Şimdi Ara

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
310
Cevap
13
Favori
43.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alacak olanlara tavsiye isterseniz almayın derim. Daha 1 haftalık cihaz (43pus6412) sapıtmaya başladı. Tv'yi kapatınca gelmeye devam eden ses mi dersiniz, kumandanın çalışmaması mı dersiniz. Kanal listesi oluşturmak bile çok zor geldi bana. Kuruluma gelen servisle küçük bir sorun oldu mh ilgilenmedi bile direkt servisi arayın dediler ya !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagul -- 11 Mayıs 2018; 18:3:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzBuBa

Merhabalar,

Philips 49PUS6412/12 TV modeli son güncellemeden sonra, internetten film vs. açmıyor. Telefondan ekran yayınlama yaparak açmayı denedim onda da olmadı. Bir önceki sürüme nasıl dönebilirim ? Ya da bu sadece bende mi oldu ?
    Bu sorunla karşılaşan yada bir çözüm bilen var mı ?
    Müşteri hizmetlerinin verdiği cevap;
    yapılan güncelleme güvenlik gereği flashplayer oynatmıyormuş. Eski sürüme dönülebilir mi ? Başka nasıl izlenebilir ?
  • Merhaba,

Vatandan 55PUS6412 almayi dusunuyorum. Su anki fiyati 3299. Kullananlara sorum, ios cihazim (iphone 6) ekraninin bu tv ye yansitilmasi mumkun mudur?

Mumkunse hangi app kullanilmalidir?

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TV Sıfırladıktan sonra kanal kurulumu ;

Setup (Ayarlar) Tuşu > Tüm Ayarlar > Kanallar > Uydu Kurulumu > Uydu Ara > Uyduları Kur > Yeniden Kur > Yapılandır > Kurulum Sistemi > 3 yada 4 Uydu (DiSEqC 1.0) > Geri Tuşu > Arama seçeneğinden kanal kurulumunuzu gerçekleştirebilrisiniz. Uydu taraması tamamlanıp "Kur" butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen listeden TKGS seçildiği durumlarda kanallarınız sıralı olarak kurulacaktır.

Bu şekilde yapılmadığında TRT UHD 4K yayını listeye eklenmiyor.

TV de bulunan bluetooth ne işe yarıyor acaba ? Telefonu bulamadı, bilgisayarı bulamadı, başka kullanıcı kablosuz hoparlör de bulmadığını söylemiş.
  • Yeni güncelleme gelmiş. Yükleyen oldu mu ?

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları

• Tv yi önerirmisiniz? Ambilight özelliği için philips alasım var, netflix youtube ve usb den film kullanımı genel kullanım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer-1907

Tv yi önerirmisiniz? Ambilight özelliği için philips alasım var, netflix youtube ve usb den film kullanımı genel kullanım.
    49PUS6412 modelini 5 aydır kullanıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Görüntü gayet iyi ve yeterli.
    usb den film izlemedim hiç, tarayıcıdan izliyordum son gelen güncelleme ile flashplayer desteği kaldırıldı ve açmıyor flashplayer olan filmleri. HDMI kablosu ile bilgisayarı bağlayıp izliyorum şimdilik.
    Netflix kullanmadım, uygulama gömülü geliyor zaten. Kumanda da netflix tuşu var direk.
    Youtube ta hiç sorun olmadı, çok iyi çalışıyor.

4K yayını şimdilik, TRT UHD(4K) yayını var, 4K görüntüsü çok iyi. (Diğer TV ler nasıl bilmiyorum. İlk 4K işte, oda diğer kanallara göre çok iyi)
    Kanal ekleme işleminin çok sıkıntılı olduğu yazıyor bir çok yerde, onu denemedim hiç.
    Otomatik gelen kanalları, favori listesi yapıp istediğin şekilde sıralamak çok kolay

• quote:

Orijinalden alıntı: OzBuBa

49PUS6412 modelini 5 aydır kullanıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Görüntü gayet iyi ve yeterli.
    usb den film izlemedim hiç, tarayıcıdan izliyordum son gelen güncelleme ile flashplayer desteği kaldırıldı ve açmıyor flashplayer olan filmleri. HDMI kablosu ile bilgisayarı bağlayıp izliyorum şimdilik.
    Netflix kullanmadım, uygulama gömülü geliyor zaten. Kumanda da netflix tuşu var direk.
    Youtube ta hiç sorun olmadı, çok iyi çalışıyor.

4K yayını şimdilik, TRT UHD(4K) yayını var, 4K görüntüsü çok iyi. (Diğer TV ler nasıl bilmiyorum. İlk 4K işte, oda diğer kanallara göre çok iyi)
    Kanal ekleme işleminin çok sıkıntılı olduğu yazıyor bir çok yerde, onu denemedim hiç.
    Otomatik gelen kanalları, favori listesi yapıp istediğin şekilde sıralamak çok kolay

Alıntıları Göster
    Youtube'da 50 ve 60 fps takıntılı akıyor. Usb veya dahili 60 fps videolar sorunsuz akıyor. Daha önce de yazmıştım ve teyit edilmişti. 25 ve 30 fps sorunsuz.

Bu arada Hdmi ile PC yi bağlayınca direkt gördü mü. Özel bir ayar yaptınız mı hocam. Ayarlar bölümünde Bilgisayar adlı ayrı bir bölüm var da. Sanırım input lag olmasın diye koymuşlar.

Benim en çok rahatsız olduğum konu vertical banding. Yıl 2018 ama hala çözemediler gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Mayıs 2018; 16:25:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Youtube'da 50 ve 60 fps takıntılı akıyor. Usb veya dahili 60 fps videolar sorunsuz akıyor. Daha önce de yazmıştım ve teyit edilmişti. 25 ve 30 fps sorunsuz.

Bu arada Hdmi ile PC yi bağlayınca direkt gördü mü. Özel bir ayar yaptınız mı hocam. Ayarlar bölümünde Bilgisayar adlı ayrı bir bölüm var da. Sanırım input lag olmasın diye koymuşlar.

Benim en çok rahatsız olduğum konu vertical banding. Yıl 2018 ama hala çözemediler gitti.

Alıntıları Göster
    HDMI ile bağlantıda direk görmüyour. Kumanda da sources tuşuna basıp hdmı seçiyorum.

FPS sorunu ile ilgili pek fark edemedim.

vertical banding sadece Philips sorunu mu ?

Standart kanalları sorunsuz izletiyor. Şuan için beni etkileyen bir sorunu olmadı.

Flashplayer güncellemesi can sıkıcı oldu sadece.

• dünkü mediamarket indiriminden 2768liraya 49pus6412 aldım, hakkında iyi de kötü de yorumlar var, unarım bi sıkıntı yaşamam, ps4 pro, genel tv film izlemek, netflix için kullanıcam, pro kullanıcı değilim, tatmin olurum diye düşünüyorum, kurulunva tekrar yorum yazmayı düşünüyorum

• Arkadaşlar ben de Philips 49PUS6412/12 almayı düşünüyorum. Flashplayerın son durumu nedir önerir misiniz bu televizyonu veya LG 49UJ630V alacağım ikisi arasında kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sado51

Arkadaşlar ben de Philips 49PUS6412/12 almayı düşünüyorum. Flashplayerın son durumu nedir önerir misiniz bu televizyonu veya LG 49UJ630V alacağım ikisi arasında kaldım.
    Flash player hakkında bilgim yok ve zaten HTML5 ile bu sorun çözüldü ama TV bence kötü. İyice reset atmaya başladı. Vertical banding yüzünden maç izlemekte işkence haline geliyor çoğu zaman. Bence diğer alternatiflere yönelin.

• Philips 49pus6412 vs Lg 43uj701v arada az bı fark var sizce hangisini almalıyım +lar -ler kafam çok karışık yardımcı olursanız çok sevinirim

• Philips pus6412 tercih edebilirsin bence ekrani daha parlak ve canlidir lg'ye gore.philips kontrast degeri 1300:1 dir.input lag'ı 30 ms dir ve gerçek hertzi 60 dir,ikisi de direct led bu iki taraf icin de iyi bi şey .Ben vatanda gittim inceledim herhangi vertical banding tarzi sorunu yoktu satici yeni android surumuyle herhangi takilma sisme olmadigini soyledi lgye gore daha ince şık bir tv kanal gecis sureli ortalama iki tv icin de 2,3 saniye civari

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan0348

Philips 49pus6412 vs Lg 43uj701v arada az bı fark var sizce hangisini almalıyım +lar -ler kafam çok karışık yardımcı olursanız çok sevinirim
    Bence LG düşünebilirsin ama biri 49 diğeri 43 inç verdiğin seçenekler arasında. Android sorunları tam gaz devam ediyor ve ayrıca vertical banding de var. Dünya Kupası eziyet oldu adeta.

• Bu sorunlar philipste kronik mi acaba çunku kimi arkadaslar bu sorunlari yasamadigini soyluyor vertical banding falan bende bu gun vatanda baktim dunya kupasi macina yoktu bisey. Smart kisminda lgde sikintili arayuzden atiyo bellek hatasi veriyo falan o konuda samsung tizen en saglikli calisan bence

• Dostlar ne win10 bilgisayarımdan ne de android telefonumdan kablosuz ekran yansıtması yapamadım. video resim falan gidiyor ama ekran yansıtması yapamıyorum. ekran yansıtmasını veya ekran paylaşımını veya ekran yayınlamayı Sizler nasıl yapıyorsunuz?
  • hanahmet H kullanıcısına yanıt
    tv ile ilgili başka bir sıkıntı yaşadınız mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanerT35

tv ile ilgili başka bir sıkıntı yaşadınız mı acaba ?
    9LG Geç yanıt verdiğim için özür.

Televizyon iyi, gayet de güzel. Önceki aldığım ve ekranı kırıldığı için bir kenara bıraktığım Lg televizyon (LG 42LB652V) ile kıyaslama yapacak olursam:

Lg televizyonda 3D vardı, philips televizyonda 3D yok. Yeni çıkan televizyonlarda 3D çok pahalı. bu yüzden 3D özelliğinden vazgeçtim.

Görüntü kalitesi fullhd ile kıyaslarsak canlılık, hareketlilik ve renk doygunluğu bakımından lg'den daha iyi ama şu var. Lg 2014 model televizyondu. 4k görüntü ise daha başka güzel. özel yapılmış 4k videolar çok güzel. TRT 4k kanalı kalitesi güzel.

Ses normal yayınlarda gür çıkıyor ama flash bellekten video izlerken sesini daha da artırmam gerekiyor.

Televizyonun kanal geçişleri ve ilk açılışı yavaş. akıllı (smart) özelliği ve ayarlar menüsü çok hızlı. internetten ve flash belleklerden film izlemesi çok rahat. takılmadan seyredebiliyorsun. ileri geri alırken bile takılma yok.

kumandası çift taraflı ama akıllı (smart) kumanda değil. Kumanda ile ekranda imleç çıkmıyor. Fare takınca imleç hemen çıktı. fare ile kumanda etmek daha kolay. Ama fare ile kanal geçişi ve ses açıp kısmayı yapamıyoruz. Bu konuda bir güncelleme olsa çok iyi olacak.

Android oyun veya program yükleyebiliyorsun ama gördüğün 10 programdan 2 - 3 tanesini anca yükleyebiliyorsun. Genellikle "Bu uygulamayı cihazınız desteklemiyor" ifadesi çıkıyor. Ben tv ile ilgili yüklenen programlarda hiç bir sıkıntı görmedim.

televizyon için telefona kumanda programı yükledim. çok karışık. sonradan güncelleme geldi. sadece ses ve kanal geçişi ayarı için telefonun ana ekranına eklenti (widget) koymuşlar. Bu kullanımı rahatlattı.

Genel olarak televizyondan memnunum ama bilgisayardan veya telefondan ekran paylaşımını yapamadım. Sanırsam böyle bir özelliği yok. (sadece chrome ekranını televizyonda paylaşabildim ama o da tek sekme paylaşıyor) TV görüntü kalitesi ve ses kalitesi güzel. Kenar ışıklar seyir zevkini artırıyor ve olaya heyecan veriyor ama çoğu zaman kapalı kullanıyorum. Kanal ayarlarını yapamadım. İstediğim kanalları yukarıya taşıyamadım. Gerçi televizyon yayınıyla pek işim olmuyor. Genellikle internetten film dizi izliyoruz.

Şimdilik bu kadar. inşallah Faydam dokunmuştur. Başka öğrenmek istediğiniz şeyler varsa yazabilirim.

• merhaba, 5 gün önce 49" olanını gittigidiyor mediamrkt satıcısından 2680 tl'ye aldım ve gayet memnunum.

değerlendirmem tamamen f/p performansı üzerinedir.

aslında bir süre araştırdıktan sonra 3000 tl'ye lg 49uj701v almıştım ve benim tv'de mi bir gariplik vardı bilmiyorum, berbat ötesiydi. iade ettim ve bunu aldım. bir siteye tv ile ilgili deneyimlerimi aktardım, biraz da lg ile karşılaştırma oldu aslında. şöyle;

"samsung ve lg tv'lerde filmler, sanki el kamerasıyla çekilmişcesine, işlenmemiş amatör bir çekim izlenimi yaratıyor bende. görüntü net, çözünürlük şahane ama seyir zevki işe yaramaz. philips bu konuda gayet başarılı, sinemanın ruhunu koruyor panel. sırf bu sebeple bile neredeyse bütün lg-samsung'lar benim için çöp.

diğer bir avantajı kulaklık çıkışının olması. evet bildiğiniz kulaklık çıkışından bahsediyorum. yine samsun ve lg denilen reklam markaları kullanıcıya bir kulaklık çıkışını çok görüyorlar. yani gidip dijital girişi olan bir ses sistemi al diyor kısacası. harman kardon'unu yediklerim! 2 tane dandik hoparlör koymuşlar harman kardon diye, öyle olsa içim yanmayacak. 'harman kardon dizayn' o hoparlorler 'harman kardon' değil, beş para etmez 3. sınıf hoparlör işte.

görüntü ve ses senkronizasyon sorunu yok. lg'yi iade ederken, görüntü akışındaki yapaylıktan sonra en çok şikayet ettiğim konu buydu.

hdmi bağlantısında şaşırtıcı derecede hiç lag yok, lg'de yarım saniye kadar var. aynı pc, aynı kablo, arada bariz fark var. lg'yi iade sebeplerimden biri...

16 gb bellek ve 1.5 gb ram var ayrıca. yine lg, youtube'dan bir şey izlerken 10. dakikada uygulamayı "yetersiz bellek" hatası verip kapatıyordu. bu da kronik bir sorunmuş. tv özelliklerinde bellek 0.2-0.6 gb arası diyor :)

bütün bunların üzerine 300 tl de daha ucuz"

biz bu tv'leri almadan önce kullanıcı yorumlarına bakıyoruz ama satış sitelerindeki yorumları sallamamak lazım. basit kullanıcı için kanal geçişleri hızlı bir tv olsun, çervesi janjanlı olsun iş bitiyor.

senin benim gibi kullanıcı için gerçekten işe yarayacak bilgi veren yok. bu mesajı sırf birilerinin gerçekten işine yarar diye yazdım.

benim bir televizyondan ilk beklentim sinematik görüntünün katledilmeden verilmesi olur. el kamerasıyla ham görüntü izletiyor lg, samsung. tabi bunu dert eden kaç kullanıcı var bilmiyorum ama yurt dışında şikayet edeni fazla. bizde bir numaralı kriter kanal geçiş hızı.

bir iki de şikayetim var hem bahsetmiş olayım hem de kullanıcalara sorum olsun cevaplarsanız sevinirim,

1- kulaklık çıkışından 2+1 ses sistemime bağladım tv'yi ancak ses açma kapama düğmeleriyle kontrol edemiyorum. menuyu açıp oradan kulaklık ses seviyesi kısmından aç-kapa yapabiliyorum. bu çok saçma olmuş.

2- bluetooth mouse var, direk tanıdı ev ve bluetooth ile bağlanabiliyorum çok akıcı bir şekilde. ancak tv'de fare kullanımını beğenmedim. bir uygulamayı açıyorsun ancak geri dönüş butonu yok. tv menülerinde bazı butonlara tıklamıyor, kumandayla seçmek zorunda kalıyorsun. klavye denemedim ama.

3- 6 senelik i5 işlemcili, nv gt630 m grafik kartlı bilgisayarı hdmi2'den bağlıyorum ve sinyal 1080p görünüyor. kablodan emin değilim, 4k desteklemiyor olabilir dandir bir şey. bir de intel hd grafik kartı var pc'de bağlantı onun üzerinden görünüyor. işin bu kısmını çözemedim.

tüm kullancılara selamlar, umarım memnun kalır herkes ve umarım zamanla kronik sorunlar çıkmaz karşımıza.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.