Şimdi Ara

Oyun konsollarında yüzde 50 ek vergi süresi uzatıldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
5.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
83 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

şimdi bölge kilidi diye birşey kalmadı hiçbir güncel konsolda, isterseniz japonyadan alın usa bölgesinden oyunları bile oynayabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: arslan0058

şimdi bölge kilidi diye birşey kalmadı hiçbir güncel konsolda, isterseniz japonyadan alın usa bölgesinden oyunları bile oynayabilirsiniz

Kesin bilgi değil mi hocam? PS4 için zaten merak ediyordum. Epeydir takip edemediğim bir alan. Google'da farklı şeyler yazıyor da. Dediğiniz gibiyse çok iyi, Abd veya Almanya'dan getirtmek.

Not: Sadece DLC ve online içeriklerde bölge kilidi varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Eylül 2020; 19:35:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

kesin hocam benim ps4de japonyadandı (X ve O tuşlarının yeri değişik) ama cihazda bluray eu ve dijital eu,usa kodlu birçok oyunu sorunsuzca oynadım. YEni nesil konsollardada bölge kilidi yok nintendo switch bile dahil buna normalde nintendolarda bölge kilidi sorunu çok oluyor.

• geçici vergi oldu geçirme vergisi. 

• quote:

Orijinalden alıntı: ereneren

Hiçbir şekilde gelen vergi ne kendi döneminde yada başka iktidar döneminde gitmemiştir.bosuna heveslenmeyin.

Alıntıları Göster

O arkadaş azılı muhaliflerden biri. Mevcut hükümet gidince herşeyin mükemmel olacağını düşünenlerden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

O arkadaş azılı muhaliflerden biri. Mevcut hükümet gidince herşeyin mükemmel olacağını düşünenlerden.

Alıntıları Göster

Aynen azılı muhalifim.

Zira ülkemi seviyorum. Bu kadar berbat yönetilmeyi, insanların sürünmesini, gençlerin kendilerini tüketmesini haketmiyor bu ülkenin insanları.

Hükümet gidince her şey düzelmez, sadece düzelmeye başlar. Kimse dikensiz gül bahçesi hayali kurmuyor, lakin akp kabusuyla yaşamanında manası yok.

• Haberi şimdi gördüm. Böyle olacağı belliydi. Ekim'de vergi düşecek diye beklediniz mi gerçekten? Yılsonunda falanda düşmez vergi. %50 olarak kalır. Hatta bir süre sonra %70'e çekerler şahlanmaya devam ederiz. Rezillik gerçekten ben birşey demiyorum artık. Almanya'dan dijital versiyon getirteceğim arkadaşıma. Burdan almam. Kan emiciler. İmkanınız varsa bile almayın arkadaşlar. Ölmezsiniz. Gidin birine getirtin yada amazondan falan alın. Yazılacak çok şey varda yazsakta birşey değişmiyor. Allah akıl fikir versin ne diyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

İkinci el eşya gibi gösterebilirsiniz. Ancak incelemede gümrük memurları ikinci el olduğuna inanmazsa, büyük ihtimalle inanmazlar, vergi çıkabilir.
    Ancak PS5'in resmi fiyatının 499 euro olacağı söyleniyor. Yolcu beraberinde getirirseniz sadece limiti aşan 69 euroluk kısmın %20'sini vergi olarak ödersiniz. Yine karlısınız.

Vergi iadesi olarak alınıyor. 500€ 400 gibi bir rakama geliyor. Giden 2 tane alır zaten.

• hangi cafe ps5 koyar dükkanına ? hadi koyan oldu saat ücreti ne olur acaba 🤭🤭

• şu ülkede yeşil pasaportu olanları okadar kıskanıyorumki çoğu nekadar önemli birşeye sahip olduğuna farkında değiller

• Sizi vatan hainleri ülke içte ve dışta bütün saldırılarla uğraşırken siz oyun oynamanın mı peşindesiniz. Ananızın karnından PlayStation ile mi doğdunuz almayın oynamayın ne olacak sanki ölecek misiniz

DİYENLER KESİNLİKLE OLACAKTIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbm333 -- 25 Eylül 2020; 8:32:45 >
  • Arkadaşlar o vergilerin getirilme sebebi COVID.

Türkiye'de virüslü 1 kişi bile kalsa o vergi uzatılacak.

Virüs bittiğinde de herkes böyle bir vergi olduğunu unuttuğu için kalıcı olacak.

Yüklü hammadde alan bir firmayız şu an Uzakdoğu'dan hiçbirşey alamıyoruz çünkü ürünün fiyatının 2 katını sadece vergi adı altında ödüyoruz.

Allah belalarını versin.

• Ne yapın edin yurt dışından alın aldırın

• İngiltere'den Xbox Series S siparişi verdim. 339 sterlin yalnızca. Güncel kur 3200 lira. Yorum bu kadar...

• Elalemin oyuncak diye aldigi sey zaten bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doğudan kaçak akar her türlü.... Kaçakcıları zengin edecekler yine...

• quote:

Orijinalden alıntı: fbm333

Sizi vatan hainleri ülke içte ve dışta bütün saldırılarla uğraşırken siz oyun oynamanın mı peşindesiniz. Ananızın karnından PlayStation ile mi doğdunuz almayın oynamayın ne olacak sanki ölecek misiniz

DİYENLER KESİNLİKLE OLACAKTIR.

Sonuna kadar katılıyorum...

Atari soccer nelerine yetmiyor...

• Dikkat ettinizmi bir arabaya orijinal değil ise xenon far takmak yasak. Pat pat abartı egzoz takmak yasak bunun gibi bir çok şey yasak ve muayeneden geçmiyor. Çok doğru bir karar. Bunca kullanılması yasak ürün neden yurt dışından ülkemize rahat rahat giriyor. Üstelik ucuzda değil. Milyarlarca dolar bu yasak ürünlere gidiyor. Oyun konsolu pc telefon’a yükleneceğinize. Yukarıda saydığım yasak ürünlerin ülkeye girişini engelleyin. Bu sayede ülke parayı içeride tutar, yaşam kalitesi artar.

• tek yol kaçak :D

• Tetris neyinize yetmiyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.