Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.118
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      25 Mesaj
      10 Ocak 2014 10:22:26

Tabikide üstat ilk öncelik göz dedik ama bütçeye göre bakıyoruz sonuçta bu bütçeye de bu oluyormuş demek ki akşama iş çıkışı gidip alacam inşallah bir sorun çıkmazsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      10 Ocak 2014 10:36:21
      VIEWSONIC 23" VX2370smh bu monitor hakkında bilgisi olan varmı almya değer mi?
      10 Ocak 2014 13:22:05
      400-500 liraya kadar bütçem var. Çok fazla oyuncu değilim ama topladığım yeni sistem beni tatmin ederse belki olabilirim. Şu an genellikle film için kullanıyorum.
      2ms, 120hz, en az 21,5 olan F/P ürünü bir monitor lazım bana.

şu an bu monitör var aklımda. başka önerisi olan var mı?
      aoc e2461fwh
      http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2461fwh-236-e2461fwh-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=66217
    • Teğmen
      152 Mesaj
      10 Ocak 2014 13:30:28
      quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

400-500 liraya kadar bütçem var. Çok fazla oyuncu değilim ama topladığım yeni sistem beni tatmin ederse belki olabilirim. Şu an genellikle film için kullanıyorum.
      2ms, 120hz, en az 21,5 olan F/P ürünü bir monitor lazım bana.

şu an bu monitör var aklımda. başka önerisi olan var mı?
      aoc e2461fwh
      http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2461fwh-236-e2461fwh-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=66217

Yalniz almayi dusundugun monitor 120 hz degil ,biliyorsundur sanirim
      |
      |
      intel core i7 5820K işlemci|| msi x99a gaming 7 anakart ||kingston hyperx predator 16gb 3000mhz bellek || 512gb samsung 960pro m.2 ssd || 240gb+120gb team extreem s3 ssd || gigabyte amd rx 580 ekran kartı || creative ZxR ses karti || FSP AURUM Pro 1200 watt güç kaynağı || cooler master haf-x kasa || BENQ 27" XL2730Z 144Hz 2K QHD FreeSync Gaming Monitor || AOC-G2460PQU 144hz monitor || madcatz strike 5 klavye || win10 pro 64bit

• Yarbay
      17926 Mesaj
      10 Ocak 2014 14:41:51 Konu Sahibi

@emrsln
      Tabii ki.

@celalcaner2
      120 hz monitörlerin fiyatları, yazdığın bütçenin nerdeyse 2.5 katı. Sorduğun monitörse tam bütçene göre.
      |
      |
      Bahsedilenler: emrsln , celalcaner2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      2140 Mesaj
      10 Ocak 2014 14:49:20
      Evet ben de farkettim. Peki bu model FPS oyunları ve film izlemek için iyi midir? RTS oynuyorum daha çok aslında.
    • Yarbay
      72051 Mesaj
      10 Ocak 2014 15:41:36
      quote:

Orijinalden alıntı: celalcaner2

Evet ben de farkettim. Peki bu model FPS oyunları ve film izlemek için iyi midir? RTS oynuyorum daha çok aslında.

iyidir rahat ol süper monitör

quote:

Orijinalden alıntı: emrsln

VIEWSONIC 23" VX2370smh bu monitor hakkında bilgisi olan varmı almya değer mi?

aman hocam sakın 7ms nedir kare kare izlersin filmi valla

30 tl daha ver üstte önerdiğimiz 2461FWH ' a bak

quote:

Orijinalden alıntı: Novitas

bilgiler için teşekkürler böcek
      türkiyedeki stoklarda beni şuan bulabildiğim 120-144 hz monitörler:
      BENQ 24" XL2420T
      AOC G2460PQU
      ilerleyen günlerde bu ikisinden bir seçim yapacağım.
      AOC'nin beni çeken özellikleri:
      display port girişi olması 144 hz olması ve 1 ms olması. (BENQ 120 hz ve 2ms, display port girişi yok)
      BENQ 'nun beni çeken özellikleri:
      Counter-Strike profesyonel oyuncularının default ayarlarını kullanabilme,
      Black eQualizer fps oyunları için güzel bir özellik.
      3D özelliği şimdilik beni pek ilgilendirmiyor.

Bu ikisi dışında stoklarda denk geldiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz ürünlerin linklerini alabilirim arkadaşlar.
      Saygılar.

bencede AOC yi almalısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk__murat -- 10 Ocak 2014; 15:47:36 >
      |
      |

• Onbaşı
      25 Mesaj
      10 Ocak 2014 19:43:30

Aldım üstat monitörü bu akşam deneme şansım yok yarına artık ilginiz için teşekkür

|
      |
      11 Ocak 2014 19:11:07
      |
      |
      12 Ocak 2014 00:51:09

Teşekkür ederim üstat yardımların için ilk izlenim güzel aklıma takılan bişey olursa çalarım kapını eline emeğine sağlık

|
      |
      12 Ocak 2014 13:09:04
      Acil 120hz onerisi

|
      |
      13 Ocak 2014 21:31:13
      1 ay sonra kuvvetle muhtemel monitör alacağım.Uzun zamandır T22A300 led tv yi monitör olarak kullanıyorum ama bu ne çizim ne oyun için uygun değil. Aşırı oyun oynamam ama yine de oyun oynarım.Ayrıca çizim yapıyorum ve Cinema4d ile animasyon tasarlıyorum. İlk sayfadaki monitörlerin neredeyse çoğu piyasada artık yok.Askere gitmeden önce gözüme kestirdiklerim hep gitmiş.Şu an ne alacağımı şaşırmış durumdayım açıkçası. 500-600 arası beni üzmeyecek monitöre ihtiaycım var. 23 ve üstü olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 13 Ocak 2014; 21:32:30 >
      13 Ocak 2014 22:01:27
      LG IPS277L-BN modeli Türkiye'de satılıyormu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      14 Ocak 2014 18:43:32 Konu Sahibi

@Midgardian
      İlk sayfadaki tavsiyelerden üst kısma değil, alttaki Monitörünü hem iş, hem de oyun için kullanacaklara göre tavsiyeler başlığı altındaki monitörlere bakın.

@fds14
      Henüz gelmemiş. Gelip-gelmeyeceğini distribütör firmaya sormak lazım.
      |
      |
      Bahsedilenler: Midgardian , fds14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      9707 Mesaj
      14 Ocak 2014 19:39:18

Onlara baktım hocam da input lag ve gtg süreleri benim için fazla.hani oyun bağımlısı değilim ama oynadığım zaman keyif almak isterim. Esasında 1 yıl öncesine kadar gayet oyun bağımlısı idim.O yüzden çoğu şeyi takacak seviyedeyim. Bu tasarım kısmında profesyonel değilim şimdilik o yüzden iş için lazım değil monitör.Olduğunda onu ayrı olarak alırım ileride.Ama şimdilik her ikisini de yapabileceğim birşey olsun istiyorum. Yani esasında aradığım üst kısımdalkiler arasında. Çok mu karışık anlattım

Şunu ekleyeyim hemen kafamda AOC E2461Fwh vardı ama ölü pixelsiz bulması zor + standı çok sallanıyor.Duvara asacak imkanım şu an için mümkün değil ve kenarlarda ufak boşluklardan bahsediliyor.Onun dışında aslında alınabilirdi. Şu Philips in efsanesi sonu 00 ile bitenin kardeşi gelmiş 3.5ms onun nasıl olduğunu bilmiyorum. İnceleme bulamadım input lag ile ilgili malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 14 Ocak 2014; 19:41:42 >
      |
      |

• Binbaşı
      1676 Mesaj
      14 Ocak 2014 21:32:51

ilk mesajdan dört adet monitör belirledim:

24EN43
      IPS224V-PN
      IPS235V
      S23B550V

film izleme ve mmofps oyun için hangisini tavsiye edersiniz? gözü yormaması için hangi özelliğine bakmalıyım? çok fazla yazı okuduğum için gözlerimi yormaması lazım.
      tavsiye edebileceğiniz daha iyi modeller varsa 800 liraya kadar önerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      15 Ocak 2014 00:42:54
      bocekgrafik arkadaşımı, bu konuya gösterdiği ilgi, zaman ve harcadığı azımsanamayacak emeklerden ötürü tebrik etmek isterim
      crt monitörümün görüntü kalitesine ve akıcılığına yaklaşan bir ips veya oled monitör çıktığı zaman ilk göz atıp incelemeleri okuyacağım konu olacak
      |
      |
      Intel i7 930 @ 3.3 Ghz - Gigabyte x58-ud3a - 3*4 GB GSkill Ripjaws 1600 Mhz ddr3 - Zotac GTX 660ti AMP! - 2*250 GB Seagate @ raid0 + Philips 500 GB + smartdisc 1 TB + Seagate 1,5 TB - High Power Absolute Power 850 W - Lian Lİ PC007
    • Yüzbaşı
      327 Mesaj
      15 Ocak 2014 08:39:55
      arkadaslar vatANdan E2461fwh aldım yanlız goruntu kalıtesı led tv den sonra kotu geldı ve ıade ettım tabı ayarlarıda hep denedım yınede soluk geldı ips panel almaya karar verdım bıraz performansdan ödün verip kalıtelı goruntu ıstıyorum ılk sayfadakı butun modellerı tek tek ınceleedım yınede sormak ıstıyorum fıkrınızı alıyım

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/philips-238g4dhsd00-23-238g4dhsd00-genis-ekran-led-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=68402

asus mx239h

bu 2sı arasında kaldım dell de onermıs konuyu acan arkadas ama hdmı yerı olmadıgı ıcın ondan vazgecdım cunkı sadece konsolda kullanıcam ps4 ıcın eger baska bı fıkrınız varsa onuda duymak ısterım ama ips olsun mutlaka
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      15 Ocak 2014 09:06:44 Konu Sahibi

@fds14
      IPS olanlardan birini alabilirsin. Diğerlerine bakma.

@deeper_inside
      Sağol. Şu an ki IPS monitörlerin görüntü kalitesi, CRT monitörlerin görüntü kalitesinden daha iyi.

@toohot
      MX239H'yi kullanıpta memnun olanlar var ama ben önermiyorum. Diğerini ibe lag testi olmadığı için öneremiyorum.
      |
      |
      Bahsedilenler: deeper_inside , toohot , fds14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      11 Mesaj
      15 Ocak 2014 15:20:28

oyun için en ideal sorunsuz, ışık sızdırması olmayan bunlardan hangisini önerirsiniz. şimdiden teşşekkurler.

1-Aoc E2461FWH 23.6LCD Monitör 2ms Siyah Monitor
      2-Aoc E2357FM 2ms Siyah Geniş Ekran LED Monitör
      3-ASUS VS248H 24 inç 2ms Full HD Wide Screen Led Monitör
      4-Asus VX238T 23inc - 1 MS+Full HD 1080P DVI+D-SUB+Hoparlör Kulaklık Çıkışı
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.