Şimdi Ara

PayPal Türkiye'ye Geri Dön! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
17.977
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
233 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başkığı “geri döndü” olarak okudum, 0.5 saniyelik heyecan ve sevinç yaşadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CC7626BB

İninal kullan
    ininal kart ile para çekemezsiniz, bildiğiniz kredi kartıdır.

Bence de paypali ülke çıkarlarına uyacak şekilde tekrar türkiyeye entegre edip ülkeye döviz girişi sağlanacak şekilde bir ayarlama yapılabilir istenirse.
  • Payoneer'a kimse güvenipte bilgilerini vermez ne demek acaba? Ben online olarak çalışıyorum ve ödemelerimi Payoneer üzerinden alıyorum. Ha tabiki de Paypal Türkiye'de açılsa güzel olmaz mı? Olur. Ama Payoneer'a güvenilmez biraz sert olmuş sence de öyle değil mi?
  • estwokeys kullanıcısına yanıt
    Adama söylüyorsun çekile çekile PayPal kullanamıyorum diye .Kestirip atıyor Payooner diyosun,olmaz diyor.Ki haklılar PayPal varken niye başkasını kabul etsin?Yine olan bize oluyor..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İnşallah trolldür.

• Ben sizi sonuna kadar destekliyorum, arkanızdayım fakat ne yapsak boş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

Konunun yeri burası mı bilmiyorum orası ayrı ama PayPal bende severek yıllarca kullandım ancak Türkiye'de bir ofis açıp yapılan transferleri bildirmesi gerekiyor. Adamlar resmen izin almadan açılmış banka gibi hizmet verebiliyordu bu da kimse kusura bakmasın ama vergi kaçırmaktır.
    Ama reisin çoluk-çocuğu eniştesi man adasında şirket kurup 0 vergi vermesi

meclis başkanının maltada şirket kurup 0 vergi vermesi

reisin çocuklarının iş yaptığı iş kollarına 0 vergi getirilmesi

vs... bunlar vergi kaçırmak olmuyor

fakat paypalle birşey satınca vergi zararı oluyor.

Çünkü Reis öyle istedi

Çinliler bile paypal kullanıyor .Adamlar satın diyor yeter ki ... 1 dolara çinden dünyaya mal gönderiyorlar, devlet destek oluyor hatta

• kadir_canakci kullanıcısına yanıt
    Ülke bildiğiniz ortaçağı yaşıyor.
    Ne demiş; "coğrafya kaderdir"...

• Paypal bütün karı abd ye bütün bilgileri nsa. Bize gelince sen kimsin. Boşa batı yalakası yapmayın gençler. Benim ülkemi sömürüye hayır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Santa Monica kullanıcısına yanıt
    Wiki türkiye işid desteği var dedi kaldırmayı red etti diye yasak. Bütün abd şirketleri abd ye para ve bilgi çıkar sağlar.

Benim sırtından para kazanıp bize hainlik edilemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Paypal bütün karı abd ye bütün bilgileri nsa. Bize gelince sen kimsin. Boşa batı yalakası yapmayın gençler. Benim ülkemi sömürüye hayır.
    Ya kullandığınız akıllı telefon,pc hiçbirşey göndermiyor değil mi? Hiç bir uygulamaya lap lap lap izin vermiyorsunuz değil mi cihazlarınızda... Bırakın bu batı bilmemneciliğini. Yarın olsa doğu dersiniz.
    İcad eden güder kardeşim. İsmini de koyar,başarısını da yer.

• enders07 kullanıcısına yanıt
    Bip var hocam, yeterince kalitesiz
  • Baştan sona yorumları okuyunca niye vergiler bu kadar yüksek anlıyorum. Herkes vergi kaçırma peşinde.

• duyanda öldü sanır..
  • Paypal'in ülkeye zararından çok yararı olmuştur. Paypal sayesinde bireysel satıcılar yurtdışına satış yapıp parasını alabiliyordu.
    Ülkeye döviz girişi oluyordu, şimdi yok ne oldu? Bankalardan swift ödemesi almanız gerekiyor onun da euro karşılığı 80-100tl kesintisi var.
    Hiç mantıklı değil. Yani ufak meblağları çekmeye bile değmiyor ücretler böyle olunca. Uluslararası aracı siteler bizim abidik gubidik ödeme
    sistemlerimizi kabul etmez, tüm dünya paypal ile çalışıyor. Devletin acilen Çin gibi ufak çaplı ihracatı teşvik edici hamleler yapması gerekir,
    Paypal'i ülkeyi terk etmeye zorlamak teşviğin tam tersi.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Kamuoyu tarafından bilinenin ötesine nasıl vakıf oldunuz? Kaynağınız var mı? Paypal bu minvalde bir açıklama mı yaptı?

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Sadece islemcileri ele alalim . Bu kadar samimi ve hasas isen teknolojiyi hic kullanmaman gerek
  • Tabi canım dönsünde vergi kaçırın. Paypalı isteyenler büyük ihtimal yurt dışına iş yapıp sonra paypal kapatılınca ödemeleri bankadan alıp, vergi dairesine davet edilen yutuberler falan filan.

Okuyun bilgilenin.

PayPal Finansal Verilerini Türkiye'de Tutmak Zorunda Mı?

Evet. Sonuçta Türkiye içinde bir para döngüsü varsa bunun yasal olabilmesi ve kontrolü için Türkiye'ye bir cevap vermek zorunda kalırsınız. PayPal bunu reddedince "Biz de size lisans vermiyoruz" denmesi gayet doğal.

PayPal Finansal Verilerini Diğer Ülkelerde Tutuyor Mu?

Tabiki. Özellikle Avrupa Birliği'ne bağlı ülkelerin hepsinde faaliyette olan PayPal, her bir ülkeye finansal verilerini sunuyor ve sunucularını bu ülkelerde barındırıyor. Bu sebeple Türkiye'nin de tutulmasını istemesi gayet doğal, hatta gerekli denilebilir.

https://www.webtekno.com/sektorel/paypal-neden-kapaniyor-h17490.html

Şartlar belli alsınlar lisans geri gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbalx -- 31 Ocak 2019; 8:50:20 >

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Çinliler bi ara via işlemcileri yeniden üreteceğiz diye haber çıkmıştı. Bekliyoruz işlemcide abd tekelinin kalkmasını. Yerli ve milli işlemciye çok var daha
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.