Şimdi Ara

OTOMOBİL SATIŞLARINA TAKSİT GELDİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
5.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • - 120 bin TL ve altındaki taşıt satışlarında 60 ay

- 120 bin ile 300 bin TL arası olan taşıt satışlarında 48 ay

- 300 bin ile 750 bin TL arası olan taşıt satışlarında 36 ay

- 750 bin TL üzerinde olan taşıt satışlarında 24 ay

Düşünceleriniz neler?

• Hazine ve Maliye Bakanlığı dün 3 Milyar 850 Milyon TL tutarında iç borçlanma gerçekleştirdi. Dev bütçe açığı nedeniyle muhtemelen bundan sonraki borçlanma talepleri de yüksek olacak ve bankalardaki para Hazine tarafından emilecek. Bu durumda bankalar tarafından gerçek kişilere verilecek kredi tutarının daraltılacağı açık. Otomobil disribütörlerine kendi öz sermayelerini ya da dışarıdan bulacakları kredileri kullanarak tüketiciye taksitli araç satma olanağı verilerek, kendi yağınızda kavrulun denmiş oluyor.

• Vade farkı koyarlarsa taşıt kredisinden farkı olmaz. Aracı rehin hakkı ile taksitleyip satarlar. Vade farksız olursak hiç sanmıyorum iyi denilebilir ama vade farksız 2-3 yıl taksit zararına satmak gibi bir şey demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 16 Mart 2021; 8:51:48 >
  • Taksit Olmamalı ki fiyatlar düşün, parasına kıyabilen alsın, alsatcilari kurtarmak için ve piyasaya fiyatlarını iyice balon yapmak için yapılmış gibi, hükümet buradanda fazlaca vergi toplamayı hedeflemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 16 Mart 2021; 8:44:1 >
  • Bu muhtemelen emin oto, fuzul oto tarzı yerler icin geldi . Hiçbir bayi peşin fiyatına böyle vade yapmaz .
    Pazartesi anlaştığınız aracın bakiyesini cuma kapatayım dediğinizde bile kafayı yiyorlar
  • Peşin fiyatına zaten olmaz ancak peşin parayı verip araba alamayacak vatandaş, kabul edilebilir bir farkla araç sahibi olabilir
  • Türkiye simulasyonunda normal bir gün
  • Taksiti nasıl yapıyoruz ki, kredikartı yetmez buna. Krediden ne farkı var bu işin.
  • Taksit dediği senet. evkur özşanallar gibi yerlerin yaptığından farkı yok. Onlarda 24 taksit adı altında 5000 lik iphone ları 15000 e iteliyorlar.

• Benim de ciddi anlamda merak ettiğim bir konu, ama simülasyonda yaşadığımızdan dolayı kahve kültüründe ve gıdım gıdım bilgilendirmelerle her şeyi öğreniyoruz. Taksit demek vade farksız demek, çünkü zaten hali hazırda araç kredisi diye bir şey mevcut. Kredi kartı ile satış yapılacak veya artık insanların ne kadar limitleri varsa diye tahmin ediyorum.

• Sadece sıfır araçlarda mı geçerli. eğer öyleyse 120 bin altında sıfır araç varda bizim mi haberimiz yok.

• yukarıdaki mesajda bahsedildiği gibi faiz hassasiyeti olanlar için güzel haber. Vadeli olarak parayı değil de ''malı'' satarlarsa herkes için karlı bir alışveriş olur diye düşünüyorum. Tabi fiyatı 2 katına çıkarmazlarsa.

• ShinQda kullanıcısına yanıt
    Aynen böyledir, golf 8 196 bin 76 bini peşin verip, 120 bin lirasını 60 aya bölüp ayda 2 bin lira ödeyerek sahip olacağına inanan varsa , gitsin bir çiftliğe arkadaşlarının yanına kayıt olsun :D
  • Düşüncem yok.

• Bu olayı zaten bayiler yapıyordu, 0 faiz deyip arabanın fiyatına bindirip satıyorlardı. Ne farklılık getirdi bize bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rimesia

Bu olayı zaten bayiler yapıyordu, 0 faiz deyip arabanın fiyatına bindirip satıyorlardı. Ne farklılık getirdi bize bu?

Banka aracılığıyla yapıyorlardı hocam. Bize bir faydası olmaz. Bayiye faydası olur. Bankanın ağız kokusunu çekmezler:)

Bayilere acil nakit ihtiyacı durumunda esneklik sağlar bir de. Yüzde 50 si peşin gerisi taksitle gibi benzeri, bankaya ihtiyac duymadan anlık kampanyalar yaparlar. Kısaca bize faydası olmaz:)

• Storm Raider kullanıcısına yanıt

Vade farksız olması mümkün değil ki. Bizim gibi enflasyonist bir ülkede şimdi ödemeye başladığın taksitle 4 yıl sonra ödediğin taksit arasında paranın zaman değeri açısından uçurum olur.

• Bi ara taksit sayısı sınırlandırılmıştı ya, onda değişikliğe gitmiş. 120-300bin tl arasına 48 ay taksit imkanı gelmiş. Dümdüz taksit değil tabiki de bayiler krediyle 48 aylık ödeme planı yapabilecekler.

120bine kadar olan araçlarda 60 ay bu rakam ama sanırım mevzuatı hazırlayanların fiyatlardan haberi pek yok. Sıfır araçlar 30-40binden başlıyor zannediyorlardır hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: gel pc pc

Bi ara taksit sayısı sınırlandırılmıştı ya, onda değişikliğe gitmiş. 120-300bin tl arasına 48 ay taksit imkanı gelmiş. Dümdüz taksit değil tabiki de bayiler krediyle 48 aylık ödeme planı yapabilecekler.

120bine kadar olan araçlarda 60 ay bu rakam ama sanırım mevzuatı hazırlayanların fiyatlardan haberi pek yok. Sıfır araçlar 30-40binden başlıyor zannediyorlardır hala

Gerçekten 120bin altındaki araç modeli bir elin parmağını geçer mi.. Hiç sanmıyorum. Zamanında bu sınıflandırmaları dolar, euro bazlı yapılması gerekiyor demiştim ama dışa bağımlı olduğumuz çok belli olur diye yapmadılar..

• Yakında n11 kuponları ve kredi kartlarında ki puanlarda araç alımlarında kullanılabilecek.
  • taksit olayına hiç sevinmedim çünkü bizim pek karakterli otomobil esnafımız aracın fiyatını yükseltecektir. yani banka krediden öpmezse bayi araç fiyatından öpecek.

yerli arabalara uygun faiz geldiğinde hondanın nasıl fiyat yükselttiğine bizzat şahit olduğum için bu şekilde düşünüyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.