Yarbay
11 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bunu Turknet Kullanıcı grubunda gördüm Facebook'ta. Bazı arkadaşlar şirketin avukatlığına soyunmuş. Bir şirket eski abonelerine her türlü kampanyayı yapabilir ama iş teknik destek olduğunda adam kayıramaz. Bunun eğip bükecek hiçbir tarafı da yoktur, yasal da değildir. Benim sorunuma da 1000 tane adam getirenin sorununa da aynı ölçüde çözüm bulmak zorundadır. Beğenmiyorsan başka operatöre geç geyiği yapmasın kimse ki bu iletinin altına yazdığım itiraz yazısına birileri karşı çıkış şirketin avukatı gibi cevaplar vermiştir. Tekrar ediyorum, her abonenin sorununa eşit ölçüde yaklaşıp çözüm üretmeli. Özel ve canlı destek hattı açıp, 10 tane getirene özel ilgi, getirmeyene robot mesajlar ve geçiştirici cevaplar atamaz. 10 kişi getiren canlı muhatap bulabiliyorsa ben de bulmalıyım. Aynı parayı veriyorum, aynı desteği almalıyım. Zaten adam getirene 1 ay bedava internet veriyor. Ödüllerini alıyorlar. Ekstra hediyeler de verilebilir ama teknik konuda ayrıcalık yapamaz. Olayın doğru olup olmadığını öğrendikten sonra gerekli aksiyonu alacağım. Birileri mevcut aboneleri kandırıyor da olabilir.

Öncül Analitik Felsefe Dergisi etkinliği, izlemenizi tavsiye ederim.

"Dillerin nasıl ortaya çıktığına dair dilbilimi, filogenetik, paleontoloji, antropoloji gibi alanlarda 14 yaklaşım ortaya atıldı. Kimileri için avlanma kimileri içinse cinsel seçilimin bir sonucudur dil. Bu sunumumuzda dillerin kökeni, diğer hayvanlardaki iletişim biçimleri, dillerin sınıflandırılması gibi konulara değineceğiz. Modern dönemde Chomsky’den Picq’e Ruhlen’den Pinker’a birçok araştırmacıdan söz ettik."

Forumda Crispr teknolojisi ile genetiği değiştirilmş insanlar konusunda etik zeminde bir tartışma göremedim. Ted konuşmalarının iki tanesinin linkini veriyorum. Yanılmıyorsam konuyla ilgili fizikist sayfasında uzunca bir makale de vardı. Muhtemelen denk gelenleriniz vardır. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

quote:

Genetik yapısı değiştirilmiş insanlar yaratmak artık bilim kurgu veya hayal ürünü değil, olası bir gelecek senaryosudur. Biyolog Paul Knoepfler on beş yıl içinde bilim adamlarının, insan embriyolarında, fiziksel görünümü değiştirmek ve otoimmun hastalık riskini ortan kaldırmak gibi belli iyileştirmeler sağlamak için gen düzeltme teknolojisi olan CRISPR'ı kullanabileceği tahmininde bulunuyor. Bu düşündürücü konuşmada, Knoepfler bizi yaklaşan genetiği tasarlanmış bebek devrimine ve onun oldukça kişisel ve tahmin edilemeyen sonuçlarına hazırlıyor.

https://www.ted.com/talks/paul_knoepfler_the_ethical_dilemma_of_designer_babies?language=tr

quote:

Genetikçi Jeniffer Doudna, genlerimizin değiştirilmesine olanak sağlayan çığır açıcı CRİSPR-Cas9'un icat edenlerden biriydi. Bu teknoloji bilim insanlarının DNA sarmallarında belirli değişiklikler yapmasına ama aynı zamanda da genetik hastalıkları tedavi etmesine olanak sağlarken "tasarım bebekleri" yaratma imkanı da sunuyor. Doudna CRİSPR-Cas9'un nasıl çalıştığına dair bir özet sunuyor ve bilim dünyasından bir mola verip bu teknolojinin etik sonuçlarını tartışmalarını istiyor.

https://www.ted.com/talks/jennifer_doudna_we_can_now_edit_our_dna_but_let_s_do_it_wisely?language=tr
Merhaba arkadaşlar.

Elimde Asus R9 270x ekran kartı ve Asus VK278Q monitör var. Elimde daha önce bir ucu DVI diğeri HDMI olan kablo olduğu için ve ses aktarımına ihtiyaç duymadığım için o şekilde o kablo ile ekran kartının DVI çıkışından monitörün HDMI portuna bağlamıştım. Elime HDMI kablo geçince değiştireyim dedim. Ekran kartının HDMI çıkışına bağladığımda login ekranına kadar ekran kırmızı renkte.Login ekranından sonra ise monitöre sinyal gelmiyor. Belli ki ekran kartının HDMI çıkışı çalışıyor. Ama bir sorun var.Elimde iki tane kaliteli HDMI kablosu var ikisinde de aynı. Linux ta da denedim yine aynı sorun var. Sorun ne olabilir?
Selam arkadaşlar. Askerden gelir gelmez bilgisayarımın başına oturdum ve ilginç bir problem ile karşı karşıyayım ve çözemezsem delireceğim.

Atıyorum google yazacağım. Yazarken "o" harfine basıyorum.Tekrar ikinci "o" harfine basacağım ama aradan 5-6 saniye beklemem gerekiyor.Bütün tuşlarda aynı sorunu yapıyor. Silerken de aynı.Bir harf siliyorum.5-6 saniye sonra diğerini silebiliyorum.Hızlı silme yapmyor. Kontrol panelden baktım ayarlarda sıkıntı yok.Sürücüyü kaldırıp yükledim aynı.Portu değiştim yine aynı. Klavyeyi değiştirdim aynı sorun. Acil çözüm bulabilirseniz sevinirim.
Beyler askerlik işlemleri için izin alacağım işyerinden.Eğer KARTAL AÖF den diploma alabilen varsa lütfen söylesin. Bütün forumlara yazıyorum ses seda yok.
Arkadaşlar yaşım 29. Bugün 1 dersten bütünleme sınavına gireceğim hayırlısı ile geçersem eğer;

Artvin/Arhavi de kütüğüm. 2012 Celp dönemi Şubat ta idi. 2013 Celp dönemi ise Mayıs gözüküyor. Ben şimdi sınavı geçip 1 ay sonra diplomamı alırsam eğer dilekçe verip erken gitme şansım varmıdır? Bİlen arkadaşlar bir yol gösterirse sevinirim.
Arkadaşlar kendime galaxy S II aldım. Bu telefonu da annem verdim. Ama aylardır başımı ağrıtan ve şimdi de burda karşıma çıkan sorunu çözemiyorum. Bu telefon turkcell i çalıştırmıyor. Kuzenime aldırdım arkadaşıma aldırdım. Hiçbirinde sorun yok. Ben de turkcell çekmiyor. Sorun nedir anlamadım. Ne 2g de ne 3g de sinyal yol. Annemin gmail hesabına giriyorum kayıtlı telefon yok diyor. Allah aşkına yol gösterin. Avea ve vodafone da sorun yok. Turkcell i takınca sinyalden eser yok.
Değerli kullanıcılar ve üyelerimiz;

Zemana yazılım firması ile birlikte Zemana Antilogger kampanyası düzenlemiş bulunmaktayız.

Kampanyamız; 1 mayıs 2012 tarihi itibariyle başlayacak, 48 saat sonra sona erecektir. Bu günden itibaren sitemize üye olarak bu konu altına yorum yapıp lisans isteyen üyelerimiz veya mevcut üyelerimizden lisans isteyenler, 1 yıllık ücretsiz zemana antilogger lisansı alabileceklerdir.

Not: Sınırlı sayıda lisans verilecektir. Talep fazlası nedeniyle lisanslar yeterli gelmezse yorum yapan üyelerimiz arasından çekilecek kura ile kazananlara 1 yıllık Zemana Antilogger lisansı verilebilecektir.

Not: Zemana yetkilileri veya bilişim platformu yöneticileri gerek görmeleri halinde kampanya koşullarında değişiklik yapabilirler.

Katılan kullanıcılara teşekkür eder bol şanslar dileriz.

Zemana Antilogger ile Güvenli İnternet
  • İnternette, korkusuzca sörf yapın ve istediğiniz her şeyi indirin.
  • Huzurla online bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirin.
  • Bilgisayarınızdaki koruma seviyesini arttırın.
  • Korsanlara karşı korunun.
  • Keyloggerlara karşı korunun.
  • Ekranınızın izlenmesini engelleyin.

Zemana Antilogger İndir

Bilişimplatformu kayıt ol

Facebook Bilişimplatformu beğen

Zemana yazılıma Bilişimplatformu olarak teşekkür ederiz.
  • Arkadaşlar Elimdeki Oscar Edition X7 daha 1 senesini doldurmadan kendini bıraktı.Eskisi hala çalışıyor ama o da kardeşlerimin mouse u.
    Son zamanlarda bu işlere vakit ayırıp piyasa araştırması yapamadım. Mümkünse artı ve eksileri ile beraber bana 150TL ye kadar uzun süre başımı ağrıtmayacak bir mouse tavsiye edin. Genelde fps oynuyorum,özellikle BF3
    Aklımda G9X var ama birkaç olumsuz yorum okudum cayar gibi oldum. Özellikle g500 de gıcırdama var diyenlerden sonra logitech markasına soğudum.Deathadder düşündüm onda da sanırım eski versiyonlarda scroll sorunu varmış. Çok kararsızım beyler. Dediğim gibi başımı uzun süre ağrıtmasın. Düzgün mouse lazım bana

Hazır fiyatı düşmüşken aklımda olan mouse bu. Cebimi de çok yakmıyor ama sorunları varsa almayacağım. Size güveniyorum.

http://www.sanalmarketim.com/urun/66547927b48d6b4c380a7b4493e01ba2/LOGITECH-G9x-Gaming-Laser-Mouse-Call-of-Duty:-MW3-Edition-910-002766-+-Call-of-Duty-Mousepad-Hediyeli
    Hakkında
    Forum İmzası:
    Sistem ve Tercihleri
    Bilgisayar
    PC
    Mobil cihaz
    HTC
    Operatör
    Türk Telekom
    ISS
    Uydunet
    Ses Sistemi
    Creative
    Ekran Kartı
    Asus
    Temel Bilgiler ve İstatistikler
    Aktiflik: Şu anda DH'de değil
    Son Giriş: 7 ay önce
    Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
    Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10.670
    İkinci El Bölümü Mesajları: 19
    Konularının görüntülenme sayısı: 390.968 (Bu ay: 256)
    Toplam aldığı artı oy sayısı: 967 (Bu hafta: 0)
    En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İşletim Sistemleri ve Yazılımlar
    Mesajları
    İkinci El Referansları
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.