Şimdi Ara

Oz (1997-2003) (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.905
Cevap
26
Favori
79.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu da bitti, son iki sezonunu çok beğenmedim, dizi finali de çok iyi olmamış, final yapmak bu kadar zor iş mi anlamadım OZ gibi efsane olarak görülen bir dizinin sonu bile vasat kalmış.
  • Beyler bu dizide hapse girmeden önce biri Ryan OReily'i vuruyordu kimdi o vuran ? Miguel Alvarez diye hatırlıyorum ama doğru mu hatırlıyorum emin değilim :)
  • adam akıllı oyunu çıksa her platformda alırım. keşke devamı gelse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kintsugi -- 7 Mart 2015; 12:01:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UykusuzAdam33

Beyler bu dizide hapse girmeden önce biri Ryan OReily'i vuruyordu kimdi o vuran ? Miguel Alvarez diye hatırlıyorum ama doğru mu hatırlıyorum emin değilim :)

Dino Ortolani diye hatırlıyorum.
  • An itibari ile 5.sezonuna gecmekte bulundugum dizi.Daha önce nerelerdeydim ben diyorum kendime
  • Prison Architect var hapishane ile ilgili, mahkumları idare ediyorsun. Ara sıra steam de indirime giriyor alabilirsin.

http://store.steampowered.com/app/233450/?l=turkish
  • quote:

Beyler bu dizide hapse girmeden önce biri Ryan OReily'i vuruyordu kimdi o vuran ? Miguel Alvarez diye hatırlıyorum ama doğru mu hatırlıyorum emin değilim :)

Dino Ortolani olması lazım. Bu diziyi yarım bıraktım,
    en son adebisi ölüyordu, kaçıncı sezon ve bölüme denk geliyor bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cüleybib

quote:

Dino Ortolani olması lazım. Bu diziyi yarım bıraktım,
    en son adebisi ölüyordu, kaçıncı sezon ve bölüme denk geliyor bilen var mı?

4x8 hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m@ydin

Prison Architect var hapishane ile ilgili, mahkumları idare ediyorsun. Ara sıra steam de indirime giriyor alabilirsin.

http://store.steampowered.com/app/233450/?l=turkish

Aliyorum en yakin zamanda sagol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 bölüm izledim 3. Bölüm bıraktım.. Bıktım pussy pussy pussy

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

2 bölüm izledim 3. Bölüm bıraktım.. Bıktım pussy pussy pussy

Bırakmak için biraz erken davranmışsınız bence. Oldukca fazla küfür, şiddet, cinsellik var ama karakterleri tam olarak tanıyıp dizinin verdiği mesajları anlamaya başlayınca ne kadar efsane olduğunu anlıyorsunuz. Ama herkesin beğenebileceği türde bir dizi de değil siz bilirsiniz tabi Biraz daha hafif olarak The Wire var bir de onu deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

2 bölüm izledim 3. Bölüm bıraktım.. Bıktım pussy pussy pussy

Bırakmak için biraz erken davranmışsınız bence. Oldukca fazla küfür, şiddet, cinsellik var ama karakterleri tam olarak tanıyıp dizinin verdiği mesajları anlamaya başlayınca ne kadar efsane olduğunu anlıyorsunuz. Ama herkesin beğenebileceği türde bir dizi de değil siz bilirsiniz tabi Biraz daha hafif olarak The Wire var bir de onu deneyin.

Kardeş dizi güzel ama çok bilinçaltı var.. Ben o beyin mıncıklamasını spartacus de yaşadım zor etkisini attım bidaha istemem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Az önce final bölümünü izleyerek efsaneyi sonlandırmış bulunuyorum. Dizi en az 1 sezon daha sürebilirmiş aslında. Keşke devam etseymiş. Harika bir diziydi, karakterleri muazzamdı. Her çeşit insan, her çeşit hikaye vardı. Her bölüm olaylar birbirini kovaladı, beklenmedik zamanlar da beklenmedik karakterler öldü. Sert bir diziydi, herkesin kaldıracağı tür bir dizi değildi. Ama benim listemde 1.sırayı aldı, Oz efsanesi.

Jefferson Keane dizide çok çabuk öldürüldü. Oldukça sağlam bir karakterdi, yazık oldu. Ama dizi daha ilk bölümden Dino Ortolani gibi bir adamı harcayarak "Her an herkes ölebilir." mesajını zaten vermişti. Adebisi'de diziye bence erken veda etti.

Favori 3 karakterimi söyleyecek olsam, o kadar çok sağlam karakter vardı ki seçim yapmak çok zor. Mahkumlardan Said, Ryan ve Cyril olurdu sanırım tercihim. Fakat Pancamo, Hill, Adebisi, Keane, Sean Murphy, McManus, Omar, Keller, Tobias Beecher.. Vallahi hepsi muhteşem karakterlerdi.

Dizinin en üzücü sahnesi Cyril'ın 6x06 ve 6x08'de idam sahneleriydi bence. O'Reily kardeşleri çok sevmiştim ve Cyril'ın ölecek olması, bilmeden ölümüne yürümesi, Ryan'ın ağlaması falan üzücüydü.

Özellikle Beecher ve Omar White muhteşem bir değişim yaşadılar. Beecher sessiz, sakin, korkak bir adamken Aryan Kardeşliği'ne kafa tutacak hale geldi. Omar White'da cahil, saçma sapan konuşan bir adamken mantıklı işler yapmaya başlamıştı ki Idzik tarafından öldürüldü.

Dizide emeği geçen herkese minnettarım. Augustus'un monologlarını yazanın da ellerine sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allâme -- 10 Mart 2015; 1:15:13 >

• az önce 2. sezon finalini izledim ama beklentilerimi karşılamıyo. çok fazla efsane yorumu geldiği için başladım ama öyle ahım şahım bir şeyi yok dizinin. ilerde açılıyor mu?
  • Beyler ben de başladım diziye 5. sezona geldim. Bir soru soracağım.

Augustus bir bölümün sonunda hapishaneden tabutun içinde saklanarak kaçtığını göstermişlerdi. O olaya noldu? Üstü kapatıldı mı? Yoksa ileride gösterecekler mi onunla ilgili bir şeyler? Eğer ilerideyse spoiler vermeyin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abinos41

Şu konuya nasıl giriyonuz yav? Ben tıklayınca popüler konulara atıyo

E işte girmişin ya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

az önce 2. sezon finalini izledim ama beklentilerimi karşılamıyo. çok fazla efsane yorumu geldiği için başladım ama öyle ahım şahım bir şeyi yok dizinin. ilerde açılıyor mu?

40-45 civarı dizi bitirmiştim, tamam vurucu, etkileyici, sert bir dizi ama bence de efsane değil. En sevdiğim 1. dizi oldu, böyle dizi izlemedim yorumlarını görünce ben de şaşırıyorum, belki çok dizi izlediğimden hiçbir dizi üzerimde gerekli etkiyi de yapmıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

az önce 2. sezon finalini izledim ama beklentilerimi karşılamıyo. çok fazla efsane yorumu geldiği için başladım ama öyle ahım şahım bir şeyi yok dizinin. ilerde açılıyor mu?

40-45 civarı dizi bitirmiştim, tamam vurucu, etkileyici, sert bir dizi ama bence de efsane değil. En sevdiğim 1. dizi oldu, böyle dizi izlemedim yorumlarını görünce ben de şaşırıyorum, belki çok dizi izlediğimden hiçbir dizi üzerimde gerekli etkiyi de yapmıyor olabilir.

Valla benimde 30-35 dizi izlemişliğim vardır ama beklediğim etkiyi yapmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Agire Jiyan

quote:

Orijinalden alıntı: Abinos41

Şu konuya nasıl giriyonuz yav? Ben tıklayınca popüler konulara atıyo

E işte girmişin ya ?

Mobilden bende giremiyorum
  • Oz herkese hitap etmez zaten doğaldır beklenen etkiyi yapmaması.
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.