Şimdi Ara

Opera 10.51 ADETA UÇUYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
4
Favori
29.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İndirmek içinhttp://www.opera.com/browser/

Yıllardır opera kullanıyorum. Özellikle bu forum için oldukça hızlıydı. Yeni versiyonu yüklediğimde sanki 8mb bağlatmış gibi oldum

En azından denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca İE'de sorunsuz çalışıp operada sorun çıkaran siteler olursa "site tercihlerinden, ağ kısmından İE olarak göster veya tanıt" diyerek bu sorunu aşabilirsiniz.

*Fanatikler hariç herkesi denemeye ve yorum yapmaya davet ediyorum.

DH'deki reklamları kökten engellemek için alternatif yöntem; [@coffee1536 ]
    quote:

-Sağ tık > İçerik engelle dedikten sonra yukarıda açılan kısımdan "ayrıntılar" seçtikten sonra "ekle" butonuna tıklıyoruz. O bölüme;

http://ad.donanimhaber.com/*

yazıyoruz. Başında www yok ve sonundaki yıldız işaretini unutmadan.

Bütün pencereleri onaylayarak kapatıyoruz ve sayfayı yeniliyoruz. Sonuç: inanılmaz...

@ttnetsever; arkadaşımızın katkılarıyla Opera içi hızlı başlangıç ve temel ayarlar ile ilgili vidyolar;

quote:

Orijinalden alıntı: @ttnetsever

http://www.Youtube.com/watch?v=-LPriZluHo4

veya

http://www.dailymotion.com/video/xcprn0_opera-tanytym_tech

Başka bir detaylı tanıtım ve kullanım vidyosu daha;http://vimeo.com/9956882

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AurorAbeam -- 27 Mart 2010; 15:01:33 >

• 10.10 KULLANIYODUM DENIYIM YORUM YAZARIM

Bariz daha hizli tesekkurler bu arada ekrani baya genisletmisler zaten oyleydi ama baya bi abarmtislar bus efer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prestor -- 24 Mart 2010; 14:46:23 >
  • Bİ DENEYELİM BAKALIM
  • F3 OLAYINI GUZEL YAPMISLAR ESKISI GIBI ARAMAYI DEGISTIRMEK ICIN CTRL F YAPARAK UGRASMIYOSUN
  • Bende opera fanatiğiyim. Geçen 10.50 yi yükledim ama görsel bir sürü sorun vardı.. Ayarlarda yazılar gözükmüyodu.. Kişisel çubuklar tam oturmuyodu vs.. SS atarsanız sevinirim..
  • Opera 10.51 RC3 ile Chromium projesinden çıkan Chrome 5.0.356.2 Developer versiyonunu karşılaştırınca sonuç:http://forum.donanimhaber.com/m_38636487/mpage_1/f_/key_//tm.htm#msglink_38636487

Opera 10.51 ADETA UÇUYOR!

quote:

Benden alıntı:
    Opera 10.51 gerçekten hızlı. özellikle js motorunu değiştirdikten sonra gayet hızlı çalışıyor fakat bana çok kaba geliyor. Firefox 3.6 tam bir rezalet. FF 4 ü bekleyin görürsünüz diyenler var fakat FF 4 2011 de çıkacak ki o zamana kadar diğer tarayıcılar da boş durmaz heralde değil mi. Yani düşünün ki Chromium projesinde 402 tane geliştirici var ve chromium projesi çok sağlam. Hatta Chromium, Google Chrome'u bile geçti.

Ben burdan chrome fanatiği gibi görünüyorum ama hayır. Zamanında opera yı da çok kullandım. Fakat ben sadelik ve hız taraftarıyım.

• Bugün mü çıktı bu 1 hafta önce filan denedim çok yavaştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroy00 -- 24 Mart 2010; 15:14:56 >
  • ben safariciyim kusura bakmayın hepsine çakar
  • Opera'da doğru düzgün reklam engelleyici varsa geçerim. Yoksa da Firefox 4ever...
  • Arkadaşlar düzeltiyorum.

Opera 10.51 i şahsen denememiştim. Şu an 10.51 ile yazıyorum bu mesajı ve söyleyebilirim ki bu güne kadarki en hızlı internet deneyimlerinden birini yaşıyorum. Oper'nın çok kaba olmasındn şikayetçiydim fakat neredeyse Chrome ile birebir yapmışlar üst sol köşede Menü var, sağ üst köşede kapatılan sekmeleri gösteren bir çöp kutusu var ve orta taraf ise chrome ile birebir; sekmeyi tutup sağa sola götürebiliyorsun fakat chrome gibi tutup çektiğinde yeni bir pencere haline gelmiyor. Daha önceden dediğim gibi chrome'u hep savunurdum fakat fanatiği değilim. Chrome resmi olarak 5 versiyonuna geçinceye kadar opera kullanırım büyük ihtimal.

Ek: Gizli sekme özelliği de koymuşlar yaf.. Aslında iyice chrome'a benzetip js motorunu değiştirmişler ve şuan favori olabilecek bir tarayıcı çıkarmışlar.. Yalnız eklentiler nerden yükleniyor? Bulamadım onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan -- 24 Mart 2010; 15:33:43 >

• @freezer80; kaybolunuz.

Bu arada ben yeni görünüme alışamayıp menü çubuğunu çıkardım yine Ama hız olarak gerçekten fark var.

Eklentiler için menüden bileşenler kısmına, opera widgets'e falan bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroy00

Bugün mü çıktı bu 1 hafta önce filan denedim çok yavaştı

Soruma cevap gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroy00 -- 24 Mart 2010; 15:52:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

@freezer80; kaybolunuz.

Bu arada ben yeni görünüme alışamayıp menü çubuğunu çıkardım yine Ama hız olarak gerçekten fark var.

Eklentiler için menüden bileşenler kısmına, opera widgets'e falan bakabilirsiniz.

Ben bu tür eklentilerden bahsediyordum hocam:
    quote:

Allow Right Click - Sürüm: 1.0
    Sağ tıklama engeli olan sitelerin engelini kaldırır.

Beautify Facebook - Sürüm: 1.1.4.1
    Facebook kullananlar için özellikle tavsiye ederim. Çok güzel bir tasarımı var.

Chrome Clock - Sürüm: 0.9
    Sağ üst köşede ufak bir analog saat oluyor. Bence güzel (:

Chrome Link Checker - Sürüm: 0.6301
    Bir çok download sitesinin link kontrolünü yapıyor.

Chrome Sniffer - Sürüm: 0.1.7
    Sayfanın kullandığı JS içeriklerini gösteriyor.

Chromey Calculator - Sürüm: 3.1.1
    Çok kapsamlı bir hesap makinesi. Değişken tanımlanabiliyor.

Facebook Photo Zoom - Sürüm: 1.1003.15.1
    Mouse ile facebook resimlerinin üzerine geldiğinizde resmi büyütüyor.

Facebook Share - Sürüm: 1.1
    Facebook Share lets you share any web page on facebook
    Devre dışı bırak - Yüklemeyi Kaldır

Facebook Stylist - Sürüm: 1.9.0
    Adres çubuğunun yanına Facebook'ta paylaş butonu ekliyor.

Faviconize Google - Sürüm: 1.6
    Google aramalarında sonuçların sol tarafına sayfa icon u ekliyor. (sayfanın küçük bir resmini ekleyen eklenti de var.)

FlagChrome - Sürüm: 1.3
    Sayfanın ip alexa rank google pr bilgilerini adres çubuğunda ülke bayrağıyla birlikte gösteriyor.

gleeBox - Sürüm: 1.5
    Çok güzel bir eklentidir. Mouse kullanmaya gerek bırakmıyor. g tuşuna bastığınızda istediğinizi yazın. link varsa onu belirginleştiriyor. enter ile açıyor, shift+enter ile yeni sekmede açıyor.

goo.gl URL Shortener - Sürüm: 0.4.4 (Devre dışı)
    Shorten url with goo.gl, the new Google URL shortener.
    Etkinleştir - Yüklemeyi Kaldır

Google Mail Checker Plus - Sürüm: 1.1.7
    Displays the number of unread messages in your Gmail and Google Apps inbox. Preview mail, read, delete, archive and mark as spam!
    Devre dışı bırak - Yüklemeyi Kaldır - Seçenekler

RapidShare DownloadHelper - Sürüm: 1.0
    No More Countdowns - Automatic Downloads.

TinEye Reverse Image Search - Sürüm: 0.1
    Find out where an image came from, how it's being used, if modified versions of the image exist, or find higher resolution versions.

Turn Off the Lights - Sürüm: 1.7.3.1
    Sayfanın tamamını koyu, böylece video izleyebilirsiniz solmaya olacak sanki sinema bulunmaktadır.

URLShortener - Sürüm: 4.0
    Shorten URLs and copy to clipboard or post to twitter directly. Services like Goo.gl, Bit.ly, Is.gd, TinyURL, YouTu.be among others.

Vimium - Sürüm: 1.16
    The Hacker's Browser. Vimium provides keyboard shortcuts for navigation and control in the spirit of Vim.

Webpage Screenshot - Sürüm: 1.1.9.8
    Fast&Simple solution to save JPG screenshots of any webpage. The first extension that captures the whole page.

• ne zaman cikti en son sürümü 10.50 di
  • Yeni sürümü dün çıktı sanırım, dün güncelleme istedide benden.

@irFaNLiNe;

Şuradna bir bakın belki istediğiniz şeylerin bir kısmı entegre olarak gelmiştir http://www.opera.com/browser/features/
  • Az önce yükledim,süper ötesi olmuş,hakikaten uçuyor.
  • Oha ya çok deli olmuş. 4 aydır Chrome kullanıyordum 10.51 i yükleyince kısayol çubuğuma Operayı ekledim Chrome'u kaldırdım
  • quote:

En azından denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca İE'de sorunsuz çalışıp operada sorun çıkaran siteler olursa "site tercihlerinden, ağ kısmından İE olarak göster veya tanıt" diyerek bu sorunu aşabilirsiniz.

Bu özelliği aktif edeceğim bir yer göremedim ?

edit:ok. Buldum teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldier. -- 24 Mart 2010; 17:00:08 >
  • bende indirdim 2 dk baktım kapattım , chrome kullanıyorum oyüzden chromedan daha çok kasıyor gibi geldi bana, chromedaki rahatlığı vermedi bana tabi herkesin kendi tercihi
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier.

quote:

Bu özelliği aktif edeceğim bir yer göremedim ?

Sorun çıkardığını düşündüğünüz site açık iken "F12" ye basın, en alttaki "site tercihlerini düzenle"yi seçin (bu menüye araçlar>hızlı özellik değiştirme>site tercihlerini düzenle'den de ulaşabilirsiniz).

Açılan sayfadan "Ağ" kısmına gelin, alt kısımda göreceksiniz, ie veya firefox olarak tanıt vs.

@WiCKeD.; en azından konu dışında orta tuşla seri şekilde sekmeler açıp konuları takip ederek deneseydiniz :) Ama tabikide sizin tercihiniz, yorumunuzu fanatik olmayan dille yazdığınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AurorAbeam -- 24 Mart 2010; 17:02:52 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.