Şimdi Ara

Otomotive ÖTV zammı geldi (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
5
Favori
51.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Blok kaldirdim actim okudum ya bir insan hic mi degismez. En son ne zaman kiraz yedin desem milenyum falan dersin.

Bu ulke hicbir zaman 1 milyona ulasmadi binek ve ticari olarak. Sana bir bilgi vereyim 2000 yilinda 700 bin otomobil satildi. Bunu da arastir istedigin yerden dogru mu yanlis mi bak. Gecen sene 430 bin mi neydi. Oradan anla durumu bu sene yuksek ama gecen seneye gore yuksek. Bizim kadar nufuslu ulkelerin cok cok asagisindayiz.

2018 'de rekor araç satışları diye okumadık mı biz haberlerde yanlış mı okudum ben, 1 milyon 100 bin olması lazım hatta binek minek olarak bakmadım olaya ülkece bir sene de satılan toplam araç satışı 1,1 milyon diye 2018 'de en büyük rekor kırılmıştı. Ve dediğin 2002 'de 700 binlerde idi internette bu veriler var bunu inkar eden yok. Gram değişme falan edebiyat yapma bence orada o biçim devletin yaptığı yanlış anlatıyorum. İşine gelene göre bakmazsan hatta objektif bakarsan devletin en büyük yanlışının bedelini bugün ötv 'ye dayadığı vergilerle almaya çalışıyor olması olarak belirtiyorum.

https://seyler.eksisozluk.com/turkiyedeki-otomobil-satislarinin-15-yillik-degisimi-uzerine-aydinlatici-bir-analiz

983 bin diyor çeşit çeşit haber okuduğumuz için 1,1 milyon da okudum 1 milyon da okudum burada da 983 bin diyor.

Daha da bulayım

https://www.yenisafak.com/ekonomi/sifir-otomotiv-satisi-11-yilda-tarih-yazdi-2067150

https://www.otohaber.com.tr/galeri/haber/otomobil-satis-adetleri-aciklandi 2017 'De 956 bin adet diyor.

Ha ben binek yok ticari falan anlamam diyorsan benim yapabileceğim bir şey yok. Bu arada 700 bin 2000 'lerdeki araç sayısı binek miydi? Bunu da ben merak ettim senden öğrenmek isterim.

Düzenleme = Diğer söylediklerinde evet haklısın, diğer ülkelere göre karşılaştırmaya bakarsak ciddi sorunlar olduğu belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 31 Ağustos 2020; 1:54:49 >

• Alan alıyor arkadaş!

Forum üyeleri galiba fakirler hep bir araya toplanmış.

90 milyon nüfuslu ülke, buradaki vesveseler, ağlamalar falan hikaye. Bunun beş katını da koysan alan alır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hep ağlanır ama kenarda sürekli parası vardır.

250.000 tane milyonerimiz varsa bankada yüz binlerce lira parası olan on milyonlarca insan var buna adım gibi eminim.

• Hani dogalgaz bulmustuk ve zengin olacaktik? Butce cari fazla verecekti? Iki hafta surmedi beratin yalani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla Amerikadan master derecemi gecen hafta aldim. Doktora derecemi de 2 yil sonra alacagim. Olun fakirler, kudurun emi. Arabami gecen sene aldim, yakinda da sifir faizle ev almayi dusunuyorum. Sizi gibi ac fakirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Alan alıyor arkadaş!

Forum üyeleri galiba fakirler hep bir araya toplanmış.

90 milyon nüfuslu ülke, buradaki vesveseler, ağlamalar falan hikaye. Bunun beş katını da koysan alan alır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı hep ağlanır ama kenarda sürekli parası vardır.

250.000 tane milyonerimiz varsa bankada yüz binlerce lira parası olan on milyonlarca insan var buna adım gibi eminim.

Geçenlerde sınavdan çıktım, yürüyerek gideyim Tekirdağ 'ın yollarını dedim Ağustos ayı idi ve şaştım kaldım Yaşam Hastanesi yolu dedikleri İstanbul ve İzmir 'e bağlayan bir yol var bilenler bilir yol da şöyle araçları bir izledim hani hep durumu iyi olan insanlar mı geçer diye şaşırdım kaldım araçları böyle sayayım dedim bir süre baktım saydıkça düşündüğümünde üstesinde bir değer çıkıyor 2011 'den aşağı araç sayısına daha az rastladım dedim ne ara millet araç yaş sayısını bu denli arttırmış diye. Sonra yürüyorum tabi daha Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ve karşısında pickup dedikleri restoran var o yol da inanmaz kimse ama 10 dakika sürdü orayı yürümem yani ortalama 100 200 metre yol aralığında biri beyaz diğeri siyah olan Porsche 'nin elektrikli aracı olan DH 'ta sürekli haberlerini gördüğüm aracın siyah ve beyazını 200 metre yol aralığında görmem beni ciddi derecede şaşırttı eve geldim telefon üstümde olmadığı için arattırdım kaç para bu araç diye

https://tr.motor1.com/news/401463/porsche-taycan-turbo-turkiye-fiyati//

Bu araç ülkemize 50 kişiye teslim edilecekmiş ben nasıl oluyor da 10 15 dakika ara ile bu aracın siyah ve beyazını denk getirebiliyorum diye şaşırdım kaldım.

Aracın fiyatı 2 milyona dayanıyor artı kiralamışlarda olabilir o aracı kullanan insanlar nedir ne değildir bilemem ama millet kiralıyorsa bile kiralarken bile gezdikleri araç 2 milyon tl ise ben bu ülke de fakirler sadece DH 'tadır der geçerim. Ama bizim yeni yetmelere anlatamazsın bunları.

• Ben hep zahıbısından nohta komdan bahıyorum yeenim. Yirmi bin tele yazıyon bissürü araba çıkıyor. Nankörsünüz nankör.

• bir hafta önce 241 e aldığım toyota hb hybrid 270 olmuş. tam zamanında yetişmişim :) ama bizim uyanık bayiler 240 iken kendileri satın alıp ikinci el diye 270 e satıyor ve 30 bin tl bayiye değilde şahısa kar gidiyor. ben 221 iken alınan aracı bizzat bayiye ödedim geri kalanınıda direk şahısa. ötv indirimi bekleyen kesimlere çok gülüyorum. arkadaş araba yok satıyor kredi faizleri düşük, her türlü araç satılıyor devlette vergisi ile kar ediyor. tabi bir araç ben aldım bir aracıda devletimize hediye ettim :) harbiden artık sıfır araç almak tamamiyle saçmalık..

• dikiştutmazsabri kullanıcısına yanıt
    Vergilerle bu kadar oynayıp yalama edersen, Avrupa da vergi koyuverir, yerli-milli fabrikada üretip ihraç edeceğin mal elinde patlar.
    Sonuçta her şey karşılıklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İndirim beklerken bindirim olmuş, 1995 model aracımla yola devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • son seçim anketlerine göre Akp yüzde 37lerdeymiş. Demekki millet memnun kardeşlerim. ben artık bu adamlardan kurtulabileceğimize de inanmıyorum. Takım tutmak gibi parti tutan anlayış var memlekette.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/erdogan-tekrar-aday-olursa-yuzde-37-oy-alir-6014724/

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Yooo orada 18 yılın özeti var, hatta 2002 'ye gidilip 2013 'ler 2018 'ler araba satışları ülke karşılaştırmaları hatta kim o akp 'liler falan filan bir Dünya soru var fikir var eleştiri var her şey var seç beğen al. :)

18 yilin sonucuna bakalim istersen gelinen noktaya, yada bosver bakmayalim icimiz kararmasin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

18 yilin sonucuna bakalim istersen gelinen noktaya, yada bosver bakmayalim icimiz kararmasin.

Alıntıları Göster

onsonlor oko molyonlok oroçloro koroloyoboloyor.. yoldo oroboloro bokoyorom hopso modollo orobo.

Porşonon oloktroklo orbosono yollordo gordom domokko fokorlor sodoco DH do vor

Otomotive ÖTV zammı geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 31 Ağustos 2020; 8:5:39 >

• Cem kullanıcısına yanıt

Bak bak ağlayacağına bak, hemde forumumuzun ikinci hastası olan senin peşinde gezinen üyeyle bak. ;)

• ortada altın yumurtlayan bir tavuk varken ötv indirimi beklemek de ne bileyim :)

devletin sigara,alkol ve akaryakıt gibi en güzel gelir kaynağına hiç vergi indirimi yaptığını gördünüz mü?

• yahu devlet baba bizleri düşünüp yerli otomobillerin desteklenmesi maksadı ile (64545121234545 yerli otomobil markamız var tabi) ithal lüküs otomobiller için zam yaptı işte.

herşey sizin için hala tantana yapıyorsunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozziii1905

yahu devlet baba bizleri düşünüp yerli otomobillerin desteklenmesi maksadı ile (64545121234545 yerli otomobil markamız var tabi) ithal lüküs otomobiller için zam yaptı işte.

herşey sizin için hala tantana yapıyorsunuz...

Sabah işyerine gelen bir şahıs birebir bunu söyledi. Hem de ciddi düşüncesi. Yazık ya üzücü gerçekten.

• hükümet ikinci el piyasasına el attı ötv bindirimi geldi ve artık gariban taş yesin kimin umrunda zengin daha zengin olsun

• Verdim yetkiyi, gördüm vergiyi. Başganlık çoh gözel yiğenim sende gelsene.

• Bizi en çok ilgilendiren 1600-2000 arası otomobiller.Bunların ötv.si % 60'dan % 80'e çıktı.Vergi bir gecede % 40' yakın artırıldı. Hangimizin geliri % 40 arttı. 1600 motorlu otomobil bile almak lüks oldu. Ev desen 600-700 bin TL'den aşağı ev yok. Cebinizde 1.000.000. TL paranız yoksa ev, araba almak hayal oldu.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.