Şimdi Ara

Fiat ın italyan yapımı araçları neden tutulmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
10.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerlilerle arasında dağlar kadar fark yok yada rakipleri başka markalarla neden alınmıyor hem yerlilerdende daha kaliteli

edit fiyat bakımından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DFABFCB25 -- 23 Mayıs 2014; 23:59:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çünkü bir alman değil..
  • bu ülkedeki insanların ikinci el anlayışından
    dolayı

• Parçası 3-5 lira daha pahalı olduğu içindir. (3-5 lira lafın gelişidir)
  • tok kapı sesi yok hocam daha ne olsun.
  • Çünkü fiatsa dandik algısı var milletimizde onun dışında fiat marka olan bir araca o kadar para ödemem diyor insanımız.Fiat marka aracın bakımı parçası o kadar olur mu diyor? 2.eli yok diyor almıyor.Bunlar yeterli sanırım.

Ama bravonun önüne bir VW amblemi tak kapsında kuyruk olurlar bayinin
  • bir arkadaşım; O arabanın önünde Fiat sembolü var o yüzden hayatta 100 bin vermem. Ha Dodge sembolü olsa iş değişirdi. (Freemont için)
    Ayrıca fiat 500L için kendi kişisel görüşüm ergonomik ve rahat değil.
    Diğer fiat modelleride 5 para etmez onların parasına başka araçlar var.
  • aliskanliklar ve marka imajı. insanlar bilmiyor. hala kafalarda eski tofaş imajı mevcut.

• Bence gayet tutuluyor, her yer punto, doblo,linea, vs

• alfa yı dışarda tutmak gerek bence..
  • espnin ne olduğunu bilmeyen insanlar var hala, fiatı hor görmüş çok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: dusau

bir arkadaşım; O arabanın önünde Fiat sembolü var o yüzden hayatta 100 bin vermem. Ha Dodge sembolü olsa iş değişirdi. (Freemont için)

2011 model olupta 20 bin küsür olan başka hangi araç var

• ilerde 1.3 multijet punto düşünüyorum ama şu kalitesiz algınısını kafamdan atamadım içine oturup incelemem gerek
  • hep o kuş serisinin suçu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rambo-Cash

hep o kuş serisinin suçu

Aynen öyle kuş serisi hangi marka adına olsa bugün o marka kötü olurdu vw olsada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DFABFCB25 -- 24 Mayıs 2014; 1:09:25 >
  • Çünkü onların daha iyileri var. Clio varken gidip tarihi eser punto almaz kimse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silentmachine

quote:

bir arkadaşım; O arabanın önünde Fiat sembolü var o yüzden hayatta 100 bin vermem. Ha Dodge sembolü olsa iş değişirdi. (Freemont için)

sıfırından bahsediyordum.
    Ancak bahsettiğiniz Linea ve punto ise;
    Linea yerine symbol,accent era, 301 ve C-elyssee ( son ikisi 2013 de piyasaya girdiler o yüzden 2011leri yok ancak model yılı baz alınırsa fiyatları linea ile paralel) ve ya 2009 lancer çok daha kalitelidir.
    Puntonun ise bir çok alternatifi mevcut saymaya luzum bile yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

ilerde 1.3 multijet punto düşünüyorum ama şu kalitesiz algınısını kafamdan atamadım içine oturup incelemem gerek

Punto İtalyan bir model, Linea gibi degil

• quote:

quote:

quote:

Linea yerine symbol,accent era, 301 ve C-elyssee ( son ikisi 2013 de piyasaya girdiler o yüzden 2011leri yok ancak model yılı baz alınırsa fiyatları linea ile paralel) ve ya 2009 lancer çok daha kalitelidir.

albea olarak demiştim :)
    albea ve clio kullandım albea fren olsun kaçısı olsun daha iyi,accent ise sadece şöförün yanında oturdum.accent albea danda cliodanda iyi gidiyor.ama accentlerin 2008 leri bile 2011 albea parasında kısacası kendi segmentinde en iyisi albea

linea cliodan her yönüyle üstündür,bu arada yanlış anlaşılma olmasın fanlık filan yapmıyorum 5 para etmez demeniz hatalı olmuş :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

albea olarak demiştim :)
    albea ve clio kullandım albea fren olsun kaçısı olsun daha iyi,accent ise sadece şöförün yanında oturdum.accent albea danda cliodanda iyi gidiyor.ama accentlerin 2008 leri bile 2011 albea parasında kısacası kendi segmentinde en iyisi albea

linea cliodan her yönüyle üstündür,bu arada yanlış anlaşılma olmasın fanlık filan yapmıyorum 5 para etmez demeniz hatalı olmuş :)

benim kendi aracımda italyan Fiat grup bünyesinde(lancia ypsilon). Ancak kendi görüşüm budur. Fiat markası olarak gönül rahatılığıyla sıfır olarak alınabilecek sadece 2 araba var bunlarda 500L ve Freemont. Öteki arabaları hiç bir şekilde almam ve yakınlarıma da aldırmam. Bu arada yanlış anlamayın 30 bine 2011 araba sorduğunuz için yazdım yoksa o arabalar fiat modellerinden aman aman kaliteli arabalar değil ancak dediğim gibi 2. el ise seçenek çoğalıyor ve 2009 lancer alır gönül rahatlığıyla binerim 30.000 e kadar bütçe varsa. ncap testlerine dahi girmemiş dandik B-sedan yerine C sınıfı adam gibi bir arabaya binmek daha mantıklı. Hem Lpgye de tam olarak uyumlu.
    Kaldı ki Fiat tümden kalitesiz demedim içinden alınabilecek arabalar ama ne olursa olsun benim almayacağım arabalar var. Kendi görüşüm olarak 2 araba haricinde diğerlerini kalitesiz buluyorum. Fiyat/performans olarak iyi araba değiller. Babamda zamanında 2005 punto 2009 fiorino aldı. Çekilenleri çok iyi biliyorum. Aynı şekilde zamanında anneminde 2000 model paliosu vardı ve bu bahsettiğim araçlar sıfır olarak alındı. Öyle hiç bilmeden sallayan birisi değilim ancak tecrübeyle sabittir Fiat marka bir araba alıyorsan ve al-sattan öte biniciysen çıkardığı sorunlara katlanacaksın. Sırf ucuz diye aldık zamanında. Ama şu anda Fiyatlarına bakınca kesinlikle öteki alternatiflerinden ucuz değil. Keşke Chevy piyasadan çekilmeseydi.

Sonuçta Herkesin kendi tercihi. İsteyen fiat marka alıp deneyimleyebilir.

Örnek olarak 2014 sıfır fiyatlarını baz alırsak;
    Boş punto parasına- stlye ibiza
    Bravo parasına- Astra-Golf-Leon (buraya sınırsız araba eklenebilir)
    Linea parasına- Rapid- astra classic (Hbsi ucuz ama tam karşılığı değil genede daha güvenlidir)( Ayrıca çinli geely emgrand ec7 bile gitti paşa paşa euroncap e girdi 4 yıldız da alsa neymiş ne değilmiş gördük Linea-301-c-elysse gibi araçları ncape sokmadılar bu yüzden güvenmiyorum)
    panda parasına- Micra-Suzuki Swift- Mitsubishi space star

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.