Şimdi Ara

Özel Üniversite mi Devlet Üniversitesi mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
4
Favori
146.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben her zmaan dostluklara bakarım..ve devlet üniversitesindeki dostluklarda paraya dayalı olmayanlarla daha çok karşılaşabileceğimi düşünüyorum ( kesinlikle kişilere bir lafım yok..bu sadece benim düşüncemdir)
  • Yeditepe üni. ile Bahçeşehir üni. hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kosekuu

Yeditepe üni. ile Bahçeşehir üni. hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum...

Ben Yeditepe'yi istiyorum.Araştırmaktayım...Üniversitenin dışarıdan her vakıf üni gibi genelde kötü bi prestiji var ''manken okulu,bütün soytarılar orada gibi''yorumlar yapıyorlar,ama orada okuyanlara ve mezunlara sorduğumda tam tersi yorumlar alıyorum geneli çok memnun.Üniversitede çok kaliteli hocalar var,hazırlığı elini kolunu sallayanın geçeceği bir üniversite değil.Sosyal aktiviteleri de çok fazla,isterseniz msn yoluyla isterseniz özel mesaj ile Yeditepe hakkında sorularınız varsa yanıtlayabilirim ben de sizin gibi araştırmaktayım,forumda Yeditepe'li arkadaşlar var kayıt zamanı onlardan da yardım alırız.
  • yeditepede kalınca burs kesiliyormu
  • Ben Ankarada Çankaya üni.deyim Hukuktayım ve Hukuk eğitimi iyi diyebilirim... bunu haricinde bizim okulun bilg. müh. ve endüstri bölümleri iyi diye biliyorum diğerleri hakkında bi bilgim yok.... bilkent şu bu dışında işe yaramaz gibi geniş açılı bi cümle ne yazıkki artık geçerli değil günümüzde.... olay okduğun bölüme ..bölümün hocalarına ,kalitesine ve sana bağlı ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Ben Ankarada Çankaya üni.deyim Hukuktayım ve Hukuk eğitimi iyi diyebilirim... bunu haricinde bizim okulun bilg. müh. ve endüstri bölümleri iyi diye biliyorum diğerleri hakkında bi bilgim yok.... bilkent şu bu dışında işe yaramaz gibi geniş açılı bi cümle ne yazıkki artık geçerli değil günümüzde.... olay okduğun bölüme ..bölümün hocalarına ,kalitesine ve sana bağlı ...

kusura bakma da çankaya da ticari üniversitelerden biri yani ilk tercih sebebi olamaz şöyle sorayım sen ankara hukuk a girebilcekken çankayayımı tercih ettin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: NakkrazeN

quote:

Orjinalden alıntı: kosekuu

Yeditepe üni. ile Bahçeşehir üni. hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum...

Ben Yeditepe'yi istiyorum.Araştırmaktayım...Üniversitenin dışarıdan her vakıf üni gibi genelde kötü bi prestiji var ''manken okulu,bütün soytarılar orada gibi''yorumlar yapıyorlar,ama orada okuyanlara ve mezunlara sorduğumda tam tersi yorumlar alıyorum geneli çok memnun.Üniversitede çok kaliteli hocalar var,hazırlığı elini kolunu sallayanın geçeceği bir üniversite değil.Sosyal aktiviteleri de çok fazla,isterseniz msn yoluyla isterseniz özel mesaj ile Yeditepe hakkında sorularınız varsa yanıtlayabilirim ben de sizin gibi araştırmaktayım,forumda Yeditepe'li arkadaşlar var kayıt zamanı onlardan da yardım alırız.

tşk ederim açıklaman için, orda elektrnoik, bilgisayar, gibi mühendisliklerden hangileri var?

• come on everybody

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 16 Eylül 2011; 16:50:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Claymoré

quote:

Ben Ankarada Çankaya üni.deyim Hukuktayım ve Hukuk eğitimi iyi diyebilirim... bunu haricinde bizim okulun bilg. müh. ve endüstri bölümleri iyi diye biliyorum diğerleri hakkında bi bilgim yok.... bilkent şu bu dışında işe yaramaz gibi geniş açılı bi cümle ne yazıkki artık geçerli değil günümüzde.... olay okduğun bölüme ..bölümün hocalarına ,kalitesine ve sana bağlı ...

kusura bakma da çankaya da ticari üniversitelerden biri yani ilk tercih sebebi olamaz şöyle sorayım sen ankara hukuk a girebilcekken çankayayımı tercih ettin?

Arkadaşım kötü yanları da yok değil niye direk kötüleme olayına giriyosunuyz... iyi yanları da var ama az.. tabiki Ankara Hukuk'u kazanabilmiş olsam çankayaya girmezdim değil mi ? Ama Ankaradaki hacettepe ,gazi üni. gibi yerlerde kamu yönetimi, iktisat ,işletme gibi bölümlere puanım yetiyodu ama ben Hukuk için Çankayaya gittim.... ve çok da iyi yaptım bunun meyvelerini ilerde toplayacağıma inanıyorum

Ayrıca ticari derken hangi açılardan söyledin bilmiyorum ama bazılarının zannettiği gibi para alıp öğrencileri direk geçiren bi okul zihniyeti gelmesin aklınıza ... 2 dersten büte bıraktılar sınırda puanım vardı... büte girmek bedava bu arada... ve hocalar bıraktığı zaman cebine 5 kuruş daha fazla girmiyo... ama diğer bölümlerde yaz okulu var onlar nasıl bilemicem... Neyse sonuç olarak Çankayada benim saydığım bölümler iyi diye biliyorum o kadar...

• quote:

özel üniversite ancak iyi bi özel üniversite olursa tercih edilebilir imkanları, hocasıyla çoğu devlet üniversitesine göre avantajlıdır ama sıradan özel üniversiteler kafası basmayan paralı veletlerin sırf üniversite mezunu olmak adına gittiği yerlerden başka bişey değildir artısı yoktur bi bölüm bitirirsin..
    iyi bi puan yap masraflarını karşılayabiliyosan çakarsın bilkenti senden kralı yok

Söylediğin şey kısmen doğru.... oraya giden herkesi nasıl aynı görüyosunuz bu mantığı anlamıyorum özel üni. deyince milettin aklına babası aşırı zengin olan altında arabası olan her gün cafe bar ortam yapan adamlar geliyo galiba... kafanızdaki at gözlüğünüzü çıkarın artık ... özel üni.de okumadan bu konuda yorum yapmak inanın yanlış.. evet kafası basmayan,çalışmayan ve zengin çocuğu çok ama bunu öçzel üni.ye giden her insana karşı yöneltmeniz saçmalığın daniskası emin olun... Klasik olucak ama kişinin kendini geliştirmesi denen bi olay var.. herkes kendini bilir ve ona göre eksiğini tamamlar... devlet üni.deki herkes süper olmadığı gibi özel üni.lerde de herkes süper değil ama özel üni.de boş beleş adam daha çok bunu kabul ediyorum.. siz de benimn gibi obj. yorum yapmayı öğrenin ondan sonra tartışalım beyler ok ?

• zaten okulun sana katacağı %10 dur sen çankaya hukuka gitmekle en iyisini yapmışsın gerisi senin kendini geliştirmene kalmış önce bölüm sonra üniversite diyorum bende..

ama puanı herşeye yeten ütopik bi çocuktan bahsedersek
    1.İyi Özel Üniversite
    2.İyi Devlet Üniversitesi
    3.Vasat Devlet Üniversitesi
    4.Vasat Özel Üniversite diye sıralarım..

bu okullar taban puanlarını komik derecede düşük tuttukları için kafası basmayan adamların gittiğini söyledim parası olan gelsin hesabı ama atla deve de değil okul masrafları zengin kısmını atabiliriz.. ayrıca ben şu 4 kategori içinde + sı yoktur dedim yoksa insanın kendine kalmış bazı şeyler iş hayatında aa çankayadan mı mezunsun hadi s..git demez kimse hatta bi kaç senelik iş tecrüben olduktan sonra kimse okulunu bile sormaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Claymoré -- 22 Haziran 2008; 11:05:40 >

• quote:

zaten okulun sana katacağı %10 dur sen çankaya hukuka gitmekle en iyisini yapmışsın gerisi senin kendini geliştirmene kalmış önce bölüm sonra üniversite diyorum bende..

1.İyi Özel Üniversite

bu okullar taban puanlarını komik derecede düşük tuttukları için kafası basmayan adamların gittiğini söyledim parası olan gelsin hesabı ama atla deve de değil okul masrafları zengin kısmını atabiliriz..

5 senedir çankayadayım ne adamlar gördüm bi bilsen ... dışardan gördüğünde yada tanıdığında özel üni.de okuyo olamaz bu diyebileceğin adamlar old.u gibi... hiç derse girmeyen boş beleş dolaşan adamlar da gördüm.... özelüni.bile çok şey katıyo insana ortamı ,insanları ile... farklı şeytler görme şansına sahip oluyosun...

Bu arada dediğin gibi bölüm önemli... okulun da adı çoğu zaman iş yapar ama sen boşsan birşeye yaramaz o da.... ben çankaya hukuku kazandığımda dediğim gibi Ankarada iktisat işletme kamu yön. gibi bölümlere girebiliyodum ama Hukukun meslek alanı daha geniş ve çok güzel mesleklere sahip olabilme şansın var... şimdi ben iktisat ,işletme mezunu olsam iş sıkıntısı çekicem kpss ye oturup çalışmak zorunda kalıcam... belki tek umudum kpss olucak... bu benim için daha çekilmez olurdu.... yine kpsss sınavına girebilirim hayırlısı bu işler belli olmaz.... ama hukukta savcılık hakimlik avukatlık gibi meslekler önceliklte ve bende bunlar öncelikli.... ilk hedefim savcı olmak .. olmazsa sırayla hedef düşürücem.. hedefim doğrultusunda bu yüzden kendimi geliştirmek için yazın diksiyon kursuna ,uygun zamanda ing. kursuna gidicem... ayrıca mezun olur olmaz daha çok kitap gazete okumaya haber dinlemeye zaman ayırıcam... ama herkes benim gibi düşünmüyo... neyse bunları yazmakla varacağım yeri siz anlayın arttık...

• quote:

Arı kolejinin yanında değilmi çankaya ünisi bizim okulun hemen yanında

• kımseye okul tavsıyesınde bulunmamak lazım aslında herkesın kendı arastırması lazım . arastırma yaparken. ıstedıgın bolumun akademık kadrosu,gecme notu,bolumun ogrenım dılı,alttan ders kaldıgında ucret verılıyormu verılmıyormu,yaz okulunun olup olmadıgı ve bunun gıbı daha cok seylerı arastırmak gerek bunun ıcın kafanda belırledıgın okullara gıdıp gorusme gerek. ınan bunu yaparsan kararını cok net verırsın . ancak forum ortamı vs her kulaktan farklı ses cıkan bır ortamda asla karar veremezsın ,aksıne yanlıs bılgı edınırsın. yukarda kımı arkadas vakıfa gırme yanarsın ders ucretı falan demıs o sekılde olmayan vakıf unıversıtelerıde var yanı yaz okulu yada alttan dersın kaldıgında ucret almayan unıversıtelerde var . o yuzden cok ıyı arastırmadan asla vakıf unıversıtesıne gırme . cunku cok arkadasım 7tepe bahcesehıre arastırmadan gırdı ve suan ayrılmayı kovalıyorlar ama olmuyor ... o yuzden yukarda yazdıklarımı cok ıyı arastır yoksa uzulursun. bıde unutmadan yukarda bı arkadas bolum sec okul secme demıs .kısmen dogru bolum cok farklılık yaratıo her okulun aynı kalıtede de olmuyor . o yuzden ılk once gırcegın bolumu belırlemen sonra tercıhler arasındakı okulları elemenı onerırım sana.

• Yeditepeyle ilgili sorulari olan varsa beklerim...

Herhangi bir sorun cikmazsa 1.5 ay sonra bilgisayar muhendisliginden mezun oluyorum...

• hukuku özelde okuycak arkadaşlara bilgi, koç ve yeditepeyi öneririm istanbul için, ankara içinde başkent, bilkent ve çankaya iyidir. özel üni. de hukuk okumak hayatınızın 4 senesini gömmek istemiyorsanız en güzel tercihtir. devlet üni. lerinde hukukta çok sıkıyolar birazda gereksiz bence okul bitince birkaç ders dışında herşeyin boşuna olduğunu görüyorsunuz. uygulama zaten bambaşka hukukta. hukuk eğitimi amfilerde geçen ve herşeyin kitaptan öğrenildiği bir alan olduğu için aslında okuduğunuz okulun fazla da önemi yoktur. kimse sizin hangi okulu bitirdiğinizle ilgilenmez ama yüksek yaparsanız ve ingilizceniz iyiyse istanbul da güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.
  • kalınca başarısız olunca burs kesilmiyor değil mi? istanbulda burs kesen vakıf üniversiteleri hangileridir? onları kafamdan eliyim en başta
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert_961

bu 2 ortamın + ları - leri nelerdir seneye öss ye gireceğim tercih konusunda biraz kafam karışık tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

SANA SOLE DEYIM BEN DEVLET UNIVERSITESINDEYIM LISEDEN FARKI YOK DEVLET UNIVERSITELERININ VAKIT GECIRMEK ICIN GUZEL YERLER SADECE BIREYSEL BI PROJE FELAN YAPIM OLAYLARI HAYAL DESTEK YOK BU DEVLET UNIVERSITELERINE ODTU BOGAZICI FELANDA GIRIYOR BI FARKI YOK HIC BIRININ TURKIYEDE UNIVERSITE SEVIYELERI GUN GECTIKCE DUSUYOR BENCE PARAN VARSA OZEL ANCAK BIRAZDA KENDINE GUVENIN VARSA YURT DISINA GIT DERIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Claymoré

1.İyi Özel Üniversite

Aha ben

Bilkent'i seçtim
  • Özel ünilerde hangisi olursa olsun dingil herif daima çoktur. Okunmaz. Ben okuyamam.
    Her türlü ortalama bir devlet ortalama bir özelden daha iyidir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.