Şimdi Ara

Oyun ilerledikçe fps düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
20.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlarken 60-100 olan fps dakika 30 gibi 40-30lara düşüyor.Isınma ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü hemen ardından girdiğim oyundada earlyde gayet rahat oynadım.

• Ram'in şişiyordur.
  • Kafadan ısınmadan diyecektim ama değil demişsin. Isınma olayından kesin emin olduktan sonra power, ekran kartı veya ram den kaynaklı olup olmamasını kontrol etmelisin. Bilgisayarın donanımfan kaynaklı performans düşüklüğü öyle birşey ki direk şu parçadan dolayıdır demek zor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_DoMiNo

Kafadan ısınmadan diyecektim ama değil demişsin. Isınma olayından kesin emin olduktan sonra power, ekran kartı veya ram den kaynaklı olup olmamasını kontrol etmelisin. Bilgisayarın donanımfan kaynaklı performans düşüklüğü öyle birşey ki direk şu parçadan dolayıdır demek zor oluyor.
    Gayet normal, bir sahne içindeki polygon/efekt sayısı arttığından dolayı GPU'ya daha çok yük binecek ve FPS düşecektir. Benimki de mesela 280'den 130-140'lara düşüyor (Isınma normalken).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exiledFromBadmen -- 13 Eylül 2016; 11:59:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exiledFromBadmen

Gayet normal, bir sahne içindeki polygon/efekt sayısı arttığından dolayı GPU'ya daha çok yük binecek ve FPS düşecektir. Benimki de mesela 280'den 130-140'lara düşüyor (Isınma normalken).

Alıntıları Göster
    Ram şişiyor. Kullanılan miktar artıyor oyun 100 fps verirken 30-40 fps vermeye başlıyor. Geçenlerde dyrus oynarken de dakika 30u geçtikten sonra adam bir anda oynayamaz oldu fps 30lara düştüğünden. Yani sistem ne kadar iyi olsa da lolün optimizasyonu gerçekten kötü. Yani en azından stabil değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Ram şişiyor. Kullanılan miktar artıyor oyun 100 fps verirken 30-40 fps vermeye başlıyor. Geçenlerde dyrus oynarken de dakika 30u geçtikten sonra adam bir anda oynayamaz oldu fps 30lara düştüğünden. Yani sistem ne kadar iyi olsa da lolün optimizasyonu gerçekten kötü. Yani en azından stabil değil.

Alıntıları Göster
    Şöyle söyleyeyim, bilgisayarımı yoracak oyunları tam ekran oynarken (çerçevesiz değil, direk tam ekran; diğer bir adıyla exclusive fullscreen) ekran kartımın sıcaklığı 15 dakikanın sonunda 85ları görüyor. ALT + TAB yapıp masaüstüne döndükten 3-4 saniye sonra direk 65 dereceye düşüyor. Oyuna döndüğümde tekrar 15 dakikanın sonunda ancak 85lere ulaşıyor. Yani ikinci oyuna girerken oyunun başında kasmaması sıcaklığının bir problem olmadığını göstermez

Merak edenler için niye tam ekran diye belirttiğimden bahsedeyim. Oyunları tam ekran oynamazken oyunu simge durumuna bile küçültürseniz altta işlem devam eder (bazı oyunlar simge durumuna küçülttüğünüzü algılayıp kare sayısını limitleyip bunu önlüyor) hala gpu ve cpu oyun açıkmış gibi kullanılmaya devam eder, ancak fullscreen oynadığınız bir oyunu aşağıya alırsanız 'neredeyse' oyunu kapatmışcasına performans alırsınız.

Sorunun ısınma olmadığından emin olmak için ya oyunun içinde sıcaklığı gösteren bir uygulama ya da oyunun içindeykenki sıcaklığı kaydederek oyun sonunda geçmiş sıcaklığı görüp sıcaklığın kritik bir sıcaklık olmadığına bakabilirsiniz.

Ayrıca oyunun sonlarına doğru herkeste bir aura yok baron buffu yok bloodthirster'ın kalkanı yok ölü adamın zırhı yok sunfire vırt zırt bir efekt oluyor. Öyle olunca oyun sonunda fps'in başlangıca göre daha düşük olması anlam verilebilir bir sıkıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 13 Eylül 2016; 13:09:04 >

• CrashBone kullanıcısına yanıt
    hocam yani oyunu çerçeveli yapıp oynarsak daha çok mu verim alırız ve kasmalar azalır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cja

hocam yani oyunu çerçeveli yapıp oynarsak daha çok mu verim alırız ve kasmalar azalır mı ?

Hayır, oradaki ekran modunun çok fazla bir önemi yok, yan bilgi o. Benim demek istediğim 2. oyunun başında kasmamasının sebebi; oyun biter bitmez sıcaklığın tekrar normale dönmesi.
  • selam aynı sıkıntı bendede var.oyunun başında 450 fps bile gördüğüm oluyor ama sonlara doğru 80e kadar düşüyor. ekran kartım asus mars gtx760 sli, amd fx8350 işlemci ve 8gb ramim var. ısınmayla alakalı bi sıkıntı olacağını sanmıyorum çünkü işlemci ve ekran kartı soğutmam sağlam. power ya da ram yapıyo olabilir.
  • arkadaşlar yok mu bir çözüm bulan aynı sorun bende de var laptop kullanıcısıyım

intel hd graphics 4000 ve NVIDIA Geforce 710m var
    Ram 8gb
    Intel core i5 3230m işlemci var oyun başında 120 fps 5.dk dan sonra 30 fps e düşüyor yardım edebbilir misiniz? Bu sorunu artık çözmem lazım bu sistemle oyun içi ayarlar düşük de oynasam bile kasıyor. Normal mi değil mi lütfen bilen birisi el atsın çözüm yollarını yazsın.
  • al1d1yar kullanıcısına yanıt
    önce core temp programı kurarak oyuna girmeden sıcaklık değerlerini al bide fps düştüğünde değerleri alırsan ısınmadanmı kasıyor ön bilgi olur

http://www.alcpu.com/CoreTemp/
  • al1d1yar kullanıcısına yanıt
    bence oynadığına dua et

gtx 1050ti oyun başı 350 sonlara doğru 200 e düşüyor işlemcinde çok eski bu arada

30 fps alman çok normal biraz daha gelişirse oyun pc yetersiz kalabilir bence yavaştan para biriktir 1 - 2 sene sonra oynanamaz hale gelebilir

he bu arada riot zaten oyuna saçmalıklı şeyler yapıyor onlarda fps düşürüyor bunun donanımla ilgisi yok
  • kötüçekirgezix kullanıcısına yanıt
    30 fps düşmesi normal değil o kartla
  • 720 var 30 û zor geçiyor
  • Bendede anlık düşüyor nasıl çözcez anlık pigte giriyor
  • sorun %100 ısınma, bende de vardı aynı sıkıntı.. makinanı götür temizlettir, termal macunu felan da yenilesinler bütün sorun ortadan kalkar.
  • Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler sorunum çok önceden çözülmüştü zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: al1d1yar

arkadaşlar yok mu bir çözüm bulan aynı sorun bende de var laptop kullanıcısıyım

intel hd graphics 4000 ve NVIDIA Geforce 710m var
    Ram 8gb
    Intel core i5 3230m işlemci var oyun başında 120 fps 5.dk dan sonra 30 fps e düşüyor yardım edebbilir misiniz? Bu sorunu artık çözmem lazım bu sistemle oyun içi ayarlar düşük de oynasam bile kasıyor. Normal mi değil mi lütfen bilen birisi el atsın çözüm yollarını yazsın.

Hocam sendeki laptop galiba.Sistemin aynısı bende de vardı.Artık lol oynayamaz hale geldim.Sistem çok dandik 30fps ileriki zamanlarda 10 fpslere kadar düşecek.Sana tavsiyem biraz para biriktir ve bir sistem topla kendine.Bende şuanda gtx 1050ti var fx6 serisi işlemci var.oyun başı 350fps late'e kadlığı zaman 200-230 arası değişiyor.Sıcaklık kaydına baktığımda 55 derece filan görüyor.

• WhoFedSUB W kullanıcısına yanıt
    Bende gt 105m gpu olan bir laptop var o bile lolü rahatca açıyor , o sistem dandik sistemi değiştir demeniz saçma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühendisc

Bende gt 105m gpu olan bir laptop var o bile lolü rahatca açıyor , o sistem dandik sistemi değiştir demeniz saçma.

Her laptop'un sistem performansı birbirinden farklıdır.Ayrıca kasa dizaynı ve soğutma olayı da.O yüzden kendimin sahip olduğum ve performansını beğenmediğim bir makinadan bahsediyorum.Lolü açmak olay değil açılan oyunu rahat rahat oynamak mesele.Bu açıdan bakarsanız creed serisinin son oyununu açıyor ama gıdım gıdım gidiyor adam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.