Şimdi Ara

Para herşey değildir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet beyler yaş 38 oldu bugüne kadar sadece 1.5 yıl çalıştım sadece. Aile durumum gayet iyi ama onlardan birşey beklemiyorum beklesemde peder parayı sevdiği için koklatmaz di. Bu paraya tapmak nedir ölümlü dünya yasasan yasasan 100 yıl yaşa oda zor da hadi şanslı genlere sahipsen. Eder 36500 gün 18000 bini uykuda geçer. Banyo yemek ıvır zıvır 20 bin gün gitti en az. Ne kaldı yalan dünya paraya tapmayın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam para ailede bile geçerli zengin olduğunuz için sorun yok. orta halli olsanız ve sen çalışmasan o annen baban sana neler söyler laf sokar . akrabalar bile zengin biriysen bende kal bu gece gitme diye yalvarırlar . fakirsen karı koca içeride fısır fısır bu burada mı kalacak gitmeyecek mi diye kavga ederler.paran varsa devlete bile ihtiyacın olmaz tüm devletler benim vatandaşım ol diye kapında sıraya girer dünya vatandaşı olursun kimse rengine ırkına bakmaz
  • Maalesef işler öyle yürümüyor hocam. Paran olmasa 1 bardak çay içemezsin bakkaldan ekmek alamazsın doktora gidemezsin daha saysam sabaha kadar sayarim.

• Ben paraya tapmam asla ama onsuz da olmuyor hocam hele günümüz dünyasında.

• quote:

Orijinalden alıntı: serserim06

Ben paraya tapmam asla ama onsuz da olmuyor hocam hele günümüz dünyasında.

Öyle ama insanlar haddinden fazla değer veriyor paraya.

• Para varsa vardır yoksa yok...

paranız yoksa cesaretiniz olsun. eğilmeyin, dik durun. cesaret; istediğiniz her şeye sahip olmanızda size yardım ve yataklık edecektir. ve siz ancak bu sayede ezilmekten büzülmekten kurtulacaksınız.

• buna sahip oldukça anlıyorsun aslında ne moktan bir şey olduğunu.

tam o noktada ikiye ayrılıyor yol. ya gösteriş budalası bir manyağa dönüşüyorsun ya da dünyanın sadece görsel olduğunu, içeriğinin aslında göz kamaştırıcı olmadığı fikrine kapılıyorsun.

birinci yola daha çok kapılıyoruz hepimiz. para, cepte durduğu müddetçe sadece kendine güven duygusu veriyor. ne kadar saçma aslında düşününce. birkaç düzine kağıt parçasına mı güvenir insan? işte her sorunun parayla çözüleceği düşüncesi beyinlerimize öyle aşılanmış ki artık kimse bu kalıbın dışına kolay kolay adımını atamaz hale gelmiş.

bir süre sonra bu güven duygusu sıradanlaşıyor. tüketim istekleriniz de parayı bol bulduğunuz ilk zamanlardaki gibi olmuyor. istediğin yemeği yemek, istediğin ayakkabıyi giymek gibi olanaklar sana sıradan geliyor. daha doğrusu artık verdiği tatmin duygusu köreliyor. bu noktadan sonraysa senin istediğin değil piyasanın tüketmeni istediği şeyi tükettiğin zaman tatmin oluyorsun ancak. istediğin pantolonu değil de pahalı ve sadece paralı insanların alabileceği şeyler almaya başlıyorsun. istediğin yemekleri değil sadece kendini sosyal platformlarda orada olduğun şeklinde beyanda bulunabileceğin mekanlara gidiyorsun. Zamanın da bunları yaşamış bir insan olarak söylüyorum..

• Birgün kuzenin ofisindeyim içeri bir çift girdi. bir adam ve bir kadın. adam onuz doğuracak kadar göbeğe sahip pigme bir kıro. kadın ağzımın sonuna kadar açık kalmasına sebep olacak kadar güzel bir rus. ve para, işte burda maalesef etkili ama sebebi o kadının sadece paraya verdiği değer.

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    İşte benim söylediğim de bu hocam.

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Para bu dünyanin en degerli seyidir

Yok efendim parayla saadet olmazmis yok efendim para hersey degilmis bunlar hikaye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak birşey anlatım bu gerçek yaşadığım Bir olay ufağım, dedemin susuz kalmış toprak misali çatlamış elinden tutuyorum. moloz'da dükkanlara girip girip çıkıyoruz, üç beş derken yılların yükünü taşıyan ayakları tek adım atacak takat bulamıyor. duruyoruz. etrafta ki alacalı dünyadan bakışlarımı yüzüne doğru çeviriyorum, kendi kendine " para allah değilsin ama allah'tanda geri değilsin !" Dedi üzülerek..

• bunu da hep parası olanlar söyler zaten bir fakirlik çek ekmek parası alamıcak duruma gel görelim uc kurus paraya köpek gibi claısmak zorunda olanlar bilir
  • Para her şeydir.
  • Yaş 38 ve sadece 1.5 yıl çalıştınız öyle mi?

quote:

Aile durumum gayet iyi

Aile durumunuz iyi olmasaydı görürdüm ben sizi. Evet para her şey değil ama her şey para. Parayı ihtiyaç olarak gördüğünüz zaman sıkıntı yok.
  • Parayı, para için erdemlerine, onurlarına varıncaya kadar her şeylerini verebilenlere bırakalım.

Ahmet Muhip Dıranas

• quote:

Orijinalden alıntı: phorever

aile durumunuz iyi olsa bile o yaşa kadar nasıl 1,5 yıl çalıştınız? ne yapıyorsunuz gün içinde çok merak ettim

Gün içinde gider gazetemi alır çay ocağında okurum internete takılırim arkadaşla görüşürüm çalışmak gereksiz.

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    Aileden para almıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: phorever

bu ya da buna benzer konu 2-3 ay önce açılmış gibi hissediyorum nedense. troll mu gerçek mi karar veremedim hala

Her halta öğrenmişsiniz trol gerçek tabi gerçek olmayacak ne var bunda?

• 50 kutu prazatif alabilirim ama kullanamadık tan sonra hiç önemi yok.

• Bu kapitalist dunyada para herseydir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orjinal-puma -- 2 Şubat 2018; 22:56:15 >
  • hocam para ailede bile geçerli zengin olduğunuz için sorun yok. orta halli olsanız ve sen çalışmasan o annen baban sana neler söyler laf sokar . akrabalar bile zengin biriysen bende kal bu gece gitme diye yalvarırlar . fakirsen karı koca içeride fısır fısır bu burada mı kalacak gitmeyecek mi diye kavga ederler.paran varsa devlete bile ihtiyacın olmaz tüm devletler benim vatandaşım ol diye kapında sıraya girer dünya vatandaşı olursun kimse rengine ırkına bakmaz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.