Şimdi Ara

İyi ve uygun fiyatlı H7 halojen ampul tavsiyeleri?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
13.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracım megane 3 2012. Merceksiz farlarım var. Sarı ışık kör gösteriyor diye gittim ucuz yollu led aldım. Normal şartlarda karanlıkta çok iyi değil ama idare eder. Fakat otoyolda aydınlatmanın olduğu yerde veya yağmur yağınca hiç birşey görmüyorum o kadar kötü. İnternette araştırma yaptım ama pek sonuca varamadım. Şu h7 halojen ampullerin böyle yağmurda felan önümü gösterecek bir ampulü yok mu. Bazıları çok pahalı ffiyatı uygun olsun. Çünkü hem uzunlar hem kısalar ayrı ayrı h7 ikiside. Yani 4 tane ampul almam gerekecek. Night braker gibi çifti 180 tl lik ampulleri söylemeyin. Çifti en fazla 100 lira olmalı.

• Kaliteli bir led + mercekli far kullanılmadığı sürece yolu iyi aydınlatmaz, dışardan hoş görünebilir ama hem karşıdaki sürücüleri rahatsız eder hem de pek performanslı çalışmaz. Genelde beyaz renk(6000K ve üzeri) oldukları için de yağmur sis kar gibi hava koşullarında halojenden bile kötü hale gelebilirler.

Ben XHP50 ledli ampul + mercekli far kullandığım için memnun kaldım ama her araçta mercek yok ve piyasada satılan ledlerin büyük çoğunluğu da berbat.

Halojen konusunda alabileceğiniz en iyi ampuller Osram NBU NBL veya Philips Xtreme Vision gibi ampuller. Veya bunlara para harcamam diyorsanız sıradan H7 takıp geçeceksiniz yapacak başka pek bir şey yok. Diğer bir alternatif de, eğer aracınızın far tesisatı sağlam ise, 55W değil de 85W gibi değerlerde olan halojenlerden kullanabilirsiniz. Tabi bu ampuller elektrik hattına fazla yük bindirmenin yanı sıra, daha fazla ısı yayar, far reflektör tasında kararma hatta erime bile yapabilir reflektörün kalitsine göre. Ben eski aracımda uzun süre kullanmıştım 85W ve sorun yaşamamıştım.

• Philips Xtreme Vision düşünmeden alın, biraz daha parlak ama az ömürlü olsun derseniz Philips Racing Vision.
  • Diablo kullanıcısına yanıt
    bundan daha iyi açıklama olmaz.
    altına imzamı atarım.
  • Uygun fiyatlı performans ampulü arıyorsanız General Electric (Tungsram)
  • F/P dendiğinde aklıma Philips X-Treme Vision ve Bosch Plus 90&120 geliyor. Boschları bulmak zorlaştı galiba.
  • Diablo kullanıcısına yanıt
    Hocam bu xtreme vision felan güzel fakat benim aracım hem kısa hem uzunlar h7 yani 2 takım almam lazım oda 300 400 lirayı buluyor.. Ben şimdi uzunlara normal h7 ampul takıcam. kısalara da daha iyi bi halojen takıcam. öyle idare edicem artık.
    85W ampul takmayı düşündüm ama şimdi farı karartır veya tesisatta yangın çıkartırsa daha büyük sıkıntı.. şimdilik kısalara iyi bir ampul uzunlara da normal h7 alıcam.
    Keşke h4 olsaydı tek ampulde uzun kısa o zaman iyi bir ampul alır geçerdim.
  • 4ikaos kullanıcısına yanıt
    h4 saçma bir ampul türü h7 olması sizin açınızdan daha iyi
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Valla 4 tane ampul almam lazım 2 tanesine 200 tl diyorlar o philips olanlara. 400 lira verip 6 ay sonra patlayacak bir ampul asla almam :D
  • Philips extreme vision alın geçin. Veya illaki led olsun derseniz h7 philips ultinon led alabilirsiniz. Çakma ledler gibi göz almaz ve dağılma yapmaz. Ama fiyatı yüksektir.
  • İyi ve uygun fiyatlı diye birşey yok.
    İyi ve pahalı var.
    Kötü ve ucuz var.
  • Fulcrum299 F kullanıcısına yanıt
    O ampuller 220 saat ömrü var çabuk patlıyor. 200 tl verip 6 ay sonra patlayacaksa 20 liraya düz ampul alırım.
  • Yolda sol farın sönmesiyle herhangi bir elektrikçiye girdim. Osram marka normal halojene göre %40 daha fazla ışık verdiğini iddia eden ampülleri taktım memnunum herhangi bir sorun yok tanesi 24 tl miydi neydi.
  • 4ikaos kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam az saat giden philips racing vision, 200 saat gidiyor yaklaşık. Philips extreme vision 450 saat gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ikaos

Hocam bu xtreme vision felan güzel fakat benim aracım hem kısa hem uzunlar h7 yani 2 takım almam lazım oda 300 400 lirayı buluyor.. Ben şimdi uzunlara normal h7 ampul takıcam. kısalara da daha iyi bi halojen takıcam. öyle idare edicem artık.
    85W ampul takmayı düşündüm ama şimdi farı karartır veya tesisatta yangın çıkartırsa daha büyük sıkıntı.. şimdilik kısalara iyi bir ampul uzunlara da normal h7 alıcam.
    Keşke h4 olsaydı tek ampulde uzun kısa o zaman iyi bir ampul alır geçerdim.
    H4'lerin aydınlatması zayıf hocam H7 kullanıyor olması emin olun sizin açınızdan daha iyi. H4 ampullü araç kullandım, tamamen maliyet odaklı yapılmış bir şey. Uzunları yaktığınızda kısalar söner öyle cinstir öyle gereksizdir.
  • OrQuN kullanıcısına yanıt
    Osram ın hangi ampulü olduğunu bilseniz bende alırdım iyiymiş o :D
  • Fulcrum299 F kullanıcısına yanıt
    Photon un ampullerine baktım baya iyi ampulleri var ayrıca fiyatları iyi %150 veya %40 %50 fazla ışık olan modelleri var. elektrikçilerde görerek alabilirsem photon alıcam
  • Bence kısalar için far camlarının iç ve dış temizliği mümkünse mercek taktırma.
    2013 Adac ampul testi standart ampuller arasında pek fark yok diyor:https://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/gluehlampen/default.aspx?ComponentId=194766&SourcePageId=31895%C2%A0

Uzunlar için forumda birkaç defa yazdım özet geçiyorum: Yağışlı havada 4300K XHP Led H1 ampulden fazlasıyla memmun kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 30 Mayıs 2020; 15:39:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ikaos

Valla 4 tane ampul almam lazım 2 tanesine 200 tl diyorlar o philips olanlara. 400 lira verip 6 ay sonra patlayacak bir ampul asla almam :D
    hb ve n11'de 140 lira bir takım. kaliteli aydınlatma istiyorsanız 280 liraya 2 takım alırsınız, yada 1 takım uzunlara piyasa ampulü alırsınız. öyle 6 ayda filan da kesilmez global pazarda kendi sınıfında ilk 3te yer alan ampul bunlar
  • emir.ksk kullanıcısına yanıt
    Eski halojen ampullerin performansını unuttum açıkcası. Peki şuanki kötü ledlerim yerine iyi bir halojen alsam odaklanma ışık şiddeti felan daha mı iyi olur acaba ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.