B

Yüzbaşı
19 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Arkadaşlar opel grubunda tam dolu olmayan versiyonlarda park asistanı, levha okuma, hız sabitleme gibi özellikler ayrı ayrı varken adaptif hız sabitleme, şeritte tutma gibi özellikler yok. Sadece satış stratejisi muhtemelen. Peki bu özellikler aktif edilebilir/eklenebilir mi? Araç park ederken direksiyona müdahale ediyor da şeritte tutmak için neden etmiyor? Öne eklenecek bir radar/kamera ile veya opel eye ile mümkün olabilir mi acaba? VAG grubunda inanılmaz geliştirmeler yapılıyor ama Opel'de hiç denk gelmedim. Konu hakkında denk geldiğiniz kaynak varsa ekler misiniz?

Arkadaşlar d80de bulunan diyotun üzerinde A2 28 yazıyor ama internette bununla alakalı birşey bulamadım. Bu bir oda termostatının iç ünitesi. Devreden sökmeden ölçüm yaptım ve bu diyor arızalı görünüyor. Alet diyotun bulunduğu bölgeyi ısıtınca açılıyor. Bir de diyotun altında bulunan kare şeklindeki büyükçe parça nedir? Devrenin şeması maalesef yok. Sizce de arıza diyottan olabilir mi?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/06/ff/b0/06ffb0369b68e95a04829997edb46106.jpeg&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar önceki gün hg255s modem internetten kopmuş ve 5-6 saat sonra yeniden bağlanmış. Bunu oda termostatımın internet erişim logu ile anlayabiliyorum. Oda termostatı hg255s’e kablolu olarak bağlı keenetic city üzerinden kablosuz olarak bağlanıyor. Müşteri destek görevlisi son bir haftada kesinti yok, sizin sorununuz kablosuz bağlantı diyor. Oysa kablolu olarak bağlı olan extender internete çıkamamış. Şuan mevcut sorun devam etmediği için de işlem yapamıyorum diyor. Peki kesintinin 1 hafta mı sürmesi lazım işlem yapabilmeniz için diyorum ama aynı şeyleri tekrar ediyors. Şuan cihazınız bağlı ve problem olmadığı için sadece ücretli servis gönderebilirim diyor. Artık extender üzerinden de verimli kullanamıyorum. Nasıl yapmalı? Müşteri hizmetlerini nasıl ikna etmeli? 700 lira cayma bedeli çıkarıyorlar iptal de edemiyorum🥺

Değerli ustalarım; aracımda sıralı sistem landirenzo var. Bakımlarını düzenli yaptırırım ve bir sorunum yok. Geçen gün çakmaklığın sigortasını değiştirmek için ilgili çekmeceyi açtığımda on/off anahtarının soketine zarar vermişim. Bu parçayı ikinci el olarak bulabilir miyim?

Fotoğrafta vf-22v ibaresi nedir arkadaşlar? İkinci sorum başka bir beslemeyi bu kartın yerine kullanmak istiyorum ancak 14v yok. 12v çıkışa ne ekleyerek 14v kullanabilirim? Son olarak yerine kullanacağım kartta tek 22v çıkışı var. Bu kartta ise vf vf- ve -22v var. Bu çıkışları nasıl alabilirim diğer beselemeden?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/84/f3/9b/84f39be5514a355070cdcd974b668033.jpeg&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar bir receiver besleme kartında köprü diyotlardan 3 ü yanmış 1 tanesi sağlam. Sağlam kalan 4007. Yananlardan 2 si 4007 , 1 tanesi ise 4001. Fakat ben bunları sökmeden önce sıralamalarını not etmeyi unuttum. Şimdi 4001 i 4007 lerin önüne mi takmalıyım? Yada hepsini 4007 takarsam ne olur? Not: henüz amatör bile değilim. Elim alışsın ve parçaları tanıyayım diye boş zamanlarımda bakıyorum. Sıfır bilgi gibi düşünün. Herkese teşekkür ederim 🙏

Arkadaşlar yeni bir klima almak istiyorum. Mutfak+oturma odası ve cam balkon şeklinde oda yaklaşık 29 metrekare ve gündüzün neredeyse yarısında güneş alır. Mevcut tesisatın 12 btu için uygun olduğu söylendi ama komşulardan aynı tesisata 2100-18000 takanlar mevcut. Bir servis Alarko flair 18 btu sorun olmaz boruları incedir R32 gaz kullanır dedi. 12 btu mümkün değil yetmez. Yeni tesisat çekecek duvar da mevcut değil bir şekilde bu tesisata takmak zorundayım. Yardımınızı rica ediyorum. Saygılar.
Dün sipariş oluşturmuştum, bugün kargoya verilmiş. Ürünü satın almaktan vazgeçtim. Bu durumda doğru hamle ürünü kargodan teslim alıp hemen geri götürüp iade koduyla iade etmek mi? Yoksa hiç teslim almadan geri dönmesini beklemek mi? Ürünü teslim almasam iade prosedürü doğru şekilde işler mi?
Mersin Büyükşehir belediye başkanının ısrarlarıyla su aboneliği sırasında binde 7 olarak alınan bir masraf kalemi %2 ye yükseltilmiş durumda. Belediye Meclis üyelerinin ısrarına rağmen belediye başkanı maalesef geri adım atmıyor. 31 Aralık 2019 tarihine kadar 300-400 lira çıkan masraf kalemi bugün itibariyle 3000-4000 liralara kadar yükseliyor maalesef. Mensubu olduğu partinin genel merkezi ve kamu oyunun bu işe müdahale etmesi gerekir. Sayıştayca belirlenen en üst limitten ücret almak vicdani midir? Zamlardan bahsedip her fırsatta eleştiri yaparken bu korkunç oranda zam akla vicdana sığar mı?

https://www.haber33.net/secer-ben-yuzde-2-aliyorum-siyasi-sorumlulugunu-da-aliyorum-4340 Peki kimin fakir kimin zengin olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Ömrümüz boyunca çalışıp üstüne kredi çekip 4 duvar satın alıyor ödemek için gençliğimizi çürütüyoruz. Şimdi biz zengin miyiz? 🤔.

Emlak vergisi tutarı değil vergiye esas tutarın yüzde 2 si alınıyor. Yani 200bin lira vergiye esas tutarı olan bir konut için 4000+depozito+diğer bazı masraf kalemleri.
Artık gerçekten istismar boyutunda değil mi sizce de? Ben dizi izlemem ancak evde izleyenler olunca mecburen maruz kalıyorum. Bir sahnede 5 dk müzik... Konuşma yok, kayda değer bir görsellik yok, emek yok. Bir ev bir kaç araba kiralayıp aşk dizisi yapılıyor. Evdeki yaşlılar izliyor birşey diyemiyorum ama bu kadar özensizlik olmamalı. Ya anlamsız uzun diyaloglar veya sadece bakışma ve müzik. Müziksiz tek bir sahne yok neredeyse. Kusura bakmayın çok doluyum bu konuda. Bir şey yapılamaz mı acaba birlikte?
Hakkında
Konum: İstanbul,Bağcılar
Forum İmzası:
yok
Forum İkinci El İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 935
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.955
İkinci El Bölümü Mesajları: 44
Konularının görüntülenme sayısı: 18.133 (Bu ay: 329)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 321 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.