Şimdi Ara

Otomotive ÖTV zammı geldi (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
5
Favori
51.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçmiş yıllara göre arttığını düşünmemekle birlikte artmışsa da bunun halkın devlete ve ekonomiye olan güvensizliğinden olduğunu düşünüyorum. Artık insanlar arabaya sadece binilecek bir araç olarak değil ayrıca yatırım aracı olarak bakıyorlar. Adam diyor ki şimdi sıfır 350.000 TL'ye alsam 3 sene binerim muhtemelen o zamana 400.000 TL olur. Aynı zamanda insanlar araba fiyatlarının artacağından da eminler bu yüzden insanlar bu zamanları son fırsatları olarak görüyor bundan 5 sene sonra Türkiye Suriye Irak gibi olduğu zaman herkes araba alınamayacağının farkında. Nitekim bundan 2 ay önce araba alan insanlar bugün iyi ki de almışız haklıymışız diyorlar. Yani insanların araba almasının sebebi refah seviyesinin yüksek olması veya fiyatların uygun olması değil tam tersine zaten kötüyken ilerde daha kötü olacağını düşündükleri için alabilecekken almaya çalışıyorlar.

• Bizbize yeteriss Türkiyemm :))

• Millet indirim beklerken zam üstüne zam ben ne anlarım bu durumdan ! gerçi doğru adamlar bu ötvlerle ayakta..! Bakın millet 3-4 ay birşey almasın görün ortalığı o zaman..

• quote:

Orijinalden alıntı: Phenx

Geçmiş yıllara göre arttığını düşünmemekle birlikte artmışsa da bunun halkın devlete ve ekonomiye olan güvensizliğinden olduğunu düşünüyorum. Artık insanlar arabaya sadece binilecek bir araç olarak değil ayrıca yatırım aracı olarak bakıyorlar. Adam diyor ki şimdi sıfır 350.000 TL'ye alsam 3 sene binerim muhtemelen o zamana 400.000 TL olur. Aynı zamanda insanlar araba fiyatlarının artacağından da eminler bu yüzden insanlar bu zamanları son fırsatları olarak görüyor bundan 5 sene sonra Türkiye Suriye Irak gibi olduğu zaman herkes araba alınamayacağının farkında. Nitekim bundan 2 ay önce araba alan insanlar bugün iyi ki de almışız haklıymışız diyorlar. Yani insanların araba almasının sebebi refah seviyesinin yüksek olması veya fiyatların uygun olması değil tam tersine zaten kötüyken ilerde daha kötü olacağını düşündükleri için alabilecekken almaya çalışıyorlar.

• Xaero X kullanıcısına yanıt

2012-13 civarı bir ötv indirimi olmuştu golf 32 bine düşmüştü kredi çekip alsam şimdi zengindim.

twitter.com/benutandim2/status/1299665329715580928.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanhan68

2012-13 civarı bir ötv indirimi olmuştu golf 32 bine düşmüştü kredi çekip alsam şimdi zengindim.

twitter.com/benutandim2/status/1299665329715580928.

Aynen yaa katılıyorum sana o zamanlar benimde aklımdaydı yurtdışında fiyatlar düşerken bizde tam tersi işliyor arkadaş puntoyu o zamanlar full paket 20 bin küsürlerde aldı geçenlerde 4-5 katına sattı içler acısı ülke

• https://www.instagram.com/reel/CEcgYLqp4ze/?igshid=w19qp7xw1woa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peki Engelli Ötv Araç Alımında Ne Gibi Değişiklikler Oldu. Onu Öğrenebilir miyiz?

• ÖTV indirimini bekleyen tarfaya sesleniyorum.Sanırım ÖTV bindirimi oldu😂😂😂

Eh artık son 3 sene de alım gücünün nasıl batmış olduğunu ve son 13-15 senedir de tüm dövizlerin yukarı doğru tırmandığını ve alım gücünün gün gün de habercisi görevi gördüğünü anlamıştırsınız umarım🤨

• Biz bize koyariz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtiMX4 -- 31 Ağustos 2020; 0:55:43 >
  • Sıfır araba alma devri bitti artık arkadaşlar, bayiler bu gün itibarı ile sinek avlamaya başlar , orta sınıf bir passata herkes çıkarıpta 400 Bin TL verecek durumda değil..devletin hangi araca bineceğimize karışmadığı kalmıştı, sonunda onu da yaptı, kendileri 3000 motordan aşağı mercedes , audiye binmezler, vatandaşlarını ise clio ve egeaya mahkum ettiler...gittikçe batıyoruz, vatandaş lehine hiç mi güzel bir haber duymayacaz artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulaş72 -- 31 Ağustos 2020; 1:3:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulaş72

Sıfır araba alma devri bitti artık arkadaşlar, bayiler bu gün itibarı ile sinek avlamaya başlar , orta sınıf bir passata herkes çıkarıpta 400 Bin TL verecek durumda değil..devletin hangi araca bineceğimize karışmadığı kalmıştı, sonunda onu da yaptı, kendileri 3000 motordan aşağı mercedes , audiye binmezler, vatandaşlarını ise clio ve egeaya mahkum ettiler...gittikçe batıyoruz, vatandaş lehine hiç mi güzel bir haber duymayacaz artık...

Clio denen araç bile 200 bin lirayı geçti hocam dolu paketlerde. O bile fazla görülüyor bize.

Otomotive ÖTV zammı geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 31 Ağustos 2020; 1:19:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Moneyball filminde boston red sox yöneticisi brad pitte, eğer kaybeden takımlar, yönetimi sizdeki gibi değiştirmezse böyle kaybetmeye mahkumlar demişti. Bizde ise tam tersi... Yarın seçim olsa yine alacaklar. Yerine başkası bile gelse ortalığı temizlemek 10 yıl sürer. O da temizlerse tabii. Yani kısaca araba maraba bize hayal. D segment arabalar olmuş yarım milyon. YARIM MİLYON!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6E8555A70

Tam da düşündüğüm gibi :) burada site 1-0 kazanmış oluyor.

Desteklediğim hükümet partisi falan yok eski yazdığım mesajlarda hükümet yararına tek bir mesaj bulursanız gelin belirtin 2008'den beri bu sitedeyim.

Benim tepkim sitenin işleyişine o kadar çok öfkelisiniz ki önünüze gelen ne olursa olsun hükümet partisi yancısı yada her ne ise öyle zanneder olmuşsunuz.

Bu zam durumuna sizin yazdığınızdan en ağır yorumu yazardım emin olabilirsiniz geçmişteki yazdıklarıma bakabilirsiniz.

Millet tepki gösterdi diye mesaj yazmıyorum milletin ilk bakış açısı o olmuş.

Millet birbirine hakaret etme derdinde kimse fark etmiyor forum üyeleri birbirine düşman olmuş durumda forum yönetimi ne yapıyor? Hiç birşey.

Birileri gelsin sabah akşam siyaset tartışıp reklam gelirlerinden siteye para kazandırsın.

Forum'a girip bakın en başta hangi konular var.

Sırf siyaset içeriği görüp sinirlerim bozulduğu için çok uzun zamanlardır girmiyorum artık forum kısmına. Sadece anasayfada bazı haberler dikkatimi çekiyor o kadar.

Keyifli keyifli giriyorsunuz foruma ilk sırada recep yada akp haberi var yerin dibine girsin.

Hemen şuna haddini bildireyim şuna laf sokayım derdinde millet bu insan bu içeriklerin içinde olduğu sürece mutlu olabilir mi sizce?

Olamaz anca benim yazdığım mesaj yada dengi konular olduğunda saldıracak yer arar.

Size şöyle söyleyeyim yakın çevreniz ile siyaset asla yapmayınız kaybettiğiniz tek şey o dostunuz olur. Kazanan yine iktidar.

20 yaşında gençler siyaset yapıp dert anlatmaya çalışıyor karşısındakine çok daha ufakları vardır eminim.

Ülke iç savaşa sürükleniyor kimse farkında değil sistem öyle güzel işliyor ki millet birbirine düşman olmuş durumda.

Millet mesaj içeriğini anlamadan beni hükümet yanlısı zannetmiş :) sitede milleti birbirine düşüren ortalığı karıştıran bir grup olduğu kesin.

Bu mesajı benim buraya yazmam ile beraber site 1-0 kazanmış oldu iyi düşünürseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

@-dehşet- @TRkronos @crazywinner3 @trakyAli-1986 @Drummerrrr @mtok

Alıntı sayısı 5 olduğu için üzerini ekleyemiyorum

Haklısınız insan teknoloji forumunda teknoloji konusmak istiyor ancak... 10 bin liraya çıkacak PS5' i mi konuşalım? 15 bin lira olacak ekran kartını mı yoksa 2000 liraya satılan mekanik klavyeyi mi 1000 liraya satılan gaming mouse mu yoksa 500 liraya satılan oyunları mı... Giriş seviyesi ekran kartı olmuş 3000 lira el insaf. Benim hobim mesela fotografçılık ve video kameralar. Yurtdışında 2000 küsür dolara satılan F/P'de zirve yapmış Black magic cinema camera 6K var. Bu kamerayla usta yönetmenlerin çektigi kalitede short film çekebilirsiniz, becerikli iseniz... gel gelelim bu aletin burada fiyatı 30 bin lira... Ben bunu almak istiyorum mesela merak ettiklerim var ama aga bunu kiminle konuşacan? 30 bin liralık aleti kim kullanıyorda kimden fikir alıcan. Yok. Para yok çünkü. Eskiden teknoloji bölümlerine konu açardınız saniyesinde mesaj gelirdi whatsapp gibi resmen, o kadar aktifti. Herkes bir şekilde alabiliyordu üst seviye ürünleri dahi. Ama şimdi yok.

Şu forumda sadece teknoloji konuşulsa diger konular yasak olsa inan bana forum birkaç ayda batar. İnsanların derdi teknoloji degil artık. Durumu iyi olanların dahi degil. O yüzden konu ne olursa olsun siyasete kayıyor herşeyde. Bu da mevcut durumu düşününce hiç de şaşırtıcı degil kusura bakmayın. Yoksa inan bana ben de doya doya teknoloji konuşmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 31 Ağustos 2020; 1:11:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

7 sayfalık konuda 1 tane akpli yok laaa. Gözleri yaşlı nasıl kıvıracağız diye düşünürken aldıkları trol maaşlarıyla araba alma hayalleride uçtu gitti galiba.  

Kim o akp 'liler hocam. :) Bazı araçlarda indirim olması bekleniyor, haberi detaylı okumadınız mı? Ben daha önce de dedim devlet geç kaldı saldı ipini önüne gelen olmayan paralarla kredilerle banklaradan çektiler aldılar arabaları evleri sonra ne oldu 430 milyar dolar dış borç o ara çıktılar dediler biz borçlanıyorsak demek ki Dünyadaki bankalar bize güveniyor ki borç veriyor dediler evet mantıklı gibi hatta Abd hatta Japonya hatta Fransa örneklerine bakınca mantıklı görünüyordu Fransa 'nın milli gelirinin 2 3 katı dış borcu var ama ülkede çok sorun yok artı ABD örneği 21 trilyon dolara ulaşan borcu bar milli geliri 14 trilyon dolar ama sorun yok ülke olarak o yüzden bizimkilerde bu örneği gösteriyorlardı ama unuttukları bir şey var o ülkelerde ihracatları ithalatlarına göre daha fazla biz de ise tam tersi ihracat az ithalat o biçim millette para yok ama 2006 2007 'lerde getirilen bankacılık sistemi her önüne gelene kredi kartı ve krediyi dayadı olmayan paraları aldık devlet gitti peşin ödedi misal araba 10 bin euro 'ya almanya 'dan geliyor devlet bunun parasını peşin ödüyor getiriyor sokuyor ülkeye şak galeriye yerleştiriyor aracı bizim ahmet ya da mehmet adını sen koy ağzı açık bakıyor tıpkı kemal sunal idi sanırsam mavi traktör galeride dururdu hep alacağı günü beklerdi camdan syrederdi ve aldığı gün mü ne çalınmıştı araç öyle bir film vardı ha aynı bizim ahmet mehmet 'te sahibinden den ya da arabanın resmi sitesinden ya da doğan kabak gibilerin yaptığı araç tanıtımlarından aracı gördükçe deliriyor coşuyor ağzının suları akıyor veeeee açıyor a b c bankalarını tek tek sitelerinden kredi olaylarını inceliyor sonra zor alması ama ne yapıyor ne ediyor galerideki abiler ablalar bizim ahmet mehmet 'e ite kakala 5 yıl ödemeli bu aracı eline tıkıştırıyor bizim ahmet mehmet 'teeeeeeee araba aldım lan dur bir starbucks 'ta kahve ile taksitlerini ödediği iphone 'si ile selfie çekeyim diyor veeeeeee devlet parasını peşin ödediği arabanın borcu 5 yıl da keza o da ödenir mi ahmet mehmet işsiz kalır mı kalmaz mı bilemiyoruz 5 yıl da ancaaaaaa geri parası geliyor devlet 'Te bunu ne yapsın yüzde 50 yüzde 100 alayım ben bunun vergisini belki almaz bunlar diyor amaaa yokkkkkı millet aç gibi alacağım o arabayı diyor sonra ülke de akp dönemi başları 12 milyonlarda olan araç sayısı toros 'ların olduğu polis araçları bir bakıyorsun bugün 22 milyona ulaşmış Almanya 'da bu sayı iki katı 45 milyonlarda nüfus olarak aynıyız örnek verdim onlar bize ihracat yapıp kar ediyor parasını peşin ödüyoruz bizler ise ithalatta rekorlar kıra kıra kıra kıraaaaaa 430 milyar dolar ile başlıyor dolar döviz euro 2002 senelerinde yaşadığımız günleri yavaş yavaş yaşamaya 2013 'lere kadar hatta 2018 'lere kadar yıllık 1 milyon araç satışına ulaşmıştı bu ülke ama şimdi sağlam hissediyoruz ceremesini bunu da devlet geç uyanınca başladı sağ da sol da eskisi gibi ithalar dönemleri geri de kaldı artık üretim yapan kendi mallarını üreten bir Türkiye mottosu ile yola çıktılar ama keşke daha önce çıksa idiler de bugün dış borç bu kadar artmasa idi ve de her şeyin önüne daya ötv 'yi daha vergiyi hadiselerini yaşamasa idik, o yüzden her yükselişin bir düşüşü vardır bunu ekonomi de ekonomi ile ilgilenen herkes bilir şimdi ülke olarak hepimiz yaşıyoruz ki yaşayacağız da alışalım. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Kim o akp 'liler hocam. :) Bazı araçlarda indirim olması bekleniyor, haberi detaylı okumadınız mı? Ben daha önce de dedim devlet geç kaldı saldı ipini önüne gelen olmayan paralarla kredilerle banklaradan çektiler aldılar arabaları evleri sonra ne oldu 430 milyar dolar dış borç o ara çıktılar dediler biz borçlanıyorsak demek ki Dünyadaki bankalar bize güveniyor ki borç veriyor dediler evet mantıklı gibi hatta Abd hatta Japonya hatta Fransa örneklerine bakınca mantıklı görünüyordu Fransa 'nın milli gelirinin 2 3 katı dış borcu var ama ülkede çok sorun yok artı ABD örneği 21 trilyon dolara ulaşan borcu bar milli geliri 14 trilyon dolar ama sorun yok ülke olarak o yüzden bizimkilerde bu örneği gösteriyorlardı ama unuttukları bir şey var o ülkelerde ihracatları ithalatlarına göre daha fazla biz de ise tam tersi ihracat az ithalat o biçim millette para yok ama 2006 2007 'lerde getirilen bankacılık sistemi her önüne gelene kredi kartı ve krediyi dayadı olmayan paraları aldık devlet gitti peşin ödedi misal araba 10 bin euro 'ya almanya 'dan geliyor devlet bunun parasını peşin ödüyor getiriyor sokuyor ülkeye şak galeriye yerleştiriyor aracı bizim ahmet ya da mehmet adını sen koy ağzı açık bakıyor tıpkı kemal sunal idi sanırsam mavi traktör galeride dururdu hep alacağı günü beklerdi camdan syrederdi ve aldığı gün mü ne çalınmıştı araç öyle bir film vardı ha aynı bizim ahmet mehmet 'te sahibinden den ya da arabanın resmi sitesinden ya da doğan kabak gibilerin yaptığı araç tanıtımlarından aracı gördükçe deliriyor coşuyor ağzının suları akıyor veeeee açıyor a b c bankalarını tek tek sitelerinden kredi olaylarını inceliyor sonra zor alması ama ne yapıyor ne ediyor galerideki abiler ablalar bizim ahmet mehmet 'e ite kakala 5 yıl ödemeli bu aracı eline tıkıştırıyor bizim ahmet mehmet 'teeeeeeee araba aldım lan dur bir starbucks 'ta kahve ile taksitlerini ödediği iphone 'si ile selfie çekeyim diyor veeeeeee devlet parasını peşin ödediği arabanın borcu 5 yıl da keza o da ödenir mi ahmet mehmet işsiz kalır mı kalmaz mı bilemiyoruz 5 yıl da ancaaaaaa geri parası geliyor devlet 'Te bunu ne yapsın yüzde 50 yüzde 100 alayım ben bunun vergisini belki almaz bunlar diyor amaaa yokkkkkı millet aç gibi alacağım o arabayı diyor sonra ülke de akp dönemi başları 12 milyonlarda olan araç sayısı toros 'ların olduğu polis araçları bir bakıyorsun bugün 22 milyona ulaşmış Almanya 'da bu sayı iki katı 45 milyonlarda nüfus olarak aynıyız örnek verdim onlar bize ihracat yapıp kar ediyor parasını peşin ödüyoruz bizler ise ithalatta rekorlar kıra kıra kıra kıraaaaaa 430 milyar dolar ile başlıyor dolar döviz euro 2002 senelerinde yaşadığımız günleri yavaş yavaş yaşamaya 2013 'lere kadar hatta 2018 'lere kadar yıllık 1 milyon araç satışına ulaşmıştı bu ülke ama şimdi sağlam hissediyoruz ceremesini bunu da devlet geç uyanınca başladı sağ da sol da eskisi gibi ithalar dönemleri geri de kaldı artık üretim yapan kendi mallarını üreten bir Türkiye mottosu ile yola çıktılar ama keşke daha önce çıksa idiler de bugün dış borç bu kadar artmasa idi ve de her şeyin önüne daya ötv 'yi daha vergiyi hadiselerini yaşamasa idik, o yüzden her yükselişin bir düşüşü vardır bunu ekonomi de ekonomi ile ilgilenen herkes bilir şimdi ülke olarak hepimiz yaşıyoruz ki yaşayacağız da alışalım. :)

Alıntıları Göster

Valla okumaya üşendim, kısa yaz kısaaa be adam 2 cümlede özetleyemiyormusun, uzun yazılarla ayrı bir işkence taktiğimi bu Otomotive ÖTV zammı geldi 

• quote:

Orijinalden alıntı: ulaş72

Sıfır araba alma devri bitti artık arkadaşlar, bayiler bu gün itibarı ile sinek avlamaya başlar , orta sınıf bir passata herkes çıkarıpta 400 Bin TL verecek durumda değil..devletin hangi araca bineceğimize karışmadığı kalmıştı, sonunda onu da yaptı, kendileri 3000 motordan aşağı mercedes , audiye binmezler, vatandaşlarını ise clio ve egeaya mahkum ettiler...gittikçe batıyoruz, vatandaş lehine hiç mi güzel bir haber duymayacaz artık...

Eli yüzü düzgün mevcut aracı olanlar bir şekilde alabilir ancak ben ciddi şekilde şunu merak ediyorum, yeni mezun insanlar, babadan da birşey kalmadıgını düşünürsek, bu ülkede nasıl mal mülk edinecekler? En çok bu kesime acıyorum ben. Çok zor bir hayat onları bekliyor. Tabi önce iş bulmaları lazım :)

• x2yk X kullanıcısına yanıt

Blok kaldirdim actim okudum ya bir insan hic mi degismez. En son ne zaman kiraz yedin desem milenyum falan dersin.

Bu ulke hicbir zaman 1 milyona ulasmadi binek ve ticari olarak. Sana bir bilgi vereyim 2000 yilinda 700 bin otomobil satildi. Bunu da arastir istedigin yerden dogru mu yanlis mi bak. Gecen sene 430 bin mi neydi. Oradan anla durumu bu sene yuksek ama gecen seneye gore yuksek. Bizim kadar nufuslu ulkelerin cok cok asagisindayiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 31 Ağustos 2020; 1:17:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem kullanıcısına yanıt

Yooo orada 18 yılın özeti var, hatta 2002 'ye gidilip 2013 'ler 2018 'ler araba satışları ülke karşılaştırmaları hatta kim o akp 'liler falan filan bir Dünya soru var fikir var eleştiri var her şey var seç beğen al. :)

• ŞAKA MI BU

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.