• Rica ediyorum emniyet kemerlerinizi takıp hız limitleri içerisinde seyahat edin. Bu tür kazalarda bir insanımızı bile kaybedince kahroluyorum

• Hadi araç yanlış da sürücü bu kadar insan taşıyorken, daha dikkatli daha yavaş ve kontrollü gidebilirdi. Allah rahmet eylesin çok üzücü. Kimse bu kazalardan ders almıyor kendi kemerini bağlayıp çocuğun koltuğu bile olmadığı çok araç gördüm neymiş çocuk ağlıyormuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Çok fark eder efendim bu doblo türü araçlar tüm dünyada mal taşımak için kullanılan kamyonetlerdir can güvenliği sıfırdır. Tersini düşünecek olursak eğer aile aracı olarak mpv sınıfı vw touran, ford cmax türü bir araçlar olsaydı o ufacık bebekte bebek koltuğuna isofix bağlantılı bağlansaydı burnu bile kanamadan çıkardı. Gerçekten üzülüyorum Türk halkı yanlış araç seçtiği için.

Alıntıları Göster
    Ekonomik nedenler sonucu oluyor bunlar. Kimse c max, picasso falan alacakken gidip courier almaz. Veya iş için de kullanıyor aracı, 2. araç bütçesi yok. Dediğim gibi tamamen bütçe meselesi.

Onun harici aşırı hız, kemer takmama, çocuk koltuğu kullanmama gibi şeyler ihmalkarlık, sorumsuzluk...

Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin, feci bi olay

• off of of..facia.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Ekonomik neden ile alakası yok. Benim tanidigin 40 dairesi 10 kadar da dükkanı var . Broadway e biniyor. Çocukları ön koltuğa oturtuyor. Kendisi üniversite mezunu.

• Arabayı çözebilen var mı ?

• Araç Ford ticari.
    Çok çok üzücü bi haber maalesef. Muhtemelen şoför çok hızlıydı ki dobloya ulaşana kadar zaten olanlar olmuş. Doblo da direk şoför tarafından almış darbeyi. Darbeyi biraz daha kafadan alsaydı onun şöförü daha hafif atlatabilirdi belki ama o da yoğun bakımdaymış anladığım.

• hız öldürmez kuralsızlık öldürür sözünü çok duyarım burada sanki aşırı hız kuralsızlık değilmiş gibi. işin kötü tarafı siz kurallara uygun kendi yolunuzda giderken bile karşı yoldan biri kontrolü kayderek sizin yola gelip size çarpabiliyor. hepimizin başına bu piyango vurabilir. açın sol şeridi istediğim hızla giderim' diyenlere duyurulur.

• Allah rahmet eylesin.
    Olayın özetinde 5-6 yıl kadar ticari araç kullandım çevrem de ticari araç kullanıcılarının (genel olarak) ne emniyet kemeri taktığını ne de kural tanıdığını söyleyemeyeceğim, genel olarak bu durum böyle.
    Emniyet kemerini acemi şöfor takar diyen zihniyeti bile duydu bu kulaklar, genel olarak ekonomik ve eğitim seviyesi düşük olan insanlar tercih ediyorlar burada bir aşağılama yok yanlış anlaşılmasın.
    5-6 sene ticari araç çerçevesinde böyle gördüm, he bu durum düzelir mi ? Düzelmez.
    Çünkü babadan oğula nesil devam ediyor.
  • yaptığımız her tercih yanlış ne yazık ki.
  • Allah rahmet eylesin, kemer her halükarda takılmalı ve çocukları da kaliteli çocuk koltuğunda arabaya bindirmek şart, diğer türlü çok büyük tehlike içindeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 28 Nisan 2019; 12:33:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NazımHikmetRan

Arabayı çözebilen var mı ?
    Tourneo courier

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Ne aptalca bir bakış açısı. Senin tanıdığın öyle diye herkes öyle mi yani! Şimdi her Doblo sahibinin 40 dairesi 10 dükkanı mı var? Yahu nasıl kafalar bunlar anlamıyorum. Gerçekten siz fanusta mı yaşıyorsunuz?
  • Araç sağlamlığından daha önemlisi aracın nasıl kullanıldığıdır. Tank olsa ne fayda sen kurallara uymadan ve düzgün kullanmadıktan sonra..

• Allah rahmet eylesin cok dikkatli olmak lazim 1 hata 7 ölüm

• Emniyet kemerini neden takmaz ki bir insan? Ailem veya arkadaşlarım arabama biner binmez emniyet kemerlerini taktırıyorum. Takmadan 1 metre gitmem diyorum. Annem babam alıştı artık. Hemen arabaya biner binmez emniyet kemerlerini takıyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.