Şimdi Ara

Peugeot 3008 vs Citröen C4X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1250TL civari bütçem bulunmaktadır. Bu civara bu 2 araba arasında kalıyorum. Yüksek bir araç arıyoruz. Çok da anlamıyorum açıkcası teknik konulardan. İlk arabam olucak. Sizce bu 2 araçtan hangisini seçmeliyim. Malum sitede bu fiyatlara bu 2 araca denk geliyorum genelde. Sizce bu fiyata bu 2 aracı mı tavsiye etmeliyim ? Başka öneriniz olur mu? Desteklerinizi bekliyorum.

Pegeout Active Skypack 1.5 BlueHDi (80.000-120.000km) ile C4X 1.5 BlueHDi Feel Bold (6000-25000km) arası

İyi günler dilerim.

• Sınıfları farklı, biri SUV diğeri sedan. Ama biri yüksek km diğeri düşük. Çok arada kalınacak bir durum ama yaş olarak da c4x daha genç alınabilir sanıyorum, ben o nedenle (düşük km, küçük yaş) c4x diyorum. Ki 18,5 cm yerden yüksekliği var, SUV araç gibi.

Ama 3008 in içi-dışı bence c4x ten daha güzel. (Kokpit hariç, sevemedim peugeot kokpitlerini) Ek: Yazıyı okuyunca kendime güldüm, C4X in ucube gösterge panelinden sonra 3008 i ne diye eleştiriyorsam, o konuda da 3008 daha iyidir diye noktalıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 26 Nisan 2024; 11:27:17 >
  • Senelik kaç km yapılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Cevabınız için teşekkür ederim Müşavir. Gerçekten çok arada kaldım. Sizler yatırım amaçlı bakarsanız bu araca mı yatırırdınız ? Başka araç tavsiyesi olur muydu ? Biraz yerden yüksek araç bakıyoruz sadece bu.

• 3008 daha kaliteli bir araç, şahsen 3008 den yana kullanırdım tercihimi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en1gma kullanıcısına yanıt

25.000 ort km yapacağız @en1gma.

• heromex H kullanıcısına yanıt

Yıllık 25000km yatırımlık araç Corolla veya yaris cross hibrit, olabilir

Yüksek km dizel araçla yatırım olmaz,

Dizel C4x le yatırım olmaz

• Yatırım amaçlı alınacaksa dizel almazdım ben olsam. Benzinli japonlara bakın, hibritin 2. elde 5-6 yalında ne gibi sürprizlere gebe olduğunu bilmediğimden hybrid işine de girmezdim. Sıfır araç alacak olsam, binmek amaçlı (2. el kaygısı gütmesem) hybrid alırdım direk. Ama sizin durum farklı.

Yerden yüksek olması şartı da işin içine girince durum biraz zor oluyor, aileniz küçükse @en1gma nın önerisi gibi yaris cross düşünülebilir (hybrid olmayanı da var sanıyorum). İlle yerden yüksek demezseniz corolla bakılabilir. Tabi hepsi otomatik olacak, manuelin piyasasından daha hızlıdır otomatik araçlar.

Hibrit Toyota yer yüzünün hiçbir yerinde değer kaybetmez, ülkemiz dahil.

• en1gma kullanıcısına yanıt

Zaten piyasaya göre değil kendi kriterlerime göre yorumladım. İkinci elde hybrid almam, dizel almam, çift kavrama şanzıman ya da turbo motorlu bir araç alacaksam da mutlaka komple servis bakımlı bir aracı iyice araştırdıktan sonra alırım. O derece sıkıntılıyım. 

Ek: Araç sizin için acil ihtiyaç değilse ben araç piyasasının yıl sonuna kadar çok yükseleceğini sanmıyorum. Şu an döviz ucuz, sırf yatırım için araç alınacaksa başka yatırım araçlarına bakın. Döviz, borsa v.s. v.s.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 26 Nisan 2024; 12:21:50 >

Servis bakımlı toyota hibriti iyi bir eksper sonrası gönül rahatlığıyla alabilirsin,konuyu açan arkadaşın arabaya ihtiyacı olmasa herhalde konu açmaz:)

İkinci eli de Reşat altını bu araçların

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.