Şimdi Ara

Özel Hastanelere Ödenen Fazla Ücreti Geri Alma (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
267
Favori
84.360
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
402 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de buna benzer süreci Hastane ile telefonla konuşarak yaşamıştım ve paramı iade almıştım. Kimse yılmasın vazgeçmesin, paranızı kan emicilere, fırsatçılara kaptırmayın.
  • Medical'de böyle geriye dönük 1 yıl olmak üzere çok fazla işlemim var.
    Talep edersem geriye dönük bütün faturaları ve hizmet dökümlerini vermek zorundalar mı ?
    Eğer sıkıntı çıkarırlarsa nasıl bir yol izleyebilirim ?
  • En fazla kaç yıl geriye dönük alabiliyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SiyahPapyon kullanıcısına yanıt
    SOYGUN
    hocam geçmiş olsun öncelikle
    Hakkınızı arayın gelişmelerden de haberden edin lütfen özel mesaj atabilirsiniz veya bir konu açabilirsiniz
  • suatin kullanıcısına yanıt
    Anladığım şu fatura ve hizmet dökümünü hastaneden çıkmadan almak
    Ondan sonra hesaplama yapıp fazlaysa şikayet etmek bu durumda haklı olduğunuzda da hastane sizi reddebiliyor mu?
  • Sgk nin yaptığı tamamen yanlış.

Böyle bir şikayet geldiyse istesin o hastanenin tüm faturalarını tek tek araştırsın.

Onla kim uğraşacak diyorsa da bu şekilde dilekçe yazıp haklı olan vatandaş sayısı senede 3'e, 5'e ulasirsa yapıştırsin 100 bin TL yi nitelikli dolandırıcılıktan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    CIMER e yazın bu durumu.

• Eski Medical Park çalışanı olarak yazıyorum şirket misyonu en az maliyet ile en fazla kâr elde etmektir.

Elinizde geldiğince bu hastaneye gitmemeye özen gösterin dostlarınızı akrabalarınızı uyarın.

• bio technolog kullanıcısına yanıt
    Vay be
    Peki hocam park çalışanı doktorlar bunu biliyor mu eylem iş bırakma gibi faliyetlerde neden bulunmuyorlar, hastalara fazla ücret alındığının farkında mı?
    Farkında olup da aman ben aylık 15K maaşımı alırım düşüncesideler mi?
    Park gibi kötü olmayan özel hastaneler var mıdır?
    Örneğin acıbadem medipol bunlar nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgill -- 12 Mart 2019; 2:50:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgill

Anladığım şu fatura ve hizmet dökümünü hastaneden çıkmadan almak
    Ondan sonra hesaplama yapıp fazlaysa şikayet etmek bu durumda haklı olduğunuzda da hastane sizi reddebiliyor mu?
    Faturada sadece muayene fark ücreti yazıyordu. Kime kimi şikayey ediyorsunuz. Devlet her şeyin farkında. İl saplık müdürlüğü onlar fatura kesmede bizdeb daha iyiler diyor. Fatura kesiyorlarsa kılıfına uyduruyorlar diyor. Ben uğraştım zarar gördüm. Faturayı bulabilirsem tekrar uğraşacağım. Ne olursa olsun artık. Zaten hastaneye giremiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

CIMER e yazın bu durumu.
    Hastahane ticari bir kuruluşmuş böyle bir hakları varmış. Verilen cevap aynen böyle.

• Mesajım bulunsun.
  • Bu ücretleri almalarının tek sebebi kontrol ceza olmayışı biz uğraşıyoruz birde geri almak için fazla ücret isteyememeleri lazım ! istediklerinde de haksız şeylerde sgkdan oraya uğraşmamamız devletin cezasıyla alması lazım bildiğimiz zor durumdan yararlanıyorlar
    Hocam bu düpedüz adamı enayi yerine koyup kaz gibi yolmaktır
    Sizin gibi bilinçli vatandaşları üstüne hastane yasak diye uygulama yapıyorlar yani bu refah sev. yüksek ülkelerde olsa o hastaneyi ne yaparlardı diye insan düşünüyor
    Hocam sizde haklısınız lakin fatıra alırken orada yazan ücret önemli değil midir?
    Hastaneye sokmama olarak da paranı alırız sesini çıkarma demektir bunun insan hakları mahkemesinde hükmü var mıdır? Mahkemeye gidilebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgill

Hocam bu düpedüz adamı enayi yerine koyup kaz gibi yolmaktır
    Sizin gibi bilinçli vatandaşları üstüne hastane yasak diye uygulama yapıyorlar yani bu refah sev. yüksek ülkelerde olsa o hastaneyi ne yaparlardı diye insan düşünüyor
    Hocam sizde haklısınız lakin fatıra alırken orada yazan ücret önemli değil midir?
    Hastaneye sokmama olarak da paranı alırız sesini çıkarma demektir bunun insan hakları mahkemesinde hükmü var mıdır? Mahkemeye gidilebilir mi?
    Avukatla görüştüm. Hekimin hasta red etme hakkı varmış. Hekim her ne kadar benim sizinle problemim yok desede mahkeme açarsak işini kaybetmemek için hastahane lehine ifade verirse mahkeme düşer bir sürü masrafa gireriz dedi.
    Hastahane doktora sıra beklerken bağırıp çağırıyorlar sürekli olay çıkarıyorlar demiş. Asla böyle bir şey olmadı. İnsan gibi sıramızı bekledik. Ancak hastahane her türlü kılıfına uyduruyor. Doktoruda sanırım biraz tehdit etmişler. Biraz daha üstüne gitsek kadın belki işinden olacak. O yüzden uğraşmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bio technolog

Eski Medical Park çalışanı olarak yazıyorum şirket misyonu en az maliyet ile en fazla kâr elde etmektir.

Elinizde geldiğince bu hastaneye gitmemeye özen gösterin dostlarınızı akrabalarınızı uyarın.
    özel hastanelerin hepsinin amacı zaten o değil mi ?
    o nedenle bunlara ticari bir yer gibi bakmak gerekiyor

başka bir özel hastane için aynen şunları duydum ;
    belli bir hasta sayısına ulaşamayan doktora iş bıraktırıyorlarmış (isterse branşında bir numara olsun)
  • Yaktım sizi memorial

• Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Arkadaşlar ben de şikayet ettim. 6 ay sonra bana cevap verdiler. Şikayetiniz olumsuz sonuçlanmıştır diye. Dedim ki aldıkları ücret yasal mı biz bilemeyiz dediler. Peki ne yaptınız dedim. Biz göremiyoruz dediler. Sonra ne mi oldu?

Kızım hastalandı özel sağlık sigortası da var. Arayıp randevu aldık. 1 saat sonra arayıp randevuyu iptal ettiler. Tüm ailemin TC kimlik nunaralarına hastahane tarafından hastaneye giriş yasağı getirilmiş. Hastanın doktor seçme hakkı varmış doktorunda hasta seçme hakkı oluyormuş. Doktor hanıma ulaştık ben sizden rahatsız değilim dedi. Ama hastane yönetimi muayene olmamıza izin vermiyor. İlçede tek özel hastane var. Özel sağlık sigortası da yandı gitti kül oldu. Devlet hastanesine devam.

Anlatmak istediğim kabadayılık yaparken iki kere düşünün. Eğer alternatif hastaneniz yoksa dayılık yapmayın. Hastane size fatura kesip veriyorsa her türlü kılıfına uyduruyormuş. Benim gibi yasakl listesine girersiniz.
    Hastaneye girişi yasaklamak nedir? Bu nasıl memleket ulan.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.