Şimdi Ara

PayPal Türkiye'ye Geri Dön! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
17.977
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
233 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir arkadas yerli kullanimi artirilmasi vs bir seyler sacmalamis o uygulamaya verilen ad TROY ,

TROY turkiyede kime ait bir arastir :)
  • Bu ülkede vatandaşın hayrına olan hiçbir şey cezasız kalmaz, kalmadı, kapatıldı bir bir...
    Paypal, Uber vs. vs.
  • Teknoloji devrinde yine yasaklar....
  • Türkiye'nin en büyük şanssızlıklarından biri yarı komünist maliyeci kafasıdır. Şirket versen üç vakte kadar batıracak tipler devlet adına karar veriyor. Cep telefonu ithalini azaltmak için vergiyi katladılar, vatandaş 4-5 yıl idare edecek telefon yerine 2-3 yılda kasan telefonları almak ve yenilemek zorunda kaldı. Sonuçta daha fazla döviz dışarı çıktı. İthalatçı firmalar(mobisad) kazandı, devlet ve vatandaş kaybetti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 31 Ocak 2019; 21:27:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerli esnafın işine yaradı, daha güzel seviyorlar. Paybal, über derken yakında aliexprese de bir iyilik düşünebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman06 -- 30 Ocak 2019; 10:2:52 >
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Yerliler kazansin diye mi yapildi? yoksa bankalar ve westernunion gibi doymak bilmeyen acgozluler daha fazla kazansin yerlileri soysun diye mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 30 Ocak 2019; 10:23:48 >
  • Devlete baskı yapılmalı paypal para kazanmak ister Türkiye'den.
  • Kesinlikle desteklemiyorum.
    Gelir vergisi beyan etmeyen bir sürü insan paypal üzerinden satış yapıyordu. Para genel olarak paypal hesaplarında durduğu için ülkeye de çok faydası olmuyor.
    Ben kazanmıyorsam kimse kazanmasın

• destekliyorum paypal geri gelmeli yurt dışına iş yapıcam yapamıyorum
  • Ortadoğu ülkesi olduğumuz için çokta birşey beklememek lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bankalar hırsız gibi komisyon toplayabilsin diye kapatıldı. açılacağını sanmıyorum
  • Hukumet kendine istedigi gibi vergi alamadığı sürece herkesi yasaklar. Paypal skrill fark etmez, hak etmedikleri vergiyi paypal onlara kesinti yapmak zorunda değil

• 1000 kisi daha aglayinca kesin domuyomus

Kullaniyorum Turkiyede olmamasi normal

• PayPal sanırım ülkede şube açmayı reddedip, vergi vermediği için ülkemizde kullanımı yasaklandı.

• Yurt dışı sitelere logo, tişört tasarımı filan yapıp ek gelir sağlıyordum. Paypal hizmeti kesince bu gelirlerden oldum. Adamlara utana sıkıla mail attım ülkemde Paypal kullanılmıyor başka ödeme yöntemi yok mu diye, adamlar ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyoruz, sizin için araştıracağız dediler ama sonuç çıkmadı. Yurt dışındaki bir arkadaş vasıtasıyla parayı zar zor aldım ama bana gelene kadar paranın yarısı gönderi masraflarına gitti. O zamandan beri tasarım yüklemeyi bıraktım.
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    bulgaristan paypal hesabi acip odeyebiliyorsunuz hocam kendim denedim

• Hesap açmak için yabancı 44 dolar + her ay 5 dolar vpn ücreti kazandığın zaten gidiyor.Zamandan da gidiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Paypal diğer bankalar gibi BDDK tarafından izin ve lisansları alınmış bir şekilde hizmet veriyordu münasip bir yerlerden uydurup konuşmayınız.

BDDK Paypal sunucularını Türkiye de tutmasını istedi fakat asıl sebep bu değil, Yerli paypal alternatiflerinin kullanımını artırmak ve pazarda sadece yerliler olması için Paypal'a lisans verilmedi.

İş aslında yerli paypal benzeri hizmet kullanımını artırmak için yapıldı
    Bu sizin 'niyet okuyuculuğu'nuz. PayPal serverlarını Türkiye'ye taşımak istemedi ve izin başvurusu iptal oldu.
    Bu zamanda server taşıma da neymiş diyerek esip gürleyebilirsiniz. Akl-ı selim sahibi insanlar için bir örnek göstereyim:
    https://economictimes.indiatimes.com/small-biz/startups/newsbuzz/paypal-ready-to-store-transactions-data-in-indian-servers/articleshow/63690447.cms

Hindistan aynı talebi ilettiğinde Paypal'dan aldığı cevap yerel otoritenin istekleri doğrultusunda gerekli değişikleri yapacağız oluyor. Benzer talep Rusya'dan da geldi fakat sonucu ne oldu bilmiyorum.

Özetle PayPal Türkiye pazarını böyle bir yatırım için yeterli görmedi ve Türkiye'den çekildi. Bunun arkasına istediğiniz kadar ideolojik kusmuklar doldurabilirsiniz fakat gerçeği görmek isteyenlere de engel olamazsınız.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Aynen, sizinle aynı fikirdeyim.
  • Kesinlikle Türkiye'ye tekrar dönmesini istiyorum, saldıracak bir şey bulamayınca PayPal'a saldırıyorlar. Geri dön PayPal!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.