Şimdi Ara

Özel Hastanelere Ödenen Fazla Ücreti Geri Alma (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
267
Favori
84.369
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
402 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her konuda hakkını arayan insanlar keşke bu şekilde yol yordam gösterseler, en azından cesaretlendirir.

şimdiye kadar özel hastaneye gitmişliğim yok, ancak bundan sonra gidersem de uygulama aklımda kaldı.
  • Emeğinize sağlık hocam,bu bilgiler ışığında benim gibi çoğu insan hakkını arayacaktır.Özel hastaneler tamamen para tuzağı,onlar için her hasta yolunmasi gereken bir müşterisine!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tebrik ederim..çok faydalı ve elzem bir konu olmuş..

• Adamın dibisin usta! Hakkını yedirmeyen adam bence adamın hasıdır! HELAL OLSUN!

• Özel hastaneler sonuçta babasının hayrına yapmıyor bu işi, tüm otel komforu, personeller vs nasıl dönüyor ? işte böyle.

50-100 fazla almıyorlar 290 tl almışlar. tek hastadan hem de...

vay arkadaş der, konu sahibini de tebrik ederim.
  • Dostlar, konuyu açan arkadaş kadar bile bilgim olmadığı için sorgulama ekranında bile neler yapıp tam sonuca ulaşacağımdan emin değilim.

Geçtiğimiz haftalarda Dahiliye'den muayene oldum (ayakta) 65 TL ücret ödedim.
    Ardından ertesi gün 127 TL de tahliller için ödedim. (2 küçük tüp kan alımı)
    Soğuk algınlığı ve benzeri şeyler için toplam 3-4 test idi yapılacaklar listesindeki.

Bunların detayını nasıl öğrenebilirim? Fazla almışlar mı almamışlar mı diye?

Hastane: Güngören Özel İlgi Hastanesi
    Doktor: Hasan Suat Erdem
    Klinik: İç Hastalıkları
  • Konuda mesajım bulunsun ilerde banada lazım olacak.
  • msgunes kullanıcısına yanıt
    Gelmeyin kardeş sizi zorlanı çağırıyoruz

Sağlık ocağına falan gidin siz özel hastaneler kâr amaçlı güziden kuruluşlardır

• Bilgilendirmeler için teşekkürler hocam bir çok kişinin işine yaracaktır bu paylaşımınız.
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    milleti dolandırmaya hakları var yani ? sgk'nın belirlediği ücret belli siz kafanıza göre dolandırırız diyorsunuz yani.Çabuk terrket bu forumu hemen,terbiyesiz herif
  • senseman62 kullanıcısına yanıt
    Dolandırmak değil işlem bitişinde detaylı fatura iste o zaman sıkıntı olmaz

Sezeryanı 3.500 tl ye yapıyoruz hastadan alıyoruz
    Para önemliyse gelmeyin kardeş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    para tabiki önemli...sonuçta kolay kazanmıyor kimse,gökten parada yagmıyor.Benim demek istediğim SGK'nın belirlediği ücret belli..hesaplayınca şu ücretten fazlasını alamaz diyor sistem.İlk measjda ki eleman 60-70 tl ödemesi gerekirken en fazla adama 350 tl çıkarmışlar.Hak mı bu şimdi yani ? tamam bir sürü masrafı var hastanenin işçi maaşları şu bu vs vb say say bitmez. Fakat bu masraflar var diye de 70 tl lik ödenmesi gereken tutar için 300 kusur istenmez.Hak neyse o
    Hocam 100 - 200 önemli değil dua etsin 500 tl geçirmemişler :)

Detaylı fatura isterseniz hiç bir şey geçiremezler...
    SGK'ya şikayet edin ceza 10x ile çarpılır :)

Paranız değerliyse özel hastaneye gitmeyin bazıları az geçirir bazıları çok geçirir.
    SGK'nın verdiği para yeterli değil.
    hocam paramız önemli yine diyorum...ama kızım için en iyisini istiyorum devlet hastaneleri belli.Geçirmeseler makul ücretler olsa neden gitmeyim ? biraz vicdanlı olmaları lazım.Neyse size kolay gelsin hocam iyi günler
    Senin gibi beyni sadece hırsızlık ve hem devlet hem insanları kaziklama düşüncesinde olanlar için normal bir cevap olmuş!

Özel Hastane'ye gittiğinizde girişde detaylı fatura isteyeceğinizi söyleyiniz.
    Biz herkes den yüksek tutar almıyoruz, Acil Yeşil Alan'dan 19 veya 21 tl arasında ücret alıyoruz...

Özellik gerektiren işlem yapıldıysa o işlemlerden ücret alınabiliyor. Acil Yeşil alan olarak geldiyseniz en fazfa 25 - 35 tl ödersiniz.

Soğuk algınlığı vs için kan falan vermeyin. Doktorlar talimat gereği her testi yaparlar.
  • Parası olan insanlar için bu tip hizmetler genelde sorun değildir bunun peşine düşmez çünkü bilir ki kendisi buradan alınan ücreti başka bir yerden çıkartacaktır. Bir şekilde tekere çomak sokarsa sıranın kendisine geleceğini bilir ve sesini çıkartmaz.

Akıllı insan ise başlık sahibi arkadaşımız gibi hakkını aramayı bilir ve söke söke geri alır. Tebrik ederim, konuyu favorilerime ekledim. Allah hiç birimizi muhtaç etmesin ama yolum özel hastaneye düşerse buna dikkat edeceğim.

Yazdıklarınızı okurken aklıma gelenleri sıra ile yazayım.

1. Öncelikle vermiş olduğunuz sorgulama ekranları tek tek kapatılır. Sadece hangi hastanelerden faydalanabileceğiniz kalır.
    2. SGK'daki işlemlerin yavaşlatılması için gerekli tedbirler alınır.
    3. Sağlık hizmeti aldığınız şirket ödeme yapmamak için olabildiğince işi uzatır.
    4. Gerekli yasal düzenlemeyle şirketler tarafından belirlenen ücretlerin iadelerinin önü kapatılır.
    5. İstiklal Marşı
    6. Kapanış.

Hatırlarsanız araç km bilgisinin sms ile gönderilmesi, e-devlet'ten araç haciz durumunun sorgulanması gibi imkanlar da zamanında vardı ama sonrasında kapatıldı. Çok fazla başvuru olursa bunda da aynısı olma durumu var.

Tüketiciler olarak her zaman ayık olmak durumundayız.

• merhaba,
    işlemleri seçiniz kısmında sadece doğum için düzinelerce seçenek çıktı. bide yanında tıbbi terimler cabası. hangi tedaviyi aldığın bi defa belli değilki hangisini seçip fatura hesabı yapıcaz. aşırı mühendislik gerektiriyor. herkes tıp okumuyorki. bu kokuşmuş ülkede devlet sadece vatandaşı kerkmeye vergi almaya yarıyor. yoksa herkes hakkını kendi aramak zorunda. adliyeler zaten bitik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubeii -- 12 Mart 2019; 11:18:40 >
  • Yaklaşık 1 saat önce özel bir hastaneden çıktım. Kilo ile ilgili sorunlarım vardı şeker veya troid olabileceğini söylemişti aile hekimindeki doktor, daha detaylı bir araştırma için burayı seçtim. Muayene ücreti için 60 lira aldılar, daha sonra doktordan çıktıktan sonra tahlilleri yaptırmaya gittim, benden istedikleri ücret 545 lira, şaka gibi, 545 TL. Hemen dökümü alıp sistemden baktım, 13 adet tahlilin sadece 3 tanesi muayeneye dahil değildi. Bu tahlillerden alabilecekleri en fazla üceret ise 110 tl görünüyordu. Vezneye bildirdim, biz bişey yapamayız muhasebeye gidin dediler, gittim gösterdim, ben bişey yapamam nereye şikayet ederseniz edin dedi. Tavıra bakar mısınız. Neyse ödedim ücreti ve fatura istedim, bana verdikleri fatura da normal eski usül kağıt fatura. 1 Ocak itibariyle efatura kesilmeye başlanmalıydı oysaki. Gib ve sgk ya gerekli şikayetleri yaptım ve şimdi sgk ya gidiyorum dilekçe doldurmak için. Umarım iyi sonuçlar alırım, sırf bu konuyu gördüm diye ödedim o ücreti, yoksa ödemezdim ve kalırdı. Kim bilir belki bu sayede bir hastalık ortaya çıkacak. Bilgilendirme için çok teşekkür.

• bundan 3-4 sene evvel annemi acil ameliyat ettirmek durumunda kalmıştık.boyun fıtığı durumu var dı ve konu bayağı ciddi idi.devlet hastanesi dahi 4 ayrı doktora göründük hepsi aynı şeyi söyledi siz bu halde (annem için) nasıl dolaşıyor ve yürüyorsunuz.araçta seyahat ederken ani bir fren olayı olsa boyunun ileri geri gitmesi sizi felç edebilir hemen ameliyat olmalısınız.hemen hepsi biz bu ameliyatı yapamyız derken bazısı da ankaradaki prof larına yöneltti bizi.

neyse efendim sadede gelelim kocaeli medical parka gittik , iyi bir cerrah vardı ameliyat için biraz tuzluya gelir diyorduk aklımızda 6 hadi bilemdin uç nokta 10 bini gözden çıkarmıştık.adamlar bizde 25 bin istedi , her şey 1 hafta içinde gerçekleştiği ve her doktorun da aynı ifadeleri kullanması sonucu el mecbur boyun büktük.ama nasıl ödediğimizi bir Allah bilir.

ilk defa kredi kartının bir faydasını burada gördüm yarısını borç ahrç aldık yarısınıda karta 10 a böldürdük.

Allaha çok şükür annem iyi oldu ameliyat çok başarılı geçti , ama aldıkları para hep kafamı kurcaladı.1 tl bile fazla aldıysalar haram zıkkım olsun.durum acil olmasa o işe kalkışmazdık ama şimdi aynı ameliyatlar için 6 ila 10 bin arası para alındığını duyuyorum , arkadaşı da tebrik ediyorum böyle bir uygulamanın olduğunu bile bilmiyordum , çok faydalı bir konu

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.