Teğmen
23 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
1 senedir 2006 corolla dizel kullanıyorum. Aldıktan 2 ay sonra falan castrol 5w 30 yağ koyuldu bakımında. 8000 km kadar kullandım yağ haliyle siyahlaştı ve motor biraz sesli çalışmaya başladı. Gerçi enjektörlerde de ufak bir sorun var yaptırtmak lazım. Yaza da giriyoruz diye aracı bakıma soktum ve sıkıntıları anlattım. Usta dün castrol 5w 40 yağ koydu araca fakat araçta biraz ağırlaşma oldu yavaş hızlanıyor araç. Yağ yeni diye mi yoksa 5w 40 fazla mı kalın gelmiştir acaba? Tekrar 5w 30 a dönmek gerekir mi yoksa böyle devam mı edeyim?
Merhaba. Aracımı 5 ay önce aldım. Dün kaputu kaldırınca sol amortisör başının eğriliği gözüme çarptı.

Sağ taraftaki pek belli olmuyor. Aracı aldığımda böyle eğrilme yoktu. Acaba neden olmuştur? Böyle olması normal mi, böyle kalsa sıkıntı çıkarır mı?
Ayrıca son 1 aydır araç bozuk yolda giderken gacırdıyor. Sebebi bu olabilir mi?
http://3dmark.com/3dm11/2424179

Sonuç yukarıdaki linkte mevcut. Upgrade etmedim yalnızca performansta çalıştırdım.
Sistem
Asus P5Q SE FSB 1600 Anakart
E8400 3,0 GHz 6M Cache işlemci
Sapphire toxic HD 6850 1GB GDDR5 ekran kartı
4x1 GB DDR2 Kingston ram
Windows 7

Bu işlerden pek anlamam ama merak işte. Sizce puan normal mi, sistem normal performansta mı? Puanı arttırmak için neler yapılabilir? Linkte ramler 400 mhz de gösteriyor 800 olması gerekmiyor mu, CPU Z den de baktım 400 gösteriyor normal mi? Anakart kutusunda DDR2 1200 desteklediği yazıyor.
Bu işten anlayan arkadaşlar açıklayıcı cevaplar verirse sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 175
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 861 (Bu ay: 41)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.