Şimdi Ara

PETLAS W651 KAR LASTİĞİ KULLANANLAR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
53.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler merhaba, bugün kendime 4 adet PETLAS W6651 Kar lastiği aldım. Var mıdır bu lastikten kullanan? Memnun olanlar olmayanlar bir fikir belirtirse sevinirim. Malum lastikler yeni deneme fırsatım olmadı. Ankara biraz karlansın deneyip yorumlarımı da paylaşırım.

• 15.01.2016 Cuma günü öğleden sonra Ankara'ya gideceğim için, 2008 Model Clio Symbol Extreme 1.4 aracıma 4 adet 185/60/R14 kış lastiği taktırdım
    Lastik internet satıcılarında 115 lira fiyattan başlıyor, lastik başına montaj ücreti 10 lira tutuyor, yani internette en ucuz 125 lira/adet maliyeti var
    Benim hemen lastiği alıp taktırmam gerektiği için bu ebatta ellerinde bulunan Batı Lastik Yenişehir şubeden adetini peşin 135 liraya aldım
    Mevcut lastiklerim 40bin km'dir kulalndığım 185/60/R14 GoodYear Eagle Sport idi ve bitme noktasında idi
    (not: eagle sport denemek için aldığım bir lastikti, merak edene söyleyeyim; berbat bir lastik - uzak durun)

PETLAS W651 lastiklerim ile geçtiğimiz Cuma İzmir'den Ankara'ya açık ve kuru havada gittim,
    Yola çıktığımda hava 11C civarında idi, akşam zaman zaman 0C lere düştü
    Ayrıca Cumartesi ve Pazar kuru havada ortalama 2 ila 8 derece arasında kullandım
    Pazar yani dün akşam üzeri Ankara'dan İzmir'e geri dönerken ise yoğun yağmur ve kar dahil tüm şartları gördüm
    Ankara çıkışında hava parçalı bulutlu açık idi, Afyon civarlarında bulutlu ve kapalı, Uşak girişinde ise yağmurlu idi
    Uşak ve sonrasında çok yoğun bir yağmura denk geldim, Banaz - Kula arasındaki geçidi ise tipi şeklinde yoğun kar yağışında geçtim
    Tüm bu yollarda şehir için hızlarım ortalama 70, şehir dışı ise 90-120 arasında oldu

PETLAS W651 kuru yolda bence çok gürültülü, nişanlımın da dediği gibi araba dizel gibi ses alıyor
    Ayrıca -yola fazla yapıştığı için sanırım- direksiyon ve manevra hassasiyetini çok arttırdı
    Hafif ıslak yollarda güven verdi ancak ani manevra yapmadım ve virajlara temkinli girdim, buna rağmen sorun yaşamadım
    Yoğun yağış altında (silecekler 3. kademede) sorunsuz yol aldım ve ışıklarda/trafikte rahat durdum kalktım, hiç kaymadım yada savrulmadım
    Birkaç kez asfalt üzerindeki su akışının oluşturduğu yastıklamaya maruz kaldım ve 90km civarında bir hızla neredeyse hiç etkilenmeden geçtim
    Kar ise yeni ama çok yoğun yağıyordu, yine silecekler 3.kademede olduğu halde sorunsuz ve 90km civarında bir hızla ilerledim
    Özellikle yoğun yağışlı ve karlı yolda sol şeritte bir tek ben vardım desem yeridir, birkaç araç dışında herkes sağdan ve yavaş ilerliyordu
    Bunu bir marifet olduğu için söylemiyorum, çok sık Ankara'ya gidip geliyorum ve yaklaşık 600km yol yavaş giderek bitmiyor

Uzun lafın kısası, PETLAS W651 ile ilk yol deneyimim git gel 1200km oldu ve kuru, soğuk, ıslak, yoğun yağış, kar hepsini deneyimledim
    Esasen hiç de aerodinamik olmayan ve yolda tutunmak yerine kaymaya meyilli Clio Symbol sedan aracımla gayet sorunsuz bir yolculuk yaptım

Genelde tecrübe arayıp okuduğum foruma deneyimimi aktarmak istedim, herkese iyi forumlar
    Petlas kış lastiği 3.sezonda kullanmaktayim, 1.sezon 5bin km, 2.sezon 8bin km, 3.sezon henüz 3bin km (aralıkta takıldi) olmak üzere 16bin km de, istanbuldayim bugün yağan kar ile test etme imkanım oldu, ilk iki sezona göre performansta düşüş hissettim, karda ilk kalkışta önünü sağa sola atarak kalkiş yapıyor, yokuş çıkışta patinaj miktari artti ama dik yokuş inişte kaymadan iniyor, diş derinliği çok yani hiç eksilmemis gibi olmasına rağmen biraz tereddüt yaşadım, galiba bu son sezonu gibi geldi, bilmiyorum diğer markalar nasıl ama alırken Michelin Goodyear ve Nokiana göre 4lastikte 150- 250 tl ye yakin fiyat farki vardi diye hatırlıyorum, demekki km önemsiz olarak kış lastiği bence en çok 3sezon iyi performans veriyor, belki pahalli marakalar 4 ve 5. sezonu çıkarabilir, burda paylastim ki karar vermenizde yardimci olur diye düşündüm, ben 5-6 sezon gider diye düşünüyordum, hamur özelliği kayboluyor heralde.
  • Ben geçen sene clio hb aracıma taktırdım. Kastamonudan İzmire gelirken şubat tatilinde müthiş bir kar yağışına yakalandım ama lastikler yol tutuşundan taviz vermedi ben memnun kalmıştım. Kazasız sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Ben geçen sene clio hb aracıma taktırdım. Kastamonudan İzmire gelirken şubat tatilinde müthiş bir kar yağışına yakalandım ama lastikler yol tutuşundan taviz vermedi ben memnun kalmıştım. Kazasız sürüşler...

Bilgi için teşekkürler. Bugün sabah kullandım aracın tutuşu vs. gayet iyi, fazla ses de yapmıyor. Kar gelirse tam anlamıyla denemiş olacağım.
  • bu kış fiat sedici 4x4 aracımda kullandım.asvalt performansı bence çok iyi çok az ses yapıyor ama asıl amacı olarak kar üzerinde on numara.ben Trabzonun araklı ilçesinde 1200 m rakımlı bir köyde öğretmenim, kış boyunca neredeyse sürekli karda araba kullandım beni hiç pişman ettirmedi.20-25 cm karda yokuş yukarı (tabii aracın 4x4 olması büyük avantaj) hiç zorlanmadan aracımı sürebildim, şu kadarını söyliyim zincirli transit kaldı ben kalmadım.Kar performans videolarımda var ama şuan okuldan youtuba bağlanamadığım için link veremiyorum ama youtube ta maresal53 diye aratırsanız dört adet videoya ulaşabilirsiniz...
  • 19/10/2012 tarihinde Kayseri de 1 çift petlas w651 aldım. Şu an kar yok fakat asfaltta yol tutuşu çok güzel. Birde kar yağsın bakalım nasıl olacak. Düşüncelerimi ilerleyen zamanlarda yazacağım. Çiftini 280 TL'ye aldım (12 taksit)
  • 19/10/2012 tarihinde Kayseri de 1 çift petlas w651 aldım. Şu an kar yok fakat asfaltta yol tutuşu çok güzel. Birde kar yağsın bakalım nasıl olacak. Düşüncelerimi ilerleyen zamanlarda yazacağım. Çiftini 280 TL'ye aldım (12 taksit)
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsarilyas

19/10/2012 tarihinde Kayseri de 1 çift petlas w651 aldım. Şu an kar yok fakat asfaltta yol tutuşu çok güzel. Birde kar yağsın bakalım nasıl olacak. Düşüncelerimi ilerleyen zamanlarda yazacağım. Çiftini 280 TL'ye aldım (12 taksit)

Hangi ebat aldınız?
  • ben de w651 almak istiyorum fiyatlar ne durumda acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bogacert

Beyler merhaba, bugün kendime 4 adet PETLAS W6651 Kar lastiği aldım. Var mıdır bu lastikten kullanan? Memnun olanlar olmayanlar bir fikir belirtirse sevinirim. Malum lastikler yeni deneme fırsatım olmadı. Ankara biraz karlansın deneyip yorumlarımı da paylaşırım.

Geçen kış bolca test etme fırsatı bulmuş olmalısınız lastikleri. Yorumlarınızı alabilir miyiz?
  • Bende yeni aldım asfaltta çok sessiz ve yol tutuşu gayet iyi. Karda deneyeceğiz bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpss

quote:

Orijinalden alıntı: bogacert

Beyler merhaba, bugün kendime 4 adet PETLAS W6651 Kar lastiği aldım. Var mıdır bu lastikten kullanan? Memnun olanlar olmayanlar bir fikir belirtirse sevinirim. Malum lastikler yeni deneme fırsatım olmadı. Ankara biraz karlansın deneyip yorumlarımı da paylaşırım.

Geçen kış bolca test etme fırsatı bulmuş olmalısınız lastikleri. Yorumlarınızı alabilir miyiz?

Geçen sene İstanbul' un malum kışında benim patron kullandı, 2 - 3 kere onun aracıyla gelip gittim işe, tek kelimeyle hayran kaldım kar üstündeki performansı muhteşemdi. Allah' tan aracını değiştirdi de, boşta kalanları ben aldım Geçen sene beraber Kayseriye gittik. Dönüş yolunda Kayseri - Ankara ve özellikle Ankara - İstanbul yolunda kar yüzünden yolda araç yoktu, TIR' lar falan çapraz çapraz yolda duruyorlardı, biz yanlarından 70 kmh hızla geçiyorduk. (Özellikle Ankara - İstanbul otoyolunun başlangıç gişelerinin ve kızılcahamama kadar) acayip mest olmuştum. (Tabiii araçta - A3 - irice 4 kişiydik) Eğer lastik alma arefesindeyseniz, bence sırf ismi var diye başka pahalı markaları almayın. Kesinlikle tatmin olursunuz.

Saygılar
  • Ben de 30.11.2012 tarihinde 4 adet 215 55 16 ölçülü W651 takdırdım. Şu ana kadar memnunum. Geçen yıl arkadaşım Avensis aracında kullandı tavsiye etti.
    05.12.2012 tarihinde başka arkadaşım aynı ölçüden 4 adet aldı.
    Ancak şu an o ölçü yok satıyor, yerine 205 teklif ediliyor.
  • W651'in üzerinde yapışık lastik etiketini inceledim. Gürültü 71 dB, ADAC'da test 1. lastikten 1 dB daha iyi. Yakıt tüketim sınıfı E, ADAC liderleri C. Yani W651 en iyi lastiklere göre bir miktar fazla yaktırır.
    Yola tutunma sınıfı C, ADAC lideri de C.
    Yakıt tüketimini kendi aracımda inceledim yazlık lastiklerde ort 6.1lt/100km iken kışlıklarla şimdilik 6.2-6.3 oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maresal53

bu kış fiat sedici 4x4 aracımda kullandım.asvalt performansı bence çok iyi çok az ses yapıyor ama asıl amacı olarak kar üzerinde on numara.ben Trabzonun araklı ilçesinde 1200 m rakımlı bir köyde öğretmenim, kış boyunca neredeyse sürekli karda araba kullandım beni hiç pişman ettirmedi.20-25 cm karda yokuş yukarı (tabii aracın 4x4 olması büyük avantaj) hiç zorlanmadan aracımı sürebildim, şu kadarını söyliyim zincirli transit kaldı ben kalmadım.Kar performans videolarımda var ama şuan okuldan youtuba bağlanamadığım için link veremiyorum ama youtube ta maresal53 diye aratırsanız dört adet videoya ulaşabilirsiniz...

Videolariniza hizlica goz attim - imrendim diyebilirim :)
  • 1 yıllık hort diyelim
    215-55-17 ebatta bende avensis aracıma alma arefesindeyim boluda yaşıyorum kar buz oldukça fazla her kes iyi demiş ama 2 ya da 3 kış kullanıp sonuçlarını yazacak olan var mı?
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

1 yıllık hort diyelim
    215-55-17 ebatta bende avensis aracıma alma arefesindeyim boluda yaşıyorum kar buz oldukça fazla her kes iyi demiş ama 2 ya da 3 kış kullanıp sonuçlarını yazacak olan var mı?
    teşekkürler

Memnun kalan pek yok herhalde ?!

• Ben 2012 kışında taktırmıştım, bu üçüncü kışım oluyor, herhangi bir sorun yok şimdilik.
  • xpss X kullanıcısına yanıt
    aynen benimde üçüncü kışım gerçi bu sene daha kar görmedi henüz ama bi sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.. LAstik alacak arkadaşlar etiketlere baktığında zaten petlasın diğer büyük firmalarla aynı sınıfta yer alacağını görebilirler. Çekinmeden alın derim bn...
  • Slm arkadaslar,

özellikle Petlas Snowmaster W651 lastikleri hakkinda yorum almak icin bu siteye üye oldum.
    Almanyada yasiyorum ve kislik lastik ariyorum (BMW E46 320cd). Bir türk olarak elbetde türk ekonomisine destek olmak istiyorum.
    Ancak sadece milli duygular ile hareket etmek istemiyorum. O yüzden kullanan arkadaslara su sorularim olacak:

1) Kar´da ve buz´da memnunmusunuz?
    2) Yagmurda memnunmusunuz?
    3) Kar ve yagmurda fren mesafesinden memnunmusunuz?
    4) Ses seviyesinden memnunmusunuz?
    5) Kac kis kullandiniz?
    6) Hangi arac ile kullaniyorsunuz?
    7) Negatif yönleri sizce nedir?

Yurtdisinda yasiyorsunda niye ADAC test sonuclarina göre lastik almiyorsun diyen arkadaslara sunu bildirmekte isterim.
    ADAC almanyada büyük yolsuzluk skandallarina karisti. Bir cok firmadan para yediler, testleri ona göre sonuclandirdilar.
    Bir cok alman sitesindede okudum PETLAS lastiklerini kasitli olarak testlere almiyorlar. Burda PETLAS firmasina büyük isler düsüyor.
    O yüzden direk kullanan arkadaslardan yorum almak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pipmen

Slm arkadaslar,

özellikle Petlas Snowmaster W651 lastikleri hakkinda yorum almak icin bu siteye üye oldum.
    Almanyada yasiyorum ve kislik lastik ariyorum (BMW E46 320cd). Bir türk olarak elbetde türk ekonomisine destek olmak istiyorum.
    Ancak sadece milli duygular ile hareket etmek istemiyorum. O yüzden kullanan arkadaslara su sorularim olacak:

1) Kar´da ve buz´da memnunmusunuz?
    2) Yagmurda memnunmusunuz?
    3) Kar ve yagmurda fren mesafesinden memnunmusunuz?
    4) Ses seviyesinden memnunmusunuz?
    5) Kac kis kullandiniz?
    6) Hangi arac ile kullaniyorsunuz?
    7) Negatif yönleri sizce nedir?

Yurtdisinda yasiyorsunda niye ADAC test sonuclarina göre lastik almiyorsun diyen arkadaslara sunu bildirmekte isterim.
    ADAC almanyada büyük yolsuzluk skandallarina karisti. Bir cok firmadan para yediler, testleri ona göre sonuclandirdilar.
    Bir cok alman sitesindede okudum PETLAS lastiklerini kasitli olarak testlere almiyorlar. Burda PETLAS firmasina büyük isler düsüyor.
    O yüzden direk kullanan arkadaslardan yorum almak istiyorum.

Merhaba.

Bir Petlas Snowmaster W651 kullanıcısı olarak sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

1. Karda herhangi bir sıkıntısını görmedim ama 2 yıldır pek ciddi bir kar da görmedik Ankara'da. Buzda her lastik sorun yaşatır, bildiğim kadarıyla buzlu yollar için çivili lastikler kullanılmalı veya zincir takılmalı.
    2. Yağmurda memnunum.
    3. Fren mesafesinden genel olarak memnunum.
    4. Ses seviyesi normal, zaten etiket değeri de diğer lastiklerin değerleriyle hemen hemen aynı.
    5. Bu üçüncü kışım oluyor.
    6. Opel Astra
    7. Lastik ile ilgili negatif düşüncem yok fakat bazı bayileri işi bilmiyor, fiyat sormak için aradığınızda oflayanlar olabiliyor:)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.