Yüzbaşı
16 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar,

XBOX ve Bluetooth destekli çok güzel bir kulaklık. XBOX ile native iletişimi var yani hiç bir dongle kullanmadan direk bağlanıyor, pc ve mobil ile de bluetooth üzerinden haberleşiyor. Tek kulaklık ile üç işi birden görüyorsunuz. Ürün ile ilgili kutu açma ve inceleme videom aşağıdadır. İyi seyirler.
https://www.youtube.com/watch?v=RnLeLbHWOzQ
Selamlar,

Benim evdeki kombiye akıllı bir termostat bağlamak istiyorum ama kombinin oda termostat çıkışı 220v termostatın kontak voltajı ise 24v. Şimdi bu sorunu çözmek için bir röle kullanmayı düşünüyorum. Şöyle ki; termostat devreyi tamamladığı zaman (istenen sıcaklığa düştüğü zaman) röleye 24v gönderecek (bunu 24v adaptör ile sağlayacağım) röle de kontak uçlarını kapatarak kombiye gidecek olan 220v'un faz ucunun devresini tamamlayacak ve kombi yanmaya başlayacak. Bu mümkü müdür ve bunu yapmak için nasıl bir röle kullanmalıyım bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Selamlar,

Bu üründen bir tane aldım ama benim kombi Baymak Luna 3 uyumsuz oldugu için kullanamadım. Low voltage olması gerekiyormuş. 220v'u low voltage olarak çevirebilir miyim? Eğer olmaz diyorsanız ürünü almak isteyene aldığım fiyattan veririm.

Arkadaşlar bu telefon Turkiye'de satılacak mı acaba? Bilgisi olan var mı?

Gerçekten hem özellikleri hem de ekran boyutu olarak tam aradığım alet.

http://shop.lenovo.com/tr/tr/tango/?ipromoID=tr_hp_bottom_banner_tango#mwc

Merhabalar, eşimin telefonunda yaşadığımız garip bir sorun var. Gece sesini kısıyoruz sabah elimize aldığımızda telefonun sesi son ses açılmış. Bununla ilgili bir ayar ya da bir bug bulamadım. Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.
Merhaba,

2006 yılında ilk PS3'ümü aldığımdan beri masa başında monitör ile kullanıyorum bu oyuncağı. İlk monitörüm 22" Samsung'du sonra 27" Viewsonic, 24" Cinema 3d LG ve şimdi de 24" Fijutsu ile Ps4 kullanıyorum. 1 metre gibi bir mesafeden oynuyorum oyunları ve o kadar alıştım ki 47" tvye geçince oyunlarda bocalıyorum.

Şimdi tekrar bir değişim yapmak istiyorum ve şu bebeği gözüme kestirdim :

http://www.viewsonic.com/us/vx2770smh-led.html

Kullanan ya da bilgisi olan varsa fikirlerinizi almak isterim.
Sanırım bu konuda bir başlık açılmamış. Benim gibi orta dünya fanları ne zamandır adam gibi bir oyun bekliyordu. Bu oyun beklentiye cevap verecek gibi görünüyor. Çok efsane grafikler göremedim ama beni tatmin etti.

https://www.youtube.com/watch?v=J1ebNhO_cns
Arkadaşlar,

Multicast ile ilgilenmiş ve bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Bir türlü kameralardan multicast yayınını aktif edemedim. Bu konunun tiplerini bilenler beri gelsin lütfen.
Eşimin iphone4 telefonunun açma kapama tuşunda bir sorun oluştu. Tuşun basma kısmı sanki yok oldu yani buton gibi değil dokunmatik gibi oldu ve çok zor algılıyor. Telefonumuz garantili turkcell den alınma. Bu sorunu garanti yolu ile çözersek ne kadar bekletir acaba?? Ya da başka bir çözümü var mıdır? Fikri olan arkadaşlar beri gelsin.
Sony tarafından ezber bozan bir tasarımla çıkan bu tablet için farklı konular vardı ama bundan sonra bu tablet ile ilgili bilgileri ve paylaşımları bu başlık altında toplayalım diyorum.

Ben ürünü Bimeks'den 1030tl'ye aldım daha da uygun bir yer görmedim.

Cihazı aslında eşime aldım ama benden pek fırsat bulamadı. Ancak onun da sayesinde size hem deneyimli hem de deneyimsiz kullanıcı geri dönüşü verebilirim. Ben uzatmalı bir tekno manyağı olarak daha önce ipad ve samsung galaxy tab kullanmıştım. Açıkcası android tabletlere karşı pek sıcak değildim ki sadece kendime alıyor olsam yine ipad2 den şaşmazdım ancak bu cihaz fikirlerimi epey değiştirdi. Özellikle çok özgün bir tasarımı var ki bu sayede bir ipad çakması olmadığını hissetiriyor insana.

Arka yüzeyin dokunma hissi çok güzel ve cihazın tasarımından dolayı bütün ağırlık kalın kısımda toplanmış bu da özellikle dik tuttuğunuzda cihazı kavramayı çok kolaylaştırıyor. Açma kapama ve ses tuşlarının yerleşimi çok güzel, kullanırken ele hemen geliyor. Büyük sd kart girişi olması mütiş bir özellik çünkü mini sd kartları bi şekilde büyütebiliyorsunuz ama büyükleri küçültme gibi bir şans yok bu sayede fotoğraf makinasından çıkardığınız kartı şak diye cihaza takıp fotolarınızı falan atabiliyorsunuz. HDMI olmaması kimilerine göre büyük bir eksiklik olabilir ama doğrusu ben neden tabletimi hdmi ile tv ye bağlamak isterim bilemiyorum yine de bunu hanesine eksi olarak yazabiliriz. Usb portunu mini dişi olarak kullanmışlar ancak çok ucuza alınacak çeviricilerle usb diskleri vs. bağlamak mümkün. Ben şu arkadaştan aldım:

http://urun.gittigidiyor.com/Micro-USB-erkek-USB-Disi-Tablet-Pc-cevirici_W0QQidZZ45218303

Yazılım olayına gelirsek genel Android güzelliklerinin yanında Sony de güzel eklentiler koymuş. Cihazın üzerinde hiç donanımsal tuş bulunmuyor herşey cihazın sol alt tarafına konulmuş minik ikonlarla yapılıyor. Ayrıca sol üst tarafta ta sık kullanılan programlar için bir kısa yol barı eklenmiş. Özellikle müzik çalar çok hoşumuza gitti, video performansı mütiş çünkü ekranı mütiş, 1080p denemedim hiç ama 720p videolar yağ gibi akıyor. Cihazın arayüzündeki ve programlar arasındaki geçişler çok hızlı ve sorunsuz. Animated wp koyduğunuz zaman bu akıcılık biraz kayboluyor ama o kadar güzel wpler var ki buna deyebilir.

Web performansı oldukça yeterli. Eşim özellikle onu deli eden netbookundan sonra çok mutlu oldu, sayfalar çok hızlı açılıyor, facebook üzerindeki videolar çok rahat açılıyor. Dizi sitelerinden dizi izlerken bazen kasılmalar oluyor ama hiç rahatsız edici değil gayet katlanılabilir. Ayrıca sayfalar çok güzel oturuyor ekrana ve 17 inc bir laptoptan daha çok zevk veriyor.

PS One ve PSP oyunlarına erişim var bu bizi pek ilgilendirmedi ama bu işin manyaklarını epey mutlu edecektir. Eşimin angry birds dışındaki oyunlarla pek işi olmadığı için oyun konusunda pek bir yorum yapamıyorum.

En çarpıcı iki özelliğinden bahsedeyim. Birisi DNLA destekli multimedia cihazlarla olan etkileişimi. Burada "Fırlat" denen bir olay çıkarmışlar. Bu sayede diyelim ki evinizde dnla desteği olan bir tv ve bir müzik sistemi var siz bir filmi tv ye doğru fırlatıp burdan filmi oynatırken diğer odadaki ses sistemine bir mp3 fırlatarak buradan müzik dinleyebiliyorsunuz.

Diğer özellikte bizim hastası olduğumuz universal kumanda olayı. Ben ilk başta bunu wireless üzerinden sony tv lere kumanda eden bir olay sanmıştım ki yanılmış bu bildiğiniz dünya üzerindeki bütün kumandalı cihazlara hükmedebileceğiniz bir universal kumanda. Kendi içinde büyük bir cihaz listesi var, evinizdeki tvnizi falan buradan seçip kullanabilirsiniz ama bu şekilde olmazsa mevcut kumandanızın tuşlarından öğrenerek de kullanabiliyorsunuz. Gerçekten çok hoş bir olay...

Cihazın kutusundan bir tane bileklik ve ac adaptör çıkıyor. Stand şeklinde duran bir kılıf satılıyor piyasada ama çok pahalı ucuzlayana kadar kılıf olayından uzak kalacağız galiba. Bir de cradle mevcut onun da fiyatı 70tl.

Sonuç olarak bir IPAD değil ama android tabletler içinde iyi bir yer edineceği kesin.
Hakkında
Forum İmzası:
Yaşasın teknoloji.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 960
İkinci El Bölümü Mesajları: 33
Konularının görüntülenme sayısı: 120.060 (Bu ay: 321)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 196 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.