Şimdi Ara

Paralel Hat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir daireye taşındık ve eski oturduğum 40 yıllık dairede 75 mbps hız alabiliyordum ve SNR değerim 20 db civarındaydı. Yeni dairede cat6 döşeli olmasına rağmen hat değerleri aşağıdaki gibi ve sanırım evdeki paralel hattan kaynaklanıyor. Demek istediğim apartmandaki ankastreden daireye gelen telefon hattını 3 odaya dağıtmışlar yani modemi hangi odaya bağlarsam bağlayım prize çalışıyor. Yani kabloya ek yapmışlar galiba diğer odalara taşımak için bu da hattın SNR marjını düşürüyor gibi geliyor bana. Paralel bağlantıyı iptal edip sadece tek bir odada çalışmasını nasıl sağlarım bilgisi olan var mı ?

Paralel Hat

• santrale veya saha dolabına mesafen nedir? dediğin durumdan olduğunu sanmam ama ankastre ölçüm yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiqReGo -- 13 Haziran 2018; 22:8:31 >
  • paralel olması etkiliyor bizzat yaşadım bu sorunu tek çözüm ankastreden modem e kadar eksiz cat kablo çekmek olacak. Fakat yeni bina olduğu için siz öncelikle ankastreden ölçüm yaptırın belki ana hatta sıkıntı vardır.
  • _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    Ankastreden nasıl ölçüm yapıcam ki ? Türknet kullanıyorum, müşteri hizmetlerine bile ulaşmak imkansız, türk telekom ekiplerini göndermezler.
  • TiqReGo kullanıcısına yanıt
    Saha dolabı hemen apartmanın önünde ve santralde çok yakın. Zaten niğdede yaşıyorum. Türk telekom genel müdürlüğü bile birkaç yüz metre ilerde.
  • Degisen birsey olmaz sonucta kullanilmiyor hurafe hepsi benim ev dubleks heryere kablo gidiyor heryerde ayni degerleri aliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Kullanılmayan kablo anten görevi görür ve snr düşmesine sebep verir özellikle gömülü hatlarda elektrik kablosu ile birbirine yakın çekildiğinden etkisi fazla olabilir. kablo çapı çok ince ise hat zayıflaması da normalden yüksek çıkacaktır.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hat zayıflaması 1-2 db oynuyor oda pek etkilemiyor 100 mbit kullanıcısı olduğum halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 14 Haziran 2018; 2:6:59 >
    kullanılan kabloya ve kablonun nereden geçtiğine göre değişir. Elektrikçi telefon ile elektriği ayrı kanaldan geçirdiyse farklı sonuç olur aynı kanaldan birbirine sarılmış olarak geçirdiyse farklı etki oluşur.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    O doğru Kimi elektrikçi sinyal gelsin mantığı ile hepsini aynı yerden geçiriyor allahtan bizim elektrikçi ayrı bi mekan yapmış bütün ekler vs orda ayrı buatlar filan kablo kalitesi ahım şahımda olmasa idare ettiriyor
    Peki şimdi bina yeni olduğu için eski binalarda olduğu gibi ankastreye giden kablolar duvarların yani buatların içinden geçiyor ya, baştan eksiz bir kablo çekebilir mi acaba elektrikçiler
  • hasretdinho H kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimallen uğraşmamak için sıva üstü çekerler.
  • ekler kötü yapılmışsa hat kalitesini etkiler kesınlıkle. muhtemelen koridorun orda bir yerde gelen kablonun dağıtıldıgı bı yer olur ustu 4 vidayla kapaklı varsa öyle bir yer bakabılırsınız ordan deneme yapabılırsınız. veya sansınız varsa bınanın gırısınden bağlantı yaparak deneyebılırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.