Şimdi Ara

Gerçek Mitsubishi klima hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
243
Cevap
1
Favori
142.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klimaplusun sattığı Mitsubishi Heavy Industries mi
    yoksa
    İklimsanın sattığı Mitsubishi Electric mi....

Aralarında firma farkımı var......Gerceği hangisi bu klimaların...

• Mitsubishi Electric ilk klimalrının devamı

Mitsubishi Heavy Industries pazara girmek için için çıkardığı alternatif
  • Yani ikiside aynı firmamı...
    İklimsa'dan alsakta klimaplus'tan alsakta aynı klimayımı almış oluyoruz.

Özetle iki marka arasında kalite farkı varmı...
  • fiyat farkı yokmu arasında anladığım kadarıyla modelleri farklı vermişsiniz o iki klimanın bir farkı vardır.
  • Klimaplus M.Electric satıyor, İklimsa ise M.Heavy.Ind. diye biliyorum.

Bu isim benzerliği nedir diye Klimaplus'i arayıp sormuştum, bana olayın tarihçesini anlatmışlardı telefonda.. 2.nci dünya savaşında mitsubishi şirketi küçük parçalara bölünmüş, bu iki firma da eski orjinal mitsubishi'nin parçalarıymış mış falan filan... gerisini hatırlamıyorum.. zaten tarih dersinde de hep uyurdum...
    merak edenler sitelerine bakabilir, tarihçeleri yazıyor ..

Yani özetle Hakiki koç, Öz Hakiki Koç, Kamil Koç hikayesi...

İsim benziyor ama ürünler farklı...
    Hangi Mitsubishi daha iyi onu bilemem... Tecrübe etmişlere sormak lazım "Nasıl bişi şu mitsubişi?" diye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noisywan -- 2 Temmuz 2007; 2:25:56 >
  • MERHABALAR, BAHSEDİLEN TARİHÇEYİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ. CİHAZLAR, MARKALAR, MODELLER VE FABRİKALAR TAMAMEN BİRBİRİNDEN FARKLIDIR. HATTA KULLANDIKLARI FREON GAZLARI BİLE FARKLI MITSUBISHI HEAVY KLİMALAR BİLDİĞİM KADARIYLA HALA OZON TABAKASINA ZARAR VEREN R-22 GAZI KULLANIYORLAR.
    JAPONYADA MITSUBISHI OLARAK KLİMA SATABİLME HAKKINA SAHİP OLAN VE MITSUBISHI OLARAK KLİMA SATABİLEN FİRMA MITSUBISHI ELECTRIC 'TİR. MITSUBISHI HEAVY BAŞKA MARKALAR ALTINDA CİHAZ SATABİLİR. BİLGİNİZE..

http://www.klimaplus.com.tr/kurumsal_mitsubishi.asp
  • paylaşım için saol yeni bişey öğrenmiş oldum

quote:

Orjinalden alıntı: dominic

MERHABALAR, BAHSEDİLEN TARİHÇEYİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ. CİHAZLAR, MARKALAR, MODELLER VE FABRİKALAR TAMAMEN BİRBİRİNDEN FARKLIDIR. HATTA KULLANDIKLARI FREON GAZLARI BİLE FARKLI MITSUBISHI HEAVY KLİMALAR BİLDİĞİM KADARIYLA HALA OZON TABAKASINA ZARAR VEREN R-22 GAZI KULLANIYORLAR.
    JAPONYADA MITSUBISHI OLARAK KLİMA SATABİLME HAKKINA SAHİP OLAN VE MITSUBISHI OLARAK KLİMA SATABİLEN FİRMA MITSUBISHI ELECTRIC 'TİR. MITSUBISHI HEAVY BAŞKA MARKALAR ALTINDA CİHAZ SATABİLİR. BİLGİNİZE..

http://www.klimaplus.com.tr/kurumsal_mitsubishi.asp

• Yani yukarıda 48 sayfa klima tartışması yapılmış.Ve herkes Mitsubishi klima 1 numara diyor.Ama bu 1 numara olan Mitsubishi klimalar hangileri belli değil.
  • Mitsubishi electric olanlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: noisywan

Klimaplus M.Electric satıyor, İklimsa ise M.Heavy.Ind. diye biliyorum.

Bu isim benzerliği nedir diye Klimaplus'i arayıp sormuştum, bana olayın tarihçesini anlatmışlardı telefonda.. 2.nci dünya savaşında mitsubishi şirketi küçük parçalara bölünmüş, bu iki firma da eski orjinal mitsubishi'nin parçalarıymış mış falan filan... gerisini hatırlamıyorum.. zaten tarih dersinde de hep uyurdum...
    merak edenler sitelerine bakabilir, tarihçeleri yazıyor ..

Yani özetle Hakiki koç, Öz Hakiki Koç, Kamil Koç hikayesi...

İsim benziyor ama ürünler farklı...
    Hangi Mitsubishi daha iyi onu bilemem... Tecrübe etmişlere sormak lazım "Nasıl bişi şu mitsubişi?" diye..

• Benim bildiğim ile de Mitsubishi Heavy Industries asıl baba olanı, İklimsa pazarlıyor. İş yerimizde tavan tipi split MHI kullanmaktayız 13 yıldır, hala sorunsuz çalışmakta. ME için ise "taklitçi zihniyet" duymuşluklarım var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ascentarium

Benim bildiğim ile de Mitsubishi Heavy Industries asıl baba olanı, İklimsa pazarlıyor. İş yerimizde tavan tipi split MHI kullanmaktayız 13 yıldır, hala sorunsuz çalışmakta. ME için ise "taklitçi zihniyet" duymuşluklarım var.

ŞİMDİ ŞÖYLE OLUYOR SİZİN İŞYERİNDE KULLANDIĞINIZ 13 YIL ÖNCEKİ MITSUBISHI KLİMA İLE ŞU ANDA İKLİMSA DA SATILAN KLİMALAR AYNI KALİTEDE DEĞİLLER, BİLGİNİZE. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES KLİMALAR TÜRKİYE VE AVRUPADA MITSUBISHI HEAVY İSMİYLE JAPONYADA İSE FARKLI İSİMLERLE SATILMAKTADIR. YANILGI ŞURDAN GELİYOR, 13 YIL ÖNCEKİ TEMSA NIN KARŞISINDA MITSUBISHI ELECTRIC KLİMANIN DİSTİRİBÜTÖRÜ BUGÜNKÜ KADAR KUVVETLİ DEĞİLDİ VE AKILDA KALAN DOLAYISIYLA BİLİNENİ MITSUBISHI HEAVY 'DİR. AMA KALİTELİ OLANI MITSUBISHI ELECTRIC. 48 SAYFA KONUDADA BUNA ÇOKÇA DEĞİNİLMİŞTİ. 13 YIL ÖNCE TEMSA BAYİİ Sİ OLANLARIN ÇOĞU SONRADAN DAIKIN, PANASONİC, MITSUBISHI ELECTRIC VE HATTA ARÇELİK BAYİİSİ OLDU..

• Arkadaşlar bende işyerime klima aldım ve bunun için uzun bir süre araştırma yaptım.Özelliklede japon menşeili klimaların (mits. electric ve mits. heavy) diğerlerine göre özellikleri daha iyi ama benim araştırmalarımda gerek az elektrik harcaması, gerek filtrelerinin kalitesi gerekse sessizlik olarak mitsubishi electric bir adım önde.

Zaten japonyada bile mitsubishi denince akla electric geliyormuş, heavynin uzmanlık alanı daha farklı sektörlermiş falan filan neyse ben klimaplusdan mitsubishi electrik aldım , gayet memnunum tavsiye ederim.

M. CİLASUN
  • mıtsubıshı heavy ınd. ıklımsa mıtsubıshı electrık ıse klımaplus tarafından satılıyor...tarıhce sı ıkı kardesın ayrılması ıle ortaya cıkmıs mit.electrık daha kalıtelıdır ama 23 yıldır turkıyeye sabancı tarafından getırılen klıma heavy ınd. dir.temsa teknosa ıklımsa tarafından satısa sunuldular... bırde mıtsubıshı alırken arkasındakı fırmaya da bakmak gereklı...
  • Ben size net olarak açıklayayım;

1- Mitsubishi Klimaların Taklidi Yoktur. Hepsi orjinal japondur. (fabrikası farklı ulkelerde üretim yapanlarda var)
    2- Mitsubishi HI ve Mitsubishi Electric yakın teknoloji ile birbirlerine rakip iki firmadır. Zamanında her iki firmada aynı çatı altındaydı.
    3- Mitsubishi Heavy Industries Ağır endüstri ile ünlü bir japon firmasıdır. Büyük Kuru Yük Gemileri, elektrik kompanentleri, ağır iş makinaları, büyük soğutma grupları, otomotiv endüstrisi v.s v.s.
    4- Mitsubishi Electric bu oluşumun içinden ayrılmış fakat sağlam bir yapı ile daha spesifik ürünlere yönelmiş bir markadır.
    5- Klima alırken hangi Mitsubishiden alayım diyenler ise fiyatı uygun olanı alsınlar, çünkü aralrında dağlar fark yoktur.
    6- Klima üreticileri (Çin dahil olmak üzere) dünya ülkelerine mal üretirken oranın iklim şartları, alım gücü, uluslararası anlaşmalar gibi bir çok konuyu göz önünde bulundurarak üretirler. Türkiye ise Küresel ısınmayı destekleyen ve sera etkisi oluşturan gazların kullanılmasını yasaklayan KYOTO protokolünü imzalamış ve bu ülkeye giren soğutma ısıtma ürünlerinde zararlı gazların kullanılması kademe kademe yasaklanmaktadır. Örnek: F12 ve F11 gazlarının kullanılması 2007 yılından itibaren ülkemizde yasaktır.
    7- Ürün alırken kalitesinden ve verimiden ödün vermeyiniz. Keza ülkemizin dışında bir gezegenimiz var. Alımlarımızı uzun ömürlü dayanıklı mallardan yana kullanalım. Hammadde ihtiyacını azaltan sürekli ve gereksiz tüketimden vazgeçelim.
    8- Ürünün verimi ve şebekeden çeklien gücü - iş gücüne çevirme katsayısı ne kadar yüksekse o ürün kullanılabilir üründür. Şu anda Mitsubishi ürünlerde bu katsayı 5,65 lere kadar çıkmıştır. Yani 1 kw şebeke gücüne karşı 5,65 Kw ısıtma gücü üretir.

YANI OLAYIN ÖZÜ MITSUBISHI ALAN SAHTESINI DEĞİL HER HALUKARDA TA KENDISINI ALMIŞ OLUR. ANCAK MALIYET KONUSUNU BILEMEYECEĞIM

IYI ÇALIMALAR

• Sahte diye bir şey yok Mitsubishi Electric var.
  • Mitsubishi Electric kaliteli olanıdır, Mitsubishi Heavy Industries olan ise Japon usulu çakma Mitsubishidir. Klimaya para verecekseniz, hemde en iyisini istiyorsanız boşuna kazık yemeyin. Zamanında Mitsubishi Heavy Industries alanlara sorun pişmanlar. Adamların satış stratejisi bile Mitsubishi Electric zannedilip satılması esasına dayanıyor. Bu arada hiçbir satıcı malım kötü demez, satıcı bayiler foruma karışmasın lütfen.
    Parası olana tavsiyem; Mitsubishi Electric
    Parası az olana tavsiyem; Vestel, Arçelik, Mitsubishi Heavy Industries vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhan s40 -- 22 Ekim 2008; 19:37:38 >
  • Arkadaşlar selam ısınma amaçlı bir klima alıcam bir tane 2.el mitsubishi salon tipi klima buldum.. FDF-504HES modeli..
    Günde yaklaşık 8 saat çalışacak 50m2 karelik camları büyük olan bir dükkanda kullancam.ankaradayım..24000 lük bir vestel duvar tipi var ısıtmıyor....sizce bu mitsubishi 504HES bana yeter mi?nasıl bir klimadır?aylık ortalama elektrik faturası ne gelir?
    elektrik tesisatını 3 faz 380volt yapmak zormudur?masraflı bir iş midir?elinde 2.el salon tipi olan varsa haber verirse güzel olur..teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: WeNoM

Mitsubishi Electric ilk klimalrının devamı

Mitsubishi Heavy Industries pazara girmek için için çıkardığı alternatif

YALAN
  • quote:

Orjinalden alıntı: dominic

quote:

Orjinalden alıntı: Ascentarium

Benim bildiğim ile de Mitsubishi Heavy Industries asıl baba olanı, İklimsa pazarlıyor. İş yerimizde tavan tipi split MHI kullanmaktayız 13 yıldır, hala sorunsuz çalışmakta. ME için ise "taklitçi zihniyet" duymuşluklarım var.

ŞİMDİ ŞÖYLE OLUYOR SİZİN İŞYERİNDE KULLANDIĞINIZ 13 YIL ÖNCEKİ MITSUBISHI KLİMA İLE ŞU ANDA İKLİMSA DA SATILAN KLİMALAR AYNI KALİTEDE DEĞİLLER, BİLGİNİZE. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES KLİMALAR TÜRKİYE VE AVRUPADA MITSUBISHI HEAVY İSMİYLE JAPONYADA İSE FARKLI İSİMLERLE SATILMAKTADIR. YANILGI ŞURDAN GELİYOR, 13 YIL ÖNCEKİ TEMSA NIN KARŞISINDA MITSUBISHI ELECTRIC KLİMANIN DİSTİRİBÜTÖRÜ BUGÜNKÜ KADAR KUVVETLİ DEĞİLDİ VE AKILDA KALAN DOLAYISIYLA BİLİNENİ MITSUBISHI HEAVY 'DİR. AMA KALİTELİ OLANI MITSUBISHI ELECTRIC. 48 SAYFA KONUDADA BUNA ÇOKÇA DEĞİNİLMİŞTİ. 13 YIL ÖNCE TEMSA BAYİİ Sİ OLANLARIN ÇOĞU SONRADAN DAIKIN, PANASONİC, MITSUBISHI ELECTRIC VE HATTA ARÇELİK BAYİİSİ OLDU..

KLİMAPLUS İKLİMSA VEYA AİRFEL İLE KARŞILAŞTIRILDIĞINDA YİNE GÜÇLÜ SAYILMAZ. ŞU KALİTELİ BU KALİTESİZ DİYE YORUMDA BULUNAN ARKADAŞLAR HER İKİ ÜRÜNÜ İYİCE İNCELEDİNİZMİ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.