Şimdi Ara

Özel Hastanelere Ödenen Fazla Ücreti Geri Alma (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
267
Favori
84.374
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
402 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mur37

Dilekçenizde alınan ücretin 5 katı iade denilmekte keşke onu talep edeydiniz
    Kesilecek ceza için yazıyor onu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SGK'da doldurduğunuz hazır dilekçe'nin örneği var mı elinizde ? Veya form kodu?
  • konuyu acip bu kadar anlasilir sekilde anlattiginiz icin elinize saglik.

Aslinda hastaneye ucret iadesine ek olarak daha ciddi (2 yada 5 kati degil) bir cezai yaptirim olmasi gerektigi kanisindayim.

Ozellikle ihtiyaci olan kesimin bu konulardan hic haberi olmuyor ve daha iyi saglik hizmeti alacagini zannederken ellerindeki paranin da bu sekilde gasp edilmesini onlemek devletin gorevi olmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mutluthegreat -- 11 Mart 2019; 19:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur37

Dilekçenizde alınan ücretin 5 katı iade denilmekte keşke onu talep edeydiniz
    Bana iade yapılnasaydı, hastaneye yansıtılacak cezaymış o.

• quote:

Orijinalden alıntı: Legum Magister

SGK'da doldurduğunuz hazır dilekçe'nin örneği var mı elinizde ? Veya form kodu?
    Yok hocam. Dilekçenin boş kısımlarını doldurup, imzalayıp memura verdik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutluthegreat

konuyu acip bu kadar anlasilir sekilde anlattiginiz icin elinize saglik.

Aslinda hastaneye ucret iadesine ek olarak daha ciddi (2 yada 5 kati degil) bir cezai yaptirim olmasi gerektigi kanisindayim.

Ozellikle ihtiyaci olan kesimin bu konulardan hic haberi olmuyor ve daha iyi saglik hizmeti alacagini zannederken ellerindeki paranin da bu sekilde gasp edilmesini onlemek devletin gorevi olmali.
    Ben de sizin gibi düşünüyorum. En azından denetimler arttırılmalı.

• Güzel faydalı bir konu.
    Ama ilave ücret hesaplama sayfası bulamadım ben sgk sitesinde.
    Ya link çalışmıyor ya da ücret hesaplama tablosu vs yok.

6 aylık kızım var. Aylık olarak rutin muayene, ultrason, aşı vs işleri için özel hastaneye gidiyoruz hep anyı hastaneye. Eğer fazla alınan ücret varsa talep ederim diye araştırıyorum
  • Vay arkadaş. Sürekli vatandaş enayi yerine konuluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmişe dönük fatura istesek verirler mi acaba? Zira hiç fatura vermediler bana bu güne kadar. Sadece kredi kartı sliplerini veriyorlar.

• tebrik ederim keşke bunları herkes okusa bilgilense
  • Tebrik ediyorum.

• Hocam hakikaten tebrik ederim. Aynı sorunu bende yaşadım özel İstanbul Pendik acilinde. Cimerden başvurdum. Bana söylenen hangi bölümden(kırmızı, sarı, yeşil vs) sordular. Kırmızı alansa ücret alınmıyormuş. Biz sarıdan girmişiz.nitekim takibi bırakmak zorunda kaldım 😔

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar ben de şikayet ettim. 6 ay sonra bana cevap verdiler. Şikayetiniz olumsuz sonuçlanmıştır diye. Dedim ki aldıkları ücret yasal mı biz bilemeyiz dediler. Peki ne yaptınız dedim. Biz göremiyoruz dediler. Sonra ne mi oldu?

Kızım hastalandı özel sağlık sigortası da var. Arayıp randevu aldık. 1 saat sonra arayıp randevuyu iptal ettiler. Tüm ailemin TC kimlik nunaralarına hastahane tarafından hastaneye giriş yasağı getirilmiş. Hastanın doktor seçme hakkı varmış doktorunda hasta seçme hakkı oluyormuş. Doktor hanıma ulaştık ben sizden rahatsız değilim dedi. Ama hastane yönetimi muayene olmamıza izin vermiyor. İlçede tek özel hastane var. Özel sağlık sigortası da yandı gitti kül oldu. Devlet hastanesine devam.

Anlatmak istediğim kabadayılık yaparken iki kere düşünün. Eğer alternatif hastaneniz yoksa dayılık yapmayın. Hastane size fatura kesip veriyorsa her türlü kılıfına uyduruyormuş. Benim gibi yasakl listesine girersiniz.

• Helal olsun yaptığınız paylaşım çok değerli tüm detayları anlatmışsınız. Elinize emeğinize sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: befo

Geçmişe dönük fatura istesek verirler mi acaba? Zira hiç fatura vermediler bana bu güne kadar. Sadece kredi kartı sliplerini veriyorlar.
    4440189 u hemen arayın, fatura vermediklerini söyleyin, faturanız üst nüshası ile hastanede duruyordur muhtemelen

• tiger86 T kullanıcısına yanıt
    Müthiş ya.
    Bu arada gördüğüm en kral konulardan biri. Tebrikler.

• Teşekkürler bilgilendirme için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Memleketin kermekesligine bak..en guzel ornegi..60 tl alinmasi gerkirken 350 tl aliniyor...bunun adina ne derler bilemiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Arkadaşlar ben de şikayet ettim. 6 ay sonra bana cevap verdiler. Şikayetiniz olumsuz sonuçlanmıştır diye. Dedim ki aldıkları ücret yasal mı biz bilemeyiz dediler. Peki ne yaptınız dedim. Biz göremiyoruz dediler. Sonra ne mi oldu?

Kızım hastalandı özel sağlık sigortası da var. Arayıp randevu aldık. 1 saat sonra arayıp randevuyu iptal ettiler. Tüm ailemin TC kimlik nunaralarına hastahane tarafından hastaneye giriş yasağı getirilmiş. Hastanın doktor seçme hakkı varmış doktorunda hasta seçme hakkı oluyormuş. Doktor hanıma ulaştık ben sizden rahatsız değilim dedi. Ama hastane yönetimi muayene olmamıza izin vermiyor. İlçede tek özel hastane var. Özel sağlık sigortası da yandı gitti kül oldu. Devlet hastanesine devam.

Anlatmak istediğim kabadayılık yaparken iki kere düşünün. Eğer alternatif hastaneniz yoksa dayılık yapmayın. Hastane size fatura kesip veriyorsa her türlü kılıfına uyduruyormuş. Benim gibi yasakl listesine girersiniz.
    Buda memleketin baska yuzu..allah gostermesin hastaya birsey olsa bunu nasil aciklayacaklar...

• Hastanede ödeyeceğimiz paranın bile peşine düşmek zorundayız arkadaş,yoksa her yerde düdüklüyorlar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.