Şimdi Ara

Park Cezası ve Araç Çekme Cezası (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
106.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ufak bir sorum olacak. Bugün aracımı Üsküdar'da bir yere bırakıp 15 dk sonra geldiğimde çekildiğini gördüm, henüz araç yolda iken yakaladım ve adamlar 25 tl öde al dediler. parayı ödedim makbuzu aldım. Polis memuruna başka borcum olmayacak değil mi diye sorduğumda bir de ceza gelecek sana dedi 54 lira. Tabi tepem attı. 15 dk için böyle şey mi olur diye sorduğumda, arabanın benim bile olmadığını söylediğimde, tamam ceza gelmez dedi.
    Şimdi adam böyle dedi ama bana sadece 25 tl'nin makbuzunu verdi.
    Ben nasıl emin olabilirim? 2 dk sonra unutursa benim plakayı cezayı basarsa ne yaparım? bu konuda fikri olan var mıdır? Cezaları hemen kesmiyorlar mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schwadorf -- 30 Kasım 2013; 12:27:37 >
  • Selamlar,
    Arabanın içindeyken park cezası kesmeye polisin hakkı var mıdır ? Ve ceza makbuzunu istediğim halde vermemesi hayra alamet midir?
  • Memlekette birtek vatanadaşın hakkı yok, vatandaş dışında herkes hak sahibi, polisin niye olmasın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schwadorf

Merhabalar arkadaşlar,

Ufak bir sorum olacak. Bugün aracımı Üsküdar'da bir yere bırakıp 15 dk sonra geldiğimde çekildiğini gördüm, henüz araç yolda iken yakaladım ve adamlar 25 tl öde al dediler. parayı ödedim makbuzu aldım. Polis memuruna başka borcum olmayacak değil mi diye sorduğumda bir de ceza gelecek sana dedi 54 lira. Tabi tepem attı. 15 dk için böyle şey mi olur diye sorduğumda, arabanın benim bile olmadığını söylediğimde, tamam ceza gelmez dedi.
    Şimdi adam böyle dedi ama bana sadece 25 tl'nin makbuzunu verdi.
    Ben nasıl emin olabilirim? 2 dk sonra unutursa benim plakayı cezayı basarsa ne yaparım? bu konuda fikri olan var mıdır? Cezaları hemen kesmiyorlar mı?

Teşekkürler.

Bir iki hafta önce benzerini yaşadım, çekici tam aracı koyduğu esnada yakaladım indirttim arabamı.
    25 tl ödedim, ceza gelecek mi dedim, yok dedi nasihat etti polis, o kadar.
    Gelen de bi ceza olmadı henüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemycl

Selamlar,
    Arabanın içindeyken park cezası kesmeye polisin hakkı var mıdır ? Ve ceza makbuzunu istediğim halde vermemesi hayra alamet midir?

arac icinde olmaniz cezaya engel degil. istediginiz halde makbuz vermemesi de mantikli degil.
  • yeni yılın ilk cezasını da az önce yemiş bulunuyorum. işin ilginç yanı trafik cezası yatırmak için ptt de sıra beklerken aracı çekmişler :) hemen ptt nin arka tarafındaki otoparka çekmişler. 60 tl çekici + 10 tl otopark parası verdim. ayrıca eve de ceza kağıdı gelecekmiş. vay babam vayyy.

o değilde arabada bi sıkıntı olmuş mudur nasıl anlayabiliriz?
  • arkadaşlar, 26 kasımdaki park cezam hala eve gelmedi. tebligat olmadığı için beyanlı da ödeyemiyorum. bukadar uzun süre gelmediği oluyor mu? yoksa birşey yapmam gerekir mi?

teşekkürler.
  • LSG L kullanıcısına yanıt
    cekici gelmisse yada yuklemeye baslamissa bile para vermeyin vermek zorunda degilsiniz amac aracin oldugu yerden kaldirilmasi bunu zaten siz yapiyorsunuz cekici okadar geldim falan dersede kanmayin onlar kactane araca giderken surucu temin edildi anonsuyla geri donuyorlar benim aracimada takmis kancayi cekiyordu indittirdim 5 krs da para vermedim paranizi kaptirmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ne yapayım?
    Çarşıya yakın bir mahalleyiz, karşımızda sigorta binası var. Onun yan binası yenilenecek diye, oranın otoparkını iptal ettiler. Sigorta binasına gelen memurlar araçlarını bizim evin önüne bırakıyorlar. O yan bina da kaç yıla yenilenir bilinmez.
    Alt sokaklardaki kaymak gibi asfaltı söktüler, sokaklar yeterince genişti, arnavut kaldırımı denilen bi taş döşediler -nostalji adı altında- yanlara da baba çaktılar. Şimdi oraya park etmeyi bırak, dönerken bile babaya sürtecek miyim korkusu yaşıyorsunuz, iki taraftan sokakları çok daralttılar, oradaki insanlar bizim yukarıya park etmeye başladılar (Daha aşağısı dershaneler sokağı, oraların da hali hem arnavut kaldırımı hem dershane dolu, sadece yukarı, bizim evin oraya park edebiliyorlar). Cami ve park vardı onun kenarına bırakıyorduk, oraya da otobüs duraklarını taşıdılar, oraya da park edemiyoruz, park edecek hiç bir yer yok. Evinin önüne park etmeyi geçtim, aracını park edebilmek bir lüks oldu. Bazen mesela aracımı başka araçları kapatacak şekilde park ediyorum, adam çıkacağı zaman aracımın üzerindeki numaradan beni arıyor, ben gelip aracımı onun çıktığı yere koyuyorum. Aklımız sürekli dışarıda.
    Ve bir de caddede kenara park etmek var ve orada da hatalı parktan ceza kesmeye devam ediyorlar. Yahu bu mahalleli keyfinden mi oralara bırakıyor aracını? Nereye koyalım? Alıp eve mi çıkaralım? 5 kilometre park yeri aradığımı biliyorum, başka mahallelere aracımı bıraktığımı biliyorum.
    Adam bodrum katta oturuyor, evinin önü kapanmasın diye park yasak deyip taş koyuyor. İnat edip park edemiyorum ki, gelip çizse aracımı kaybedecek hiç bir şeyi yok. İşgal parası? Vermiyor.
    Apartman önüne park ettirmiyorlar, çiçek koyuyorlar taş koyuyorlar bilmem ne koyuyorlar, ulan park yeri çok olur, buraya park etmeyin dersin anlarım, yok işte park yeri yok.
    Bir de olan park yerine geniş geniş girenler var, onların camına not bırakır oldum artık.

• ilk defa aracın çekildi sanırım

ben çok tecrübeliyim bu konuda 2 kez aracım çekildi

hatalı parktan araba çekilirse

park cezası+çekici parası+otopark ücreti ödenir.

tam çekerlerken aracı yakalayıp, çekiciden indirsen bile o park cezasını ödersin

bir de dipnot trafik sigortası geçmişse emniyetin otoparkından elin boş dönersin. git sigortanı yaptır öyle gel derler
  • Her gün geldiğim yolda onlara apaçiye ceza kesemeyen trafik polisi bana park cezası keisyor neden puantajını dolduracak
    devlet resmen vatandaşına çal diyor sen de trafikte inssanlıktan çık diyor çakal ol diyor
    efendi olmayacan
  • Merhaba

geçtiğimiz eylül ayında aracım çekildi. otoparka gidip 80lira ödeyip makbuzumla beraber aracımı aldım.
    şimdi internetten sorgu yapıyorum. araç plakasında 80 lira ceza ve 12 lira da faiz görünüyor.

Park Cezası ve Araç Çekme Cezası

vergi dairesini aradım. dedikleri şu: ödediğiniz 80 lira otopark ücreti. buradaki ise ceza.
    yani bi araç çekme cezasına 80+80 tl mi ödüyoruz?
    telefondaki memura sordum bunu. o da laf geveliyor bana.
    Allah aşkına şu işten anlayan birisi cevap verebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_0tt0man -- 19 Ocak 2015; 11:58:32 >

• otopark+çekici+yanlış park cezası yaklaşık 150 tl ödemeniz gerekirdi
    tabi polis tanıdığınız varsa hiçbirşey ödemeyebilrdiniz
    arkdanız sağlamsa üstüne azarlayıp aracınızı otoparktan alabilirdiniz
    haaaa bizim gibi sade vatandaşsanız daha böyle çok şaşıracaksınız:(
  • Bugün arabayı çektiler sonunda.
    5 yıldır otopark parası , vale parası vermeyelim diye, yollara koyduk.
    Ama sonunda kurtaramadık:)

90₺ çekici
    12₺ otopark verdik.
    Birde ceza gelcek heralde.

92₺ ceza, erken ödersek 69₺ imiş.
    Üstüne bi soğuk içelim artık.

Toplam 171₺.

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Ceza yazılıyorsa herkese yazılmalı. En azından benim Bursa'da gözlemlediğim bu yonde. Bir yere hatalı park eden tüm araçlara ceza yazılır.

Araclari çekmeye ise sıradan başlamak yerine genelde trafik durumuna göre en rahat cekilebilecek araçlardan başlıyorlar. Yabancı sehir plakasi ile alakası pek fazla yoktur. En azından Bursa vede izmirde genelde böyle yürüyor.

Ama bunu istanbulda yaparlar. Aracım Bursa plaka diye vede icinde Bursaspor kokusu görünüyor diye bazı cekemeyen polisler hiç kimseye ceza yazmamisken benim aracıma durduk yere ceza yazmalar. Kadıköy'de sahile inen ara sokakların birinde yazdılar. Bilirsiniz kimi ara sokaklarda park yapılmaz tabelaları var ama herkes oralara parkediyor. Daha onceden Kadıköye gittiğimde hep aynı yerlere koyardim hiç sorun olmazdı. Ama bu sefer uç kurusluk birinin şikayeti ile sırf Bursasporlu olduğumu gördükleri için ceza yazılmış. Ancak ne hikmettirki benim arabadan başka araca ceza yazmamışlar. Sokaklar çok dar olmasa muhtemelen çekici gelip cekerdi ama çekici sokaktan bile donemez.

62lirayla yildiracaklarini saniyorlar. 662 lira yazsan ne olur sayın polis? Bizim Bursasporlulugumuzu değiştirebileceginimi sanıyorsun.
    Keske cezayı yazıp gitmeseydin sayın polis. Sana ailen ile guzel bir İskender yemen için gerekli parayida bırakırdim.
    Böyle uç kurusluk insanlar vede polisler oldukça bizdeki trafik sistemi düzelmez

Bursasporlusun diye sana neden ceza yazilsin anlayamadim. Yani polisimiz insanimiz bursasporu cekemiyor mu cok.mu başarılı bir takım o yuzden mi acaba. Rakip taraftar polislerinin kiskancligi olabilir. Farugg goş la bursasporlu araba getir ceza koçanini falan

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave23

quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Ceza yazılıyorsa herkese yazılmalı. En azından benim Bursa'da gözlemlediğim bu yonde. Bir yere hatalı park eden tüm araçlara ceza yazılır.

Araclari çekmeye ise sıradan başlamak yerine genelde trafik durumuna göre en rahat cekilebilecek araçlardan başlıyorlar. Yabancı sehir plakasi ile alakası pek fazla yoktur. En azından Bursa vede izmirde genelde böyle yürüyor.

Ama bunu istanbulda yaparlar. Aracım Bursa plaka diye vede icinde Bursaspor kokusu görünüyor diye bazı cekemeyen polisler hiç kimseye ceza yazmamisken benim aracıma durduk yere ceza yazmalar. Kadıköy'de sahile inen ara sokakların birinde yazdılar. Bilirsiniz kimi ara sokaklarda park yapılmaz tabelaları var ama herkes oralara parkediyor. Daha onceden Kadıköye gittiğimde hep aynı yerlere koyardim hiç sorun olmazdı. Ama bu sefer uç kurusluk birinin şikayeti ile sırf Bursasporlu olduğumu gördükleri için ceza yazılmış. Ancak ne hikmettirki benim arabadan başka araca ceza yazmamışlar. Sokaklar çok dar olmasa muhtemelen çekici gelip cekerdi ama çekici sokaktan bile donemez.

62lirayla yildiracaklarini saniyorlar. 662 lira yazsan ne olur sayın polis? Bizim Bursasporlulugumuzu değiştirebileceginimi sanıyorsun.
    Keske cezayı yazıp gitmeseydin sayın polis. Sana ailen ile guzel bir İskender yemen için gerekli parayida bırakırdim.
    Böyle uç kurusluk insanlar vede polisler oldukça bizdeki trafik sistemi düzelmez

Bursasporlusun diye sana neden ceza yazilsin anlayamadim. Yani polisimiz insanimiz bursasporu cekemiyor mu cok.mu başarılı bir takım o yuzden mi acaba. Rakip taraftar polislerinin kiskancligi olabilir. Farugg goş la bursasporlu araba getir ceza koçanini falan

Ben fenerbahçeliyim kadıköyde arabamı kimse çekemez!!!!

2 sene önce aralık ayında aracımı çektiler beylikdüzünde park yapılmaz tabelaları olmamasına rağmen! 4 çekici girmiş sokağa beykent üni sokağına. Otopark 20 çekici 80 ödemiştim. Ceza gelmedi çok şükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAUL WALKER -- 27 Kasım 2016; 13:28:28 >

• Arkadaşlar 3 dakika ara ile aynı ceza aracıma kesilmiş. Saat 11:02 ve 11:05'te olmak üzere aynı yerde, aynı ceza, aynı madde, aynı ceza ücreti...

Bu konuda bilgilendirebilecek var mı? Şimdi yarın trafik denetlemeye gidip detaylı bilgi alacağım. Bir tanesi tamam ama aynı cezanın 3 dakika ara ile ikincisinin mantığı nedir? Polis yanlışlıkla iki defa mı yazdı acaba?
  • leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    Bir yanlışlık var tek ceza olarak ödersin.

Benimde aracım istanbulda çekilmişti 102 lira ödemiştim. Ceza halen gelmedi geliyor dendi ama adamlarla kavga ederek çıkmıştım otoparktan. Hırsızlar başka birşey değiller yabancı plakalı araç görmesin köpekler. Anında çekiyorlar aracı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UçamayanHollandalı kullanıcısına yanıt
    Size de geçmiş olsun hocam. Otoparkçılarla olan kankalıklarına inanıyorum zaten bunların.

Yarım saatlik işim için bırakmıştım arabayı. Hatamı kabul ediyorum da aynı cezayı iki defa 3 dakika ara ile yazmak nasıl bir vicdansızlıktır? Dikkati dağıldı da dalgınlığına mı geldi acaba emin olamıyorum. Gidip soracağım bugün.
  • arac 35 plaka. istanbul dosindan zannedip basaksehirde cekmisler.

90 cekici

12 otoparka bayildim

ceza da gelecekmis. fatura aldim c

cekme.bedeli.hatali park diyor.

buna itiraz edebilirmiyim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.