Şimdi Ara

Özel Üniversite mi Devlet Üniversitesi mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
146.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu 2 ortamın + ları - leri nelerdir seneye öss ye gireceğim tercih konusunda biraz kafam karışık tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

• özel üniversite ancak iyi bi özel üniversite olursa tercih edilebilir imkanları, hocasıyla çoğu devlet üniversitesine göre avantajlıdır ama sıradan özel üniversiteler kafası basmayan paralı veletlerin sırf üniversite mezunu olmak adına gittiği yerlerden başka bişey değildir artısı yoktur bi bölüm bitirirsin..
    iyi bi puan yap masraflarını karşılayabiliyosan çakarsın bilkenti senden kralı yok
  • bilkent sabancı koç haricindekilere boşa para verirsin sadece.
  • Ozel, devlet vs vs farketmez...

Okul degil, bolum sec...Sana soyleyecegim budur...

• başkent üniversitesi nasıldır peki
  • quote:

Orjinalden alıntı: KayTheRock

başkent üniversitesi nasıldır peki

arkadaş okuyor 13,500 ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sum 41

Ozel, devlet vs vs farketmez...

Okul degil, bolum sec...Sana soyleyecegim budur...

doğru da üni. seçimi de önemli bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: TwiNChiL

quote:

memnun mu peki veya senin bir bilgin var mı bu üni hakkında ?
  • Hangi bölüm istiyorsun ona göre sana Başkenti ve diger özel ve devlet üniversitelerini anlatayım?
  • Bir örnekle başlayayım; Havasındanmıdır, suyundanmıdır bilinmez önceden Mülkiye denen Ankara Siyasal mezunları Kamuda üstdüzey memurluk ( memurluk dediysem Müfettişik, İdari hakimlik, kaymakamlık vs.) sınavlarında yüksek başarı sağlıyorlar. Nedeni bence havasından ve suyundan. Çünkü oradaki ögrenciler güdüleniyor, okullarına olan güvenleri kişisel güvene dönşüyor. Burdan çıkarsak özel üniversitelerin belli başlı olanların dışında böylesi bir atmosfer olacağını zannetmiyorum. Ayrıca, en azından kendi hocalarımdan gördüğüm kadarıyla, eskiler ki şimdi onların çoğu prof. , devlet üniversitesinde ders vermeyi seçiyorlar. Bu tamamen ideolojik. Çoğunun zaten danışmanlık vs. gibi işlerden geliri olduğundan özel üniversitede düşük puanla gelmiş kişilerle uğraşmak istemiyorlar. Hatta şöyle söyleyeyim, ben devletteyim ve tezli yüksek lisans yapıyorum. Aynı hocalar hem bize hemde tezsizlere ders veriyorlar. Kendi ağızlarıyla söylüyorlar, tesizlere sizin kadar eğilmiyoruz diye. Ancak yrd. doç larda gördüğüm kadarıyla geçim derdi için özel üniversitelere gidebiliyorlar. Hem devlette hemde özelde ders veren hocalarım var. Hatta arada bir konuşuruz, kıyas yaptırdığımızda devletteki ögrencilerden daha memnun. Yani söylemek istediğim şudur ki hem hocaların ilgisi ve ögrenciye verdiği güven, hem okulun atmosferi ve hocaların kalitesi bazı özel üniversiteler hariç devlette daha iyi. Ama şu var ki birazda kişide biter. Eğer çalışmayı başarıyı arzuluyorsan her üniversitedi hocalar yeterde artar bir ögrenciye.
  • Bilip bilmeyen herkes yorum yapıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert_961

quote:

quote:

memnun mu peki veya senin bir bilgin var mı bu üni hakkında ?

Pek deil parayı ver gerisine pek karışmıyorlar en iisi devlet üniversitesi ya paraya yazık..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dallassimo

Hangi bölüm istiyorsun ona göre sana Başkenti ve diger özel ve devlet üniversitelerini anlatayım?

inşaat mühendisliği istiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: mert_961

bu 2 ortamın + ları - leri nelerdir seneye öss ye gireceğim tercih konusunda biraz kafam karışık tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

ha devlet ha özel her ikiside aynı mobilyacıda calısıyom bir okulun işini yapıyoz özel okulla kıyaslasan mersindeki özel okullara gecer bi tek özelde 20 kışılık
    devlette ise 30 okul olsunda nasıl olursa olsun
  • quote:

quote:

Yıllıkmı?İyimiş fiyat
  • quote:

Orjinalden alıntı: vata

bilkent sabancı koç haricindekilere boşa para verirsin sadece.

niyeki sonuçta diploma vermiyorlarmı ? veriyorlar.
  • quote:

orda okuyorum, memnun değilim. keşke birazcık daha para verip bilkente gitseydim diyorum. tıp bölümü iyidir ama...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuGhAn

quote:

orda okuyorum, memnun değilim. keşke birazcık daha para verip bilkente gitseydim diyorum. tıp bölümü iyidir ama...

diş hekimliği bölümü nasıldır ?
  • DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
  • öncelikle bölümü iyi seçin.. isterseniz en iyi üniversitede okuyun zamanla yanlış yaptığınızı anlayacağınız bir bölüm seçmişseniz kusura bakmayın ama o üniversite hayatı çok fazla sürmeden biter..

mesela ben hukuk okumak istiyordum fakat kazanamam diye tercih yapmadım.. sonuçlar açıklandıktan sonra istanbul hukuka dahi puanımın yettiğini görünce şok geçirdim.. (ben neymişim yavv)

neyse istanbul siyasala girmişim hangi ara tercihimde bulundurduysam.. şimdi bir kamu kuruluşunda çalışıyorum.. ha memnunmusun diye sorarsanız memnunun ama hukuk okumayı çok isterdim..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.