Şimdi Ara

Özel Üniversite mi Devlet Üniversitesi mi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
4
Favori
146.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Özel ünilerde hangisi olursa olsun dingil herif daima çoktur. Okunmaz. Ben okuyamam.
    Her türlü ortalama bir devlet ortalama bir özelden daha iyidir.

Kedi uzanamadığı ciğere

Ortalama bi vakıf üniversitesi ortalama bi devlet üniversitesinden olanaklar bakımından her türlü iyidir. Niğde Üniversitesindemi okumak istersin yoksa Başkent demi????

En iyi üniversite şu diyemiyecem, her üniversitenin güçlü olduğu bölümler vardır, mesela Bilkent Üniversitesi, EE ve işletme de rakipsizdir
  • süleyman demirelde okuyorum güzel ama eski şehir daha iyi olurdu galiba :D
  • Avrupa Birliğine üye bir ülkede üni. okumak
  • hertürlü imkanları sonuna kadar kullanmak istiyorsan,ciddi anlamda 1000 kişilik anfide değilde max 100 kişilik anfide ders dinlemek istiyorsan, sağcısıydı,solcusuydu,eylemdi vs.görmek istemiyorsan adam gibi okumak istiyorsan galatsaray, boğaziçi ve cerrahpaşa tıp haricinde hertürlü burslu özel üniversiteyi öneririm,bir kere dişçilik dendiği zaman yeditepe dişçilik akar,reklamcılık bilgi,hukuk bahçeşehir koç, mühendislik bilkent,iktisadi bilimler koç ve sabancı çok saygın profesörleri olan üniversitlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Claymoré

özel üniversite ancak iyi bi özel üniversite olursa tercih edilebilir imkanları, hocasıyla çoğu devlet üniversitesine göre avantajlıdır ama sıradan özel üniversiteler kafası basmayan paralı veletlerin sırf üniversite mezunu olmak adına gittiği yerlerden başka bişey değildir artısı yoktur bi bölüm bitirirsin..
    iyi bi puan yap masraflarını karşılayabiliyosan çakarsın bilkenti senden kralı yok

Özel üniversiteye giden biri olarak katılıyorum dediklerine
  • Özel Üniversite - Devlet Üniversite karşılaştırmasına farklı bir açıdan yaklaşayım.

Lisedeyken konuştuğum, çalışmakta olan birçok kişi hep aynı yorumu yaptı. İyi bölümü kötü üniversitede okuyacağına iyi üniversitede kötü bölüm oku...

Nedenine gelince; Lise Edebiyat Hocam'ın söyledikleri özetle şöyleydi. İyi üniversite demek; iyi imkân demek, bol yayın demek, kaynaklara ve bilgiye kolay ulaşım demek, iyi hocalar demek... Hocalar iyi, tecrübeli yada hocaların ufku açık olmayınca, seninde ufkun açık olmuyor. Ama iyi üniversitedeki hoca ufkunu açıyor aynı zamanda iyi üniversite kendini farklı alanlarda da geliştirmen için çeşitli imkânları barındırıyor.

Yani Özel-Devlet ayrımından önce iyi-kötü ayrımını yapıp ona göre sıralaman lazım. Bu sıralamayı yaptıktan sonra puan ve maddi ikânlar doğrultusunda seçim yaparsın.

• başkent ünüv. patoloji kaç puanla alıyor ve diger saglık bölümleri ne kadar lütfen yardımcı olabilirmisiniz oraya gitmek istiyorum ???? ve aylık parası ne kadar ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Claymoré

özel üniversite ancak iyi bi özel üniversite olursa tercih edilebilir imkanları, hocasıyla çoğu devlet üniversitesine göre avantajlıdır ama sıradan özel üniversiteler kafası basmayan paralı veletlerin sırf üniversite mezunu olmak adına gittiği yerlerden başka bişey değildir artısı yoktur bi bölüm bitirirsin..
    iyi bi puan yap masraflarını karşılayabiliyosan çakarsın bilkenti senden kralı yok

artısı yok mudur

kısa dönem askerlik yaparsın daha ne olsun baban yapmaz o diplomanın yaptığı iyiliği sana
  • bence amaç askerlikte kısa dönem yapmak deil önemli olan gzl bir meslek sahibi olmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK-İŞKENCE

bence amaç askerlikte kısa dönem yapmak deil önemli olan gzl bir meslek sahibi olmak

askere gitmediğin belli

bide geldikten sonra yorumunu alırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK-İŞKENCE

bence amaç askerlikte kısa dönem yapmak deil önemli olan gzl bir meslek sahibi olmak

askere gitmediğin belli

bide geldikten sonra yorumunu alırız

evet gitmedim ama benim amacım gzl bir meslek

• Vakıf üniversitelerinin eğitim kalitesi de çok iyi şu sıralar.Bazı üniversiteler de başarılı öğrencilerine kendi şirketlerinde iş imkanları sağlıyor.Sabancı,Koç gibi üniversiteler zaten yurtdışında ki bazı üniversitelerle kafa kafaya yarışabilir.Fakat Amerika'da iyi bir burs olanağın varsa,Amerika,Kanada ve Almanya gibi ülkelerde üniversite okumak çok daha mantıklık.Bursun varsa aynı parayı harcayabilirsin fakat arada ki kalite kelimelerle anlatılamaz.
  • Özel seni kapıda karşılar her türlü sorununla ilgilenir temiz olur bakımlı olur devlette ise bunların tam tersi
  • "bahçeşehir ,koç , aydın , yeditepe , bilkent " özelde en babalar bunlar

"arel, istanbul ticaret , doğuş , okan" falan at gitsin

devlettede 15tane seçilcek okul var gerisini at :D

boğaziçi , marmara , yıldız teknik , odtu , istanbul ünv , istanbul teknik ünv , sakarya ünv , gazi ünv , v.b

atatürk ünv doğu tercih ediceksen tek geçerim. Doğunun En iyi Üniversitesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_deadly -- 17 Eylül 2011; 15:33:05 >
  • Ablam bu sene Sabancı Üniversite'sini burslu kazandı Kayıt için gittiğimizde ineledim üniversiteyi kampüs imkanları çok iyi zaten para vermiycez (Üstüne para alıcaz ) Yurtları harika ama maddi durumun iyi değilse ilk 1000'e girmen gerek böyle özel üniversiteler için.
  • Karı kız yönünden özeller genelde sağlam oluyor.Hem daha verici kızlarla karşılaşabiliyorsun.
    Eğitim olarak normal üstü üniv.(İstanbul,9 Eylül,Marmara,Ankara,Ege...) ile özeller arasında yoğunluk dışında çok da bir fark yok.
    Odtü,Boğaziçi zaten özelleri ezer,özelde tuttuğum tek üniv. Bilkent.
  • şunu unutmayın özellerede hocalar boğaziçi veya itü den geliyor yani orada okuyan öğrenci ile aynı hocadan ders alıyorsun
  • Pazartesi açılsın okullar yazıcam cevabı.
  • önceliğin okumak istediğin bölüm olmalı , ilk önce bölümü sonra üniye karar vermek lazım vede özelmi devletmi tartışılması bile saçma bi konu her üniyi ayrı değerlendirmek lazım
  • özel üniversite, neresi olursa olsun daha iyi olduğunu gördüm, devlet üniv. mezunuyum, oradaki ilgi, bölümü anlama, kurgulama, imkanlar bir başka, öss girerken iki arkadaşım özele gitti, biri azerbaycana gitti, napıcak dedim gelirse, sadece diploma olucaktır dedim, ama çocuk şimdi ankarda büyük bir şirkette direkt başladı, rusyada öğrenimine devam etmesi, rusça da ayrıyeten öğrenmesi cabası... zamanında bulgaristanda diş hekimliğine gideyimmi gitmimmi diye düşündüm, şimdi gitmediğime çok pişmanım doğrusu...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.