Yüzbaşı
28 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Evde 4 iphone var, ios14ten sonra wifi’a bi baglanip bi baglanmamaya basladi hepsi. Pc ve tablette sorun yok ama iphonelar hep sorunlu. Baska wifi’a baglaniyolar ama evinkinde hep baglanti kopuyor, arada geliyor, bu sirada pcnin internetinde hic bi sorun yok. modem resledim, iphone ag ayarlari sifirladim yine de sorun cozulmedi. Her telefonu tek tek fabrika ayarina dondurmek istemiyorum. Ayni sorunu yasamis baskalari var mi? Nasil cozebilirim artik herkesi sinir etmeye basladi evde.

merhaba arkadaşlar araba 3-4 aydır yatıyordu kullanılmadı. açmaya çalışırken göstergeler yanıp sönmeye başlıyor, açılacak gibi oluyor araba titriyor hafif ama açılmıyor. acaba akü mü bitmiştir? yoksa başka bi sebepten olabilir mi ? usta çağırsam akü doldurmak için kaça patlar tahmini, yer istanbul. ( not: arabanın aküsü 6-7 ay önce yeni bir aküyle değişilmişti)
https://www.teknobiyotik.com/teknobiyotik-p2-amd-ryzen-5-3500x-3-6ghz-rtx2060-6gb-16gb-ram-480gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

Arkadasa sistem topluyoruz, butce 5-5.5k arasi. Full hd 144hz monitorle kullanicak. Yukaridaki sistemi onerir misiniz? Varsa baska tavsiyelere acigiz
selamlar, yaza doğru sistemi hazır hale getirecektim ama dolar başını alıp gideceği için bu ay içinde dizmeyi düşünüyorum. elimde şuan msi r9 390 kartı var, artık yüksek ayarlarda 60fps alamıyorum oyunlardan ve kart aşırı sıcak çalışıyor. amacım e sport oyunlarından 144+fps almak ve sene içinde çıkan 2-3 AAA oyunu fullde oynamak. sistemi yıllar ardından yenilemek istiyorum. şuan için sanırım f/p anlamında en iyi kart rtx2070 gibi. gtx serisi istemiyorum eski nesil olduğu için, rx serisi de zaten düşük performans veriyor. işlemci ve anakart konusunda karar veremedim, şuan pc yanımda olmadığı için anakartın modelini bilmiyorum ama 4 senelik falan bi kart, sanırım yeni ryzenleri desteklemeyecek, o yüzden yeni anakart ve işlemci önerisi istiyorum sizden. şuana kadar emin olduğum parçalar aşağıdaki gibidir. en ucuz neresiyse oradan alınacak, amazon amerika veya yurtiçi siteleri farketmeksizin.

ASUS GeForce RTX 2070 Overclocked O8G GDDR6 -> 3900tl

GSKILL 16GB (2X8GB) TRIDENT Z RGB LED DDR4 3600Mhz -> 1230 tl (kasayı rgb yapacağım için bana en şık gözüken rgb ram olarak gözüme bunu kestirdim, mhz olarak hızların yüksek olmasını istiyorum)

Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum 750W 80+ Platinum -> 980tl (güç kaynağımla ilgili sorun yaşamıştım, kaliteden ödün vermek istemiyorum bu sefer, 10 sene garantili, güç kaynağı için en iyi markalardan birisi)

6100tl etti anakart ve işlemci olmadan. şuan i5-6500 kartım var, darboğaz eder mi ekran kartını bilemiyorum güncelleme lazım mı ona da. tavsiyelerinizi bekliyorum. (ssd-hdd-kasa-fan zaten elimde var, onları şuan yükseltmeyi düşünmüyorum, rgb fanları sonradan alacağım)
Pc'yi ilk açtığımda internetle alakalı olan her program (spotify,steam vb) için firewall uyarısı geliyor izin veriyor musunuz diye. Kendim dns ayarlarsam da saniyeler içinde dns sıfırlanıyor. Acaba sorun nerede? Wireless ile bağlanıyorum, modemde herhangi bi değişiklik yapmadık. Önceden yoktu bu sorun.
hem burada önerildiği için hem de çok çok ünlü bir kitap olduğu için don kişot kitabını sipariş vermiştim. yayını yky ve sayfa sayısı 300, aralarda resimler var, reşat nuri çevirisini yapmış. sorum şu, kitabın yazı puntosu 1 fazla olunca şüphelendim acaba çocuk kitabı mı aldım diye, üzerinde 100temel eserden biridir falan diyor. sonra bi baktım bunun ciltli uzun versiyonları var. sizce ne yapsam okusam mı? zevk alır mıyım internetteki yorumlarda adamın biri uzun versiyonunun altına "bu kitap çok uzun,100 sayfalık versyonunu okumuştum herşey onda da açıktı" diye yorum yapmış ama emin olamadım

kitap şu http://www.ykykultur.com.tr/kitap/don-kisot-kucuk-boy , küçük boy derken kitap standart boyutlarda sanırım sayfa sayısı kastedilmiş.
taboet Telefon pc oyun haricinde neler önerirsiniz? ayrıca nasıl arttırabilirim bu parayı
Bi ara iphone'da reklamları izleyince para veren program vardı böylece 10dolar gibi bi rakam kasmıştım. Paypalda öyle duruyor , kredi kartı da tanımlı. Birşey almak istesem kredi kartından çekiyor , ben bu 10 doları nasıl kullanabilirim ?
Tuberkuloz testi yaptirmam lazim ozel hastanede yapiyolar mi ? Yapiyolarsa ucret ne kadardir ve 5ten sonra yaparlar mi?
Universite icin baska sehire tasindim ikametgah falan o olaylara girmedim hic. Simdi rapor almam lazim en yakin aile hekimine gidip degistirebilir miyim aile hekimi mi yoksa ikametgah aldirdiktan sonra mi olur? Kisaca ikametgah gerekli mi degistirmek icin?
Hakkında
Forum İmzası:
Ryzen 5 2600 | Sapphire Pulse Vega 56
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
MacBook
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 10 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.290
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 70.899 (Bu ay: 194)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 397 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.