Şimdi Ara

Performans Hava Filtreleri Yakıt Tüketiminini Artırıormu???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
95.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabama performans filtre takıcamda yakıtı arttırıomu onu mrk ettim...

• filtreler bildiğim kadarıyla düşük devirde kullanırken tüketimi arttırmıyo hatta daha çok oksijenle temas sağladığı için çok cüzi miktarda azalttığını iddia edenler war..
    ama deviri yükseltip ses duymaya başladığın andan itibaren fazla yakmaya başlar....
    e filtreyi de o sesi duymak için taktığını düşünürssek evet arttırıyo...
  • crepassio

ya katılmakla birlikte.Ben yüksek devirlerde kullandım hep hava filtresiyle yinede şehiriçi 10.1 litreyi geçemedim normaldede devirli kullanınca aynı.
  • arkadaslar ben de bisey sorucam;
    bu acik hava filtresi kullanirsan devamli temizlememiz mi gerekiyor. ne siklikla temizlemek lazim?
  • Bu bariz değildir farkı anlayamazsın. Ama ses süper oluyor tabii
  • peki kullanan arkadaşlara soruyorum
    sıcak havada veya uzun yollarda sorun çıkabileceği söyleniyo... sıcak havayı aldığı zaman bayılma oluyomuş..

can mesela sen izmir gibi bi yerde veya uzun yola gittiğinde böle bi sorun yaşadın mı ??
    araba neydi senin ??
  • Açık veya kutu içi performans hava filitreleri yakıt tüketimini kesinlikle arttırmaz ...

Sıcak hava aldığı zamanda bayılmada olmaz
  • bayılma şöyle olur, filtre taktığında arabanın alt devirleri ölüyor, araba doluysa,yokuşta kalkarken normalden biraz daha gaz vererek kaldırman gerekiyor, hafif eyimde de 2. viteste kaldırmak için aynen normalden fazla gaz vermek gerekiyo.

yanlız filtrenin takıldığı yer de önemli,kesinlikle motorun yakınlarında olmamalı,mümkün olduğunca uzak ve soğuk hava alacağı bi yer olmalı
  • neden alt devir ölsün filitre takıldığında aradaşım ?
  • Filtrenin fiyatı ne kadar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: guide

neden alt devir ölsün filitre takıldığında aradaşım ?

tahminimce açık filtreyle alt devirlerdeki hava emişi biraz daha zor oluyor atmosferik motorlarda.

ilk başta benim aracıma büyük geldi diye düşündük filtre,ama arkadaşımın 156 ya taktık 2.0 motor,onda da aynı problem oldu,gerçi pek problem denemez buna ama. Sonraları gerek diğer forumlarda söylenenler olsun, gerek diğer filtre takan arkadaşlarda olsun aynı sonuca vardık. Yapı ile ilgili birşey heralde, ama normalde olmuyor,sadece araç yüklüyken yokuşlarda kalkışta bu sorun oluyor,yada büyük vites,çok düşük devirdeki hızlanmalarda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

peki kullanan arkadaşlara soruyorum
    sıcak havada veya uzun yollarda sorun çıkabileceği söyleniyo... sıcak havayı aldığı zaman bayılma oluyomuş..

can mesela sen izmir gibi bi yerde veya uzun yola gittiğinde böle bi sorun yaşadın mı ??
    araba neydi senin ??

Valla ben İzmir'de yaz sıcağında 1 ay kadar filan kullandım.Çeşme'ye 3 kez gittim hiçbirinde sorun olmadı.(Ama 2 sinde dönüşte çıkardım uzun yolda o ses çekilmiyor)Hiçbir sorun yaratmadı.Aksine vites geçişlerinde daha bir rahatlıyor araba filtre varken.

Araç:Vectra C

@Reanimate

Filtreye göre değişiyor.Envaye çeşit marka var.Ben K&N aldım 70 ytl,Birde jsv aldım 15 ytl.(Normalde jsv 35-40ytl arası) Aralarında pek bir fark göremedim.Ses olarakta,rahatlatma olarakta.

@prodrive

Söylediklerine genel oalrak katılmıyorum.Çünkü bu dediklerin araca uygun filtreyi seçememekten kaynaklanıyor.Bende deli gibi çalışan jsv filtreyi söktük arkadaşın Citroen Xsara sına taktık.Alta devirlerde bayılmayı bırak, ayağını gazdan çektiğin an stop ediyordu ve ses vermiyordu.Sonra yed bulduk bi yerden onu taktık canavar gibi çalıştı.Yani olay doğru filtre seçiminde

• Dün yed'den aldım bnm astraya taktım gayet ii... Fiyat:20YTL
  • ses duymak için gaza yüklenirsen normal olarak fazla yakar :)
    aracına özel intake cold air kit lerden alsan daha iyi olurdu, ya da benzerlerini bakıp kendinde yapman mümkün, bu arada krank filitresi de aracını bilmiyorum ama onu da takabilirsin...
    açık filitre sebebiyle boğaz bölgesi daha fazla kirlenebilir haberin olsun...
  • Performans artışı oluyomu arabada ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reanimate

Performans artışı oluyomu arabada ?

olur..
    ama öle bir kaç beygir değil..
    motor a ve filtreye göre 1 ila 5 7 beygir arasında olabiliyor..
  • kalkışta fln birs farketti ama ölee kayda değer bi artış yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

filtreler bildiğim kadarıyla düşük devirde kullanırken tüketimi arttırmıyo hatta daha çok oksijenle temas sağladığı için çok cüzi miktarda azalttığını iddia edenler war..
    ama deviri yükseltip ses duymaya başladığın andan itibaren fazla yakmaya başlar....
    e filtreyi de o sesi duymak için taktığını düşünürssek evet arttırıyo...

Ben bu konularda yeniyim bilgisizliğimi mazur görün öğrenecez işte Bu performans filitresi nasıl bi ses çıkarıyıor ayrıca bahsettiğiniz şey hava filitresi demi? Beki nasıl takılır, ben şimdiye kadar hep orjinal parça taktırdım, arabamı servisden başka yere hiç götürmedim bu icalar nerelerde takılır söylerseniz sevinirm. Birde soracam ben çok araba kullanan biriyim ayrıca uzun yolada giderim bana ne gibi artıları ve eksileri olur söylerseniz sevinirim. Size uzun yol yapan biri olarak arabayı orjinal mi kullanmak daha iyi yoksa modifiyelimi?

Teşekkür ederim....

• sen orjinal halini bozma

orjinallikten yanaysan bırak öyle kalsın...
    filtre fln güzel ses verio.. tarif edemem şimdi
    ama genelde caddelerde WOWWW şeklinde yarış motoru gibi öten arabalar görüosan onlar filtrelidir..

kullanım açısından kayda değer bir fark olcağını düşünmüorum
    hele ki uzun yola gidiosan can ın dediği gibi kafa yapabilir :=))
  • vallaha herkes bisey söyler bu konudada bence kesin bi cevap yok. filtre varken cok yakarsin neden? ses ii diye yüksek devirde vites atarsin dolayisiyle normal bastigindan bile fazla basarsin devir kesici sesi dinletirsin millete ..ya iste anlayacagin insan onu alinca rahat duramiyor bence yakit üzerinde hic etkisi yok..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.