Şimdi Ara

Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
10
Favori
23.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Arakadaşlar yakın bir zamanda Baymak klima taktırdım. Wifi modülü taktırmayı istedim ancak ertelemiştim, çünkü internette bununla ilgili neredeyse hiç bilgi bulamamıştım. En sonunda karar verip bu wifi modülü almaya karar verdim.

  Ancak internette de satan yer yoktu. Oturduğumuz yere yakın iki bayiye fiyat sordum biri 145TL +KDV diğeri KDV dahil 280 TL dedi. Fiyatların bu kadar birbirinden uçuk olması da ayrıca bir saçmalık ama neyse, konumuz bu değil. GG’de birkaç Baymak klima satışı yapan firmaya özel mesajla sordum bu modülü satıp satmadıklarını. Normalde ürün internette hiçbir yerde satılmıyor nedense. GG’deki bir firma (isim vermeyeyim reklama girmesin) kargo dahil 180TL fiyat verdi özel mesajdan. Ücreti havale yaptım, bir günde geldi ürün.

  Ürün aşağıdaki gibi bir kutuyla geliyor. Kargo paketini açınca açıkçası kutu gözüme büyük geldi, neden daha küçük yapmamışlar ki dedim.
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)

  Kutuyu açınca içinden şunlar çıkıyor:
  1. Wifi modülü
  2. Kurulum ve kullanma kılavuzu
  3. Garanti belgesi
  4. 1 adet vida (wifi modülünü sabitlemek için)

  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)


  Kutu gözüme büyük gelmişti ancak kutudaki modülün küçüklüğünü görünce rahatladım


  Klimaya modülü kendim taktım, oldukça basit bir şekilde yapabilirsiniz. Kutudan çıkan "Montaj ve kullanma kılavuzu"nda klimaya bu modülün nasıl takılacağıyla ilgili herhangi bir bilgi yok. Normalde servise taktırmak gerekiyor ancak ben sadece bir kablo olduğunu görünce kendim yapmak istedim.


  Modülü biraz önce taktım, açıkçası yeterince uygulamayı deneyimleyemedim. Hızlıca uygulamayı inceledim, kumanda üzerindeki tüm fonksiyonlar var gibi. Basit bir arayüzü var uygulamanın. Kullandıkça uygulamayla ilgili daha detay bilgileri buraya yazmaya çalışacağım.

  İnternette bu modül ile ilgili doğru düzgün bir bilgi yok, umarım burası bu bilgi kıtlığını giderecek bir ilaç olur. Merak ettiğiniz detaylar varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım.

  Bu arada wifi modülü üzerinde siyah büyük bir buton var, auto yazıyor üzerinde. Ne olduğunu henüz bilmiyorum, kılavuzda da ne işe yaradığıyla ilgili bir bilgi yok. Ne olduğunu öğrenince yazarım.
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)

  Baymak klima wifi modülü nasıl takılır?

  Montaj işleminde bir adet orta büyüklükta ağzı olan yıldız tornavida yeterli olacaktır.

  İlk olarak elektrik çarpmaması için klimanın elektriğini kesin ve bu işlemleri kesinlikle klima çalışırken yapmayınız.

  Önce klimanın üst kapağını kenarlardan tutarak kendinize doğru çekip açıyorsunuz (filtreleri temizlemek için açtığınız kapak)

  Kapağı açtıktan sonra ok ile gösterilen vidayı bir yıldız tornavida ile söküp kapağı açıyorsunuz.

  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)

  Kapağın içinde iki tane kablo var, bu kablolardan biri kapaktaki göstergelere gidiyor, diğerinin ise ucu boş. Bu ucu boş olan kablo wifi modülünü takacağınız kablo. Wifi modülünün ucu da jaklı, buradaki kablonun da ucu jaklı. Bu iki jakı birbirine dikkatli bir şekilde takın, iyice birbirine geçtiğinden emin olun:
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)

  Kılavuzda wifi modülünün iç ünite ön panelinin arkasına yerleştirildiği yazıyor ancak ben klimanın arkasına ulaşamadığım için dışına çıkardım, aslında böylece modem sinyalinin zayıf olduğu durumlarda sinyale ulaşmak daha kolay olacak. Sizin klimanız modeme yakınsa ve sinyal zayıflığıyla ilgili bir sıkıntınız yoksa takabiliyorsanız kılavuzdaki gibi arkaya takabilirseniz takın. Ben wifi modülünü kapak kapatıldığında klimanın dışında kalacak şekilde üstteki ızgaralardan dışarı çıkardım:
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)

  Kabloyu bağladığımıza göre işaretli yerden kabloyu geçirip artık kapağı vidalayabiliriz:
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)


  Sıra geldi wifi modülünü sabitlemeye. Ben klimanın arkasına ulaşamadığım için çift taraflı bantla klimanın yan yüzeyine yapıştırdım. Benim evde kenarda ve gözükmeyen tarafta olduğu için görsel olarak da rahatsız etmiyor. Böylesi daha pratik geldi bana
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)

  Artık işlem tamam, wifi modülü klimaya takıldı. Sırada telefon ve klimayı birbirine tanıtmak var. Klimanın elektriğini açın. Klimanın wifisi sinyal vermeye başlayacaktır.

  Kılavuzda şöyle bir bilgi var bu bazı arkadaşlar için önemli olabilir, diyor ki: "Wifi cihazı sadece WPA-PSK / WPA2-PSK şifreleme sistemi veya şifresz sistemle çalışmaktadır." Eğer alacak olanlar varsa bu bilgiyi göz önünde bulundursalar iyi olur.

  Kılavuzda nasıl yapılacağı anlatılıyor, kurulum basit, adım adım yaparsanız hızlı bir şekilde halledebilirsiniz. Detayları burada yazmayacağım. Ama kısaca bilgi vermek gerekirse AC Freedom diye bir uygulama indiriyorsunuz, telefon ve klima aynı ağa wifi ile bağlı olmalıdır. AC Freedom uygulamasını açtığınızda internetinizi görüyor ve bağlanabilmek için modem kullanıcı adı ve şifrenizi giriyorsunuz. Hepsi bu.

  Uygulama şöyle bir arayüze sahip:
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli) Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)


  Uygulamada iki önemli özellik var:
  1. İlk özellik kumanda ile yapılamıyor ve bence baya iyi bir özellik. "Zamanlayıcı" özelliği. Uygulama içinde birden fazla zamanlama kurabiliyorsunuz. Mesela peşpeşe olacak şekilde 1 saat sonra açıl 2 saat sonra kapan ve 5 saat sonra açıl 6 saat sonra kapan gibi zamanlama kurabiliyorsunuz. Örneğin şöyle de yapabilirsiniz, (kumanda üzerinde uyku modu var ama tamamlanması 10 saat sürüyor) gece yatarken 1 saat sonra 24 derecede açıl, +1 saat sonra dereceyi 25 yap, +1 saat sonra dereceyi 26 yap ve +1 saat sonra kapan gibi.

  Ayrıca bu zamanlamaları tekrar edecek şekilde kurabiliyorsunuz.

  Bu zamanlama özelliği benim çok hoşuma giden bir özellik oldu.
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)


  2. Uygulama açıldığında default olarak ortam sıcaklığını göstermiyor. Uygulamanın Ayarlar bölümünden ana sayfada ortam sıcaklığını gösterip göstermemesini seçebiliyorsunuz. Bu özellik ne işe yarıyor derseniz, dışarıdayken uygulamayı açıp ortam sıcaklığına bakabilir ve klimayı uzaktan çalıştırıp çalıştırmamaya karar verebilirsiniz. Ortam sıcaklığı iyi ise eve gelmeden önce uygulamayı çalıştırmaya gerek yok sonuçta.
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)  Wifi modülünün Baymak internet sitesindeki linki:http://www.baymak.com.tr/tr-TR/urun-detay/wifi-klima/379


  Edit: Uygulama ile ilgili 2 önemli özellik eklendi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozveysel -- 12 Eylül 2018; 11:58:8 > • vay arkadaş ben okadar aradım hatta böyle bir ürün olmadığını düşünmeye başlamıştım.elinize sağlık peki stabil mi?ürünü modeme nasıl tanıtıyorsunuz tam anlamadım yarın pc den okurum güle güle kullanın.
 • birde iç ünite kapağının arkasına sığmaz mı acaba?

  son olarak ortam ısısını gösteriyor mu uzaktan?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: meeb

  vay arkadaş ben okadar aradım hatta böyle bir ürün olmadığını düşünmeye başlamıştım.elinize sağlık peki stabil mi?ürünü modeme nasıl tanıtıyorsunuz tam anlamadım yarın pc den okurum güle güle kullanın.
  Ürünü kullanmaya başlayalı daha birkaç saat oldu, şu ana kadar herhangi bir sıkıntı, yavaşlığı vs gibi bir durum olmadı. Uygulama üzerinden butonlara bastığım anda anında klimadan dit sesi geliyor. Yani anında klimada komutlar gerçekleşiyor. Tanıtımı detaylı yazmadım ancak genel bir bilgi verdim yukarıda.
 • ozveysel o kullanıcısına yanıt
  detaylı inceleme bekliyorum hocam

  keşke toplam harcadığı enerji ortamın anlık ısısını falan gösterse?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: meeb

  birde iç ünite kapağının arkasına sığmaz mı acaba?

  son olarak ortam ısısını gösteriyor mu uzaktan?
  Ben de ilk olarak kapağın içine yerleştirmeye çalıştım ancak olmadı. Kapak kapanmıyor şişkinlik yapıyor. Filtrelere de çok yaklaştırmak istemedim, belki o tarafa doğru koyulabilir.  Ortam ısısını normalde uygulama default olarak göstermiyor. Siz sorunca ayarlara girip baktım. Ortam ısısını göster diye bi seçenek var, hemen aktif ettim ve çok iyi oldu. Şu anda uygulama ortam ısısını uygulamada sağ üst köşede gösteriyor:  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)
 • şimdi banada aldıracaksınız😅

  klima kapalı iken de gösteriyor mu peki?

  daha çok eve gelmeden açmak için istiyorum.
 • meeb kullanıcısına yanıt
  Kullandıkça izlenimlerimi paylaşırım. Ortam sıcaklığını gösteriyor ancak anlık enerji tüketimiyle ilgili bir bilgi maalesef yok
 • ozveysel o kullanıcısına yanıt
  anladım hocam çokta lazım değil.Görüşmek üzere hayırlı akşamlar dilerim hocam.
 • Baymak klimam yok ama çok güzel bir inceleme olmuş, elinize emeğinize sağlık.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: meeb

  şimdi banada aldıracaksınız😅

  klima kapalı iken de gösteriyor mu peki?

  daha çok eve gelmeden açmak için istiyorum.
  @meeb maalesef klima kapalıyken ortam ısısını göstermiyor uygulama. Ancak uygulama üzerinden klimayı açıp bakabilirsin ortam ısısına. Gerekirse açık bırakırsın istemezsen kapatırsın
 • vayy bee geçen sene ne araştırmıştım bu ürünü,hiç bir şey bulamamıştım. Güle güle kullanın
 • Süper anlatım. Klimayı sipariş verdim daha kurulum olmadı, bu alet tam olarak ne işe yarıyor iyiyse bizde alırız
 • quote:

  Orijinalden alıntı: BreakBeaT

  vayy bee geçen sene ne araştırmıştım bu ürünü,hiç bir şey bulamamıştım. Güle güle kullanın
  TEşekkürler @BreakBeaT, evet maalesef hiç bir yerde bilgi yok.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: MEMATİ

  Süper anlatım. Klimayı sipariş verdim daha kurulum olmadı, bu alet tam olarak ne işe yarıyor iyiyse bizde alırız
  cep telefonununuzdaki bir uygulama ile evinizdeki klimayı kontrol etmeye yarıyor. Sıcaklık ayarlama, mod değiştirme vs yapabiliyorsunuz. Kumanda ile ne yapabiliyorsan uygulama üzerinden dışardayken yapabiliyorsunuz.
 • Bende artık olmadığını düşünmeye başlayınca COSA'ya klima paketi de almıştım. Ben öyle çözdüm.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: ezimuse

  Bende artık olmadığını düşünmeye başlayınca COSA'ya klima paketi de almıştım. Ben öyle çözdüm.
  Cosa nasıl @ezimuse. Memnun musun?
 • ozveysel o kullanıcısına yanıt
  kombi için memnunum. Klima için ise sadece uzaktan açmak için kullanıyorum. Sıcaklık kontrolünü klimaya bırakıyorum cosaya kalsa sürekli kapa aç yapacak onun da bir tasarrufu kalmayacak.
 • uzaktan mobil ağ ile kontrol edilemiyor sanırım. aynı ev içerisinde olacaksak çok ta bir anlamı yok sanırım. uzaktan kontrol edilebilmesi gerekir.

  statik ip alınıp uzaktan kontrol edilebilir sanırım.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: hardcrss

  uzaktan mobil ağ ile kontrol edilemiyor sanırım. aynı ev içerisinde olacaksak çok ta bir anlamı yok sanırım. uzaktan kontrol edilebilmesi gerekir.

  statik ip alınıp uzaktan kontrol edilebilir sanırım.
  Dün kullanmaya başladım wifi modülünü. Kurduktan sonra mobil ağ ile denedim ve kullanılabiliyor. Bu konuda bir sıkıntı yok. Mobil ile kullanılamazsa bir esprisi olmaz zaten.

  Baymak'ın sitesinde her yerden kullanılabileceği bilgisi de var zaten:
  Baymak klima wifi modülü incelemesi (resimli)


  edit: baymak web sitesindeki bilgi eklendi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozveysel -- 29 Ağustos 2018; 13:32:28 >
 • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.