Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

PETLAS W651 KAR LASTİĞİ KULLANANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
77
Cevap
1
Favori
36.312
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> PETLAS W651 KAR LASTİĞİ KULLANANLAR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      32 Mesaj
      26 Aralık 2016 22:10:19
      Ben de bugün taktırdım. Henüz test etme fırsatım olmadı. Nokian'ı çok övmüşlerdi ama arada dağlar kadar fiyat farkının olması hem de yerli malı olması nedeniyle tercih ettim. Herkese kazasız sürüşler.
      |
      |

• Yüzbaşı
      620 Mesaj
      27 Aralık 2016 16:07:43
      aracımda 225-45-17 ölçülerinde 1 haftadır bu lastiği kullanıyorum. öncelikle lastik kışlık lastiklere göre çok gürültü yapıyor. eski aracımda kışlıklar bridgestone markaydı ve bu kadar gürültü olmuyordu.

ayrıca yakıt tüketimi çok arttı. kışlık lastiklerde tüketim artıyorda ancak 100 km'de yazlıklar 7.2 yakarken kışlıklar takılınca 100 km de 9 litre yakıt yakmaya başladı.

karda henüz kullanamadığım için bir yorum yapamayacağım.
      |
      |

• Çavuş
      71 Mesaj
      30 Aralık 2016 12:46:57
      215 50 R17 ebatında taktırdım bugün 250 tl tanesi yaz lastiğine göre baya fark ettirdi uzun dönem kullanıp yorumlarımı söylücem :) :)

|
      |

Apple iPhone 6 16 GB Space Grey
      Apple iPhone 6 Plus 16 GB Gold
      Apple Retinalı İpad Mini 16 GB Silver Grey
      Canon 650D EFS 18-55 mm + 50 mm 1.8
      2012 Ford C-max 1.6 TDCİ Titanium X Paket , Sony + OPS , Siyah
    • Binbaşı
      1987 Mesaj
      07 Ocak 2017 07:32:25
      Petlas kış lastiği 3.sezonda kullanmaktayim, 1.sezon 5bin km, 2.sezon 8bin km, 3.sezon henüz 3bin km (aralıkta takıldi) olmak üzere 16bin km de, istanbuldayim bugün yağan kar ile test etme imkanım oldu, ilk iki sezona göre performansta düşüş hissettim, karda ilk kalkışta önünü sağa sola atarak kalkiş yapıyor, yokuş çıkışta patinaj miktari artti ama dik yokuş inişte kaymadan iniyor, diş derinliği çok yani hiç eksilmemis gibi olmasına rağmen biraz tereddüt yaşadım, galiba bu son sezonu gibi geldi, bilmiyorum diğer markalar nasıl ama alırken Michelin Goodyear ve Nokiana göre 4lastikte 150- 250 tl ye yakin fiyat farki vardi diye hatırlıyorum, demekki km önemsiz olarak kış lastiği bence en çok 3sezon iyi performans veriyor, belki pahalli marakalar 4 ve 5. sezonu çıkarabilir, burda paylastim ki karar vermenizde yardimci olur diye düşündüm, ben 5-6 sezon gider diye düşünüyordum, hamur özelliği kayboluyor heralde.

• Binbaşı
      1753 Mesaj
      07 Ocak 2017 14:18:21

Max. 3 yıl hocam 4.sezonda diş kalmiyor
      |
      |
      fasson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      4099 Mesaj
      07 Ocak 2017 15:50:47
      Benim de ikinci kışım. Bu sabah yaklaşık 15 cm karda işimi gördü. Bakalım akşam dönüşte nasıl performans gösterecek.
      |
      |

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"
    • Binbaşı
      1334 Mesaj
      19 Şubat 2017 12:42:47
      Yerli malimiz olan Petlas w651 kış lastiği almak istiyorum. Seneye kışın kullanacam inşallah ve fiyatlari cok makul şu anda. Nasıl kullanıp da memnun olmayan var mi ya da cok memnun kalan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

https://www.flickr.com/photos/162118719@N03/
    • Binbaşı
      1340 Mesaj
      19 Şubat 2017 18:46:34
      bu sene ikinci takımı aldım
      ilkini 6 sene iki ayrı araçta kullandım
      satarken daha 4 sene gideri vardı
      bu sene de kar üstünde ve sıfırın çok altında havalarda hiç sıkıntı yaşatmadı.
      (fiyat performans oranı göz önüne alınarak tavsiye ederim)
      |
      |

internetten edinilen bilgi %100 doğru olmayabilir
    • Yarbay
      2037 Mesaj
      09 Kasım 2017 16:27:10
      son zamanlarda varmı bu lastik konusunda sorun yaşayan ? 1 hafta içinde 4 tane kış lastiği almayı düşünüyorum.
      |
      |

İmza felan koymuyorum ayarlayamadım bu imza şeyisini
    • Teğmen
      183 Mesaj
      11 Şubat 2018 22:54:02
      1 aydır kullanıyorum yaklaşık 2000 kilometre gittim. Lastik 2017'nin 42. hafta üretimi ve hamuru güzel. Uzun yol ve şehir içinde kullandım. Yağmur, kar vs hepsini gördük, memnunum fiyatına göre.

ebatları 205/55/r16 200'den 800 TL'ye aldım. Ancak otel yok yazlıkları evde boş odada tutuyorum.

İnşallah sonraki yıllarda da benzer performansı gösterir, uzun ömürlü olur.

Lastiği alırken uzun kullanım yorumları önemli, ona göre alın. İlk takılan sıfır lastik kolay kolay üzmez önemli olan 30bin km gittikten sonra nasıl gidecek o lastik onu bilmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Behnanbalaban -- 11 Şubat 2018; 22:54:51 >
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      21 Kasım 2018 16:44:13
      20 yıllık şoförlük hayatımda geçen ay ilk kış lastiği 651 aldım , hemen kar çamur yağmura çıkardım, 2200 mt sis dağı, sonuç keşke daha önce kullansa idim , buzda ve karda müthiş, çamurda tatminkar, ıslak zeminde önceki lastiğe göre daha iyi ( michelin crosklima) kuru zeminde patinaj dır fren mesafesi daha daha iyi .

|
      |

• Onbaşı
      23 Mesaj
      22 Kasım 2018 11:45:38
      Petlasın yaz lastiklerini önermem ama kış lastikleri iyidir. Geçen sene çok detaylı bir araştırmadan sonra Fiyat/performans oranı diğerlerine göre daha iyi olan petlasta karar kıldım.
      Karda, yağmurda, ıslak zeminde hatta karlı havada yokuşta bile çok rahat kalktı araba. Tabi kar lastiği olmayan araçlar yüzünden yine yokuşta mahsur kaldım o ayrı mesele :)
      Olumsuz yönlerine gelirsek; Biraz gürültülü geldi bana. Bir de yakıt tüketimi %10'a yakın attı diyebilirim.
      Başka kış lastiği kullanmadığım için kıyaslama yapamayacağım. Ama alacak olanlara tavsiye ederim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      392 Mesaj
      29 Kasım 2018 10:38:54
      Bu lastikleri 2014 yılında almıştım ve hala aracımda kullanıyorum,özelliklerine gelecek olursak yol tutuşu iyi,kuru ıslak ve karlı zeminde bir sorun yaşamadım,yakıt tüketiminde de yazlık lastiklere göre artış yok,tek şikayetçi olduğum konu gürültülü olması,biraz daha sessiz olsaymış iyi olurmuş.
      |
      |

• Yüzbaşı
      511 Mesaj
      02 Aralık 2018 19:44:59
      Bende dün sıfır halinde 39. Hafta olarak araca taktırdım. 205/55R16 1040 tl verdim. Sanki araba hiç gitmiyormus gibi geldi bana yola yapışıyor resmen. Haliyle kar olmadığı için nasıl bir performans verir bilinmez bakalım ama çok yaktiracak gibi duruyor.

|
      |

• Binbaşı
      1511 Mesaj
      01 Ocak 2019 09:38:43
      5 kış 205 55 16 Lassa Snowmaster kullandım. Bu yıl kayma çok arttı performans düştü. Bu lastik Erzurum Kars Ağrı gibi tam kış kar memlekette yaşamiyorsaniz; sakin ve karda sürüş tekniklerini uygularsanız yeter. Tam bir kış memleketinde iseniz birazda bütçeniz iyi ise önce Nokian Wdr4 sonra Goodyear Ug8 veya 9 kışlık lastik te en iyileri dir.

|
      |

• DH Yönetici
      3949 Mesaj
      06 Ocak 2019 12:14:26
      Kullandığım kış lastikleri arasında en kötüsüydü. Petlas'ı söküp Kumho alınca lastik neymiş anladım.
      |
      |

• Onbaşı
      32 Mesaj
      16 Ocak 2019 10:05:45

Resimdede görüldüğü gibi biri sağ biri sol ön lastiklerimde desen farklılığı görünüyor bu lastiklerde yön olduğuna göre sağ ve sol desen olarak neden üretilmiyor veya üretiliyorda benmi bilmiyorum, Lastikleri aldım taktırdım ama desen yönlerihep tek taraf buda sağ tarafa takılan ile sol tarafa takılanların yönlerini farklılaştırıyor buna bi anlam veremedim tek tarafta yön belirleyici desen varsa bunu sağa sola taktığında desen ters gelir buda yol tutuşu düşürür, benim de patinaj ve frenlerde kızaklama gibi sorunum bundan dolayı olmaya başladı, sizlerdede desen biçimi biri ters biri düzmü aceba?
      |
      |

Reklamlar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.