Şimdi Ara

Panasonic - Mitsubishi Klima tercihi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere panasonic veya mitsubishi klimalardan birini almak niyetindeyim fakat bazı sorularım var.
    Öncelikle adana ikamet ediyorum klima burada yaz kış sürekli kullanılır ve üç beş saat çalıştırma ile de verim alınamaz sürekli çalışmalı bu nedenle inverter bir klima tercih etmek istiyorum.
    Araştırdığım kadarı ile mitsubishinin iki farklı modeli var M.electric ve m.heavy indus.... diye
    bu ikisinden hangisi alınmalı ? yani sanayi durumu filan var mı bunların ? yan komşumda m.hi srk42 modeli var ısıtma için kullanıyor gayet memnun fakat forumda m.hi'nin asıl mitsubishi olmadığını okuyunca sormak istedim.

Mitsubishi H.I tarafında srk45 zmp s modeli

Mitsubishi Electrik tarafında ise msz sf42ve modeli bu ikisi arasında hangisi tercih edilmeli? iki mitsubishi arasında kalite ve en önemlisi verimlilik farkı var mı ?

Bir de Panasonic Econavi Etherea KIT-E15-QKE modelini düşünüyorum. Değerleri iyi gibi fakat servis ve forumda bazı kullanıcıların yorumlarından okuduğum kadarıyla ses sorunu beni düşündürüyor. Yorumlarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ME SF modeli ile MHI zmps modeli kıyaslanamaz bile. Panasonic iyidir fakat birkaç şikayet oldu. Benim tavsiyem
    1.ME SF42
    2.Panasonic Etherea (E serisi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

ME SF modeli ile MHI zmps modeli kıyaslanamaz bile. Panasonic iyidir fakat birkaç şikayet oldu. Benim tavsiyem
    1.ME SF42

Hocam sf yi herkes tavsiye ediyor ama fiyatı malum çok abartı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tosun911

quote:

ME SF modeli ile MHI zmps modeli kıyaslanamaz bile. Panasonic iyidir fakat birkaç şikayet oldu. Benim tavsiyem
    1.ME SF42

Haklısınız hocam fiyat uçmuş durumda fakat zmp s de sorunlu bir model. Ic unite fani sorunu yasayan cok oldu ve bunun yaninda bu cihaz ic unitesi yekpare kasadir. Filtreleri ust kisimdadir oradan cikartip temizliyorsunuz. Ön paneli kaldirip temizleme gibi bir durum yok bu da haliyle hava debisini vb etkiliyor. Onun icin butceniz yetiyorsa zmps alacaginiza ME HJ alın. Zmpsden yine iyi olacaktir.

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Al al sonra +10 derecenin altına inince sürekli defrosa girsin antalya gibi yerde ısınama serviste gelsin abi birsey yok desin

• quote:

Orijinalden alıntı: Turque

Al al sonra +10 derecenin altına inince sürekli defrosa girsin antalya gibi yerde ısınama serviste gelsin abi birsey yok desin

Torgue arkadaş bakın sizi takip ediyorum daha öncede size tepki veren arkadaşlar ooldu siz ne yazdınız benim burda fikrimi belirtmem normal

Eywallah bende aynı fikirdeyim ama siz bırakın kendi konunuzda yazmayı heryere sıçrıyorsunuz bu hiçte adil değil inandırıcı değil

Klima nedir ne işe yarar nasıl kullanılır önce herkez bunları öğrensin sonra laf ebeliğine kalkışsın

Sizinle birebir tartışmaya girmek niyetinde değilim çünki ne olduğunuzu ortaya koydunuz

Markalara çamur atmak sizin gibilerin becerebileceği birşey değil

Mıtsubishi elektirik olsun diğer markalar olsun zaten kendini ıspatlamış kanıtlamış markalardır bilenler biliyor ama sizin gibi bilmeyenlerde boş boş konuşuyor

Dediğim gibi burda amaç tartışmak değil hatta sizede yardımcı olmak adına konunuza yorum yazmıştım hatırlarsanız

Benden size tavsiye bu gittiğiniz yol yol değil bir insan olarak yakışmıyor

• quote:

quote:

1.ME SF42

Arkadaşım güzel bir araştırma yapın bütün bayileri sıkı pazarlıkla liste fiyatından aşağı iniyorlar

Tabiki güç yetmiyorsada zorlamak gereksiz arkadaşın önerdiği gibi panasonicte alınabilir
  • Arkadaşım bu kişiye inanma geçen hafta servis gelecek diyordu sallıyor klimada hiçbir şey yok.
    Eğer varsa servis ve merkez ilgilenmiyorsa ki böyle bir şey %99.9 olanaksız tüketici mahkemesine versin veremez çünkü klimada sorun yok yada kliması yok.:)

Kendisine yardım etmek isteyenler oldu ağresif tavırlarla herkese saldırdı, telefon istediler, servis fişi istediler, hangi servis onu sordular merkezde birisi ile konuştuysa onun adını sordular istanbuldan, izmirden yardım etmek isteyenler oldu hiçbirine dönmedi cevap vermedi demekki ortada sorun yok varsa mahkemeye gitsinde görelim.:)

Bakın kendi mesajını buraya resim olarak ekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadowlands

Arkadaşım bu kişiye inanma geçen hafta servis gelecek diyordu sallıyor klimada hiçbir şey yok.
    Eğer varsa servis ve merkez ilgilenmiyorsa ki böyle bir şey %99.9 olanaksız tüketici mahkemesine versin veremez çünkü klimada sorun yok yada kliması yok.:)

Kendisine yardım etmek isteyenler oldu ağresif tavırlarla herkese saldırdı, telefon istediler, servis fişi istediler, hangi servis onu sordular merkezde birisi ile konuştuysa onun adını sordular istanbuldan, izmirden yardım etmek isteyenler oldu hiçbirine dönmedi cevap vermedi demekki ortada sorun yok varsa mahkemeye gitsinde görelim.:)

Bakın kendi mesajını buraya resim olarak ekliyorum.

Ilginiz ve uyarınız için size çok teşekkür ederim hocam. Bilmiyordum açıkçası sayenizde işe uyanmış oldum...

• Bu hafta sonu hem me hem de pana için bayileri gezeceğim kısmet olursa.

• quote:

Bu hafta sonu hem me hem de pana için bayileri gezeceğim kısmet olursa.

Arkadaşım Her iki klimada sizi asla üzmez hatta şunlarda asla üzmez hangisi ucuzsa onu alın.

Toshiba Daisekai.
    FG
    ME - SF
    Panasonic Etheria.
    Daıkın Shira.

Gözünüz kapayın alın hepside mükemmel ürünler.
  • Tosun911 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben Panasonic diyince dayanamadım yazmak istedim.Adanada ikamet ediyorum.
    Panasonic'i adanada Panasonic 'anabayii'sinden aldım,(hayatımda böyle esnaf görmedim!!!) ue18 model klimaydı. Sonra bayii sözde on yıldır çalıştıkları bayiye montaj yaptırdı.
    Ben klimanın sessizliğine aldanmıştım fakat klima hem odayı ısıtmadı hemde 1.fanda,3.fan gibi ses çıkarıyordu.
    Ilk haftada iade için başvurdum.fakat tam 5 ay boyunca beni meelettiler.
    Sonra tepemin tas attı ve Panasonic merkeze durumu bildirdim aaa!! ne cevap alayım; 'beyefendi servis size gelmiş ve iç ünite ana kontrol kartı ve bilmemne sensörü değiştirmişler' dedi...Tabi ben şook :D .....
    Adama; 'benim öyle bir onarım formunda imzamı bulun klimayı size hediye edecem sizden de birşey istemiyorum' dedim,beyefendi çok önemli bir olaydan bahsediyorsunuz eğer doğruysa servis ve bayiye ciddi yaptırım uygulanır dedi Sonra 2 gün sonra klimayı aldılar ve paramı ödediler.Bayiye de firmaya ne oldu bilmiyorum.
    Dileyen arkadaşlara bayi adını servis adını ve Panasonic merkezde görüştüğüm kişinin adlarını,hatta kurulum formunu seve seve verebilirim. Uzak durun abi adamlar can yakmaya hazırlar..

Ve Panasonic gibi bir dev nasıl olurda o sesle çalışan bir makinaya 22db yazabilir aklım almaz.

Sonra gittim ME h50va aldım oda yanlış keşif yaptığını kabul eden servise iade edilecek. Ama eğer ısıtsaydı ses ve malzeme kalitesi olarak ME 'den çok memnundum.

Gücüm yetse yine me alırım hatta GF serisini, ama malesef sanırım alarko carrier alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: schubo85

Merhaba ben Panasonic diyince dayanamadım yazmak istedim.Adanada ikamet ediyorum.
    Panasonic'i adanada Panasonic 'anabayii'sinden aldım,(hayatımda böyle esnaf görmedim!!!) ue18 model klimaydı. Sonra bayii sözde on yıldır çalıştıkları bayiye montaj yaptırdı.
    Ben klimanın sessizliğine aldanmıştım fakat klima hem odayı ısıtmadı hemde 1.fanda,3.fan gibi ses çıkarıyordu.
    Ilk haftada iade için başvurdum.fakat tam 5 ay boyunca beni meelettiler.
    Sonra tepemin tas attı ve Panasonic merkeze durumu bildirdim aaa!! ne cevap alayım; 'beyefendi servis size gelmiş ve iç ünite ana kontrol kartı ve bilmemne sensörü değiştirmişler' dedi...Tabi ben şook :D .....
    Adama; 'benim öyle bir onarım formunda imzamı bulun klimayı size hediye edecem sizden de birşey istemiyorum' dedim,beyefendi çok önemli bir olaydan bahsediyorsunuz eğer doğruysa servis ve bayiye ciddi yaptırım uygulanır dedi Sonra 2 gün sonra klimayı aldılar ve paramı ödediler.Bayiye de firmaya ne oldu bilmiyorum.
    Dileyen arkadaşlara bayi adını servis adını ve Panasonic merkezde görüştüğüm kişinin adlarını,hatta kurulum formunu seve seve verebilirim. Uzak durun abi adamlar can yakmaya hazırlar..

Ve Panasonic gibi bir dev nasıl olurda o sesle çalışan bir makinaya 22db yazabilir aklım almaz.

Sonra gittim ME h50va aldım oda yanlış keşif yaptığını kabul eden servise iade edilecek. Ama eğer ısıtsaydı ses ve malzeme kalitesi olarak ME 'den çok memnundum.

Gücüm yetse yine me alırım hatta GF serisini, ama malesef sanırım alarko carrier alacağım.

Hocam geçmiş olsun. Bayinin ve servisin adını özelden atabilir misiniz acaba? Gidip bulmayalım onları.

• Arkadaşım Midea Premier Çinde farklı burada farklıdır hemde bayağı farklı bakın şimdi modern klimanın sitesinde biri eski biri yeni Premier var buna dikkat ediniz.

Biri eski enerji sistemine göre biri yeni enerji sistemine göre linkleri vereyim inceleyin kodları bile bambaşka.

http://www.modernklima.com.tr/Premier2015

http://www.modernklima.com.tr/Duvar-Tipi-PREMIER-Serisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Flying Bird

Arkadaşım panasonic dünyada hemen hemen herşeyini üreten tek firmadır, daıkından tutun bir çok flrmaya kart, kompresör verir.

Ayrıca schubo85 arkadaş diğer konuda Midea Premier övmüş burada panasonic aman demiş.:-):-):-)

Midea markasını modern klima getirir.
    Panasonic markasınıda modern klima alt şirketi protek getirir yani aynı firma.:-):-):-)

Panasonic, Midea Premierden iyidir çünkü Türkiyeye gerçek premier gelmiyor.

Ayrıca modern klima sitesine girerseniz iki farklı Midea Premier car aman dikkat edin.

Hocam herkes başka bişey diyo artık ne alacağımı şaşırdım resmen. İlla gidip 5000 lirayı me sf'ye mi bayılayım. Bir klimaya o kadar para vermek istemiyorum. Tam Panasonice yöneldim bu arada mideaya buldum fiyatından dolayı onu düşünürken mideayı tavsiye etmiyorsunuz. Ne alayım peki hocam? O fiyatlara ne önerirsiniz?

• quote:

Arkadaşım Midea Premier Çinde farklı burada farklıdır hemde bayağı farklı bakın şimdi modern klimanın sitesinde biri eski biri yeni Premier var buna dikkat ediniz.

Biri eski enerji sistemine göre biri yeni enerji sistemine göre linkleri vereyim inceleyin kodları bile bambaşka.

Almak istesek hangisini almalıyız peki hocam? 1. Mi 2. Mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Flying Bird

Arkadaşım panasonic dünyada hemen hemen herşeyini üreten tek firmadır, daıkından tutun bir çok flrmaya kart, kompresör verir.

Ayrıca schubo85 arkadaş diğer konuda Midea Premier övmüş burada panasonic aman demiş.:-):-):-)

Midea markasını modern klima getirir.
    Panasonic markasınıda modern klima alt şirketi protek getirir yani aynı firma.:-):-):-)

Panasonic, Midea Premierden iyidir çünkü Türkiyeye gerçek premier gelmiyor.

Ayrıca modern klima sitesine girerseniz iki farklı Midea Premier car aman dikkat edin.

Hocam herkes başka bişey diyo artık ne alacağımı şaşırdım resmen. İlla gidip 5000 lirayı me sf'ye mi bayılayım. Bir klimaya o kadar para vermek istemiyorum. Tam Panasonice yöneldim bu arada mideaya buldum fiyatından dolayı onu düşünürken mideayı tavsiye etmiyorsunuz. Ne alayım peki hocam? O fiyatlara ne önerirsiniz?

Arkadaşım tavsiye etmeyen yok dikkat edin diyor sizi dostça uyarıyor midea dünya klima devidir ama çindeki Premierle buradaki bir değil.

Ben şu an size premier modelini önermem elerinde eski model var onu verirler anlamazsınız ama şunu alın en yeni model EKSİ 20 derecede bile ısıtıyor.

http://www.modernklima.com.tr/Mission

Harika bir klima.

Tabii 5000 - 7000 tl verilmez para yoksa.

Dikkat çekilen konu panasonicden çektim midea memnunum lafıdır siz iyi ürün alın kurulumada dikkat edin hiçbir şey olmaz.

Midea ve Panasonic markalarını Modern klima getirir Midea modern klima yazar.

Panasonicde Protek yazar aynı adama ait iki şirket.

Mideayı gönül rahatlığı ile alın güle güle kullanın.

• quote:

quote:

Arkadaşım Midea Premier Çinde farklı burada farklıdır hemde bayağı farklı bakın şimdi modern klimanın sitesinde biri eski biri yeni Premier var buna dikkat ediniz.

Almak istesek hangisini almalıyız peki hocam? 1. Mi 2. Mi?

Bu yeni yönetmeliğe göre olan.

Bakın zatern anlayacaksınız EER ve SEER olayından.

• Ben olsam bu modeli alırım bakın değerlerine

SEER ve SCOP olarak inceleyiniz.

• quote:

Ben olsam bu modeli alırım bakın değerlerine

SEER ve SCOP olarak inceleyiniz.

Tamam hocam bir de bu model için fiyat alacağım ama bu mission mideanın en alt modeli değil mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.