Şimdi Ara

Peugeot 308 Yaşadığım Saçma Sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, 2017 model Peugeot 308 t9 kasa aile aracımız var. İlk defa böyle garip bir sorunla karşılaştım. Köpeğime mama almak için veterinere gittim, aracı park edip veterinere baktım orada mamasını bulamayınca daha uzakta ki bir veterinere gittim normalde açık olurdu ama kapalıydı bende hemen tekrar aracıma bindim.( Bunları anlatmamın sebebi aracı 2 kere park ettim ve bir problem yaşamadığımı göstermek)

Arabaya bindiğimde sağ aynamı aşağıya doğru ayarlamıştım onu yukarı kaydırmaya çalıştım fakat hiçbir şekilde çalışmadı, motoru çalıştırıp denedim yine işe yaramadı, araçtan çıkıp kilitledim yine çalışmayınca mecburen eve kadar sağ ayna aşağıya bakar vaziyette geldim. Yolda camların da çalışmadığını fark ettim. Arka kapıların camlarını da arkadan basınca açıp kapatamadım. Sonra evin penceresinden 15 dk sonra kilit açıp kapatınca düzeldi. Her şeyi çalışıyor.

Sizce bu sorun neden olmuştur?

• ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt
    ShadowOfSpirit demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Hocam bunlari okuyunca nalet olsun pejo ve elektronik sistemi diyor insan...kolay gelsin umarim çözülür
    Acaba bu başlık VW'nin elektroniği ve şanzımanları hakkında olsaydı nalet olası VW ve çöp şanzımanları, ya da elektroniği dermiydiniz?
    quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

zamanında 4 sene sıfırdan alarak kullandığımız 307'de çıkan elektronik sorunları burada anlattığımda peugeot severler 'artık peugeot eski peugeot değil, senin araba sorunludur her 307 sorunlu değil -ki adamlar 307 sorunları yüzünden web sitesi kurmuşlardı zamanında dün gibi aklımdadır - diyerek beni taşlamışlardı. (bkz antipollution fault yüz tane 307'den doksan sekizinde o sorun bir kere bile olsa kesin nüksetmiştir) o 307 denen arabadan sonra bir daha peugeot'nun p'sine bile yaklaşmadık ailecek.

görüyorum ki peugeot aynı peugeot. aynı tas aynı hamam. alana hayırlı olsun ama ben almam. tasarımları mükemmel lafım yok, özellikle peugeot 508'in tasarımı harika.

Alıntıları Göster
    Burada 10 kadar pejo fanboyu var pejo süper söyle sorunsuz böyle sorunsuz acayip yol tutar c sınıfında rakibi yok vs vs gibi güzellemelerle gelecek çok insan var forumda takmayın kafaya, pejo citröen ciddi anlamda olmaması gereken sorunlara gebe modeller üretiyor bu 308 içinde geçerli muhtemelen yeni 508 içinde geçerli olacak yok öyle milletin canını yakıp 10 senede hemen aklanmak hala ürettiği modellerde kronik sıkıntılar var ayrıca
  • Akü bitiyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Akü bitiyor olabilir
    +1
    Akü kontrolü yaptırın
    Gerekirse alternatör de test edilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maivesiyah -- 15 Mart 2020; 17:11:52 >
  • Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim aküye cumartesi bastırabilirim en erken. Umarım tekrar etmez o zamana kadar. Araçta start stop var fakat önce ki sahibi hep kapatıp öyle kullanmış araç da 3 yıllık. 3 yılda akü bitmez diye tahmin ediyorum.
  • Hocam bunlari okuyunca nalet olsun pejo ve elektronik sistemi diyor insan...kolay gelsin umarim çözülür
  • Araç hep gittiğiniz veterinere gitmek istiyor yadırgamış olabilir.
  • Genelde aracın silecek, ayna, park lambası v.b yardımcı elektrik sistemleri merkezi bir modüle bağlanır. Central Electric Module gibi bir ismi olur genelde. Buradaki bir temassızlık böyle bir soruna sebep olabilir. Titreşim ya da bir çukurdan geçmek bile temassızlığı tetikleyebilir.
    Aküden olacak olsa aracın çalışmakta zorlanacağını düşünüyorum. Akünün üstünde durum gözü varsa oradan durumuna bakabilirsiniz.
    Peugeot 308 Yaşadığım Saçma Sorun
  • 2015 308’i kullanırken bir kez başıma geldi. Camları açamadım, bahsettiğiniz gibi park edeceğim sıra sağ aynayı hareket ettiremedim. Geçen seneydi yanlış hatırlamıyorsam kapılarında keyless ile kitleyememiştim kumandadan kitlemiştim. Yine aynı şekilde kapılar kitlenince aynalarım içe katlanmamıştı.
    1-2 saat sonra hiçbir şey olmamış gibi her şey düzelmişti
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Hocam yarın akşam bakacağım ama sanmıyorum durum gözü olduğunu. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bu arada.
  • humerus06 kullanıcısına yanıt
    Sonrasında bir sorun çıkarttı mı peki hocam? Bir de bu sorun olduğunda yağmur yağıyor muydu? Acaba yağmur suyu mu bir yerden sızdı da elektroniğine zarar verdi diye düşünüyorum.
  • mr4power M kullanıcısına yanıt
    Yok hocam yağmur yoktu. Sonrasında bir iki ay daha kullanıp ben askere gittim. Ben askerdeyken babam da bi 3 ay kadar kullandı ama herhangi bir sorun çıkmadı. Geçtiğimiz Ağustos ayında da sattık zaten.
  • quote:

Hocam bunlari okuyunca nalet olsun pejo ve elektronik sistemi diyor insan...kolay gelsin umarim çözülür
    Lanet olası ön yargılar...
  • quote:

Acaba bu başlık VW'nin elektroniği ve şanzımanları hakkında olsaydı nalet olası VW ve çöp şanzımanları, ya da elektroniği dermiydiniz?
  • dersen fanboylar gelip taşa tutuyor. Sanki denmesi yasak bir şey demiş gibi
  • quote:

zamanında 4 sene sıfırdan alarak kullandığımız 307'de çıkan elektronik sorunları burada anlattığımda peugeot severler 'artık peugeot eski peugeot değil, senin araba sorunludur her 307 sorunlu değil -ki adamlar 307 sorunları yüzünden web sitesi kurmuşlardı zamanında dün gibi aklımdadır - diyerek beni taşlamışlardı. (bkz antipollution fault yüz tane 307'den doksan sekizinde o sorun bir kere bile olsa kesin nüksetmiştir) o 307 denen arabadan sonra bir daha peugeot'nun p'sine bile yaklaşmadık ailecek.

görüyorum ki peugeot aynı peugeot. aynı tas aynı hamam. alana hayırlı olsun ama ben almam. tasarımları mükemmel lafım yok, özellikle peugeot 508'in tasarımı harika.

• Genelde aküyü işaret eder.
  • mr4power M kullanıcısına yanıt
    Kullanmış olduğum clioda 2 senede bitti hocam ama passat 2014 model ve hala aynı akü ve bir sorun yok,bence akünün markası ile alakalı
  • Attention Please kullanıcısına yanıt
    bende öyle diyerek 2015 yılında sıfır km 308 aldım ama 20 bin kmye kadar 3 kez yolda bıraktı (buji patlması) 30 bin kmdeykende motor yetkili servis tarafından kullanılmaz hale getirilerek ömrünü tamamladı.. ön yargı değilde tecrübenin daha önemli olduğunu anladım o gün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

Alıntıları Göster
    Burada 10 kadar pejo fanboyu var pejo süper söyle sorunsuz böyle sorunsuz acayip yol tutar c sınıfında rakibi yok vs vs gibi güzellemelerle gelecek çok insan var forumda takmayın kafaya, pejo citröen ciddi anlamda olmaması gereken sorunlara gebe modeller üretiyor bu 308 içinde geçerli muhtemelen yeni 508 içinde geçerli olacak yok öyle milletin canını yakıp 10 senede hemen aklanmak hala ürettiği modellerde kronik sıkıntılar var ayrıca

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.