Yarbay
21 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 126 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Ofiste temel ofis programları kullanılacak SSDli ekranlı klavyeli komple sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.

Avukat bir arkadaş için ofiste günlük işlerde kullanmak üzere AIO sistem bakıyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Oyun vs oynanmayacak günlük ofis için kullanılacak.
https://www.trendyol.com/hp/15-da2080nt-intel-core-i5-10210u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-1s7y1ea-p-47611439

Şu ürünü buldum tavsiye eder misiniz?
Yüksek kilometreli olmamak kaydıyla sedan otomatik 160.000 TL ye kadar alınabilir en mantıklı araç tavsiyeleriniz nedir? Benzinli araç tercih edilebilir yılda max 10.000 km yapılıyor.
Bayan kullanıcı için 4000 TL ye kadar laptop bakıyorum. Günlük olarak sitelerde dolaşacak, ofis programları kullanacak. Oyun vs oynamayacak ağır programlar kullanılmayacak.

Mümkünse hafif ultrabook tarzı bir ürün tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler
Merhaba alttaki kombinasyonu yaptım sizce nasıl? Değişiklik yapmam, güncellemem gereken bir parça var mı? Daha çok photoshop, autocad çizim amacıyla kullanılacak bu kasa.

AMD RYZEN5 3400 G
GIGABYTE GA-A320 H
8 GB NEOFORZA DDR4 RAM (2 Adet)
500 GB KIOXIA NVME SSD
FRISBY FC-2905 400W KASA

Alınan Sistem

AMD RYZEN5 3400 G
GIGABYTE B450 S2H
8 GB NEOFORZA DDR4 RAM (2 Adet)
500 GB KIOXIA NVME SSD
FRISBY FC-2905 400W KASA
Maksimum 3000 TL ye kadar bir sistem arıyorum. Ofiste kullanılacak. Sadece proje görüntüleme 2D ve basit düzenlemeler yapılacak. Onun dışında Photoshop ve ofis programları kullanılacak.
Önümüzdeki ay superonline fiber taahhütüm bitiyor ve çok saçma rakamlarla paketler teklif edildi. Alternatif olarak 50 Mbit ve üstü tavsiye edebileceğiniz bir ISS varsa açığım.

Not: Sadece Superonline altyapı olmak zorunda Türk Telekom altyapısı mevcut değil.
Tavsiyelerinizi bekliyorum
Herkese iyi pazarlar. Bugün Atlanta 4K CI UHD Modül girişli combo android uydu alıcısı ile ilgili yaptığım inceleme yazısını paylaşacağım.

Daha önceki cihaz incelemelerimde bahsettiğim gibi Türkiye de android uydu alıcısı cihazları Çinden internet üzerinden sipariş edip getiren ilk kişilerden biriyim diyebilirim. Sonrasında ülkemizde uydu firmalarımızın bu tip cihazları pazara sunması ile belkide Avrupa da dahi bu kadar gundemde olmayan android uydu alıcıları uydu sektöründe yavaş yavaş ülkemizde yerini almaya başladı. Son 1-2 yıldır nerdeyse her yıl yeni android uydu alıcıları ülkemizde piyasaya çıkmaktadır.

Son dönemde mevcut uydu alıcılarında kullanılan işletim sistemleri (enigma2 tabanlı, linux tabanlı vb gibi..) günümüz kullanıcıların taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluklar yaşamaktadılar Bu talepler özellikle IPTV uygulamaları, kodi, playstore gibi sanal marketlerdeki binlerce uygulamalara (iptv, dizi & film izleme, oyun oynama, müzik, eczane, hava durumu, ibb yol durumu, facebook vb gibi sosyal paylaşım uygulamaları...) erişim ve bu uygulamaları download ederek kullanabilme vb gibi konuları içermektedir.

Son dönemde enigma 2 cihazlara kodi, iptv ve xtream codes gibi uygulamaları adapte edildi. Fakat bu enigma 2 cihazlarda bu kodi, iptv ve xtream codes uygulamaları verimli çalıştırabilmek için 1099-2500 tl civarında para harcamanız gerekiyor. Çünkü 4k enigma2 cihazlar en az 1099 tl den başlıyor ve yukarda belirttiğim gibi bu uygulamalar bir anroid cihazdaki gibi hızlı ve hatasız çalışmayabiliyor. örnek dreambox 900' de kodi' yi çalıştırmak için ileri düzey oe 2.5 taban enigma 2 ve linux bilgisi gerektiriyor.

Android işletim sistemine merakım son 8-10 senedir var ve tesbitlerim ve gözlemlerim enigma 2 tabanlı cihazlara ne kadar hafıza ne kadar ram koyarsanız koyun nafile yukarda bahsettiğim multimedia özelliklerine talebi olan kullanıcılara bir android tabanlı cihaz kadar yanıt veremeyecek gibi gözüküyor.

Gelelim Atlanta firmasının yeni ürünü Atlanta 4K CI UHD cihaza. Türkiye’deki Amlogic S912 işlemcili + common interface modüllü ilk smart android 4K Ultra HD combo uydu alıcısı.

Genel özellikleri; Amlogic S912 işlemci (64 bit sekiz çekirdekli A53 1.5GHz CPU), 32 GB Dahili Hafıza (eMMc), 2GB DDR3 Ram, DVB-S2/S2X/T2/T/C Combo tuner + Multistream desteği, CI ve CI+ modül desteği, Akıllı kart girişi, gigabit ethernet (10/100/1000) + Micro SD Kart Okuyucu, dahili çift bant wifi (2.4/5) + dahili bluetooth (4.0), DLNA/Miracast/Airplay desteği, UPnP/Samba/NFS/WebDAV protokolleri üzerinden ev ağında paylaşım yapabilme, Auto diseqc 1.0 ve Diseqc 1.1/1.2/USALS Desteği, LCN/DVB-T2 Multi/PLP desteği, DVB-C modunda kablo tarama desteği, NIT otomatik arama, kör tarama, hızlı tarama, manuel arama, TP arama ve çoklu uydu tarama.

Çinli üreticiler S912 işlemciyi 2017-2018 yıllarında 4k android media player ve 4k android uydu alıcılarında çok yaygın kullanmaya başladılar.

Cihazda android nougat 7.1.2 yazılım kullanılmış. 2gb DDR3 ram var. 32gb da dahili bellek var.

Cihazda şu anda amlogic marka işlemcilerdeki en güçlü işlemci olan S912 işlemci kullanılması+ 2gb ddr3 ram olması (bu devirde 1gb ramli cihaz almak doğru değil, alan varsa android bilgisi yetersizliğindendir) + 32 gb dahili hafıza olması (android sistem zaten sadece 4-5 gb arası yer kaplar) önemli özellikler. 2gb ddr3 ram bir android uydu alıcısı için yeterlidir arkadaşlar. 3gb - 4gb ram olsa iyi olmaz mıdı diye soran arkadaşlara vereceğim cevap evet haklısınız fakat bir ürüne herşeyi en iyi en pahalısını kullanalım dersek ürünün maliyetini o kadar yükseltir ki ürünü satılamaz hale getirir... Bu üründe en optimum hardware özellikleri kullanılmış. Atlanta firmasını burda tebrik ederim. Doğru hardware ve teknik özellikler cihaz için seçilmiş.

Cihazın kasa malzemesi; üst kasada kaliteli sert plastik kullanılmış. Kasanın alt tarafı metal. Cihazda hiç ısınma yok dün akşamdan beri cihazı test ediyorum hiçbir kilitlenme veya donma yaşamadım. Cihazda kullanılan kaliteli mainboard ve kasa malzemesinin kullanılması ile cihazda ısınma problemi yaşanmıyor. Çinden getirilen ucuz s905 veya s912 işlemcili uydu alıcılarında en temel problem biliyorsunuz ısınma problemidir. Küçük kasa ve uyduruk mainboard ve kasa malzemesi kullanımından dolayı bu tip çin malı cihazlarda yaşanılan en temel problem ısınmadır.

Cihaz ile birlikte iki kumanda geliyor. Biri airmouse özellikli akıllı klavyeli kumanda diğeride normal IR uydu alıcı kumandası. İkiside ergonomik ve kaliteli kumanda hissi veriyor. Ben çok beğendim kumandaları. Cihaz ile birlikte airmouse özellikli akıllı klavyeli kumandanın gelmeside rakiplerine göre büyük bir avantaj.

Common interface modül ile ilgili yaptığım test sonuçlarına gelirsek;

Filbox CI+ Modül çok güzel çalışıyor. Hiçbir ayar yapmadım. Taktım ve çalıştı. OK. Donma, takılma vb gibi hiçbir problem ile karşılaşmadım.
Dsmart CI Modül çok güzel çalışıyor. Hiçbir ayar yapmadım. Taktım ve çalıştı. OK. Donma, takılma vb gibi hiçbir problem ile karşılaşmadım.

Digiturkplay ne yazık ki çalışmıyor. Uygulamayı playstore'dan yükledim. Kullanıcı ve şifre bilgilerimi girdikten sonra uygulamaya giriyorum açılıyor fakat kanal üzerine tıkladığınızda hata mesajı alıyorum. Hata - 900 beklenmedik bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyiniz diyor...

Mara V2 VOD uygulamasını ben çok beğendim. Bu VOD uygulaması Atlanta firmasının bir uygulaması. Canlı TV, Film ve Dizi bölümleri var. Guncel sinema ve dizi film içerikleri mevcut. Dizi bölümünde o haftanın en son yayınlanan bölümleri içeriyor sadece. Burda yapılacak bir iyileştirme tüm bölümleri içerirse bence daha iyi olur. Canlı TV de sadece ulusal kanallar var ve gayet iyi çalışıyor. Atlanta firması MARA V2 yi devamlı olarak guncel tutarsa bu bile cihaz satışları için önemli bir sebep olur. Ben firmaların verdiği bu VOD uygulamasına çok önem veriyorum. Eve gelince internetden dizi veya sinema filmi seyretme ihtiyacımı bu tip VOD uygulamalarından yapmak hem çok kolay hemde çok kullanışlı.

Gelelim IPTV performasına. 100 üzerinden 100 diyebilirim. Xtream codes bilgilerimi cihaza girdikten sonra karşıma çıkan IPTV arayüzü çok hoşuma gitti. Gruplandırmalar, kanal piconları, bazı kanallardaki EPG bilgilerimi çok hoşuma gitti. Sanki uydudan kanalları seyrediyor gibisiniz. Hissiyat bu. VOD lardaki film afişi, yayın tarihi, tür bilgisi, yönetmen bilgisi, oyuncular bilgisi ve imdb puanı bilgisi çok çok hoşuma gitti.

Smartbox market v3.0 uygulamasında softcam, eğlence, codec ve araçlar uygulamalarını indirerek cihazınız için gerekli ses ve görüntü codeclerini ve uygulamaları yükleyebiliyorsunuz.

Gelelim Kodi performansına, 100 üzerinden 100 diyebilirim. Hiçbir takılma veya donma yaşamadım. Son sürüm Kodi' yi playstore' dan indirdim. İlk işim Turkvod eklentisini yüklemek oldu. İnanılmaz bir eklenti. Tüm IPTV ve VOD uygulamalarına ulaşabildiğiniz çok güzel bir eklenti. Turkvod' e girin => IPTV modulleri - spor => spor kanalları - tr - 3 kısmına girin. Yayınları bir kontrol edin. Çok hoşunuza gidecek kalitede bir yayın kalitesi var. Bu cihaz Kodi yi çok güzel çalıştırıyor. Şimdi gelelim nasıl yükleyeceğiz Turkvod eklentisini... Aşağıda verdiğim youtube linkinde bir arkadaşımız çok güzel tarif etmiş. Lütfen sonuna kadar izleyin. Başka hiçbirşey yüklemenize gerek yok. Bana güvenin.
https://www.youtube.com/watch?v=bnVuvOsKMd4
script.video.F4mProxyhttp://bc.vc/iHO6AHm
repository_turkvodhttp://bc.vc/eRNSmR8
plugin.video.f4mTesterhttp://bc.vc/z1KX3Gk

Ben en çok yazılımın arayüzünü çok beğendim. Gerçekten yazılım arayüzü kaliteli, profesyonel bir yazılım ekibi tarafından geliştirildiği hissini veriyor. Yazılımda en ufak bir hata, bir takılma göremedim. Bu arada tabiki nougat 7.1.2 yazılım kullanması büyük bir avantaj... Artık günümüz android tabanlı cihazlarda kitkat ve lollipop versiyon kullanımı çok ama çok azaldı. Android uydu alıcısına nougatı çok güzel entegre etmişler bu cihazda.

Youtube daki 1080p videoları başarılı bir şekilde oynatmaktadır. Görüntü kalitesi gerçekten çok başarılı youtube'da. Ben 1080p üstüne bir çözünürlük seçeneği göremedim.

Uydu bölümü gayet başarılı tasarlanmış. Kanal listelerinin düzenlemesi, uydu taraması, arayüz tasarımı vb gibi hususlar çok güzel geliştirilmiş ve mükemmel çalışıyor. Görüntü kalitesi android cihazlar arasında en iyi cihazlardan biri diyebilirim. Next'in 10000+ plus modelinden kesinlikle daha iyi. Benzer hardware özelliklerine sahip olsada. Benim her uydu alıcısında aradığım keskinlik, renk, kontrast ve parlaklık ayarları ne yazık ki yok. Bu eklenirse enigma 2 tabanlı cihazlardan bir farkı kalmayacaktır görüntü kalitesi açısından. Kanal geçişleri biraz daha iyi olabilirdi. Enigma2 tabanlı cihazlara göre yavaş fakat diğer android uydu alıcılarındaki kanal geçişleri ile aynı.

Gelelim en çok merak edilen 4k dvb s2 kanalllara... Mükemmel ötesi... TRT 4K seyretmek çok büyük bir keyif. Cihaz 48 saatdir açık ve hiç kapatmadım. .

Bu arada kanal editörüne hiç ihtiyaç duymadan Atlanta firması çok güzel bir kanal listesi hazırlamış. Mükemmel bir liste. Filbox, dsmart, vb gibi gruplar yapılarak istediğiniz platformlara ve kanallara geçiş yapabiliyorsunuz....

Sosyal paylaşım uygulama performansı: Playstore dan facebook ve instagram yükledim ve hesap bilgilerimi girerek giriş yaptım. süper çalışıyor hiçbir sıkıntı yok.

Browser performansı: yandex browser indirdim. burdan hdfilmcehennemi.com vb gibi sitelere giriş yaparak film seyrettim. hiçbir sorun yok. çok güzel çalışıyor. bu arada yandex browserdan facebook girişide yaptım. hiçbir sorun yok çalışıyor. milliyet.com.tr sitesinede giriş yaptım. aynı bilgisayar gibi performansı var.

Bence artık android uydu alıcıları için bu cihaz bir kilometre taşı olmuş gerçekten (dönüm noktası). Gerek son sürüm android yazılıma sahip olması, s912 gibi yeni nesil 64 bit 4k destekli işlemciye sahip olması, 2gb ram'e sahip olması, 32gb dahili hafızaya sahip olması, kaliteli anakarta sahip olması, 2 kumanda (biri klavyeli akıllı airmouse kumanda öbürü IR uydu alıcısı kumanda), hdmi 2.0 kabloya sahip olması ile karşımızda çok güçlü bir cihaz var... 2018 yılında tercih edebileceğiniz çok güzel iyi bir android modül girişli combo tunerli uydu alıcısı olmuş...

Bu cihazı alacak arkadaşların temel android bilgi seviyesine sahip olmaları tavisyemdir. En azından android cep telefonu kullanıcısı iseniz bir sıkıntı olmadan bu cihazı kullanırsınız.

Atlanta firmasının internetden destek sayfası:http://update.atlanta.com.tr/#

Kullanma kitapçığı:http://update.atlanta.com.tr/4kcik.html

Kanal listesi:http://update.atlanta.com.tr/4kkn.html

Kanal editörü:http://update.atlanta.com.tr/4ke.html

En guncel yazılım:http://update.atlanta.com.tr/4kci.html

Softcam performansına gelecek olursak gayet başarılı ben oscam bilgilerimi oscam uygulamasına girdim ve sonrasında hotibrde deki kanallarda donma olmadan seyredebildim. İlk önce hotbird den şifreli bir kanal sonrasında şifresi turksat ulusal bir kanal sonrasında da dsmart şifreli kanal geçişlerinde hiçbir takılma veya şifre çözmeme problemi yaşamadım.

Daha inceleme bitmedi

Cihazın ambalajlı hali:

Cihazın kutusuna üsten bakış:

Cihazın kutusuna arkadan bakış:

Cihazın kutusunun içinden görünüş:

Cihaz içinden çıkan içerikler ambalajlı hali:

Cihaz içinden çıkan içerikler ambalajsız hali:

Cihaz için çıkan içerikler ambalajsız hali devamı:

Kasa önden görünüş:

Kasa arkadan görünüş:

Kasa yandan görünüş:

Kasa yandan görünüş:

Kasanın altdan görünüşü:

Kumandalar üstden görünüş:

Kumandalar arkadan görünüş:

Hardisk takılı hali:

Teknik Özellikler:

Donanım:

İşlemci: Amlogic S912 Sekiz Çekirdekli İşlemci
RAM: 2 GB DDR3 Ram
Hafıza: 32 GB eMMc Flash

Ağ:

Wifi: Dahili Çift Band Wifi (802.11 ac 2.4G/5G Wi-Fi2.4/5)
Bluetooth: Dahili Bluetooth 4.0
Ethernet: 10/100/1000 Hızlı Ethernet

DVB-S2X Tuner & Demodülatör:

Demolatör Modu: DVB-S2/S2X, QPSK,8PSK, 16APSK, 32APSK
Frekans Aralığı: 950~2150MHz
RF Giriş: F-Dişi
DiSEqC: DiSEqC 1.0/1.1/1.2/USALS

DVB-T/T2 Tuner & Demodulatör

Demolatör Modu: ETSI EN 302-755 V1.3.1 ve EN 300-744 V1.6.1 uyumlu
Frekans Aralığı: 52.5MHz to 866MHz
RF Giriş: F-Dişi

DVB-C Tuner & Demodulator

Demodulatör Modu: ETSI EN 300-429 V1.2.1 DVB-C uyumlu
Frekans Aralığı: 52.5MHz to 866MHz
RF Girişi: F-Dişi

Video:

Video Çözümleme:
H.265 HEVC MP@L5.0 up to 10bits HDR 4K2K@60fps
H.264 AVC MP@L5.1 up to 10bits 4K*2K@60fps
MPEG-4 ASP@L5 up to 1080P@60fps
AVS Jizhun Profile up to 1080P@60fps
MPEG-2 MP@HL up to 1080P@60fps
MPEG-1 MP@HL up to 1080P@60fps
RealVideo 8/9/10 up to 1080P@60fps
WebM up to VGA

Video Formatları: *.mkv,*.wmv,*.mpg,*.mpeg,*.dat,*avi,*.mov,*.iso,*. mp4,*.rm,*.jpg,*.bmp,*gif
Video Çıkışı: HDMI 2.0
En/Boy Oranı: Otomatik, Tam Ekran
Video Çözünürlüğü: 4K@60fps, 1080p/i, 720p

Ses:

Ses Çözümleme:
MEPG,AAC,
HE-AAC,OGG,OGA,FLAC,ALAC,Ape,M4A,RM,
MPEG-1 layer1/2,MPEG-2 Layer II, Dolby Digital/Digital Plus, WMA, WMA Pro, WMV

Ses Modu: Mono/Stereo/Sol/Sağ

PVR:

EPG bilgisi üzerinden kayıt yapabilmeZaman Kaydırma: Otomatik Zaman Kaydırma açıp/kapatılabilir.

PVR İşlemleri:
Oynat/Duraklat/Durdur/Adım Adım
Hızlı İleri Sarma/Hızlı Geri Sarma 2/4/8

Dosya Sistemi Desteği: NTFS ve FAT32 formatları desteklenmektedir.

PVR Yönetimi: Kaydı silebilme fonksiyonu

Güç:

DC Giriş Aralığı: 12V/2A
Güç Tüketimi: Maksimum 24W

Kasa:

Sağ Bölüm: 1 x Modül Girişi / 1 x Akıllı Kart Okuyucu
Alt Bölüm: 2.5' HDD Yuvası
Sağ Bölüm: LNB(S2X) Girişi, ANT(T2/C) Girişi, 3 x USB Girişi, Ethernet Girişi, Optik Çıkış, HDMI Çıkışı, Kurtarma Tuşu, Micro SD Kart Girişi, DC-12V Güç Girişi
Ön Bölüm: IR,8 LEDli Ön Panel

Fiziksel Özellikler:

Çalışma Sıcaklığı: 0℃-40℃
Depolama Sıcaklığı: -10℃-65℃
Ölçüler (ExBxY) mm: 260x160x40 mm

Kutu İçeriği:

Atlanta 4K CI Combo Uydu Alıcısı
1 adet IR Uydu Kumandası
1 adet RF Akıllı Klavyeli Kumanda
4 adet Pil
Türkçe/İngilizce Kullanma Kılavuzu ve Garanti Belgesi
HDMI Kablosu 2.0
Güç Adaptörü

TF bora2004 adlı kullanıcıdan alıntıdır.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Sorunsuz Alışveriş Yaptıklarım
fateeh33 (Oyun Alındı) * SuskunYolcu(Rapid Premium Alındı) * Kymophobia(PS3 Oyun Alındı) * muratalagoz(Dualshock 3 Alındı) * prestij46(2 Adet PS3 Oyun Alındı) * prenses__store(PS3 Oyun Alındı) * pudinkk(HDMI Kablo Alındı) * opps35(PS3 Oyun Alındı) * reach61(Gameboy Color Satıldı) * CeM156 (iPod Satıldı) * dragonstory (iPod Touch 8 GB Alındı) * mgssnake (Oyun Takaslandı) * bytepire(Saat Alındı) * z.arikan (3 Adet PS3 Oyun Satıldı) * anilaksac (PS3 Oyun Satıldı) * mhaktan (Nokia E72 Satıldı) ve dahası...
Kesinlikle Tavsiye Etmediklerim
abarisa * thbhdr * Pijjozzy * Varjot * Renji Abarai
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
ps4
Oyun Platformu
PS3
Takım
Fenerbahçe
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.706
İkinci El Bölümü Mesajları: 900
Konularının görüntülenme sayısı: 254.755 (Bu ay: 505)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 238 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.