Şimdi Ara

Park Cezası ve Araç Çekme Cezası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
106.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TEbligatı beklemeyip cezayı erkenden ödemek ve indirimden faydalanmak istediğimizde nereye ödüyoruz? Vergi dairelerine mi?
  • Güncel cezası nedir bunun arkadaşlar? Aracı teslim alamya gideceğim de üzerimde nakit taşımam pek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: castellani

Güncel cezası nedir bunun arkadaşlar? Aracı teslim alamya gideceğim de üzerimde nakit taşımam pek...

Ben geçen ay 50 tl çekici parası 10 tl otopark ücreti(araç 2 dk durdu durmadı çektikleri yerde 500 metre ilerisi)+70 tl ceza ödedim.Ama ceza adrese geliyor aracı teslim alırken sadece 50 tl çekici parasını ve 10 tl otopark ücretini veriyorsunuz.
  • Normaldir polisler bol bol ceza yazar hocam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simdi ben 70 tl ödedim birde üstüne eve ceza mektubu gelicek ha vay halime
  • Len iki dakika durdum McDonald's da, daha sipariş vermeden eleman çekti. Resmen pusu kurmuşlar.

60 lira tuttu + 10 da otopark ücreti.

Cümlemize geçmiş olsun. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende geçen pazartesi Medical Park Bahçelievler hastanesinin girişinin karşı sokağına park etmiştim. Yaklaşık doktorların uyuzluğu ve çalışanları işgüzarlığı yüzünden 3 saat vakit geçirmek durumunda kaldım. Geldiğimde aracım yerinde yoktu. Bundan 1 ay önce tam aynı noktaya park ettiğimde aracım yerinde duruyordu oysa ki(!). Neyse sorduk aracın çekildiği yeri öğrendik atladık taksiye 10 lira bayıldık. Gittik tek çekilen araçta şansa en sondaki diye benimkiymiş ödedik 60 lira çekme + 10 lirada park parası 80 lira vermiş olduk. Ceza yazılmasının nedenide kaldırıma park yapmammış. Diyorum önümde 10 araç daha var niye bana patladı ancak otoparktaki görevliler olduğu için bir cevap veremediler polisler yoktu. Bu ilkel yöntem yüzünden aracım 2. kez çekilmiş oldu. Ancak üzerinden 4 gün geçmesine rağmen ceza falan yok ortada. İşin ilginç tarafı intervet vergi dairesinden plaka üzerinden cezalarıma baktığımda cezada gözükmüyor. Acaba sisteme düşmemiş olabilir mi?

• bende park cezası yedim bingölde iki taraftada araç var ortası boştu bende oraya girdim 77 tl ceza gelmiş
  • balıkesirde götürdüler bu gün yasak yere parktan. eve ceza 77 gelecekmiş. çekiciyle otopark parası ne olacak p.tesi belli olur
  • Beyler bana da tebliğ geldi 77 tl hatalı park bunu nerden ödeyebiliriz yardımcı olabilir misiniz.
    Ayrıca gib.gov.tr den sorguladığımda trafik cezanız gözükmemektedir diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail157 -- 14 Haziran 2013; 8:53:25 >
  • 45tl çekici + 3*6=18tl otopark 63 lira +77 tl yasak yere park toplam 140 tl toplam.

yanlız 77 tl tebligatla gelmeden maliyede işim vardı yatırayım dedim oradaki memur kağıt gelmeden olmaz deddi bilğinize arkadaşlar
  • massa21 kullanıcısına yanıt
    İnternet Vergi dairesi'ndeki sorgulamalarda çıkıyorsa ve 1 hafta içinde öderseniz %25 indirimden de yararlanırsınız.
  • ismail157 İ kullanıcısına yanıt
    Tebligat üzerindeki bilgileri girerek trafik cezası ödeme menüsünden yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: massa21

45tl çekici + 3*6=18tl otopark 63 lira +77 tl yasak yere park toplam 140 tl toplam.

yanlız 77 tl tebligatla gelmeden maliyede işim vardı yatırayım dedim oradaki memur kağıt gelmeden olmaz deddi bilğinize arkadaşlar

sorgulamadan sonra cezanız görünmüyorsa beyanlı ödeme bölümünden indirimli ödeyebilirsiniz.
  • tatil dönüşü çocuğum rahatsızlandı dün acıbadem kadıköye götürdüm park parası vermeyim diye genelde çevrede bir yerlere bırakıyorum. hastanenin önündeki sokakta acıbadem otoparkının girişinin hemen altında karşılıklı 2 eczane var onların alt tarafına bıraktım (daha önce de bu civara çok bırakmıştım) benim gibi bir araba daha vardı orda işim yarım saat civarı sürdü geldiğimde 2 araç da gitmişti. geçişi engellediğim yok geçecek yer olmasına rağmen iyice de sıfırlamışım ne diye çekersiniz arabayı yaz park cezası koy cama git artı kimse orda yıllamıyor. belli ki insanlar oraya hastaneye gelmiş kimbilir ne sıkıntıyla çıkanlar olcak onların üstüne bir de adamın aracı çekilsin hiç düşünmezler mi bunları? 2 metre aşağımda da en az 10 araç var amacın caydırmaksa yolu kapatmayanlara sıradan yaz cezayı koy camlarına.

neyse 70 çekici ücreti 10 da park parası verdim hadi cekici ücretine eyvallah diyelim de park ücreti ne sanki ben kendim koymuşum oraya neyse o civara araba parkedenlere duyurulur park etcekseniz tarif ettiğim bölgeyi kullanmayın

içerde her işlem için yüksek rakamlar ödeyen insanlardan bir de park parası isteyen (ki yasal olmadığı söylenmişti medyada) acıbademe de ne diyim bilmiyorum, özel sağlık sigortası olmasa zaten işim olmaz

bu arada benim park ettiğim benzeri bir sokak da acıbadem kozyatağının önünde var hatta daha da işlek bir sokak ve işpark tarafından parsellenmiş güler misin ağlar mısın?

• bugün akşam üzeri ankara emek 5.caddede fatih arim parkı önüne aracımı park etmiştim, aracıma geri döndüğümde polisin en öndeki araçtan çekmeye başladığını gördüm, koşup binip kaçmaya çalştm polis önümdeki aracın resmini çekiyordu sanırsam benm plakamda çktı, aracımın camında makbuz falan yoktu ceza yemişmiyimdir ? yemişsem kaç gün içinde gelir makbuz bi bilgisi olan varmı?
  • Banada geldi ceza 8 ayda gittim aldım arabayı mecbur ödedim yoksa baban oyardı :) Neyse o değil ceza daha yeni geldi buna itiraz edip ödememe gibi şansımız varmı ?

Bide iki aracın ortasından götürmüş şerefsizler.
  • pendik'te is yerim geçen gün aracımı çekmisler otoparka gittiğimde biraz muhabbet ettik esnaf olduğumu söyledim ordaki görevli cezaların aksam toplu sekilde kesildiğini esnaf olduğum için bana yazdırmayacağını söyledi nitekim de öyle oldu bilginiz olsun.
  • Vakfın çekicilerinin çalışma mantığı kısa zamanda ne kadar hızlı ve çok araç kaldırmak bir yarışmadaymış gibi para kazanmak, bu kazanma biçimi bir meslekte daha var öyle söyleyip geçeyim.Bir o kadar da hırslılar ki bebek'te geçenler de birinin kaldırabilse bile çekicinin kasasına sığamayacak nissan navarayı yarım saat araca zarar da vererek kaldırmaya uğraştı ki sahibinin gelmesiyle çabası son buldu.Kaldırsa neresine koyacak onu bile düşünmekten aciz! Şahit olduklarım,aracın içinde kocasını bekleyen hanımın,sesini bile çıkaramaması araba havalanınca mecbur müdahale ettim kadıncağız bembeyaz oldu,yaşlı yada çocuk olsa bide gören olmasa ne olacak?Araçlara verdikleri zararlar ( ahtapot modeller kaldırıma sıfır olanları çekemiyor bu yüzden yoldan taraf iki tekerden arabayı çekip kaydırıp kaldırım tarafı tekerlere ulaşması,buna da şahit oldum)Güya trafiğin akışına mani olmayan çekilmeyecek diyor du büyüklerimiz?Deprem afet yolları 98 den beri park yasak idi ne hikmetse iki üç yıldır bu yollarda çekim yapılıyor.Kim dur diyecek o da yok cezamızı çekmeye devam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• geçen sene ankara bahçeli 7. caddede engelli otoparkına aracımı park ettim,
    araca döndüğümde iki tane ceza olduğunu gördüm bir polis engelli otoparkı diye ceza kesmiş diğer memur otobüs durağına park etmekten ceza kesmiş
    ne diyeceğimi bilemedim yolda trafik polisini gördüm sordum
    dedim arabam engelli otoparkında olduğu için bu cezayı yazmışlar demi diyorum evet diyo
    o zaman otobüs durağı cezası yanlış yazılmış diyorum duraktan sonraki 5. araç arabam tahminen aracınızın tamponu 15 m içerisinde diyor
    tamam o zaman buraya park eden tüm engellilere otobüs duragına park etmekten ceza kesiyorsunuz yani dedim
    hayır asla diyor
    arabam engelli otoparkı çizgileri içerisinde ama o zaman bir yanlışlık var diyorum
    yanlışlık yok ama mahkemeye verin bence dedi

trafik polisi memurlarına saygı duyuyorum
    herkes hata yapabilir ben bile yapmışım onlar mı yapmayacak :D

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.