Şimdi Ara

Peugeot 5008 (930. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 928929930931932
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drskycrest

Sayın başkan,

24 haziranda izin için izmir-özdereye geleceğim, arabayı 2013 ile değiştirmekten vazgeçtim (20 000) fark çıktığı için ve kararsız durumdayım. Cyclone 2 yi istanbulda mı yoksa izmirde mi taktırsam?

ne dersiniz?

Değiştirmekten vazgeçmeniz iyi olmuş. Bence değiştireceksek en azından makyajlının çıkmasını beklemek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem araçtan memnunum ki
    1- salıncak burcu
    2-amortisör
    3-direksiyon değişti

piyasaya baktığımda zaten 5008 alırkenki kriterlerimi aşan başka bir araç daha çıkmadı.

1- chevrolet trax 1,7 dizel çıkacak demişlerdi ama arkadaşım chevroletde müdür ve bana 1,7 dizelin fiyatının ötv ile 80 000 e çıkacağını bu nedenle gelmeyeceğini söyledi.
    captiva 2.0 ve 10 litrenin altında yaktığını görmedim. fiyatı 96 000 ve 2000 motor vergisi ayrı konu.

Ben zamanında aracımı oldukça uygun fiyata almıştım ve nazar değmesin 53 000 km geldik sıkıntı emaresi görmedim. Mepada tanıdığım bir ustam arabayı check etti problem yok dedi ben de fiyat araştırayım dedim ama 25 000 gibi bir fark oluşuyor, bu nedenle hafif bir revizyonla cyclone-2 taktırıp araca görsel bir zenginlik katmayı düşünüyorum. sayın melodram, ttnet, hewes onayladıktan sonra gözüm kapalı cyclone-2 yi taktırırım.

herkese iyi forumlar

• quote:

Sayın başkan,

24 haziranda izin için izmir-özdereye geleceğim, arabayı 2013 ile değiştirmekten vazgeçtim (20 000) fark çıktığı için ve kararsız durumdayım.

Cyclone 2 yi istanbulda mı yoksa izmirde mi taktırsam?

ne dersiniz?

Dostum sen CYCLONE-2 nin siparişini geç ve cihazı teslim al. (ISTANBUL da iken)

IZMIR'e geldiğinde beraber montajlarız

Sonra da 18.000 TL lik kâr tablosunu inceleriz

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    İlginç bir sokak ismi

İyi forumlar...

Peugeot 5008

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Sayın başkan,

24 haziranda izin için izmir-özdereye geleceğim, arabayı 2013 ile değiştirmekten vazgeçtim (20 000) fark çıktığı için ve kararsız durumdayım.

Cyclone 2 yi istanbulda mı yoksa izmirde mi taktırsam?

ne dersiniz?

Dostum sen CYCLONE-2 nin siparişini geç ve cihazı teslim al. (ISTANBUL da iken)

IZMIR'e geldiğinde beraber montajlarız

Sonra da 18.000 TL lik kâr tablosunu inceleriz

İyi forumlar...

Teşekkürler sayın başkan

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

quote:

Sehir icinde ttnet,in 4.3 degeri super..nerede hata yapiyorum bende bilmiyorum.
    hiç bir yerde hata yapmıyorsunuz....herkes şehir içi trafikte 7-8 litrelerde....İstisnalar kaideyi bozmaz....4.3 değeri son derece istisna hatta bence anormal bir değer...:)

Valla hocam ben böyle bir konuda anormal olmaya razıyım.. şaka bir yana ama 6 lt ortalama yakarkende 4.3 ortalamada da kullanım tarzım hep aynıydı..mesela babamda megan var 2011 model aynı yol güzergah falan 5.5 6 arası yakıyor..

Peugeot 5008

• quote:

Hem araçtan memnunum ki
    1- salıncak burcu
    2-amortisör
    3-direksiyon değişti

piyasaya baktığımda zaten 5008 alırkenki kriterlerimi aşan başka bir araç daha çıkmadı.

1- chevrolet trax 1,7 dizel çıkacak demişlerdi ama arkadaşım chevroletde müdür ve bana 1,7 dizelin fiyatının ötv ile 80 000 e çıkacağını bu nedenle gelmeyeceğini söyledi.
    captiva 2.0 ve 10 litrenin altında yaktığını görmedim. fiyatı 96 000 ve 2000 motor vergisi ayrı konu.

Ben zamanında aracımı oldukça uygun fiyata almıştım ve nazar değmesin 53 000 km geldik sıkıntı emaresi görmedim. Mepada tanıdığım bir ustam arabayı check etti problem yok dedi ben de fiyat araştırayım dedim ama 25 000 gibi bir fark oluşuyor, bu nedenle hafif bir revizyonla cyclone-2 taktırıp araca görsel bir zenginlik katmayı düşünüyorum. sayın melodram, ttnet, hewes onayladıktan sonra gözüm kapalı cyclone-2 yi taktırırım.

herkese iyi forumlar

hocam melodramm okey verdikten sonra(ki veriyor memnun kendisi) ben kendi adıma başkana güveniyorum..o bişeye para verip aldıysa üstelik sıfır vardır bir bildiği..

• Arkadaşlar Merhaba;

Yaklaşık 1 ay kadar önce akü sornunu bende yaşadım ancak benim servise gidiş sebebim farklı idi;motor arıza uyarısı. İlk çıktığında serviste araca iki farklı yazılım yüklü olduğu bu sebeple hata verdiğini yazılımların her ikisininde güncel hale getirildiğini söylediler, dedikleri gibi hata msj ı vermedi bir daha. 15.000 bakımdan sonra yine aynı hatayı verdi götürdüm yazılım güncellemesi yaptılar ama bu sefer hata tekrarladı, "İstanbulla bağlantı kurup sonunu çözeceğiz dediler" araç bir gün orada kaldı merkezden gelen talimatla bir iki işlem yapıldı (geçmiş zaman hatırlamıyorum) ancak hata yine tekrarladı, üçüncüde Almanya ile görüşerek halledeceğiz dediler ve hatanın sebebi akü seviyesinin düşüklüğü çıktı, araç km si 20.000 i geçtiğinde akünün garantiden değişimi yapılmıyormuş ama sağolsun Eskişehir Banaz ben bir ricada bile bulunmadan değişimi garantiden biz yapıyoruz dedi. Ancak bana söylenen akü fiyatı 600-700 TL civarıydı. e-hdi araç akü fiyatları böyle tuzluymuş bilgilerinize..

• quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

Arkadaşlar Merhaba;

Yaklaşık 1 ay kadar önce akü sornunu bende yaşadım ancak benim servise gidiş sebebim farklı idi;motor arıza uyarısı. İlk çıktığında serviste araca iki farklı yazılım yüklü olduğu bu sebeple hata verdiğini yazılımların her ikisininde güncel hale getirildiğini söylediler, dedikleri gibi hata msj ı vermedi bir daha. 15.000 bakımdan sonra yine aynı hatayı verdi götürdüm yazılım güncellemesi yaptılar ama bu sefer hata tekrarladı, "İstanbulla bağlantı kurup sonunu çözeceğiz dediler" araç bir gün orada kaldı merkezden gelen talimatla bir iki işlem yapıldı (geçmiş zaman hatırlamıyorum) ancak hata yine tekrarladı, üçüncüde Almanya ile görüşerek halledeceğiz dediler ve hatanın sebebi akü seviyesinin düşüklüğü çıktı, araç km si 20.000 i geçtiğinde akünün garantiden değişimi yapılmıyormuş ama sağolsun Eskişehir Banaz ben bir ricada bile bulunmadan değişimi garantiden biz yapıyoruz dedi. Ancak bana söylenen akü fiyatı 600-700 TL civarıydı. e-hdi araç akü fiyatları böyle tuzluymuş bilgilerinize..

Yapma hocam yahu...600-700 lira olacak ne özelliği varmış..bildigin akü..

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Arkadaşlar Merhaba;

Dostum servisin AKU dediği STOP&START sistemine ait KAPASITORLER olmasın ??

600 TL ye AKU mü olur muş ???

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Arkadaşlar Merhaba;

Dostum servisin AKU dediği STOP&START sistemine ait KAPASITORLER olmasın ??

600 TL ye AKU mü olur muş ???

İyi forumlar...

Olabilir dostum ama arkadaş akü diyor..servistekiler aküyle kapasitörün farkını biliyorlardır diye inanmak istiyorum..yoksa yarın birgün akü diye sapasağlam kapasitòrleri elimize vermesinler..

• bu kadar az yakıt yakmanızı gerçekten tebrik ediyorum....Anormal demem şundan dolayı....bunu herkesin yapmasını bekleyemeyiz...bazı insanların bu yeteneği çok fazladır ve bunu açıklaması zordur, yani bu sonradan öğrenilen bir şey değil, bu bir tarz...Arabayı doğru şekilde kullandığınızda, elbette alınacak netice de mükemmel olur...demek ki sizde böyle bir yetenek var, arabayı doğru devirde kullanıyorsunuz ve gereksiz fren yapmıyorsunuz..
  • arkadaşlar merhaba, 5008 alalı 1 sene olmuş. Ne çabuk geçti, foruma daha yeni üye olmuş gibi hissediyorum. İstanbulda 2 servis aradım MEPA ve Deniz, yıllık bakım için ikisi de 450 TL dediler. Acaba sizlerde durum nasıl, bakım yaptıran veya yaptıracak olanlarda. Bu fiyat standart mı acaba tüm servislerde. Ayrıca ben de Cyclone multimedya sistemi taktırdım serviste. arabayı acayip değiştiriyor önde ekran olması. Arka kafalık ekranları da böylece aktif hale getirmiş olduk. Ama yine de keşke orjinalinde olsaydı diyorum, daha sağlıklı olurdu. Gerçi bir problem yok, şu an memnunum sistemden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: met0606

arkadaşlar merhaba, 5008 alalı 1 sene olmuş.

Ne çabuk geçti, foruma daha yeni üye olmuş gibi hissediyorum.

İstanbulda 2 servis aradım MEPA ve Deniz, yıllık bakım için ikisi de 450 TL dediler.

Acaba sizlerde durum nasıl, bakım yaptıran veya yaptıracak olanlarda.

Bu fiyat standart mı acaba tüm servislerde.

Ayrıca ben de Cyclone multimedya sistemi taktırdım serviste. arabayı acayip değiştiriyor önde ekran olması.

Arka kafalık ekranları da böylece aktif hale getirmiş olduk.

Ama yine de keşke orjinalinde olsaydı diyorum, daha sağlıklı olurdu.

Gerçi bir problem yok, şu an memnunum sistemden.

Merhaba dostum;

CYCLONE-2 sanırım taktırdığınız.

Servise ne verdiniz, cihaza ne verdiniz ??

Servis konusu ise 15.000 bakım 280 TL, 30.000 bakım 330 TL olmalı.

Bu fiyatların üstü normal olarak kabul edilemez.

Ancak ISTANBUL da tüm servisler anlaşmış ve yüksek fiyat vermekteler.

DUZCE yada ISTANBUL yakınında birkaç ilden de fiyat almanızı öneririm.

Servise vereceğiniz fazladan para ile hem çevre illere gider, hemde gezmiş olursunuz.

İyi forumlar...

• 5008 sahipleri selamlar.
    2. çocuktan sonra 7 koltuklu araba arayışına girdim ve aklıma 5008 geldi. forumunuz çok başarılı ve faydalı.
    şuan 2009 dacia sandero ve 2011 model otomatik linea var.

linea dan çok çok memnunum 1. çocuk için linea yı almıştık. bagajı gayet güzel 2. cocuktan sonra ev deki kişi sayı babaanne dahil 7 oldu. :)

linea daki duologic şanzuman da çok akıllı bir teknoloji forumunuzu baya okudum. alıştıktan sonra gaz pedalı tepkileri ile vitesi istediğiniz gibi ayarlıyabiliyorsunuz ayrıca otomatikte iken vites arttırıp azaltabiliyorsunuz. ancak direksiyon arkasında vites kolları yok tabi.

artık otomatik linea satılmıyor bana iyi denk geldi 2011 de. lineam daha 19.000 de.iki araba ve bir motor olunca kilometre bölünüyor. sıfır gibi arabayı satmakta mantıksız geliyor ama 5008 baya aklımı çeldi

dizel otomatiklerde şanzuman önemli ve ciddi bir konu 5008 bu konuda gayet güvenilir geldi okuduğum kadarıyla.

lineayı satıp 5008 almayı düşünüyorum ancak birkaç yerde makyajlı 5008 söylemleri duydum acaba nezaman gerçekleşecek bu değişiklik. aldıktan iki ay sonra yeni kasa gelsin istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: myurtsever

5008 sahipleri selamlar.

2. çocuktan sonra 7 koltuklu araba arayışına girdim ve aklıma 5008 geldi.

forumunuz çok başarılı ve faydalı.

şuan 2009 dacia sandero ve 2011 model otomatik linea var.

linea dan çok çok memnunum 1. çocuk için linea yı almıştık. bagajı gayet güzel 2. cocuktan sonra ev deki kişi sayı babaanne dahil 7 oldu. :)

linea daki duologic şanzuman da çok akıllı bir teknoloji forumunuzu baya okudum.

alıştıktan sonra gaz pedalı tepkileri ile vitesi istediğiniz gibi ayarlıyabiliyorsunuz ayrıca otomatikte iken vites arttırıp azaltabiliyorsunuz.

ancak direksiyon arkasında vites kolları yok tabi.

artık otomatik linea satılmıyor bana iyi denk geldi 2011 de.

lineam daha 19.000 de.iki araba ve bir motor olunca kilometre bölünüyor. sıfır gibi arabayı satmakta mantıksız geliyor ama 5008 baya aklımı çeldi

dizel otomatiklerde şanzuman önemli ve ciddi bir konu 5008 bu konuda gayet güvenilir geldi okuduğum kadarıyla.

lineayı satıp 5008 almayı düşünüyorum ancak birkaç yerde makyajlı 5008 söylemleri duydum acaba nezaman gerçekleşecek bu değişiklik.

aldıktan iki ay sonra yeni kasa gelsin istemiyorum.

Walla dostum en erken 2014 de makyaj yaparlar.

2014'e ise yaklaşık 8 yada 9 ay var.

2014 modellerin modellerin en erken 2014 mart ayında geleceğini düşünüyorum.

Sonuç bağlamında çok da takılmamak lazım.

2014 de makyaj olmaz ise bu seferde 2015 de kesin makyajlanır diye 1 yıl daha beklersiniz ve 1,5 yıl 5008 siz kalırsınız

Diyeceğim o ki çok da takılmamak lazım almak varsa kafanızda alın gitsin.

İyi forumlar...

• lineadan önce 3008 e bakmıştım. 5008 e hiç alıcı gözüyle bakmadım. çocuksuz iken dünya farklıydı.

gidip bi konuşalım bakalım. kaç diyecekler, linea yı kaça sayacaklar.
  • 5008 ini linea ile takas etmek isteyen varmı? :)
    farkını veririm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: myurtsever

lineadan önce 3008 e bakmıştım. 5008 e hiç alıcı gözüyle bakmadım. çocuksuz iken dünya farklıydı.

gidip bi konuşalım bakalım. kaç diyecekler, linea yı kaça sayacaklar.

3008 ile 5008 iki farklı kulvar aracı.

Birisi SUV diğeri ise MPV ve çocuk sayısına bakılır ise 5008 tek seçim

İy iforumlar...
  • sayın melodramm 5008 i alırsam izmire cyclon2 projesi için gelirim artık :). ne istersiniz bursadan?

sandero forumunda baya projem vardı ama çocuklardan sonra hiç birşeye vakit ve enerji kalmadı.
  • 
Sayfa: önceki 928929930931932
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.