Şimdi Ara

Packard Bell TJ75 JO 114TK İNCELEME Core i5 430M/4gb 1066 DDR3/ATI HD5650 1GB DDR3/320GB 5400rpm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
1
Favori
53.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PACKARD BELL TJ75-JO-114TK Core i5 430M/4gb 1066 DDR3/ATI HD5650 1GB DDR3/320GB 5400rpm
    CPU Cinsi - Intel Core i5-430M - 2.26 Ghz - 3 MB L3 Cache (Turbo Boost ile 2.53GHz)
    Ekran Boyu Boyut: 15.6" - Çözünürlük : 1366x768 piksel
    Ekran Tipi: WXGA Diamond View LED HD
    Ekran Kartı: Ati Mobility Radeon HD5650 - 1 GB (Paylaşımsız) DDR3
    Bellek: 4 GB
    Bellek Tipi: DDR3 1066MHz 7-7-7-20
    Sabit Disk: 320 GB - SATA2 (Seagate 9320325AS)
    Optik Sürücü: DVD Dual Yazıcı
    Kablosuz: Atheros AR5B93 802.11 a/b/g/n
    Ethernet: Broadcom 10/100/1000Mbps
    Bluetooth: Broadcom 2046 BT 2.1+EDR (WIDCOMM)
    Port: 4xUSB 2.0 , VGA , HDMI , Kulaklık Çıkışı , Mikrofon Girişi
    Pil Ömrü: 3 saat pil ömrü (Yaklaşık - Kullanıma Bağlıdır) 6 Cell
    Ağırlık: 2.7 kg
    İşletim sistemi: Microsoft® Windows® 7 Home Premium 64 BIT TR/ENG
    Dahili Web Kamera: 1.3 MP
    Kart Okuyucu: 5'i 1 arada
    Boyut: 372x250x37,5 mm
    Klavye: Türkçe Q Klavye + Numerik Klavye

*** Cihazın donanımı hakkında detaylı bilgi için aşağıda bazı ekran görüntüleri vardır, umarım işinize yarar...

Merhaba arkadaşlar, daha önce Core i3-330M ve Core i5-430M 6GB ramli PB makinelerin incelemeleri sırasıyla cathedral ve snnsmrts nickli üyeler tarafından yapılmış ve ben de incelememde iki arkadaşın yayınladığı bazı metinleri kullanmaktayım.

PACKARD BELL TJ75 serisi makinenin fotoğraflarını görmek için ve
    Core i3-330M / 4GB DDR3 Ram / ATI HD5650 1GB DDR3 / 500GB HDD li makinenin cathedral tarafından yapılan incelemesi için tıklayın...

PACKARD BELL TJ75 serisi makinenin fotoğraflarını görmek için ve
    Core i5-430M / 6GB DDR3 Ram / ATI HD5650 1GB DDR3 / 500GB HDD li makinenin snnsmrts tarafından yapılan incelemesi için tıklayın...

Öncelikle kişisel birkaç izlenimi yazayım;

*** ACER ve PACKARD BELL arasında kalanlar için zaten Packard Bell bilgisayarlar Acer group adı altında üretiliyor yani ACER üretimi, artık tipemi, fiyatamı, özelliklere mi bakarsınız o size kalmış...

*** Isınma problemi hiç yok, 7 saatir "Yüksek Performansta" çalışan makine boşta 30-35 derece arasında, normal kullanımda 35-45 derece ve
    oyun oynadığımda ise 60-65 dereceye çıkıyor ve kasası oldukça serin...

*** "Dengeli güç yönetiminde" normal kullanımda pili 2-2,5 saat rahat gidiyor, "Güç tasarrufu modunda" 3:30 ve üzeri gidiyor.
    - İşlemcisi P8700'den daha performanslı, 2 çekirdek ve 2 de sanal çekirdekle 4 çekirdek ve bazı yerlerde T6600 ile farkını sormuşlar anlamsız :)
    - Monitörü aşırı kaliteli değil, yan açılardan kararma yapıyor fotoğraflardan da görebilirsiniz, karşıdan sıkıntısız.
    - 4GB DDR3 1066MHz 7-7-7-20 ramler Windows7 Home Premium 64 bitten 5.9 puan alıyor, "cathedral" Win7 32 bitte 7.2 aldığını göstermiş ben denemedim.
    - ATI Mobility Radeon HD5650 1GB DDR3 paylaşımsız ekran kartı dizüstü bilgisayar için oldukça iyi ve 40nm teknoloji ile üretiliyor, bu da daha az enerji ve dolayısıyla daha az ısı anlamına geliyor. (Microsoft Flight Simulator X full grafik Real Environment Xtreme Pack ile oldukça akıcı en düşük 15 en yüksek 40fps, ayrıca PES2010 1366x768 full grafik en ufak takılma olmadan oynanıyor).
    - DVD Writer TSSTcorp CDDVDW TS-L633C olarak geçiyor, masaüstü bilgisayarımdaki Samsung DVD writer da TSSTcorp CDDVDW şeklinde görünüyor, muhtemel Samsung'tur.
    - Wireless çekimi güzel, eski notebook yan odadan 2 çekerken aynı yerden PB ile genelikle 5 bazen 4 çekiyor)
    - Klavyesine çok alışamadım, basışı güzel ama bi garip geldi :) ayrıca ince noktalara takılanlar için de (ESC, F4, F8, F12, del, *) tuşları klavye sabitleme çıtalarına denk gelip çıt diye ses çıkarabiliyor bilginize, çalışsın yeter diyenlere problem yok :))
    - Dokunmatik tuşlar iyi düşünülmüş, "P" tuşuna istediğiniz bir programı atayabiliyorsunuz, hemen yanında 2 dosyalı simge Packard Bell yedekleme, onun yanı wireless, 4. tuş touchpad'i açıp kapatıyor, ses kapama-ses kısma-ses açma tuşlarıyla dokunmatik tuşlar bitiyor (Diğer fonsiyonlar için "Fn" tuşunu kullanıyorsunuz).
    - Hassas kulaklar için şunu belirteyim cihaz çalışırken rahatsız etmeyen, sorun teşkil etmeyen tiz bir ses var ve hoparlörleri biraz zayıf ama ben ekolayzır ayarıyla biraz olsun hallettim. Bangır bangır ses beklemeyin :)

ÜRÜNÜ GOLD BİLGİSAYARDAN 1650TL / 12 taksite aldım...

TÜM EKRAN GÖRÜNTÜLERİNİ "SLIDE SHOW" ŞEKLİNDE GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

PACKARD BELL TJ75-JO-114TK Core i5 430M/4gb 1066 DDR3/ATI HD5650 1GB DDR3/320GB 5400rpm cihazın CPU-Z ekran görüntüleri;

Packard Bell TJ75 JO 114TK İNCELEME Core i5 430M/4gb 1066 DDR3/ATI HD5650 1GB DDR3/320GB 5400rpm

GPU-Z ile ATI Mobility Radeon HD5650 1GB DDR3 paylaşımsız ekran kartı ve Windows puanlama ve Superpi 1MB-2MB bilgileri;

Hep merakla beklenen 3D MARK06 puanları 1024x768 - 1280x768 - 1366x768 8AA

SONUÇ OLARAK;

Artıları
    + İşlemci performansı
    + Ekran kartı performansı
    + Pil süresi (bence)
    + Bluetooth
    + Dokunmatik tuşlar
    + Isınmaması

Eksileri
    - Parmak izi okuyucu
    - Parmak izi okuyucu yok ama kasa çok parmak izi tutuyor :) elleri yıkasanda çözmüyor :))
    - Çok az gelen tiz ses (bazı kişiler farketmeyebilir)
    - Farklı açılardan bakılınca kararan monitör
    - Klavye çıtasına takılıp çıtlayan 5-6 tuş

Ben gereksiz detaya takılmam bilgisayarda performans önce gelir diyenlere tavsiyemdir, bazı eksi yönler değişik yollarla çözülebilir, HDMI ile TVye bağlama canavar gibi görüntü :), usb veya kablosuz klavye ile alışık olduğunuz klavye çıtsız :) vb.

Umarım dizüstü bilgisayar almayı düşünenler için faydalı olmuştur, imla ve anlatım hatalarından dolayı kusura bakmayın, herhangi bir sorunuz ve istediğiniz olursa buradan veya özel mesajla yardımcı olmaya çalışırım...

PACKARD BELL TJ75-JO-114TK MODEL MAKİNEYE RECOVERY'İ BOZMADAN ORİJİNAL WIN7'Sİ YANINA XP YÜKLEME;

Gerekli malzemeler
    2 tane boş CD, Hiren's Boot CD v10, Netframework 2.0, XP CDsi, VistaBootPro 3.3, Sürücüler, Sabır ve zaman... Bu işlemleri yapmadan önce önemli verilerinizi yedekleyin ve recovery dvdlerinizi oluşturun..!!!

*** PACKARD BELL TJ75-JO-114TK TÜM XP DRIVERLARI (13 Nisan 2010'da Güncellendi )***

VistaBootPro v3.3 (Gerekli)

BÖLÜMLEME İŞLEMLERİNİN YAPILIŞI SLIDE SHOW...

MULTIBOOT VE XP DRIVER YÜKLEMELERİ SLIDE SHOW....

1- Öncelikle ICH10 SATA driver'ı XP cdsine entegre etmemiz gerekli. XP Cdmizi hazırlayalım ve elde dursun HM55 Chipset için ICH10 SATA DRIVER
    Bilmeyen arkadaşlar n-lite ile sata sürücü entegre etme diye aratıp birçok döküman bulabilir.

2- Sonra Hiren's Boot CD v10.4 programını indirelim ve CD'ye yazdıralım. Hiren'i Boot CD içinde Parititon Tools içinde Acronis Disk Director Suite v10 isimli programla HDD bölümleyeceğiz, başka bir programla da yapabilirsiniz. Hiren's Boot CD'yi takıp bilgisayarı yeniden başlatalım. Açılışta boot etmiyorsa F2 ile biosa girip ilk boot cihazını DVD sürücü yapın.

3- Orijinal HDD bölümleri şöyle;
    12GB'lık PQService isimli recovery bölümü,
    100Mb'lık Win7 Sistem bölümü,
    286,4GB'lık Packard Bell bölümü (Windows7'nin kurulu olduğu bölüm)

286GB'lık Packard Bell isimli bölümü ve 100MB'lık Sistem bölümünü Acronis Disk Director Suite v10 ile sileriz,
    -Oluşturacağımız ilk bölüm orijinal Win7 için olacak. İstediğiniz şekilde boyutlayın ben 80GB belirledim ve formatladım,
    -2.bölüm ise XP için olan bölüm olacak ben buna da 80GB belirledim ve formatladım,
    -Kalan 126GB'lık bölümü de YEDEK (alışık olduğumuz haliyle D: ) olarak belirledim ve formatladım ama artık E:
    **** Bölümlere isim vermeyi unutmayın Recovery bölümünden WIN7 ve XP Cdsinden XP yüklerken sıkıntı olmasın.

PQSERVICE, WIN7, XP, YEDEK isimlerinde 4 bölümlü ve PQSERVICE hariç diğer bölümleri formatlı bir HDD yapısı elde ettikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Recovery bölümü otomatik olarak çalışacaktır.

Recovery bölümü otomatik olarak C: sürücüsü neyse ona yükleme yapıyor, yani siz HDD nasıl bölümlediyseniz o yapıyı bozmuyor. Sonra "Sistemi tamamen fabrika varsayılanlarına geri yükle" diyip sıfırdan yapılandırın, C: ye yükleyeceğim adı WIN7 boyutu 80GB diyecek, tamam diyip yüklemeyi başlatın. Yükleme bittikten sonra yeniden başlatıp SATA sürücüsü entegre edilmiş XP Cdnizle kurulumuna geçin.

4- XP ismi vermiş olduğunuz sürücüye XP yükleyin. Yükleme işleminiz bitince sadece XP açılacak. Windows7 nin adı bile geçmeyecek ama heyecan yok
    VistaBootPro 3.3'ü çalıştırmak için Netframework 2.0 yüklemeniz lazım.

VistaBootPro 3.3 ile "System Boot Loader" kısmından
    "Windows Vista Bootloader (uninstall legacy bootloader)"ı ve
    "All drivers"ı işaretleyin ve
    "Install BootLoader" diyin,

Sonra "Manage OS Entries" kısmından
    "Add New OS Entry" tikini atın ve OS Name'e açılışta görünmesini istediğiniz XP ismini yazın (Örn: Windows XP PRO),
    OS type "Windows Legacy"
    OS Drive "C:" olarak belirleyin ve "Apply Updates" diyin, sonra da "Tools" "Restart Computer" diyin.

Artık bilgisayarın açılışında "Windows 7" ve "Windows XP PRO" şeklinde 2 işletim sisteminizde görünecektir.

5- Artık gönül rahatlığıyla XP Driverlarınız yüklemeye geçebilirsiniz. Driver'lar yukarıda olup, nasıl yapıldığı slide show resimlerle gösterilmiştir. Takıldığınız herhangi birşey olursa sorun yardımcı olmaya çalışırım...

SONUÇ : ALT+F10 tuş kombinasyonuyla çalışan RECOVERY, 80GB WIN7 bölümü, 80GB XP bölümü, 126GB YEDEK bölümü ve multiboot. RECOVERY yapınca diğer bölümlere hiçbir zarar gelmiyor ve sadece C: sürücüsü yani 80GBlık WIN7 formatlanıyor. Recoveryden sonra XPyi görmezse, yine VistaBootPro 3.3 ile halledebilirsiniz. Kolay gelsin...

** XP'nin boot dosyaları C: adındaki Win7 içine atılıyor. Win7 yükledikten sonra korunan sistem dosyaları ve gizli dosyaları göster diyip var olan dosyaların adını ve sayısını not alın, XP kurulduktan sonra karşılaştırın gelen dosyaları ve XP kurulumundan sonra gelen dosyaların yedeğini alın, yoksa bir dahaki recovery'i yapıp Win7 yüklediğinizde XP'yi açılmaz hale getirirsiniz..!! ve tekrar Xp kurmak zorunda kalırsınız...

ATI MOBILITY RADEON HD 5650 XP ve CATALYST CONTROL CENTER (29 Haziran 2010)

ATI MOBILITY RADEON HD5650 XP DRIVER (MOBILITY HD5650 OLARAK OTOMATİK TANITILIR) *** Bunu indirirseniz aşağıdaki adımlara bakmanıza gerek kalmaz, format atıp denemedim ama eğer CCC kurulmazsa, aşağıdaki dosyayı indirip 9.2'deki CCC kurulumunu yapabilirsiniz, bu şekilde ekran kartı HD5650 olarak tanıtılmakta ve hiçbir sorun çıkarmamaktadır)

Arkadaşlar gelen özel mesajlarda, CCC açılmaması sorununu yaşayan arkadaşlar varmış. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar için açıklamayı ve gerekli dosyaları ekledim.

ATI MOBILITY RADEON HD5650 XP DRIVERLARI (87MB)

1- Önce ATI ile ilgili ne varsa kaldırın (ATI Catalyst Install Manager, ATI Catalyst Control Center, ATI Display Driver, )

2- 9-12_xp32_dd_ccc_wdm_enu\Driver\Packages\Drivers\Display\XP_INF
    yolundan ATI Mobility Radeon 4650 olarak tanıtın (eğer tanıtılmazsa 10-2_xp32_dd_ccc_wdm_enu yu indirin ve modlayın sonra 10-2_xp32_dd_ccc_wdm_enu\Driver\Packages\Drivers\Display\XP_INF yolundan tanıtın, CCC için aşağıdaki yolu izleyin)

3- ATI 9.2 CCC'ı (9.12 değil 9.2, yanlış değil yani)
    9-2_xp32_dd_ccc_wdm_enu_75974\Driver\CCC\setup.exe'den kurun bu şekilde sorunsuz çalışıyor.
    (9.2 versiyonunda Driver/CCC altında 14 dosya 14 klasör şeklinde görünüyor ve sadece CCC'ı kuruyor, 10.2, 10.6'da ve diğer versiyonlarda bu şekilde klasör ve setup.exe çıkmıyor ve kuruluyormuş gibi yapıp kurulmuyor)

Bu şekilde XP altında AA, güç koruma vb gelişmiş ekran kartı seçeneklerini kullanabiliyorsunuz. Alıntı yapacak arkadaşlar lütfen emeğe saygı göstersinler, herhangi bir yerli/yabancı siteden alıntı değildir, çeşitli ATI versiyonlarının kurulması sonucu deneme yanılma yöntemiyle bulunmuştur, güle güle kullanın...

*** YAPTIĞIM VE BURADA SUNDUĞUM İNCELEMEYE DAYANARAK BU ÜRÜNÜ SATIN ALIP HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞILMASI DURUMUNDA ve YÜKLEMELER YAPILIRKEN MEYDANA GELEBİLECEK VERİ, ZAMAN KAYIPLARINDAN VE ARIZALARDAN ŞAHSIM SORUMLU TUTULAMAZ..! ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezek -- 9 Ağustos 2010; 13:17:12 >

• eline sağlık, güzel bir çalışma olmuş..

acer ithal mi ediyor? yoksa üreticisi mi acaba? bir de hp nin peckard'ıyla bir ilgidi var mı bunun, bilgisi olan?

bir de kaça aldın acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragotreis

eline sağlık, güzel bir çalışma olmuş..

acer ithal mi ediyor? yoksa üreticisi mi acaba? bir de hp nin peckard'ıyla bir ilgidi var mı bunun, bilgisi olan?

bir de kaça aldın acaba?
    Zahmet olmazsa HD 5660'ları HD 5650'lerle değiştirir misin? Sırf bu yüzden gereksiz mesajlarla dolmasın şimdi başlık.
  • quote:

bir de kaça aldın acaba?

Teşekkür ederim dragotreis, cihazı Gold bilgisayardan 1650/12 taksit olarak aldım.
    http://www.acer-group.com/public/ bu linkten Packard Bell'in Acer ile bağlantılı olduğunu görürsün, ayrıca bilgisayarın altındaki Windows etiketinde de Acer Group yazmakta ve yine bilgisayarın altında başka siyah bir etiketle Manufacturer : Acer Incorporated yazıyor.

HP ile hiç ilgisi olduğunu sanmıyorum ama tipi eski DV6000 serisine baya benziyor :)

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Zahmet olmazsa HD 5660'ları HD 5650'lerle değiştirir misin? Sırf bu yüzden gereksiz mesajlarla dolmasın şimdi başlık.

Saol jay jay HD5660lar HD5650 olarak düzeltildi, gözümden kaçmış yok öyle bişe element uydurmayım di mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezek -- 11 Şubat 2010; 12:12:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tezek

quote:

bir de kaça aldın acaba?

Teşekkür ederim dragotreis, cihazı Gold bilgisayardan 1650/12 taksit olarak aldım.
    http://www.acer-group.com/public/ bu linkten Packard Bell'in Acer ile bağlantılı olduğunu görürsün, ayrıca bilgisayarın altındaki Windows etiketinde de Acer Group yazmakta ve yine bilgisayarın altında başka siyah bir etiketle Manufacturer : Acer Incorporated yazıyor.

HP ile hiç ilgisi olduğunu sanmıyorum ama tipi eski DV6000 serisine baya benziyor :)

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Saol jay jay HD5660lar HD5650 olarak düzeltildi, gözümden kaçmış yok öyle bişe element uydurmayım di mi

Alıntıları Göster
    Güzel inceleme olmuş eline sağlık.Valla benim kulaklar hassas gece biraz rahatsız etmeye başladı çünkü pcyi zorladıgında oyunlarda mesela artıyor ses.Kendimce bir çözüm uydurdum.Dokunmatiklerin üzerindeki koruyucu plakayı çıkarmadım ve hoparlör çıkışlarının üstünü güzelce siyah bant ile kapadım.Hem içim rahatladı hemde göze batmıyor kasaya zararıda yok.Zaten kendi hoparlörlerini kullanmıyorum kullanılmasınıda tavisye etmiyorum çok zayıflar çünkü.Ama üzerlerini kapatınca seslerde bir derinlik oldu güzelde oldu aslında

• quote:

Orijinalden alıntı: OverD@Se

Güzel inceleme olmuş eline sağlık.Valla benim kulaklar hassas gece biraz rahatsız etmeye başladı çünkü pcyi zorladıgında oyunlarda mesela artıyor ses.Kendimce bir çözüm uydurdum.Dokunmatiklerin üzerindeki koruyucu plakayı çıkarmadım ve hoparlör çıkışlarının üstünü güzelce siyah bant ile kapadım.Hem içim rahatladı hemde göze batmıyor kasaya zararıda yok.Zaten kendi hoparlörlerini kullanmıyorum kullanılmasınıda tavisye etmiyorum çok zayıflar çünkü.Ama üzerlerini kapatınca seslerde bir derinlik oldu güzelde oldu aslında

Alıntıları Göster
    Güle güle kullan hocam. Hastası olduğum cihaz açıkçası...

Sorunsuz, güzel günlerde kullanman dileğiyle...

Ben de 500GB / 6GB modeline hastayım. Benim alacağım zaman neler değişecek, göreceğiz. Hayırlı olsun tekrar

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Güle güle kullan hocam. Hastası olduğum cihaz açıkçası...

Sorunsuz, güzel günlerde kullanman dileğiyle...

Ben de 500GB / 6GB modeline hastayım. Benim alacağım zaman neler değişecek, göreceğiz. Hayırlı olsun tekrar

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim arkadaşlar, daha iyisi gönlünüze göre sizlerin olsun. Bant olayını ben de deneyim bari

• quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar, daha iyisi gönlünüze göre sizlerin olsun. Bant olayını ben de deneyim bari

Alıntıları Göster
    Bir hafta önce bende bu bilgisayardan aldım acaba xp driveri arayan veya bulan oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apache27

Bir hafta önce bende bu bilgisayardan aldım acaba xp driveri arayan veya bulan oldu mu ?

Hah! tam da bugun xp driverlarini ariyordum, carsamba gunu aldim ben de, formatlayip xp yukledim ardindan win 7, xp de calistiracagim bazi programlar var onlar icin 32 bit xp yukledim ve simdi driverlarini arayip duruyorum, laptop hakkinda izlenimlerimi test ettikten sonra paylasacagim, simdilik hersey yolunda.

xp driverlari nerden bulacagimiz konusunda fikri olan varsa paylasabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gallardo

quote:

Hah! tam da bugun xp driverlarini ariyordum, carsamba gunu aldim ben de, formatlayip xp yukledim ardindan win 7, xp de calistiracagim bazi programlar var onlar icin 32 bit xp yukledim ve simdi driverlarini arayip duruyorum, laptop hakkinda izlenimlerimi test ettikten sonra paylasacagim, simdilik hersey yolunda.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sonunda elime geçti benim de. orçun bey saolsun çok yardımcı oldu. golda karşı olan görüşümü değiştirdi diyebilirim. fakat yeni kullanan arkadaşlara bi uyarım olucak. nortonu kurmayın kurduysanız hemen kaldırdın, benim acayip asabımı bozdu. program yavaş açıyor kimi şeyi çalıştırmıyor kasıyor vs. size bir şey danışmak istiyorum fabrika ayarlarına dön cdsi oluştururken cd yazıyor veryfyingde takılıor 1.5 saat bekledim orayı atlatamadı, bunu çözebilen vardı sanırım bi başlıkta fakat bulamadım :( eğer bilginiz varsa lütfen yardımcı oldun. bir sorumda şu olucak, monitör kalitesi gerçekten hiç hoşuma gitmedi sürekli 60hzde çalışıyor ama sanki hz yetersizliği var gibi ve diğer açılardan ii gözükmüyor. açıdan gözükmemeye çare yok tamamda, bu hz artırmak için driver filan arayıp bulan oldu mu? overd@se arkadaşımızın dediği gibi hoparlörden cızırtı gelior fakat çok az ve pek bi önemsiz geldi bana ve sadece sol hoparlörden geliyor , tahminimci alttan fanın rüzgarı geldiğindendir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BenderRodriguez

arkadaşlar sonunda elime geçti benim de. orçun bey saolsun çok yardımcı oldu. golda karşı olan görüşümü değiştirdi diyebilirim. fakat yeni kullanan arkadaşlara bi uyarım olucak. nortonu kurmayın kurduysanız hemen kaldırdın, benim acayip asabımı bozdu. program yavaş açıyor kimi şeyi çalıştırmıyor kasıyor vs. size bir şey danışmak istiyorum fabrika ayarlarına dön cdsi oluştururken cd yazıyor veryfyingde takılıor 1.5 saat bekledim orayı atlatamadı, bunu çözebilen vardı sanırım bi başlıkta fakat bulamadım :( eğer bilginiz varsa lütfen yardımcı oldun. bir sorumda şu olucak, monitör kalitesi gerçekten hiç hoşuma gitmedi sürekli 60hzde çalışıyor ama sanki hz yetersizliği var gibi ve diğer açılardan ii gözükmüyor. açıdan gözükmemeye çare yok tamamda, bu hz artırmak için driver filan arayıp bulan oldu mu? overd@se arkadaşımızın dediği gibi hoparlörden cızırtı gelior fakat çok az ve pek bi önemsiz geldi bana ve sadece sol hoparlörden geliyor , tahminimci alttan fanın rüzgarı geldiğindendir :)

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar cihaz ilk alındığında HDD böle şansımız oluyor mu ? Yani yeni açılan cihazda C: sürücüsünü 100 , D:'yi de 220 olarak ayarlayabiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Arkadaşlar cihaz ilk alındığında HDD böle şansımız oluyor mu ? Yani yeni açılan cihazda C: sürücüsünü 100 , D:'yi de 220 olarak ayarlayabiliyor muyuz?

Alıntıları Göster
    ben nortonu hiç aktifleştirmedim açılışta gelince direkt kapat dedim, recovery dvdlerini oluştururken 1.de takılmıştı ama tekrar dene dedikten sonra 1 dvd yakarak toplamda 3dvdyi sıkıntısız oluşturdum. Programlar ve driverleri içeren 1dvdyi de sorunsuz oluşturdum. Özetle 5dvd kullandım 1i çöpe olmak üzere fotoğraftaki 4 dvdyi oluşturdum. LightScribe dvdlere yazdırıp orijinal tadında dvdler oldu. (Cihazda LightScribe desteği yok, masaüstü bilgisayarımdaki DVD writerdan lightscribe etiketleri yazdırdım) Etiketleri isteyen olursa inceleme kısmına eklerim.

Ayrıca ben de XP kurmak istiyorum çünkü kullandığım bazı programlar Win7de sorunlu çalışıyor veya kurulamıyor. XP driverlarını bulursam yine inceleme kısmına eklerim aşağılarda arayıp bulmak zor olur

HDD bölme ve benzeri işlemler veri kaybı olmadan olmadan PartitonMagic, Acronis Disk Director vb. programlarla (Hiren's Boot CD de birçok program var) yapılabilir, fakat yinede bu işlemleri yapmadan Recovery DVD'leri oluşturun ve önemli verilerinizi yedekleyin. Tüm bu işlemlerden sonra Recovery bölümü çalışmayabilir. Bunların denemesini uygun bi ara yapar nasıl yapıldığını da yazarım. Daha önceki notebookta yapmıştım ve linux grub ile recovery bölümünü, yüklü işletim sistemlerini (linux kurmanıza gerek yok) açılışta seçilir hale getirmiştim ama recovery yapınca yine tek parça C: olarak oluşturuyordu. Kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezek -- 12 Şubat 2010; 11:13:15 >

• quote:

quote:

Xp'yi nasil hangi cd'den yukledin ben bir turlu beceremedim sata modu ide yapmadan yukleyemiyorum nlite surumlerden mi yukledin ? Bilgi verirsen bana bayagı bir yardımcı olursun birde ide mod alip yukledigimde xp ilk acıldıgında atheros driverini kurdum calısıyordu sonra dokunmatik tuslardan wirelessı kapattım sonra tekrar acmak icin bastım ama bir turlu acılmadı :) aygıt yöneticisinde de calısmadı. Böyle bir durumla karsılastınmı

• quote:

ben nortonu hiç aktifleştirmedim açılışta gelince direkt kapat dedim, recovery dvdlerini oluştururken 1.de takılmıştı ama tekrar dene dedikten sonra 1 dvd yakarak toplamda 3dvdyi sıkıntısız oluşturdum. Programlar ve driverleri içeren 1dvdyi de sorunsuz oluşturdum. Özetle 5dvd kullandım 1i çöpe olmak üzere fotoğraftaki 4 dvdyi oluşturdum. LightScribe dvdlere yazdırıp orijinal tadında dvdler oldu. (Cihazda LightScribe desteği yok, masaüstü bilgisayarımdaki DVD writerdan lightscribe etiketleri yazdırdım) Etiketleri isteyen olursa inceleme kısmına eklerim.

Ayrıca ben de XP kurmak istiyorum çünkü kullandığım bazı programlar Win7de sorunlu çalışıyor veya kurulamıyor. XP driverlarını bulursam yine inceleme kısmına eklerim aşağılarda arayıp bulmak zor olur

HDD bölme ve benzeri işlemler veri kaybı olmadan olmadan PartitonMagic, Acronis Disk Director vb. programlarla (Hiren's Boot CD de birçok program var) yapılabilir, fakat yinede bu işlemleri yapmadan Recovery DVD'leri oluşturun ve önemli verilerinizi yedekleyin. Tüm bu işlemlerden sonra Recovery bölümü çalışmayabilir. Bunların denemesini uygun bi ara yapar nasıl yapıldığını da yazarım. Daha önceki notebookta yapmıştım ve linux grub ile recovery bölümünü, yüklü işletim sistemlerini (linux kurmanıza gerek yok) açılışta seçilir hale getirmiştim ama recovery yapınca yine tek parça C: olarak oluşturuyordu. Kolay gelsin...

evet hocam haklısın bende 1 dvd yaktım ilk seferde , daha sonra denedim sorunsuz yazdı. nortondandır nortondan :D

• quote:

Orijinalden alıntı: BenderRodriguez

quote:

evet hocam haklısın bende 1 dvd yaktım ilk seferde , daha sonra denedim sorunsuz yazdı. nortondandır nortondan :D

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende almayı düşünüyorum bu cihazı goldun foruma özel indirimi var sanırsam Orçun Bey vasıtasıyla peki onunla nasıl iletişime geçiyoruz ve ne tür bir indirim oluyor

• quote:

quote:

quote:

Xp'yi nasil hangi cd'den yukledin ben bir turlu beceremedim sata modu ide yapmadan yukleyemiyorum nlite surumlerden mi yukledin ? Bilgi verirsen bana bayagı bir yardımcı olursun birde ide mod alip yukledigimde xp ilk acıldıgında atheros driverini kurdum calısıyordu sonra dokunmatik tuslardan wirelessı kapattım sonra tekrar acmak icin bastım ama bir turlu acılmadı :) aygıt yöneticisinde de calısmadı. Böyle bir durumla karsılastınmı

Cevabim biraz gec oldu kusura bakma, Benim win 7 almancaydi, o yuzden gelir gelmez donanimlari kontrol ettim, ardindan yeniden baslatip win xp proffesionel cdsi ile boot ettim, windows 7 nin oldugu yere format attim, ardindan win xp yi kurarken 50gb lik bir surucu olusturup win xp yi oraya yukledim, yukleme tamamlandiktan sonra ayni sekilde win 7 proffesionel dvd si ile boot edip ,gerekli surucu miktarini belirleyip windows7 yi yukledim.

Bu arada packard bell Almanya'yi aradim koca sirkette donanimlarin xp dsürücüleri yok! Bana google dan arat dediler. :)) Komedi yani. "Lan" sürücüsünü bulsam, en azindan internet uzerinden aratip belki otomatik buldurabilirim suruculerini. Pb'in Türkiye servisini aramadim aramayi düsünen arkadas varsa belki onlar bu konuda yardim olabilir.

Windows xp kurmanin bir yolu da sanal bilgisayar olusturan programlar kullanmak "virtual box" gibi, microsoft un da var boyle bir programi ücretsiz bu programlar indirilebilir ve kurulabilir, bununla birlikte win 7 uzerinde calisan bir sanal bilgisayariniz olur, bu durumda suruculerin kurulan xp'ye yuklenmesi gerekiyor mu onu bilemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevabim biraz gec oldu kusura bakma, Benim win 7 almancaydi, o yuzden gelir gelmez donanimlari kontrol ettim, ardindan yeniden baslatip win xp proffesionel cdsi ile boot ettim, windows 7 nin oldugu yere format attim, ardindan win xp yi kurarken 50gb lik bir surucu olusturup win xp yi oraya yukledim, yukleme tamamlandiktan sonra ayni sekilde win 7 proffesionel dvd si ile boot edip ,gerekli surucu miktarini belirleyip windows7 yi yukledim.

Bu arada packard bell Almanya'yi aradim koca sirkette donanimlarin xp dsürücüleri yok! Bana google dan arat dediler. :)) Komedi yani. "Lan" sürücüsünü bulsam, en azindan internet uzerinden aratip belki otomatik buldurabilirim suruculerini. Pb'in Türkiye servisini aramadim aramayi düsünen arkadas varsa belki onlar bu konuda yardim olabilir.

Windows xp kurmanin bir yolu da sanal bilgisayar olusturan programlar kullanmak "virtual box" gibi, microsoft un da var boyle bir programi ücretsiz bu programlar indirilebilir ve kurulabilir, bununla birlikte win 7 uzerinde calisan bir sanal bilgisayariniz olur, bu durumda suruculerin kurulan xp'ye yuklenmesi gerekiyor mu onu bilemiyorum.

Alıntıları Göster
    Bu bu laptoptan almak isteyenler icin forumlarda konusulan bir iki pürüzlü noktaya degineyim;

birincisi hoperlerinden gelen "cizirti" konusu, kulaginizi hoparlörüne yaklastirirsaniz bunu duyuyorsunuz cok ufak ama, normal kullanimda (sessiz bir odada da olsa) duymaniz cok zor, yani bu bence sorun degil.

Hoparlörleriinden memnunum, genelde kulaklikla kullaniyorum ama hoparlörden ses aldigim zaman da oldukca tatmin edici benim icin, ben yine de kulaklikla kullanmanizi oneriririm ses kalitesi acisindan,

Daha onceden kendi sordugum bir soru vardi farenin tekerlegiyle yukari asagi yapinca ses geliyor mu diye sormustum, laptopu aldiktan sonra test ettigim seylerin basinda o geldi, öyle birsey yokmus, seslerle ilgili hicbir problem yasamadim.

Diger bir konu kablosuz internet konususu, yine ilk test ettigim seylerden biri de buydu. Okulda kullanirken arkadasimin dizüstünün cekim gucune es bir gucte baglandi, ama indirme gucunu test etmedik. Bir iki defa netten dustum ama ayni problem arkadasin Dell bilgisayarinda da olmus. Ayrintili bir test yapmaya gerek duymuyorum suan, bir problemle karisilasirsam test ederim.

TJ-75'in kasasi gayet hos. malzemesi kaliteli (hp-dv6'dan iyi bence sahsi kanaatim)
    Klavyesine hala alisamadim itiraf edeyim, ama alisilir sonucta.

Ekrani led ekran ve cok iyi, benim 3 senelik asusla kiyaslanmaz bile onunki lcd'ydi sanirim. notebookcheck.com sitesinde tj 75 in testinde ekrani da test etmisler, oradan detayli incelenebilir, bence harika ekran.

Windows puanlari sirasiyla: islemci 6,7 ram: 5,9 Grafik: 6,7 Oyun performansi: 6,7 Hdd: 5,8

Oyun tdu unlimited ve wow ile test ettim, Tdu sanirim alt donanimli sistemlerde bile en yuksek kalitede sorunsuz oynaniyor ki bende de oynandi, fps degerini ölcmedim.

Ati nin sitesinde mobility Hd5000 serisinin sürücüsü hala yok (hatam varsa düzeltin), sanirim bu sürücünün gelmesiyle Hd 5650nin gercek gucunu gorecegiz, (belki bu sene icinde direct x11 ve shader 5.0 in avantajini yasatan oyunlarda bir parca arti saglayabilir sairim).

Wow konusu;

Bu world of warcraft in o kadar cok grafik secenegi var ki, 16 fps ile 100 fps arasinda degerler gordum yaptigim denemelerde. Oyuncu popülasyonunun yüksek oldugu bir yere giriyorsaniz "Daralan vb." o sirada fps normalde 40-50 ise 20 lere dusebiliyor bu da normal sanirim.
    1366-768 cozunurluk (1x multisample) ve effectsleri "ultra"ya getirdiginizde oyuncu populasyonunun yuksek oldugu yerlerde "orimmar" da 30 ila 45 fps arasi degerler elde ettim ( yogun olarak 35-40 fps arasi) Orgimmardan disari cikip durotara geldiginizde 45 ila 60 fps (60fps max. alinabilecek deger ekran fps si ile esit, "Vertical Sync" acik) arasi degeler aldim, yogunlukla 50 fps.
    Yine ayni degerlerde Daralan'da 20 ila 40 fps arasi degeler elde ettim (yogunlukla 20-25 fps) bu degerler oyuncu populasyonu ile ters orantili.

Tam yazimi bitiriyordum ki, icimde kaldi 1366*768 8x multisample ve ultra effects ile bir bakayim dedim, iste sonuclar:

Sasirtici benim icin, 8x multisample yapmama ragmen fps degerleri sadece %15-20 civarinda düstü.
    Daralan'da 16fps yogunlukla, icecrownda 35-60 fps arasi (mob miktarina bagli olarak 25 e kadar dustugunu gordum) (oynanabilirligi hala yuksek)
    Orgimmarda yogunlukla 34-40fps, durotar da 35-50 fps arasi 40-45 fps yogunlukta. Sahsen ben raid yapmadigim surece bu cozunurlukle oynarim gibime geliyor belki bg ler sirasinda bir iki degeri dusurebilirim.

• quote:

Bu bu laptoptan almak isteyenler icin forumlarda konusulan bir iki pürüzlü noktaya degineyim;

birincisi hoperlerinden gelen "cizirti" konusu, kulaginizi hoparlörüne yaklastirirsaniz bunu duyuyorsunuz cok ufak ama, normal kullanimda (sessiz bir odada da olsa) duymaniz cok zor, yani bu bence sorun degil.

Hoparlörleriinden memnunum, genelde kulaklikla kullaniyorum ama hoparlörden ses aldigim zaman da oldukca tatmin edici benim icin, ben yine de kulaklikla kullanmanizi oneriririm ses kalitesi acisindan,

Daha onceden kendi sordugum bir soru vardi farenin tekerlegiyle yukari asagi yapinca ses geliyor mu diye sormustum, laptopu aldiktan sonra test ettigim seylerin basinda o geldi, öyle birsey yokmus, seslerle ilgili hicbir problem yasamadim.

Diger bir konu kablosuz internet konususu, yine ilk test ettigim seylerden biri de buydu. Okulda kullanirken arkadasimin dizüstünün cekim gucune es bir gucte baglandi, ama indirme gucunu test etmedik. Bir iki defa netten dustum ama ayni problem arkadasin Dell bilgisayarinda da olmus. Ayrintili bir test yapmaya gerek duymuyorum suan, bir problemle karisilasirsam test ederim.

TJ-75'in kasasi gayet hos. malzemesi kaliteli (hp-dv6'dan iyi bence sahsi kanaatim)
    Klavyesine hala alisamadim itiraf edeyim, ama alisilir sonucta.

Ekrani led ekran ve cok iyi, benim 3 senelik asusla kiyaslanmaz bile onunki lcd'ydi sanirim. notebookcheck.com sitesinde tj 75 in testinde ekrani da test etmisler, oradan detayli incelenebilir, bence harika ekran.

Windows puanlari sirasiyla: islemci 6,7 ram: 5,9 Grafik: 6,7 Oyun performansi: 6,7 Hdd: 5,8

Oyun tdu unlimited ve wow ile test ettim, Tdu sanirim alt donanimli sistemlerde bile en yuksek kalitede sorunsuz oynaniyor ki bende de oynandi, fps degerini ölcmedim.

Ati nin sitesinde mobility Hd5000 serisinin sürücüsü hala yok (hatam varsa düzeltin), sanirim bu sürücünün gelmesiyle Hd 5650nin gercek gucunu gorecegiz, (belki bu sene icinde direct x11 ve shader 5.0 in avantajini yasatan oyunlarda bir parca arti saglayabilir sairim).

Wow konusu;

Bu world of warcraft in o kadar cok grafik secenegi var ki, 16 fps ile 100 fps arasinda degerler gordum yaptigim denemelerde. Oyuncu popülasyonunun yüksek oldugu bir yere giriyorsaniz "Daralan vb." o sirada fps normalde 40-50 ise 20 lere dusebiliyor bu da normal sanirim.
    1366-768 cozunurluk (1x multisample) ve effectsleri "ultra"ya getirdiginizde oyuncu populasyonunun yuksek oldugu yerlerde "orimmar" da 30 ila 45 fps arasi degerler elde ettim ( yogun olarak 35-40 fps arasi) Orgimmardan disari cikip durotara geldiginizde 45 ila 60 fps (60fps max. alinabilecek deger ekran fps si ile esit, "Vertical Sync" acik) arasi degeler aldim, yogunlukla 50 fps.
    Yine ayni degerlerde Daralan'da 20 ila 40 fps arasi degeler elde ettim (yogunlukla 20-25 fps) bu degerler oyuncu populasyonu ile ters orantili.

Tam yazimi bitiriyordum ki, icimde kaldi 1366*768 8x multisample ve ultra effects ile bir bakayim dedim, iste sonuclar:

Sasirtici benim icin, 8x multisample yapmama ragmen fps degerleri sadece %15-20 civarinda düstü.
    Daralan'da 16fps yogunlukla, icecrownda 35-60 fps arasi (mob miktarina bagli olarak 25 e kadar dustugunu gordum) (oynanabilirligi hala yuksek)
    Orgimmarda yogunlukla 34-40fps, durotar da 35-50 fps arasi 40-45 fps yogunlukta. Sahsen ben raid yapmadigim surece bu cozunurlukle oynarim gibime geliyor belki bg ler sirasinda bir iki degeri dusurebilirim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Packard Bell TJ75-JO-114Tk model makineme XP kurdum, tüm sürücülerini tanıttım ve orijinal Win7 Home Pre 64bit ile XP SP3 Pro 32bit işletim sistemleri boot edilebilir. Şimdi içmeye gidiyorum , muhtemelen yarın nasıl yapıldığını, ekran görüntülerini ve tüm sürücüleri yollarım (5650 ekran kartını 4650 olarak yapmamız gerekiyor). Hadi gözünüz aydın, biraz sabır :))

• quote:

Arkadaşlar Packard Bell TJ75-JO-114Tk model makineme XP kurdum, tüm sürücülerini tanıttım ve orijinal Win7 Home Pre 64bit ile XP SP3 Pro 32bit işletim sistemleri boot edilebilir. Şimdi içmeye gidiyorum , muhtemelen yarın nasıl yapıldığını, ekran görüntülerini ve tüm sürücüleri yollarım (5650 ekran kartını 4650 olarak yapmamız gerekiyor). Hadi gözünüz aydın, biraz sabır :))

Alıntıları Göster
    Arkadşlar bu arada ölü pixeller ile ilgili çok yorum geliyor. Durum nedir. Korkmaya başladım...

• quote:

Hadi gözün aydin! bekliyoruz :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.