Şimdi Ara

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
13
Favori
43.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yeni yazılım çıkmamış ama tarih 11 aralık olmuş. nasıl oluyor bu anlayan var mı. yeni sürüm çıkmış diye indirdim ama bi baktım eski sürüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ustamfa

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları

yeni yazılım çıkmamış ama tarih 11 aralık olmuş. nasıl oluyor bu anlayan var mı. yeni sürüm çıkmış diye indirdim ama bi baktım eski sürüm

Tarihlere takılmayın. Kurulu yazılım tarihi ile yazılım güncelleme geçmişi dökümanındaki tarihler bile uyuşmuyor. Saçmalamışlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

2 gündür kullanıyorum,

Kanal geçişleri olarak 3-4 saniye sürüyor,

Xbox One ile Fifa 18 oynadım bol bol, çok yakından oyunların arkasında gölgeler oluşuyor, astigmat olanlar bilir o tarzda, ama TV´nin dibinden bakınca görünüyor bunlar, 2-3 metre mesafede herhangi bir sorun yok,

Mouse taktım direk tanıdı,
    Kumandanın klavyesi kullanışlı,

Uygulamaların açılması, indirilmesi vb. android işlemlerinde herhangi bir sorun yok,

internete bağlayacaksanız kablo ile bağlanın, wifi de tam performans alamadım, modem dibinde olmasına rağmen, kablo daha iyi gibi geldi,

IP TV için Smart IPTV isimli programı kurdum, güzel ve kullanışlı, sorunsuz bir şekilde izledim, program 1 haftalık ücretsiz, sonrası 5-6 euro gibi bir şey,

WD 2 TB harici hdd taktım hemen tanıdı,
    İnternetten indirmiş olduğum "fantastic beasts and where to find them" isimli film *x1600 çözünürlüklü sorunsuz bir şekilde oynattı,
    yine internetten indirmiş olduğum Transformers 5 isimli film *x2160 çözünürlüklü- TV´nin kendi oynatıcısı format desteklenmiyor dedi, KODİ utana sıkıla takıla takıla oynattı, VLC daha da zorlandı, mx player ile oynatma işlemini bulamadım, (bu işin çözümünü bilen var ise alıntı yaparsa sevinirim)

Servisi aradım hemen geldi, güncellemesini, kanal kurulumunu yaptı gitti,

başkaca aklıma gelen bir şey yok, başka sorusu olan var ise TV üzerinde her türlü denemeyi yapabilirim

Hocam hayırlı olsun hepimize öncelikle. Az önce servis yetkilisi gelip kurulum yaptı. Test yapmayacaktı ama eline geceden hazırladığım USB'yi verince mecbur takıp baktık. Genel olarak iyi. Çapraz ışık sızması var az miktar ama video/TV esnasında belli olmuyor.

Neyse, merak ettiğim şu, Android Samsung Galaxy S4 telefonumdan Youtube videosunu Youtube uygulamasından ekrana sorunsuz yansıtıyorum ama gel gelelim telefonun ana ekranını Screen Mirror özelliği ile yansıtmak istediğimde telefon televizyonu görmüyor. Yani telefon uygulama ekranını komple mirror yapamadım. Bu Tv de bu özellik yok mu?

Bir de yazılım sürümü eski çıktı. 2017/06/09 tarihli 001.002.089.001 sürümü çıktı. Servis görevlisine Usb'den güncelleyeyim mi dedim, adam bence yapma kendi haline bırak, uygun görürse Wifi üzerinden Tv kendi kendini güncellesin gibi ilginç bir yanıt verdi. Sizde sürüm nedir? Teşekkürler.

merhaba test usb si oluşturdugunuzu yazmışsınız içerik alabilr miyim?
    kurulumda ben de rica edeyim servisten

• Beyler şu restart atma sorunu Philips Android TV'lerin kronik sorunu mu? Bende son yazılım olmasına rağmen DVB-S (dahili HD Receiver) ile TV izlerken kendi kendine restart atıyor. Sinir olmaya başladık. Servisi çağırıp ret cevabı yedikten sonra hakem heyetine gitsek ne kadar sürede karar çıkar acaba? Ya da ne tavsiye edersiniz? Cidden rezillik. Günde 1 kere falan atıyor.
  • Arkadaşlar karanlıktaki bu görüntüler normal mi sizce? Üstte iki noktada ışık sızması var mı sizce de? O iki yerde elimle hafif bastırınca beyazlık ekran üzerinde genişliyor,çerçevenin diğer yerlerini de kontrol ettim başka yerde öyle bir sey olmuyor.Sanki o iki noktada çerçeve paneli sıkıştırıyor gibi !?

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı YorumlarıPHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları

• quote:

Orijinalden alıntı: geryol

Arkadaşlar karanlıktaki bu görüntüler normal mi sizce? Üstte iki noktada ışık sızması var mı sizce de? O iki yerde elimle hafif bastırınca beyazlık ekran üzerinde genişliyor,çerçevenin diğer yerlerini de kontrol ettim başka yerde öyle bir sey olmuyor.Sanki o iki noktada çerçeve paneli sıkıştırıyor gibi !?

PHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı YorumlarıPHILIPS PUS6412/12 Kullanıcı Yorumları

Arkadaşlar yok mu bir fikri olan, en azından kullanıcılar sizde durum nasıl?

Bu arada normalde turkcell tv kullanıyorum( tavsiye etmem ama), geçen ilk defa uyduya bağladım.Bir defa tv kendiliğinden kapandı açıldı.Kanal geçişleri cidden çok yavaş abartısız tuşa basmam ve geçiş rahat 3 sn sürüyor

• @geryol Hocam bence biraz fazla ama daha öncede demiştim. Fotoğraf çekimi yanıltıyor ve normalden çok fazla sızma var gibi görünüyor bize fotoğraf üzerinden bakınca. Sizin çıplak gözünüz ile yaptığınız yorum en doğrusudur.

Bu arada etiketlediğim arkadaşlar size farkettiğim bir şeyi soracağım. Tv ayakları yani standı tam olarak boşluksuz monte edildiği halde TV birkaç derece geriye yatık gibi duruyor. Tesadüfen farkettim. Ayakların oturduğu sehpa zemini ve evin zeminini eğim ölçer ile ölçtüm. Nerdeyse tam düz. Ama bu Philips galiba yine dangalakça bir üretim veya hesap hatası yapmış. Eğer sizde TV'yi duvara asmak yerine zemine / standa sabitleyip kullanıyorsanız lütfen bir bakın derim. Resim koydum. Sağlıcakla.

• geryol G kullanıcısına yanıt
    üstteki ışık sızması normal değil bence. Ayrıca turkcell.tv kutusu mu bağladınız? TurkcellTV 'nin kanal geçişleri kendisi de yavaş.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Benim duvara monte hocam ama bu konuda forumda daha önce de philips hakkında şikayetler vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

Benim duvara monte hocam ama bu konuda forumda daha önce de philips hakkında şikayetler vardı.

Haklısınız sanırım hocam. Resimlerle açıklamış bir mağdur. Philips geneline özgü bir tasarım kusuru.

www.sikayetvar.com/teknosadan-aldigim-philips-55pus7502-televizyonda-kasa-egriligi-ve-yatikligi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

üstteki ışık sızması normal değil bence. Ayrıca turkcell.tv kutusu mu bağladınız? TurkcellTV 'nin kanal geçişleri kendisi de yavaş.

Valla forumdan bir süre ses çıkmayınca ben de satınalmaya onay verdim mecbur :( umarım başımı ağrıtmaz

Fotoda evet belki biraz daha belirgin ama kendi gözlemimde de baya belli

Evet turkcell tv var ama yavaş olan kendi uydusu.Düşünün yani;turkcell tv yavaş diyorsunuz kendi uydusu ondan da yavaş.

Teşekkürler
  • geryol G kullanıcısına yanıt
    hocam turkcell tv kullandım ben de ama tv'nin ki o kadar da yavaş değil sanki. Şuan tivibu kullanıyorum ki o da evlere şenlik
    Tv standi resimden bakinca sol tarafi onde duruyor gibi geldi bana. Duvarda kullaniyorum ben

• quote:

quote:

2 gündür kullanıyorum,

Xbox One ile Fifa 18 oynadım bol bol, çok yakından oyunların arkasında gölgeler oluşuyor, astigmat olanlar bilir o tarzda, ama TV´nin dibinden bakınca görünüyor bunlar, 2-3 metre mesafede herhangi bir sorun yok,

Uygulamaların açılması, indirilmesi vb. android işlemlerinde herhangi bir sorun yok,

internete bağlayacaksanız kablo ile bağlanın, wifi de tam performans alamadım, modem dibinde olmasına rağmen, kablo daha iyi gibi geldi,

IP TV için Smart IPTV isimli programı kurdum, güzel ve kullanışlı, sorunsuz bir şekilde izledim, program 1 haftalık ücretsiz, sonrası 5-6 euro gibi bir şey,

İnternetten indirmiş olduğum "fantastic beasts and where to find them" isimli film *x1600 çözünürlüklü sorunsuz bir şekilde oynattı,
    yine internetten indirmiş olduğum Transformers 5 isimli film *x2160 çözünürlüklü- TV´nin kendi oynatıcısı format desteklenmiyor dedi, KODİ utana sıkıla takıla takıla oynattı, VLC daha da zorlandı, mx player ile oynatma işlemini bulamadım, (bu işin çözümünü bilen var ise alıntı yaparsa sevinirim)

başkaca aklıma gelen bir şey yok, başka sorusu olan var ise TV üzerinde her türlü denemeyi yapabilirim

Hocam hayırlı olsun hepimize öncelikle. Az önce servis yetkilisi gelip kurulum yaptı. Test yapmayacaktı ama eline geceden hazırladığım USB'yi verince mecbur takıp baktık. Genel olarak iyi. Çapraz ışık sızması var az miktar ama video/TV esnasında belli olmuyor.

Neyse, merak ettiğim şu, Android Samsung Galaxy S4 telefonumdan Youtube videosunu Youtube uygulamasından ekrana sorunsuz yansıtıyorum ama gel gelelim telefonun ana ekranını Screen Mirror özelliği ile yansıtmak istediğimde telefon televizyonu görmüyor. Yani telefon uygulama ekranını komple mirror yapamadım. Bu Tv de bu özellik yok mu?

Bir de yazılım sürümü eski çıktı. 2017/06/09 tarihli 001.002.089.001 sürümü çıktı. Servis görevlisine Usb'den güncelleyeyim mi dedim, adam bence yapma kendi haline bırak, uygun görürse Wifi üzerinden Tv kendi kendini güncellesin gibi ilginç bir yanıt verdi. Sizde sürüm nedir? Teşekkürler.

Merhaba screen mirror(telefon ekranını tv ye aktarma ) konusunda çözüm bulabildin mi?
    Ben ilk aldığım bir ara denedim hızlıca aktarmıştı ancak şimdi bir kaç farklı telefon ile yapmaya çalıştığımda hiç biri tv yi görmedi.Açtım kapadım fişi çektim takdım ( bizim çözüm yollarımız :) ) ancak değişen bir şey olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: geryol

quote:

quote:

2 gündür kullanıyorum,

Merhaba screen mirror(telefon ekranını tv ye aktarma ) konusunda çözüm bulabildin mi?
    Ben ilk aldığım bir ara denedim hızlıca aktarmıştı ancak şimdi bir kaç farklı telefon ile yapmaya çalıştığımda hiç biri tv yi görmedi.Açtım kapadım fişi çektim takdım ( bizim çözüm yollarımız :) ) ancak değişen bir şey olmadı

Google Home aplikasyonunu kullanacaksınız hocam. Aynı wifi ağında iseniz genelde çalışıyor. Miracast yok bu TV de.

Bu arada titiz ve kusur arayan birisi olmamın mükafatını az önce gördüm beyler. Şöyle bir ekrana bakayım dedim. Bir de ne göreyim. Sol üst köşeye yakın bir noktada Hak'kın rahmetine kavuşmuş bir piksel farkettim ama gözünüzü ekrana 5 cm mesafeden sokup bakarsanız belli oluyor. Ya da benim gözde yanılsama / halüsinasyon var ama zannetmiyorum. 😂

Sizde var mı böyle hastalıklar? Biliyorum ölü piksel mevzuatta hakem heyeti marifeti ile hep geçerli kusur sayılıyor sayısına bakılmaksızın ama pire için deveye yazık olsun istemiyorum yav.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Ocak 2018; 17:25:7 >

• Cem_16 kullanıcısına yanıt
    Hocam 65pus6412 va panel direckt led dir

• Beyler tesaüdüfen ekrana göz gezdirirken, sol ve sağ altta da biri ölü diğeri stuck pikseller buldum. Konuyu ortak kullandığımız aile ebeveynlerime açtım. Belli olmuyor uzaktan, sen kafayı mı yedin, topu topu siyah bir nokta diyerek adeta Philips Türkiye Genel Müdürlüğü gibi konuştular. Bende üstelemedim. Siz napardınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Ocak 2018; 19:41:9 >
    daha da ilerlemedikçe uğraşmazdım ben açıkcası.
  • quote:

daha da ilerlemedikçe uğraşmazdım ben açıkcası.

Arkadaşlar merhaba. Hd uydu alıcısı ile TV izlerken restart atma sorunu nedeniyle araştırma yaptım. Fazla bilgi bulamadım ama SDM / SAM denilen servis menüsüne Home ekranında iken kumandadan hızlıca "062596" tuşlarına ve OK tuşuna basarak girdim. Errors bölümünde 43 39 yazıyor. Software maintainence bölümünde Hardware Events bölümünde 2 hata var. Sizde durum nedir? Bu hatalar yine ana ekranda (Home) 123654 ile girilen CSM menüsünde de görülüyor. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.