Şimdi Ara

Peter Jackson Silmarillion hakkında konuştu ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
15.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence Adama Fazla Yüklenmeyin Sonuçta Aynı Adam Lotr Serisini Çekti Aradaki Fark Yapım Şirketleri Şirketler Aynı Olsa Bile Aradan 10 Yıl Geçti Artık Sektör Yavaştan Değişiyor P.J Bunu Çekerken Zorlanmıştır Bence Bu Arada Silmarillion Bence Çekilmesin Kitap Olarak Kalsın
  • Bu adam bir daha elini bile sürmesin Orta Dünya'ya. Gandalf'a Witch King'in önünde diz çöktürdü, Miğder Dibi'ne elfleri yardıma getirdi, saçma sapan karakterler uydurdu. Bir taraflarından bir şeyler uydurmaya bayılıyor. Gerçi suç onda değil, filme çekilecekse kitaplara bağlı kalınma şartı öne sürülmeliydi.
  • bence hobbit serisi gayet güzeldi. kitabını yarısına kadar okudum, herhangi yüzük filmini izlememiş birisine kesinlikle ortalama bir kitap gibi gelir diye düşünüyorum. film olmasaydı kafada hiç filmdeki kadar epik canlanmıyor karakterler ortamlar vb. eminim yüzük serisinin kitabı da böyledir. kitaplar kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın. peter jacksonun hakkı yenmemeli bence filmi kitaptan daha çok bi ben varım heralde en azından 1 film izlenip öyle başlanılmalı kitaplara. o ortamı vb görüp okurken ona göre hayal edip çok daha fazla haz alınabilir.hanginiz kitabı okurken böyle canlandı gözünüzde acaba. ayrıca neyi berbat etmiş pj anlamadım, ekstra birkaç karakter eklendi hikaye de ufak değişiklikler olduysa ne olmuş. siz böyle bi ortam ve karakteri olan başka bi film gördünüz mü? tolkien ne kadar iyi kurguladıysa pj de o kadar iyi yansıttı ekrana bence.

• The Hobbit gibi %99,5'i efektlerle dolu olacaksa hiç bulaşmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

The Hobbit gibi %99,5'i efektlerle dolu olacaksa hiç bulaşmasın.

ya kalan %0.5 ne ? Güldürdün kardeş allah da seni güldürsün.

Not: Sana katılıyorum. Gifleri veya yazıyı yanlış anlama. Şu sıralar acayip şekilde fazlaca yanlış anlıyor beni çoluk çocuk. Önlem almak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence film çekilsin veya arkadaşların dediği gibi yüksek bütçeli dizi de olabilir. Kitapları daha okumadım ama yakın zamanda başlıcam. Belki o zaman fikrim değişebilir.

• Hobbit te batırdı. Kitabı okuyup ta filmi beğeneni görmedim varsa da çok nadirdir sanırım.
  • Kitabı okumasaydım filmleri beğenirdim fakat insan kitabı okuduktan sonra filmden beklentileri daha farklı oluyor.
  • O nasıl bir konuşmadır ya, Christoper Tolkien'in Silmarillion üzerinde çok fazla emeği var yani, o ölür yakında biz de çekeriz gibi bir konuşma da ne demek, ne bileyim fena küfrettim de burada yazmıyorum şimdilik.
  • her dağın taşın ağacın ismi var kitapta...

izleyiciyi çok yorar...

dizisini yapsan 10 bölümden rahat 6 sezonda biter...

film fikri saçma geliyor bana
  • Bu film çekilemez diyenler toplanmış yine.

• quote:

Orijinalden alıntı: Agire Jiyan

quote:

Orijinalden alıntı: Xabir

The Hobbit gibi %99,5'i efektlerle dolu olacaksa hiç bulaşmasın.

ya kalan %0.5 ne ? Güldürdün kardeş allah da seni güldürsün.

Not: Sana katılıyorum. Gifleri veya yazıyı yanlış anlama. Şu sıralar acayip şekilde fazlaca yanlış anlıyor beni çoluk çocuk. Önlem almak lazım.

Hocam oranı makarasına yazdım ama acayip efekt vardı. Azog bile bilgisayardı ya. Legolas'a acayip efekt kasmışlar. Film süper ama yeni.nesil teknoloji bozmuş biraz bana göre.

• Kitapları okuyup filmleri beğenen kesimdenim, Cgi eleştirisi de nedense vigo mortensen'den sonra moda oldu. yurdum insanı işte medya da gördüklerinden bu kadar etkilenen bir kesim daha yok.

Heralde yüzüklerin efendisi mitolojisinde (bana göre öyle) çekilmeyecek tek kitap Hurin'in çocuklarıdır. Hayatımda bu kadar saçma bir kitap okumadım.
  • Peter Jackson'dan yalnızca set amiri olur, Middle Earth ruhu yoksunu, Arwen'i nehire sokar, Gimliyi maymuna çevirir, Legolas'ı Marvel kahramanına çevirir, lanet olsun, daha ilk Yüzüklerin Efendsinde sinemayı terk edecektim ki o gün çok ağır bir kar yağışı vardı, sinemadan servis kaldırdılardı. Silmarillon için de Allah korusun diyorum, Morgoth, Ea, Ainur ve Feanor, hepsi mundar.
  • Bu tarz kitapları çekiyorsa P.J. ceksin Silmarillion un cekilmesi buyuk dert degil..

• Hobbit rezaletinden sonra ( Yüzüklerin efendisi ile karşılaştırınca ) hiç bulaşmasın mümkünse
  • Bu film çekilemezcilerden biri de benim! Silmarillion film olmasın.

Film yapılmaya uygun bir formatta degil ama şöyle 20'şer bölümden 10 sezonluk güzel bir seri yapılsa hiç fena olmaz. Doya doya Orta Dünyayı seyrederiz!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Bu film çekilemezcilerden biri de benim! Silmarillion film olmasın.

Film yapılmaya uygun bir formatta degil ama şöyle 20'şer bölümden 10 sezonluk güzel bir seri yapılsa hiç fena olmaz. Doya doya Orta Dünyayı seyrederiz!

Hocam asıl dizisinin yapılması imkansız gibi birsey.O kitaptaki güç savaşının dizi bütçesiyle çekilmesi imkansız.

• Big-Long-Pink-Strong kullanıcısına yanıt
    Aynen bakın game of thrones mesela büyük savaş sahnleri pek yok örnek olarak dizi ile olacak iş değil pek yüzüklerin efendisi kalitesinde çekilmesi lazım bu film eğer çekilirse
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.