Şimdi Ara

PETLAS W651 KAR LASTİĞİ KULLANANLAR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
53.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba, 29 ekim günü Ford Fiesta aracıma taktırdım 195 50 15 ölçülerinde, çok fazla araştırdım yaklaşık 1 aydır kış lastiği araştırıyorum Snowmaster W651 e karar verdim ilk deneyimlerimi yaşıyorum şu an, yaz lastiklerim Goodyear Excellence kullanıyordum Petlas kış lastiği olmasına rağmen inanılmaz sessizleşti Goodyear daha çok uğultu ve ses yapıyormuş şaştım kaldım.. Çukurlara 50 yanak olduğu için yazlıklar ile tangır tungur giriyordum Petlas'ta pıtır pıtır oldu, yaz lastiklerim çokta eski sayılmaz bu arada 20bin km oldu ve yılı 2014 herneyse şimdilik kuru havada deneyimlerim bu kadar, forumları çok inceledim lastikçi komşumuza da sordum ne TİGAR ne Kormoran! Petlas al bana dua edersin dedi kış lastiğini özellikle övdü yaz lastiği için aynısını söyleyemem dedi öyle de yaptım, bazı forumlarda okuyorum Petlas almayın diye avazları çıktığı kadar bağıranlar var Michelin Alpin alın diyorlar elma ile armudu karıştırıyorlar yani örnek; adama Ford alıcam diyorsun o diyor ki hayıııııırrr Ferrari al! Ulan bizimde kafamız basıyor Michelin almaya da birisi 240 TL Diğeri 140 TL Fiyat performans konuşmak yerine saçma sapan sidik yarışına giriyorlar 140 liraya alınacak en iyi lastiktir PETLAS..

• Merhaba arkadaşlar çevremden aldığım yorumlar doğrultusunda tercih ettim. Lastiklerin tutuşu iyi fakat yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi. 185/60/15 için aldığım fiyat 130tl. Kar yağınca performans değerlendirmesini tekrardan yaparım.
  • Geçen yıl i10 aracımızda 3 ay kullandım. Hiç tavsiye etmem. Kar-buz performansı fena değil ama konfor olarak berbat. Zaten aracın süspansiyonları biraz sert, bunu takınca takoz gibi oldu. Yakıt tüketimini de 0.5-1 L arası artırdı.
  • Arkadaslar sök tak + balans fiyatlari nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Cracker*

Merhaba arkadaşlar çevremden aldığım yorumlar doğrultusunda tercih ettim. Lastiklerin tutuşu iyi fakat yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi. 185/60/15 için aldığım fiyat 130tl. Kar yağınca performans değerlendirmesini tekrardan yaparım.

Kış lastikleri yazlıklara göre genel olarak daha fazla yakıt tüketir.
  • bayi fiyatları nedir
  • merhaba arkadaşlar.
    225-45-17 ebatlarında bi takım almak istiyorum. çıkma veya sıfır fark etmez. uygun fiyat alabilecek tanıdığı olup yardımcı olabilecek biri varsa memnun olurum.
    herkese iyi forumlar.
  • vincentvega kullanıcısına yanıt
    Kış lastiğinde bildiğim kadarıyla yaz lastiği kadar konfor alınmaz ebat küçükse ki i10 araçların lastik ebatları epey bir küçük olduğu için sarsıntı da kaçınılmaz olur, ayrıca yakıt tüketimi de 0.5 - 1 L artması gayet normal sadece Petlas'ta geçerli değil hemen hemen tüm kış lastiklerinde yaşanan bir olay bu kış lastiği yapısı gereği tüketimi arttırır..
  • Ben bugün aldım 195/55/16 Snowmaster modelini şöyle anlatayım bu aralar lastik piyasasını takip ediyorsanız ki son 1 aydır arştırıp soruyorum,ya kış lastiği yasasından yada dövizin hareketliliğinden bilemiyorum fiyatlar değişken ve bir takım ürünlerde stok sıkıntısı var belkide bilerek yok deniliyor olabilir.

Bayi isimleri vermeyeceğim uygun fiyatlı lastik arıyordum alacağım ebattaki Petlas,Formula,Syron,Barum vs 1 ay önceki fiyatlarına bakarak şu anda net lastik başı 20 tl civarı farklı fiyat verildiğini söyleyebilirim

Membat,Riken vs vs bir çok marka lastik girmiş piyasaya fakat ne olduğunu anlaması güç sadece lastik etiketi ve web sitesi yeterli gelmiyor bazı durumlarda benim için.

Formula Winter 175 TL şimdi 1 ay önce 150 tl
    Petlas W651 170 TL şimdi 1 ay önce 155 tl ( aldım)
    Syron Everest 200 TL şimdi 1 ay önce 175 tl --- 4 mevsim özellikli 365 modeli 175 tl şu anda
    Barum 220 TL Şimdi 1 ay önce 185 tl

Premiumların fiyatları zaten 300+ olmuş durumda neredeyse,Nokian,Vredestein gibi avrupalılarda aşağı kalmıyor fiyatta

Petlas'a gelince babamın arabasına 4 tane yazlık aldım ve çok memnunduk,F/P oranının yüksek olduğunu düşünerekten bende kendi aracıma kışlık aldım.İzlenimlerimi buradan paylaşırım zira daha 3 km bile yapmadım.:))

• Az önce Petlas Snowmater W651 taktırdım.
    185/65 R15 tanesi 140 lira balans ve takma dahil.

bu akşam 70km yol yapıcam, deneyimlerimi yazacağım.
  • astra j sedan aracıma 215 50 17 ebatlarında petlas w651 kışlık taktrdm şu ana kadar 1000 km civarı yol yaptm hiç kara denk gelemedim ama sabah -5 derece soğukta buzlanma olan yolda kullandım herhangi bir güvensizlik yaşamadım.islak zeminde de herhangi bir sorun yok ancak kuru zeminde 130 140 gibi hizlarda bana cok güven vermedi.biraz daha zorlayinca kayacakmis gibi hissettiriyor.yinede alinmayacak lastik değil aracın üzerindeki turanzalardan cok daha sessiz ve daha yumuşak.hem diğer markalardan neredeyse yari yarıya ucuz olması hemde yerli olması sebebiyle tercih edilebilir.
  • Lastikleri 10 numaradır. İşi bilen alıyor; bilmeyen de parasını daha çok harcayarak ithal ürünleri tercih ediyor. Bilse ki Petlas' ın o reklamlarıyla ün yapmış çoğu markanın lastiklerinden daha iyi olduğunu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redcell

Ben bugün aldım 195/55/16 Snowmaster modelini şöyle anlatayım bu aralar lastik piyasasını takip ediyorsanız ki son 1 aydır arştırıp soruyorum,ya kış lastiği yasasından yada dövizin hareketliliğinden bilemiyorum fiyatlar değişken ve bir takım ürünlerde stok sıkıntısı var belkide bilerek yok deniliyor olabilir.

Bayi isimleri vermeyeceğim uygun fiyatlı lastik arıyordum alacağım ebattaki Petlas,Formula,Syron,Barum vs 1 ay önceki fiyatlarına bakarak şu anda net lastik başı 20 tl civarı farklı fiyat verildiğini söyleyebilirim

Membat,Riken vs vs bir çok marka lastik girmiş piyasaya fakat ne olduğunu anlaması güç sadece lastik etiketi ve web sitesi yeterli gelmiyor bazı durumlarda benim için.

Syron Everest 200 TL şimdi 1 ay önce 175 tl --- 4 mevsim özellikli 365 modeli 175 tl şu anda

Premiumların fiyatları zaten 300+ olmuş durumda neredeyse,Nokian,Vredestein gibi avrupalılarda aşağı kalmıyor fiyatta

Petlas'a gelince babamın arabasına 4 tane yazlık aldım ve çok memnunduk,F/P oranının yüksek olduğunu düşünerekten bende kendi aracıma kışlık aldım.İzlenimlerimi buradan paylaşırım zira daha 3 km bile yapmadım.:))

Yorum bekliyoruz hala. Öyle yazıp kaçmak yok

• yaşadığım yere 2 gündür ciddi bir kar yağışı oldu çalıştığım ilce 30 km uzakta.sabah nöbetten dönerken yaklaşık 25 30 cm lik karda kullanmak zorunda kaldım.yolun bir kısmında kar kalınlığı daha arttı ve ilerleyemedim biraz bekledikten sonra karayollarinin aracı yolu açmaya başladı ve arkasından takip ederek 30 km yolu katettim.kar yoğun iken malesef petlastan memnun kalmadım esp çok sık devreye girdi.lastiklerin kayma eğilimi oldukça fazla daha once lassa snowways kullanmıştım o daha fazla güven veriyordu.alacak olanların fiyat performans açısından iyi değerlendirmesini tavsiye ederim.
  • Yağmurda çamurda performansını beğendim henüz karda denemeye fırsatım olmadı 125 liraya aldım n11 den
  • quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

quote:

Orijinalden alıntı: Redcell

Ben bugün aldım 195/55/16 Snowmaster modelini şöyle anlatayım bu aralar lastik piyasasını takip ediyorsanız ki son 1 aydır arştırıp soruyorum,ya kış lastiği yasasından yada dövizin hareketliliğinden bilemiyorum fiyatlar değişken ve bir takım ürünlerde stok sıkıntısı var belkide bilerek yok deniliyor olabilir.

Yorum bekliyoruz hala. Öyle yazıp kaçmak yok

Kaçmadım kaçmadım buradayım,

1000 km civarı yol yaptım,

yol tutuşu oldukça iyi tahminimden daha iyi diyebilirim.Pahalı ve kalite diye tabir ettiğimiz markalardan bana göre eksiği yok bu konuda,tabi yol tutuş özelliği birazda kullanıcı ile ilgilidir unutmayalım

lastik sesli mi evet sesli ama çok değil yazlık michelin energy lere göre

Yağmur performansı iyi gerekli tutunuş ve fren güvenliğini yakalıyor.

Elle kontrol ettiğimde oldukça yumuşak ve çok diri duran bir yapısı var,

kesinlikle tavsiye ederim,yazlık 18K yol yapmış 2012 model michelin lastiklerimi sattım,sezon sonu yazlık lastiğe geçişte Petlas PT 741 almayı planlıyorum.

Birkaç yıl kullanımda ne olur bilemiyorum ama bana göre lastik ömrü yıl bazına 4 sene km olarakta max 50000

Babam taksici ve taksi durağında araçların hepsine petlas aldırıdım hepsi memnun kaldı,şu ana kadar.185 65 15 ebatında ve tanesi 130 tl ye aldılar 4 takımın

• Aracımda 205/50R17 Petlas W651 kış lastiği var,üç senedir kullanıyorum.Geçtiğimiz hafta Balıkesir Edremit'ten Çanakkale Kalkım istikametine doğru kar görmeye gittik,hava -3 dereceydi ve yerde bayağı kar vardı,hiçbir sorun yaşamadan yolculuğu tamamladık.Fiyatına göre işini iyi yapan bir lastik,ben memnunum
  • clio 4 aracımda 800 rakımdan 1700 rakıma tırmandım.karlı yollarda hiç sorun çıkarmadı. tavsiye ederim
  • bende bu hafta büyük ihtimal petlas w651 alıcam bakalım nasıl sonuç vericek :)
  • Şu an aracımda kullanıyorum. Daha önce nokian w ve goodyear ug serisi lastik kullanmış birisi olarak birkaç yorumum olacak. Petlas ıslak performansı iyi değil, kar performansı orta hallice, lastik sesi makul, kuruda da orta hallice. Bu lastiği alacaklar eğer küçük ebatlarda lastik arıyorlarsa lastik başına en fazla 40-50TL fazla verip nokian ın son serilerini tercih edebilirler ve değer de. Eğer Büyük çaplı lastik arıyorlar ise işte o zaman ibre bu lastikten yana çevrilebiliyor çünkü arada lastik başına 250-450TL gibi farklar oluşabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.