Şimdi Ara

OTOBÜS HATTI OLANLAR ? AYLIK GELİRİ HAKKINDA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
45.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük şehirlerde otobüs hattı sahibi olanlar var mı aranızda ?

Aylık gelirleri nasıldır ve güvenilirliği vs... ?

Parayı kooperatiften mi alıyorsunuz ?

Yoksa direk hesabınızamı yatırıyorlar ?

Nasıl işliyor tüm detaylarıyla ?

• Otobüsçü değilim ama geçenlerde bir halk otobüsü şoförüyle muhabbet ettim. Adamın kendi arabası değildi, sadece şofördü. Aylık net 2.000TL geliri varmış. Aracı ve hattı kendinin olanların ne kadar kazancı var dedim. Net 15.000TL dedi. Yani yakıt,bakım,onarım,masraflar vs. çıkartıldığında ele kalan para 15.000TL imiş.

Bende o şoförün yalancısıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Otobüsçü değilim ama geçenlerde bir halk otobüsü şoförüyle muhabbet ettim. Adamın kendi arabası değildi, sadece şofördü. Aylık net 2.000TL geliri varmış. Aracı ve hattı kendinin olanların ne kadar kazancı var dedim. Net 15.000TL dedi. Yani yakıt,bakım,onarım,masraflar vs. çıkartıldığında ele kalan para 15.000TL imiş.

Benim arkadaşımın ankarada ayrancı s.evler hattında var
    Net bilmiyorum ama 15000 i çok rahat kazanır bence. Fazlası da vardır kesin ama en az bu rakamı birakir bence
    Ama tabi hatlar çok para
    O para ile daha çok kazandıran başka işler vardır mutlaka
  • İşlek yerlerde gelirinin büyük olduğunu biliyorum. Ama ne kadar bilmem. Bi arkadaşımın 2.el minibüs galerisi var. Onun demesiyle çıkan kanunlar nedeniyle biraz sürprizler oluyormuş. Yani mesela minibüsün yolcu sayısında değişiklik, minibüsün modeli vs. vs. Bu yüzden de bazen sıkıntı olabiliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktorun06

quote:

Otobüsçü değilim ama geçenlerde bir halk otobüsü şoförüyle muhabbet ettim. Adamın kendi arabası değildi, sadece şofördü. Aylık net 2.000TL geliri varmış. Aracı ve hattı kendinin olanların ne kadar kazancı var dedim. Net 15.000TL dedi. Yani yakıt,bakım,onarım,masraflar vs. çıkartıldığında ele kalan para 15.000TL imiş.

Net bilmiyorum ama 15000 i çok rahat kazanır bence. Fazlası da vardır kesin ama en az bu rakamı birakir bence
    Ama tabi hatlar çok para

Hocam var mı öneriniz ?

Misalen şu anda Antalya'da Rent a car işi çok iyiymiş.

Benim bir kuzenim 3 araçla başladı bu işe ve boş araç bulunmuyor kendisinde.

Yıllık kiraya verdiği bile oluyor. Yakında 15 civarı araç alıp onlarıda işletmeyi düşünüyor.

Tabi benim dediğim normal korsan Rent a car değil. Şirket olarak geçiyor.

Doğal olarak kaskosuda 5 bin liradan yapılıyor araçların.

• quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

quote:

Orijinalden alıntı: ktorun06

quote:

Ama tabi hatlar çok para

Hocam var mı öneriniz ?

Misalen şu anda Antalya'da Rent a car işi çok iyiymiş.

Benim bir kuzenim 3 araçla başladı bu işe ve boş araç bulunmuyor kendisinde.

Yıllık kiraya verdiği bile oluyor. Yakında 15 civarı araç alıp onlarıda işletmeyi düşünüyor.

Tabi benim dediğim normal korsan Rent a car değil. Şirket olarak geçiyor.

Doğal olarak kaskosuda 5 bin liradan yapılıyor araçların.

Aklıma şu anda birşey gelmiyor. Ama az olsun risksiz olsun derseniz şehiriçi otobüsçülük risksizdir nispeten. Battı çıktı derdin olmaz.
    Antalya da rent a car işi hızlı olabilir ama Türkiye'nin çoğu yerinde durum öyle değil rent a car lar için. Artık çok fazla rent a car açıldı. Bir firma ile anlaşılıp uzun süreli kiralama para kazandırır. Yoksa para kazanabilmek zor. Çünkü bir arabaya her gün müşteri bulamazsınız. Tatil yerlerinde turizmciler araç kiraladıkları için orda hızlıdır işler. Bende Antalya da bir seferinde araç kiralamıştım. Aracı zor bulmuştuk. Ama dışardan göründüğü gibi değildir bu işte eminim. İşin içinde olanlar yazsalar bir çok sıkıntısı vardır mutlaka.

• Hattina gore degismekle birlikte ortalama 10.000-15.000 kar birakir aylik. Fakat bu kadar kazandiran hat fiyatlari da 1.000.000'dan asagi olmaz tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lentisel -- 18 Kasım 2013; 14:40:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir halk otobusu ilanında okumuştum
    mazotu kop parayı bas diye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 220 ve 413 parayı kırıyor Ankarada..
    413'lerde 3g'li internet hizmetide var
  • Para tabi kazandırır da o kadar parayı gömdükten otobüs plakası mı, taksi plakası mı, hatta o paraya küçük çaplı 4-8 villalı site bile dikilir, bu şekilde değerlendirmek mi mantıklı?
  • 413 ten baska hatlarda da var hocam..
    ör:
    317 aydınlık-bağcılar
    203 incirli(basınevleri)-sokullu
  • bu işlerde mafya var emin olun
  • istanbulda örnek veriyim 25.000 de kazanırsın 30.000 de 20.000 de ama onu altına kadar düşmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.3.A.R

bu işlerde mafya var emin olun

Hangi ülke olduğunu hatırlamıyorum galiba Rusya olabilir.

Mafyalar ülkedeki tüm hatları satın aldıktan sonra devlet bu işe el atmış , hatları ücretsiz hale getirip mafyaya en büyük darbeyi vurmuş , resmen perişan etmiş mafyayı
  • İstanbulda 15in altına düşmez 35i geçmez hat fiyatıda 600den başlar 1.250ye kadar çıkar
  • Eger o kadar yuklu bir sermayeniz varsa ev yapim isine girebilirsiniz. Anlamiyorum o islerden derseniz tum paranizla iki uc dukkan alip kiraya verebilirsiniz. Risksizdir ve aylik guzel bir kazanciniz olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bgs0 kullanıcısına yanıt
    hocam bizim ülke hariç eminim herkes kafa tutar zorbalığa veya mafyaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteCorpuscle

Eger o kadar yuklu bir sermayeniz varsa ev yapim isine girebilirsiniz. Anlamiyorum o islerden derseniz tum paranizla iki uc dukkan alip kiraya verebilirsiniz. Risksizdir ve aylik guzel bir kazanciniz olur.

Hocam aslında anlamıyorum ama tanıdık mühendis var vede bulunduğum yer henüz gelişmemiş ve apartman daireler fazla yok.Tek tük apartman filan yapılıyor ve henüz inşaat başlamadanda tüm daireler yok satıyor ve ayrıca arsalarda ucuz ve zaten arsamızda var.Yani bulunduğum yer bina dikmeye çok çok müsait bir yer.Fakat bina dikmekte öyle kolay iş değil.

Dayım bir kaç yıl önce bu işe girişti ve girdiği sene saçları beyazlattı dersem yerindedir Gerçi onun yaptığı site fakat yinede zor. Zaten tek apartman dikmekte akıl karı değil bilmeyen kişiye bu zaamanda.Yaparsan en az 2 blok olması daha iyi olur.

Gerçektende kafamız karışık ne yapacağımızı bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 19 Kasım 2013; 8:34:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: F.3.A.R

hocam bizim ülke hariç eminim herkes kafa tutar zorbalığa veya mafyaya

Hocam yeterince zarar etmişiz zaten mafya ve mafyavari çeteler yüzünden.15 milyon tl ' den fazla zarar ettik.Yinede sağlık olsun.
  • var mı başka ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.