Şimdi Ara

Peugeot 5008 (929. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tornio

zaman o kadar hızlı geçiyor ki arabayı alalı 2,5 sene olmuş ben daha 1,5 sene sanıyorum...

Biraz önce Ruhsata baktım arabanın traiğe çıkışi 12 Ocak 2011 , yani geçtiğimiz Ocak ayında 2 sene dolmuş ve Garanti süresi bitmiş...

Servis ike konuştum, getirin bakalım belki elektronik bir arızadır dedi....

Bakalım hayırlısı inşallah çok fazla bir masraf çıkmaz...

Geçmiş olsun üstadım.

Garanti süreniz bitmiş olsa bile PEUGEOT TURKIYE müşteri memnuniyeti adına garanti dahili işlem yapabilir.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 6 Haziran 2013; 23:35:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inzu

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

cevaplar için teşekkürler çok işime yaradı... klima olayı olmuyor autoya bassam da yine iki tarafın farklı görünüyor. neyse o kadar kusur kadı kızında da olur.

kurcalarken bir olay daha kafama takıldı, aracın radio ayarları kısmında menü ye basında bende sadece üç seçenek çıkıyor. blutooth-ses/muzik ayarları-araç özelleştirmeleri ve bu menülerin altında da çok az seçenek çıkıyor. bu yazılım farkından mı oluyor acaba yoksa bu menüler normalde gizli ve farklı bir kombinasyonla mı açılıyor?

az önce wd live tv'yı 12v çakmak girişi ile araca bağladım, sesi blutooth ile araca ilettim ve koltukan film keyfini denedim. biraz kablo karmaşası oluyor ama çok güzel bir olay gerçekten çok hoşuma gitti :) bu kablo karmaşası için çözümlerinizi merakla duymak isterim. özellikle sonradan taktırdığınız dvd/navvigasyon çözümlerinde izlediğiniz görüntüleri koltuk arkalarına aktarabiliyor musunuz?

abiler bir de aracı az yakıyo diye aldık, aldığımda ortalama 6.9 gösteriyodu aman ne güzel dedim, sonra sıfırladım şimdi 10 gösteriyor nedir bunun olayı ben çok mu kötü kullanıyorum acaba. :\

son olarak halkından korkan hükümet halkından kopuk hükümettir. çek artık şu polisin gölgesini halkının üzerinden...

hocam hayırlı olsun..autoya bassanda klimaları ayrı ayarlaman gerek ama bir kere dereceyi ayarla uğraşmak istemiyorsan hep aynı oluyor zaten..çift bölgeli otomatik klimanın özelliği bu sen soğuku seversin klimayi çok açarsın yanında ki sevmez aç açar.bunun kusur olduğunu sanmıyorum.bizde genelde öyle ben çok soğuk sevmiyorum 22 derecede falan hanım tarafı hep 19 derecede ayarlı..

yakıt 10 lt naptın hocam sen..eğer ortalama hızın 10 km civarındaysa istanbulun en sıkışık trafiğinde kullanıyorsan belki o zaman 10 lt yakar..ben en son km'yi sıfırlayalı 3000 km oldu..ortalamam 4.3 bir ara 4.2 oldu ama izmir sıcakları malum klima devamlı açık olunca biraz yükseldi..ben bir servise göster derim..

Hocam sizin aracınız gördüğüm kadarı ile e-hdi ve stop start var. Benim araç 2011 o yüzden sizin rakamlara gelemem heralde ama yine de 9-10 litrelerde gezmesi normal değil sanırım. gerçi sıfırlamanın üzerinden henüz 50-60 km geçti...

Aracın bakımını yaptırdım ve ortalama değerin durumunu söyledim onlarda yüksek buldu ve bi software upgrade yapalım falan dediler. ama pek birşey değişmedi hala 9.5 10 larda geziyor bizim ortalama... ben mi yanlış birşey yapıyorum anlamadım ki? sizlerin şehiriçi ortalamaları ne durumda acaba?

• Arkadaşlar bir de bakımdan sonra bir durum oluştu arabada. yarın soracağım servise ama sizin de bi fikrinizi alayım.

Özellikle düşük devirlerde 1-2-3 gibi viteslerde ilk gaz alma anında sanki sol kapıdan veya alt taraftan (bir türlü tam anlayamadım) bir ses geliyor tırtırtırr... ne olabilir acaba? kesinlikle bakımdan sonra olduğuna eminim önce olsa kesin dikkat eder ve sorardım servise...
  • quote:

Arkadaşlar bir de bakımdan sonra bir durum oluştu arabada. yarın soracağım servise ama sizin de bi fikrinizi alayım.

Özellikle düşük devirlerde 1-2-3 gibi viteslerde ilk gaz alma anında sanki sol kapıdan veya alt taraftan (bir türlü tam anlayamadım) bir ses geliyor tırtırtırr... ne olabilir acaba? kesinlikle bakımdan sonra olduğuna eminim önce olsa kesin dikkat eder ve sorardım servise...

Kesinlikle servis değiştirin başka bir servise gösterin çünkü ben arabayı spor araba gibi kullanmama rağmen daha 7 görmedim, servisten servise çok fark oluyor
    iyi forumlar
  • Cyclone-2 kullanan arkadaşlar aracın yeni fiyatını görünce benimkini satıp 2013 E-hdi almaktan vazgeçtim (2011 e göre 20 000 den fazla bir fark çıkıyor ki kendi aracımdan 52 000 i geçmesi dışında hiçbir problemim yok) arabada yenilik yapayım diyorum.

1- Cyclone-2 almak için upgrade edilmesini beklemelimiyim?
    2- İstanbulda nereden almalıyım?
    3-Nereye monte ettirmeliyim?

iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: White.Lion

quote:

Orijinalden alıntı: drskycrest

quote:

quote:

Arkadaşlar, dün bir kamuoyu araştırması olarak tanıdık bir peugeot servisini aradım, tanıdık işi bana 75 000 tl dediler, (deri koltuk full model) hayırdır 5008 ler tavan yapmış. Demek ki Peugeot 5008 iyi satıyor ki otomotiv dergileri tarafından GAZ verilen muadillerine göre (deplasmanda oynamasına rağmen) %30 daha pahalı.
    herkese hayırlı sabahlar ve iyi forumlar

Selam. Henūz bakamadim ama sanirim paketlerde degisiklik olmus. Bir arkadasim su an fiyat arastirmasi yapiyor. Video paketli araci 70 bine birakmislar. Alarm yok. Bluetooth yok. Navi yok. Nasil fiyat sizce?

ben de yeni baktım konfigürasyon diye birşey yapmışlar. ona göre 16 inç lastik, derikoltuksuz dediğiniz gibi 70 000 küsür. 5008 fiyatları ciddi uçmuş...

70000 Fiyat siyah renk icinmis. Başka bir bayiden beyaz, park, video ve bluetooth paket dahil 71000 fiyat almis bugun.

şu araba fiyatları için de mi gösteri yapsak..

alışamıyorum şu "çok bin" li fiyatlara. ev fiyatına araba olmaz, olmamalı...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, dün bir kamuoyu araştırması olarak tanıdık bir peugeot servisini aradım, tanıdık işi bana 75 000 tl dediler, (deri koltuk full model) hayırdır 5008 ler tavan yapmış. Demek ki Peugeot 5008 iyi satıyor ki otomotiv dergileri tarafından GAZ verilen muadillerine göre (deplasmanda oynamasına rağmen) %30 daha pahalı.

Selam. Henūz bakamadim ama sanirim paketlerde degisiklik olmus. Bir arkadasim su an fiyat arastirmasi yapiyor. Video paketli araci 70 bine birakmislar. Alarm yok. Bluetooth yok. Navi yok. Nasil fiyat sizce?

ben de yeni baktım konfigürasyon diye birşey yapmışlar. ona göre 16 inç lastik, derikoltuksuz dediğiniz gibi 70 000 küsür. 5008 fiyatları ciddi uçmuş...

70000 Fiyat siyah renk icinmis. Başka bir bayiden beyaz, park, video ve bluetooth paket dahil 71000 fiyat almis bugun.

• Hayır Cumalar 5008 ailesi .. Akşam kurtlar vadisinde 5008 vardı gri renkte :D bi zamanlar polat x5 kullandı diye millet x5 hücum etmişti o hesap 5008 tanıtımı için güzel oldu bence aracı bilmeyen çok var ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam haklısında,

Gelir seviyesi arttıkça araç fiyatlarını aynı oradan arttırdılar, Türkiyede neredeyse 40.000-50.000TL altına sıfır araç kalmadı, Hyundai i30 bile 45.000TL den başlıyor ( kötülemek için değil karşılaştırmak için yazdım lütfen kimse yanlış anlamasın )

37.000TL ye aldığım Ford Focus aracımın aynısının Bulgaristan 'a gittiğimde 15.000TL ye satıldığını gördüğümde nasıl yolunduğu muzu daha iyi anlamıştım.

• ya işte..

tamam insanlığın, dünyanın genel sorunu belki, çok büyük ölçekli, çok derin bir mesele de olabilir ama, asgari ücret 800 lirayken sadece "araba" için 50 binlerin, 100 binlerin konuşulmasını vücudumdaki hiçbir hücre idrak edemiyor.

hele hele afrikanın durumuna, günlük 1-2 dolara çalışanlar meselesine hiç girmek istemiyorum.

konudan biraz saptık ama, dayanamıyorum işte, kusura bakmayın.
  • quote:

Arkadaşlar bir de bakımdan sonra bir durum oluştu arabada. yarın soracağım servise ama sizin de bi fikrinizi alayım.

Servise götürdüm, hava filtersinin borusu şasiye sürtüyodu kestik dediler hakikaten sorun düzeldi...

benzin sarfiyatı için de tekrar bi yazılım attılar şu an normal görünüyor bakalım göreceğiz...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

cevaplar için teşekkürler çok işime yaradı... klima olayı olmuyor autoya bassam da yine iki tarafın farklı görünüyor. neyse o kadar kusur kadı kızında da olur.

kurcalarken bir olay daha kafama takıldı, aracın radio ayarları kısmında menü ye basında bende sadece üç seçenek çıkıyor. blutooth-ses/muzik ayarları-araç özelleştirmeleri ve bu menülerin altında da çok az seçenek çıkıyor. bu yazılım farkından mı oluyor acaba yoksa bu menüler normalde gizli ve farklı bir kombinasyonla mı açılıyor?

az önce wd live tv'yı 12v çakmak girişi ile araca bağladım, sesi blutooth ile araca ilettim ve koltukan film keyfini denedim. biraz kablo karmaşası oluyor ama çok güzel bir olay gerçekten çok hoşuma gitti :) bu kablo karmaşası için çözümlerinizi merakla duymak isterim. özellikle sonradan taktırdığınız dvd/navvigasyon çözümlerinde izlediğiniz görüntüleri koltuk arkalarına aktarabiliyor musunuz?

abiler bir de aracı az yakıyo diye aldık, aldığımda ortalama 6.9 gösteriyodu aman ne güzel dedim, sonra sıfırladım şimdi 10 gösteriyor nedir bunun olayı ben çok mu kötü kullanıyorum acaba. :\

son olarak halkından korkan hükümet halkından kopuk hükümettir. çek artık şu polisin gölgesini halkının üzerinden...

hocam hayırlı olsun..autoya bassanda klimaları ayrı ayarlaman gerek ama bir kere dereceyi ayarla uğraşmak istemiyorsan hep aynı oluyor zaten..çift bölgeli otomatik klimanın özelliği bu sen soğuku seversin klimayi çok açarsın yanında ki sevmez aç açar.bunun kusur olduğunu sanmıyorum.bizde genelde öyle ben çok soğuk sevmiyorum 22 derecede falan hanım tarafı hep 19 derecede ayarlı..

yakıt 10 lt naptın hocam sen..eğer ortalama hızın 10 km civarındaysa istanbulun en sıkışık trafiğinde kullanıyorsan belki o zaman 10 lt yakar..ben en son km'yi sıfırlayalı 3000 km oldu..ortalamam 4.3 bir ara 4.2 oldu ama izmir sıcakları malum klima devamlı açık olunca biraz yükseldi..ben bir servise göster derim..

Hocam sizin aracınız gördüğüm kadarı ile e-hdi ve stop start var. Benim araç 2011 o yüzden sizin rakamlara gelemem heralde ama yine de 9-10 litrelerde gezmesi normal değil sanırım. gerçi sıfırlamanın üzerinden henüz 50-60 km geçti...

Aracın bakımını yaptırdım ve ortalama değerin durumunu söyledim onlarda yüksek buldu ve bi software upgrade yapalım falan dediler. ama pek birşey değişmedi hala 9.5 10 larda geziyor bizim ortalama... ben mi yanlış birşey yapıyorum anlamadım ki? sizlerin şehiriçi ortalamaları ne durumda acaba?

Benim arac 10500 km'de, 2012 model. Aldigimdan berl sehir ic deger 8.0 civarinda hep. Aslina bakarsan cok dur kalkli bir guzargah, otomatik ve buyuk arac icin km de 33 kurus fena rakam degil ama katalog degerine gore cok yuksek.

15 binde servise gidince baktiracam bende. Bu arada Ankara - izmir arasinda ortalama 5.6 ile geldim 2 ay once. Sehir icinde ttnet,in 4.3 degeri super..nerede hata yapiyorum bende bilmiyorum.

Ilk baslarda ilk kez otomatik vites arac kullaniyorum ondan yuksek diyordum. Glderek duser diye dusundum ama 10.000 km oldu degisen bir sey yok.

Not: bu kadar uzun alintin yapmayo sevmem ama mobilde fazlaliklari silemedim. Kusura bakamayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• başkan klonlansak.....ankarada takabilecek yer varmı..? illaki vardırda....layıkıyla takarmı diyeyim...? bayağı teferruatlı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikcihan

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim arac 10500 km'de, 2012 model. Aldigimdan berl sehir ic deger 8.0 civarinda hep. Aslina bakarsan cok dur kalkli bir guzargah, otomatik ve buyuk arac icin km de 33 kurus fena rakam degil ama katalog degerine gore cok yuksek.

15 binde servise gidince baktiracam bende. Bu arada Ankara - izmir arasinda ortalama 5.6 ile geldim 2 ay once. Sehir icinde ttnet,in 4.3 degeri super..nerede hata yapiyorum bende bilmiyorum.

Ilk baslarda ilk kez otomatik vites arac kullaniyorum ondan yuksek diyordum. Glderek duser diye dusundum ama 10.000 km oldu degisen bir sey yok.

Not: bu kadar uzun alintin yapmayo sevmem ama mobilde fazlaliklari silemedim. Kusura bakamayin.

Alıntıları Göster
    quote:

Sehir icinde ttnet,in 4.3 degeri super..nerede hata yapiyorum bende bilmiyorum.
    hiç bir yerde hata yapmıyorsunuz....herkes şehir içi trafikte 7-8 litrelerde....İstisnalar kaideyi bozmaz....4.3 değeri son derece istisna hatta bence anormal bir değer...:)

• quote:

quote:

Sehir icinde ttnet,in 4.3 degeri super..nerede hata yapiyorum bende bilmiyorum.
    hiç bir yerde hata yapmıyorsunuz....herkes şehir içi trafikte 7-8 litrelerde....İstisnalar kaideyi bozmaz....4.3 değeri son derece istisna hatta bence anormal bir değer...:)

4.3 yapanlar stop&start'a veya uygun güzergaha sahipler. Ben 110 luk ile bursa şehiriçinde 6.2-6.4 yakıyorum. Çok dikkat ettiğimde 5.8 e düşüyor ama rampalar nedeniyle daha da düşüremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

başkan klonlansak.....

ankarada takabilecek yer varmı..?

illaki vardırda....

layıkıyla takarmı diyeyim...?

bayağı teferruatlı...

Walla üstadım illa ki layıkı ile takan yer vardır, ancak doğru yeri bulmak gerçekten çok zor.

Bence kendiniz girişebilirsiniz.

Hem ASLAN'a yabancı eller değmemiş olur, hemde içiniz rahat eder.

Yada IZMIR'e gelirşinize denk getirirsiniz ben hallederim.

İyi forumlar...
  • quote:

Forumda Vites aızası hakkında bir yer var mı diye baktım ama bulamadım...

Malesef hakkında çok konuşulan şu meşhur Vites arızası bizde başladı...

Aracı eşim kullandığı için neler olduğunun farkında değilim ancak bu sabah ekranda Vites arızası yazmış ve araba çalıştıktan sonra vite ne sağa ne sola hiç bir yere gitmemiş, mecburen arabayı park ettiği yerde bıraktık...

Biraz sonra Servisi arayacağım....

Araba henüz 1,5 senelik 5008 , bu kadar kısa zamanda böyle bir sorun olacağını hiç düşünmezdim....

Acaba bu sorunla daha önce karşılaşan olduysa, bundan sonra neler ile karşılaşacağım hakkında bilgi verebilir mi ?

Servis bu konuda ne yapıyor ? Garantiden yapılıyor mu ? Maliyet ne kadar ? Sigorta karşıloyr mu ? v.s gibi sorular...

Zira daha önce 2006 Model Peugeot 407 kullanan kuzenimin başına aynısı gelmişti, ( 2-3 sene önce 1800 TL'ya komple kutu değişmişti)

Teşekkürler,

Şanzıman problemi yaşayan arkadaşın problemi böyle birşey miydi ???

İyi forumlar...

Peugeot 5008

http://www.youtube.com/watch?v=FgAJ6lIyMgw&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 7 Haziran 2013; 21:18:30 >

• Aslanım bugün açığın azıcık üzdü bizi. Eşimi beklerken sıcak geldi. Camları açayım dedim. Enerji tasarruf moduna geçmiş. Kontaga bastım. Motoru çalıştırdım, camları indirdim. Kontağı kapattım. 5 dk sonra eşim geldi. Kontaga bastım biiip uyarı verdi. Mazot filtresinde su var hatası verdi. Eyvah dedim ne oluyor. Acaba Marş alır mı dedim bir daha bastım bu kez otomatik Park arızası verdi. beyin kafayı yedi diye düşünürken bu Kez vites dişli hatası verdi. Kalbim mengene içindeymis gibi hissederken marşa bastığım anda gösterge ibrelerinin düşmesiyle akü den suphelenmeye başladım. Yakında bir arkadaş vardı onu çağırdim. Akü takviye kablom vardı. Denedik ama olmadı. Sonra kaskoyu aradim. Çekici geldi. Izmir Halil Öztürk Peugeot a çektirdim Aslanı. Oraya indirince arabayi, aklıma yol yardım geldi. (Akşam 18.00 idi. Bıraksam sabaha kalacak) aradım yok yardımı geldi . Kontağı çevirdi ve akü bitmiş teşhisi koydu. Akü için 170 yol yardım için 50 TL aldı.

Aküyü değiştirdi. Sonra cihaza bağladı. 10 küsür arıza buldu. Akü bitince yaparmis. Cihazla hepsini sildi.

bu kadar uzun neden anlattım?

Öncelikle akü fiyati nasıl? Yakinda akü değiştiren oldu mu?

Sonra böyle bir şey başınıza gelirse, sebebi akudur bilin istedim.

Bir de akü takviye kablosu ince olursa olmaz ve akü tamamen bitmiş ise öyle çalıştıramazsiniz dedi yol yardimci arkadaş.

Herkese selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renkli_ -- 7 Haziran 2013; 23:59:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzy75

Aslanım bugün açığın azıcık üzdü bizi.

Eşimi beklerken sıcak geldi. Camları açayım dedim.

Enerji tasarruf moduna geçmiş. Kontaga bastım. Motoru çalıştırdım, camları indirdim. Kontağı kapattım.

5 dk sonra eşim geldi. Kontaga bastım biiip uyarı verdi. Mazot filtresinde su var hatası verdi.

Eyvah dedim ne oluyor. Acaba Marş alır mı dedim bir daha bastım bu kez otomatik Park arızası verdi.

beyin kafayı yedi diye düşünürken bu Kez vites dişli hatası verdi.

Kalbim mengene içindeymis gibi hissederken marşa bastığım anda gösterge ibrelerinin düşmesiyle akü den suphelenmeye başladım.

Yakında bir arkadaş vardı onu çağırdim. Akü takviye kablom vardı. Denedik ama olmadı.

Sonra kaskoyu aradim. Çekici geldi. Izmir Halil Öztürk Peugeot a çektirdim Aslanı.

Oraya indirince arabayi, aklıma yol yardım geldi. (Akşam 18.00 idi. Bıraksam sabaha kalacak) aradım yok yardımı geldi . Kontağı çevirdi ve akü bitmiş teşhisi koydu.

Akü için 170 yol yardım için 50 TL aldı.

Aküyü değiştirdi. Sonra cihaza bağladı. 10 küsür arıza buldu. Akü bitince yaparmis. Cihazla hepsini sildi.

bu kadar uzun neden anlattım?

Öncelikle akü fiyati nasıl? Yakinda akü değiştiren oldu mu?

Sonra böyle bir şey başınıza gelirse, sebebi akudur bilin istedim.

Bir de akü takviye kablosu ince olursa olmaz ve akü tamamen bitmiş ise öyle çalıştıramazsiniz dedi yol yardimci arkadaş.

Herkese selamlar.

AKÜ fiyatı normal, hewes de 3 ay önce değiştirmiş ve yaklaşık olarak aynı parayı ödemişti.

Piyasada 120 TL ye aynı değerlere sahip AKU bulmak mümkün; ancak ASLAN larımıza kalitesiz malzeme takma riskine girmeye değmez.

Aslında burada vurucu darbe camları açmak için marş basıp hemen motoru kapatmak olmuş, motor çalıştırılırken aküye ciddi bir yük biniyor.

Ve bana sorarsanız marş basıldı mı en az 5 dakika çalıştırılmalı ki, AKU sonraki marş için enerji depolayabilsin.

İyi forumlar...

• Sayın başkan,

24 haziranda izin için izmir-özdereye geleceğim, arabayı 2013 ile değiştirmekten vazgeçtim (20 000) fark çıktığı için ve kararsız durumdayım. Cyclone 2 yi istanbulda mı yoksa izmirde mi taktırsam?

ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.